جوجه کشی – سوالات جوجه کشی

یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ

برخی از سوالات جوجه کشی مشتریان که از کارشناسان شرکت پرسیده شد که به اختصار به سوالات جوجه کشی پاسخ داده شد.

“جوجه کشی” به چه معناست؟

مرغ و انواع دیگری از پرندگان (مانند بوقلمون، اردک ها و غازها) و یا هر نوع دیگر از پرندگان با این حال برای مدتی طول می کشدروی تخم بنشیند واز تخم به جوجه تبدیل شود. جوجه کشی فرایند نگه داشتن تخم مرغ بارور است.
این می تواند توسط یک مرغ تخم گذار(مرغ کرچ) بر روی تخم مرغ نشسته و یا با استفاده از یک دستگاه جوجه کشی که آنها را در بهترین سطح دما و رطوبت چرخش و تهویه ممکن قرار دارد تخم ها را در یک بازه زمانی مشخص به جوجه تبدیل می کند.

یک دستگاه انکوباتور – دستگاه جوجه کشی چیست؟

یک راه مصنوعی نگه داشتن تخم مرغ در دمای مناسب و رطوبت تا زمانی که تخم به جوجه تفریخ شود، دستگاه جوجه کشی و یا ماشین جوجه کشی است. چندین نوع مختلف دستگاه جوجه کشی وجود دارد، از خانه ساخته شده به دستی، نیمه اتوماتیک و کاملا اتوماتیک (دستگاه جوجه کشی دیجیتال) که در کارخانه با مهندسی روز و با کیفیت ترین دستگاه جوجه کشی تولید می شود و روانه بازار کشور و خارج کشور صادرات می شود.

 مرغ تخم گذاری چیست؟

یک مرغ تخم گذاری بعد از جفتگیری با خروس تولید تخم نطفه دار می کند که آماده جوجه کشی می باشد. مرغ تخمگذار میتواند بر روی تخم بنشیند و جوجه کشی مصنوعی انجام شود.جوجه کشی – سوالات جوجه کشی مدت زمان نگهداری تخم نطفه از مرغ تخمگذار مهم می باشد و حداکثر زمان مطلوب نگهداری تخم نطفه دار ۱۰ روز می باشد و هر چه از زمان تخمگذاری مرغ بگذرد درصد هچ یا باروری تخم نطفه دار پایین می آید و اگر زمان نگهداری بیشتر از ۱۰ روز شد لازم است تیزی تخم های نطفه دار را به سمت بالا قرار دهید و روزی ۲ مرتبه چرخش نرم داشته باشد تا نطفه به زرده نچسبد.

اگر یک مرغ کرچ از روی تخم بلند شود و دیگر ننشیند، تخم ها قابل جوجه کشی هستند؟

بله، اگر یک مرغ کرچ خوب است که از تخم نطفه دارها بلند شد دیگر دلیلی وجود ندارد که تخم نطفه دار ها را دور بریزیم. می توانیم ماشین جوجه کشی تهیه کنیم و با یک دستگاه جوجه کشی خوب ادامه جوجه کشی را داشته باشی.

چه مدت تخم مرغ تبدیل به جوجه مرغ می شود؟

جوجه کشی مرغ معمولا ۲۱ روز طول می کشد , و از پایان روز ۱۸ به مرحله هچر منتقل می شوند، اما این می تواند بسته به چیزهای مختلف متفاوت باشد.دما و کهنگی تخم نطفه دار باعث می شود زمان جوجه کشی تغییر کند. معمولا هچ جوجه ها تا اواخر روز ۲۵ جوجه کشی هم به طول انجامید.

ماشین جوجه کشی دی کیو شاپ

آیا می توان تخم نطفه دار انواع مختلف پرنده ها را با هم در دستگاه جوجه کشی قرار داد؟

این کار خیلی مشکل است. انواع مختلف تخم نطفه دار پرنده ها به دما و رطوبت مختلف نیاز دارد و مدت زمان جوجه کشی باهم تفاوت دارد.در حالی که مدت زمان جوجه کشی تخم مرغ نطفه دار ۲۱ روز، تخم نطفه دار غازها می تواند بین ۳۰ و ۳۵ روز و نیاز به یک سطح رطوبت بالاتر و تهویه بیشتر دارد. تخم نطفه دار غاز راباید از هفته دوم به بعد با آب هر روز در حدود ۲۵ دقیقه درب دستگاه جوجه کشی باز شود و دستگاه را خاموش کنید و تخم غازها را با اسپری(با دمای ۳۷ درجه سانتی گراد) رطوبت دستی داده شود ، در حالی که تخم مرغ نطفه دار باید در شرایط مرطوب نگه داشته شود، ولی نه در حد رطوبت غاز! با این حال جوجه کشی تخم های مختلف مشکل است و از استاندارد و توصیه های کمپانی های جوجه کشی به دور می باشد.

دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ چند ساعت بدون برق دوام می آورد؟

ماشین جوجه کشی دی کیو شاپ با استفاده از استفاده از عایق های پلی استایرن EPS در جداره ها حرارت را در ساعت های مختلف حفظ می کند. گروه فنی دی کیو شاپ اعلام می کند با تست های به عمل آمده حدودا ۳ تا ۴ ساعت در زمان قطعی برق مشکلی برای تخم نطفه دار ها بوجود نیامد. و به گزارش اکثر مشتریان و کاربران محترم تا ۲۴ ساعت هم در فصل سرد و برفی سال ۹۵ که در شمال کشور ( مازندران ) قطعی برق داشتیم مشکلی بابت خرابی تخم نطفه دار ها نداشتیم. الحمدالله عایق بندی دستگاه جوجه کشی در چنین مواقعی بهترین بازدهی را نشان داد.

برای ضدعفونی دستگاه جوجه کشی از چه موادی استفاده نماییم؟

بهترین نوع ضدعفونی برای دستگاه جوجه کشی ، محلول جرمی ساید پی ( نانو سید ) می باشد. این محلول اولین ماده ضدعفونی کننده غیرسمی  ، قوی ،موثر و بی خطر برای انسان، حیوان و محیط زیست است. فاقد خاصیت سرطانزایی و هرگونه مقاومت دارویی است و از سوی دیگر در طبیعت تجزیه شده و در نتیجه باقیمانده دارویی ندارد.

ضدعفونی ‌کننده‌ای است که روی انواع قارچ‌ها , اسپورها , باکتری‌ها , ویروس‌های غشـاءدار و بدون غشـا ء مؤثر است . این ضـدعفونی ‌کننـده طی ۱۵دقیقه ویروس تب برفکی , طی ۳۰ دقیقه انواع قارچ‌ها و اسپورها و طی ۱۵ دقیقه انواع باکتری ‌ها را از بین میبرد ( برای جلوگیری از اکثر بیماری ها نه فقط این چند مورد) استفاده می شود.

 دُز مصرف : به ازای ۲۰۰ سی سی آب  ۱ سی سی از جرمی ساید پی برای ضد عفونی وسایل و دستگاه جوجه کشی مورد مصرف می باشد.

143 دیدگاه در “جوجه کشی – سوالات جوجه کشی

 1. سلام.من اولین بارمه که دارم جوجه کشی انجام میدم چون اولین بار بود ۱۵ عدد تخم داخل دستگاه گذاشتم ۷تا از تخما که اصلا داخلشون نطفه نبود ۸تا از تخمارو که دیدم داخل رگای خونی بود الان روزبیستمه دوروز پیش یکی از جوجه ها از تخم بیرون اومد الان دوتا دیگه داره در میادولی بقیه اصلا انگار که جیک نداره یعنی خراب شدن ؟یه سوال دیگه چرا یه جوجه انقد زود تخمو میشکنه و خارج میشه ولی یکی دیگه طول میکشه؟ایا میشه پوسته ی تخمو یخورده بشکنم که کمک بشه براش؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   در رابطه با سوال اول جنابعالی”
   ابتدا به امر بفرمایید دستگاه جوجه کشی برای کدوم شرکته؟ کالیبره کردین؟
   معمولا بعد از عملیات کالیبراسیون نسبت به دستگاه جوجه کشی تقریبا مطمئن هستین/ بعد از ۷ الی ۱۰ روز از دوره جوجه کشی حتما تخم ها رو نطفه بینی کنید تا تخم های بدون نطفه کهنه و خراب را از دستگاه خارج کنید. تخم های نطفه دار بعضا اشتباه بازبینی می شوند و جنین تخم های ضعیف بخاطر تبادلات گازی تخم های خراب در روزهای پایانی ستر از بین می روند و به هچر نمی رسند.
   در مورد سوال دوم” چندین علل وجود دارد/ تخم نطفه دارهایی که بیرون جمع میکنین زمان دقیق خاصی راجع به مدت زمان نگهداری ندارید و به همین خاطر زمان هچ چندتایی می شود/ و مورد بعدی دما و رطوبت را دقیق کالیبره نمایید / و مورد دیگه معمولا پرنده های نر نسبت به جنس مخالف زودتر هچ می شوند.

   با تشکر
   خدمات فنی دی کیو شاپ

   1. ممنون بابت جوابتون.از شرکت بلدرچین دماوند دستگارو تو این سایت دیدم و خرید کردم.بله کالیبره هم شده فردا روز ۲۱ اشکالی داره ۱روز اضافه تر باشه.اگه از یه ادم مورد اطمینان تخم بگیرم میتونم اینبار تعداد زیادی تخم مثلا پنجاه تا قرار بدم؟ تخم اگه تخم اردک باشه تو این فصل میشه؟شما هم تخم میفروشین؟اگه دستگاه رو خاموش کردم بعد از اتمام دوره ی جوجه کشی باید دوباره تنظیمش کنم؟ببخشید که خیلی سوال پرسیدم.

    1. با سلام
     خب اگر دستگاه جوجه کشی کالیبره شده مشکلی از بابت ماشین جوجه کشی نیست و شما همه تمرکز خود را بر روی تخم نطفه دار و مدیریت دستگاه جوجه کشی بگذارید. تهیه تخم نطفه دار خیلی مهمه که باید از اشخاص و مراکز معتبر خریداری نمایید و برای استعلام از شماره تماس و چگونگی تهیه لطفا با این شماره ۰۱۱۴۲۲۶۲۰۵۶ تماس بفرمایید تا همکاران ما شماره تماس اینگونه مراکز را به شما بدهند.
     – دستگاه شما چه ظرفیتی می باشد؟
     بر اساس ظرفیت تعیین شده می توانید تخم نطفه دار جاگذاری نمایید. / اردک و غاز پرنده های آب دوست هستند و معمولا تخمگذاری در پاییز و زمستان می باشد و در این فصول تخم های اردک درصد بالای نطفه دارند.
     – بعد از اتمام دوره جوجه کشی باید کارهای نظافت و ضدعفونی که در دفترچه راهنما توضیح داده انجام دهید و قطعات دستگاه را روغن کاری شود تا آماده دوره جوجه کشی جدید شود/ برای دوره جدید باید دستگاه جوجه کشی برای مرحله ستر تنظیم گردد. دما و رطوبت محیط دستگاه جوجه کشی در این فصل خیلی مهمه و باید دقت کنید

     خدمات فنی “دی کیو شاپ” برای بهبود و اطلاعات بروز و پایه پرورش طیور / دامپزشکی / مشاوره تغذیه در کنار علاقمندان به این رشته می باشد تا لذت جوجه کشی را تجربه کنید.

     با تشکر

     خدمات فنی ” دی کیو شاپ”

 2. سلام.ببخشید دوباره سوال میپرسم من وقتی یه کاسه ی کوچیک اب تو دستگاه قرار میدم رطوبتش تا ۶۶ ۶۷ میره ابشم کم میکنم بازم رطوبتش زیاد میشه دفعه ی قبل اینطوری نبود ولی الان رو اعصابه تا پنجره ی اتاقو باز میکنم رطوبتش زیاد میشه دمای اتاقم انداز میگیرم بین ۲۹ تا۳۰ درجست الان هوا هم خنکه ولی بازم زیاد میشه چیکار میتونم بکنم؟

  1. سلام
   قبل از هر کاری ما باید از جوجه کشی لذت ببریم تا باعث اذیت و آزارمون بشه/ معمولا ما تو فصل تابستان مقدار درصد رطوبت نسبی بالا می باشد و رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی رطوبت کاذب را نشان می دهد تا رطوبت واقعی ماشین جوجه کشی را. به همین خاطر شما از رطوبت سنج عقربه ای کالیبره شده در دستگاه جوجه کشی استفاده نمایید و اگر هم رطوبت ساز دیر استارت می زند همیشه کف دستگاه داخل ظرف مقداری آب بماند تا تخم نطفه دار خشک نشود/
   دمای مناسب محیط دستگاه جوجه کشی ۲۲- ۳۰ درجه سانتی گراد باید باشد. چه نوع تخم نطفه داری در دستگاه جوجه کشی استفاده می کنید؟

   1. سلام.ممنون بابت جوابتون. به اندازه ی ۴۵تا تخم مرغ داخل دستگاه قرار دادم ولی ۱۰تاش که پریشب نطفه سنجی کردم خراب بودن من میخواستم از شما تخم بگیرم ولی به دلیل اینکه یخورده فاصلمون زیاده از محلمون گرفتم از ۸نفر تخم گرفتم .اون ظرف ابی که شرکت بهم داده که اصلا هیچی وقتی یخورده اب داخلش میریختم رطوبتش تا ۸۰ هم میرفت ولی من اول کاسه ی ماست خوریو به جاش گذاشتم اول خوب بود ولی بازم تا دو سه درجه بیش از اندازه نشون میدادم و من حالا استکان تو دستگاه قرار دادم دیشب تا درجه ی ۶۵ ۶۶ میرفت ولی الان روی ۶۳ ۶۲ تا چه درجه ای بیشترو کمتر نباید بشه البته میدونم ولی هر جایی یه چیز نوشتست تو دفتر چه هم نوشته بهترین دما ۳۷.۷و بهترین رطوبت ۶۰خب اصلا این دو درجه هی کم و زیاد میشه. گاهی اوغاتم وقتی دستگاه داره چرخشو انجام میده وست راه کج وامیسته صاف نمیشه من باید خودم اگه دیدم با راک دستی صافش کنم اینم اشکال داره؟ تو این فصل به غیر از مرغ چیز دیگه ای نمیشه قرار داد؟

    1. با سلام
     خواهش /
     همکارهای ما در فارم به هر نقطه از کشور ارسال بار تخم نطفه دار دارند لطفا برای اطلاعات بیشتر با مهندس عشریه تماس بگیرید ۰۹۱۱۱۱۳۹۴۷۸ ./ خدمت شما عرض کردم شما توجهی به رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی نکنید و همیشه یک لایه آب در ظرف آب دستگاه جوجه کشی بریزید و بماند/ میتوانید در قسمت بخش علمی و با عنوان “پارامترهای جوجه کشی” http://yon.ir/rg0w دما و رطوبت و تهویه ستر و هچر انواع پرندگان را مطالعه نمایید/
     چرخش راک معمولا در سه حالت جلو ، وسط و عقب انجام می شود و تخم نطفه دار با چرخش دستی باعث اختلالات جوجه کشی می شود.

     امیدواریم مطالب علمی دی کیو شاپ برای شما مثمر ثمر باشه
     می توانید با لینک زیر به کانال دی کیو شاپ جوین شوید.
     https://telegram.me/dqone

     1. محلمون منطقه ی پازوار یعنی تخمارو میفرستین واقعا من شماره ی ایشونو دارم شرکت بهم داده ازین به بعد ایشااله به ایشون زنگ میزنم.یعنی تو حرکت راک هر جا وایستاد حتی اگه کجم وایستاد من دست نزنم؟حتما ممنونم بابت جواباتون.

     2. سلام
      محله پازوار برای کدوم شهر یا استانه؟
      خب باید از قبل تخم نطفه دار سفارش بدهید تا به موقع برای شما ارسال کند.
      چرخش جز تنظیمات ثابت دستگاه جوجه کشی می باشد که نباید تنظیماتشو تغییر داد یا برای اطلاعات بیشتر می توانید با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس بفرمایید تا بهتر شما را راهنمایی نمایند.
      موفق باشید

     3. سلام.پازوار منطقست محلمون جزءبابلسره بعد شهر امیرکلا منطقه ی پازوار قرار داره.من به تنظیمات دست نزدم گاهی اوغات فقط وقتی داره گردش میکنه کج وایمیسته دفعه ی قبل که رفیقم بود خونمون خودشم چندتا دستگاه داره وقتی دید این طوری وایستاده بهم گفت هر وقت دیدی دستگاه اینطوری شد خودت با حرکت راک درستش کن.تنظیمات دستگارو هم مهندس هدایتی برام انجام داد.بازم سوالی راجع به رطوبت داشتم اندازه ظرف ابی که تو دستگاه قرار میگیره مهمه مثلا الان تو این فصل که رطوبت بیشتر نشون میده من یه استکان کوچیک تو دستگاه قرار دادم مشکلی ایجاد نمیکنه؟البته در صورتی که رطوبتو درست نشون بده.

     4. سلام
      خوشبختم/ مهندس هدایتی از گروه خدماتی شرکت می باشد/
      چرخش دستگاه رو دستی انجام ندهید/ سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی چرخش راک را بصورت گهواره ای انجام می دهد و هر ۶۰ دقیقه بصورت اتوماتیک انجام می شود.
      برای صحت خطای احتمالی رطوبت سنج سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی بهتر است از رطوبت سنج عقربه ای استفاده کنید. هر رطوبتی که نشان می دهد به همان مقدار در ظرف آب بریزید
      حتما دما و رطوبت سیستم کنترل پی ال سی ماشین جوجه کشی دی کیو شاپ را با دما سنج جیوه ای و رطوبت سنج عقربه ای کالیبره نمایید و برای اطمینان بیشتر از گروه خدمات پس از فروش شرکت تماس بگیرید.
      با تشکر / موفق و موید

 3. سلام.روزتون بخیر خب اینکه میگن ۳روز پایانی باید دستگاه در حالت هچر قرار بگیرد بعد تو راهنمای دفتر چه که نوشتست روز ۱۸ بایدبه حالت هچر برد با این حساب دستگاه ۴روز در حالت هچر قرار داره!ایا همینطوریه؟

  1. با سلام و درود
   روزتون بخیر
   دوره جوجه کشی هر پرنده ۳ روز آخر آن مرحله هچر آغاز می شود که با کم کردن دما و بالا بردن رطوبت نسبی و خنک کننده اظطراری تخم ها کم کم تبدیل به جوجه می شوند. بدین منظور دوره جوجه کشی مرغ ۲۱ روز می باشد که از پایان روز ۱۸ باید به مرحله هچر منتقل شود تا روز ۲۱ بلکه ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از دوره جوجه کشی تخم نطفه دار ها به تدریج دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه می شوند.

   موفق باشید / دی کیو شاپ

 4. سلام .من تخم بلدرچین رو۱۴روز هست که گذاشتم.میخوام الان تخم های بدون نطفه روازنطفه دار جدا کنم. الان بایدچه کنم؟؟؟؟اگه برای این کار تخم هارواز دستگاه بیرون بیارم برای مدت کوتاه تخم ها خراب نمیشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. با سلام
   معمولا تخم نطفه دار ها رو در دستگاه جوجه کشی بین روزهای ۷ تا ۱۰ روز نطفه سنجی (کندلینگ) می کنند.
   تخم نطفه دار بلدرچین قابلیت نطفه سنجی ندارد، معمولا تخم نطفه دار بلدرچین بصورت پرواری برای تخمگذاری نگهداری می شوند و درصد نرینگی مشخص می باشد. و هچ بالایی دارد.

   باتشکر / دی کیو شاپ

 5. باسلام. شماگفته بودیدتخم بلدرچین رو نمیشه نطفه سنجی کرد. پس من ازکجا بفهمم تخم هادارن جوجه میشن؟؟ تخم های بی نطفه رو چجوری جداکنم؟؟ بعدا چرخش تخم هااگه ۸ ساعت یکبارانجام بدم عیب نداره؟ فقط یک دفعه میخوام ۸ساعت چرخش را انجام بدم. آخه مسافرت میخوام برم. بقیه روزها۶ساعت یکبار انجام میدم. مشکلی نیست؟؟؟
  ببخشیدخیلی سوال پرسیدم.
  باتشکر

  1. سلام کاربر محترم
   بله درست می فرمایید تخم بلدرچین قابل نطفه بینی نمی باشد. معمولا تخم نطفه دار بلدرچین از گله های با درصد نرینگی توازن تهیه می شود و تخم نطفه دار هم تازه می باشد و به همین دلیل معمولا درصد هچ یا جوجه درآوری بالا می باشد.
   بصورت استاندارد باید چرخش تخم نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی هر ۶۰ دقیقه بصورت نرم و گهواره ای بچرخد تا به کیسه هوا و جنین آسیب نرسد.

   با تشکر/ دی کیو شاپ

  1. سلام
   آبخوری مخصوص بلدرچین یک روزه باید از لوازم مرغداری و یا مکان هایی که دستگاه جوجه کشی دارند می توانید تهیه کنید. آبخوری بلدرچین در هفته های ابتداری بسیار مهم می باشد که باید جدی بگیرید تا تلفاتی نداشته باشد.
   موفق باشید .
   دی کیو شاپ

 6. سلام. لطفا کمکم کنید.. جوجه بلدرچینم یه روزه دراومده. هرچی جلوش دونه و آب میزارم فقط یه نون میزنن ودیگه نمیخورن. چکار کنم؟ مشکلی نیست؟؟ خوبی میشن؟

 7. سلام. لطفا کمکم کنید.. جوجه بلدرچینم یه روزه دراومده. هرچی جلوش دونه و آب میزارم فقط یه نون میزنن ودیگه نمیخورن. چکار کنم؟ مشکلی نیست؟؟ خوبی میشن؟

  1. سلام
   به طور معمول جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی یا مرغ کرچ تا ۲-۳ روز نیازی به تغذیه ندارند! و از کیسه زرده ذخیره شده استفاده می کنند.
   شما تو این مدت باید با آبخوری مخصوص آب بهمراه مولتی الکترولیت و شکر یا عسل به جوجه ها بدهید.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

 8. سلام. خواهش میکنم خواهش می کنم کمک کنید. یکی ازجوجه بلدرچینام خیلی سخت میتونه راه بره. پاهاش قدم نمیتونم بردارن خیلی سخت. همشم یه گوشه خوابیده وهیچی نمیخوره. زنده میمونه؟چکارش کنم بهتر بشه؟ خواهش می کنم زودتربگید

  1. با سلام
   بعضی از جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی ضعیف می باشند. شما باید با یکسری داروهای تقویتی کمکشون کنین. برای لنگش و عدم تدام ایستادن باید کلسیم و یا ویتامین AD3E تو آب حل کنید و تا ۱ هفته مصرف کنند و جوجه هایی که ضعیف هستند یک قطره صبح و یک قطره عصر در دهان ضعیف ها با قطره چکان بدهید.
   دی کیو شاپ

 9. سلام. خواهش میکنم خواهش می کنم کمک کنید. یکی ازجوجه بلدرچینام خیلی سخت میتونه راه بره. پاهاش قدم نمیتونم بردارن خیلی سخت. همشم یه گوشه خوابیده وهیچی نمیخوره. زنده میمونه؟چکارش کنم بهتر بشه؟ خواهش می کنم زودتربگید

  1. سلام
   دمای کف اتاق را اندازه گیری کنید . دمای سالن و یا اتاق پرورش جوجه ها باید ۳۰-۳۵ درجه سانتی گراد تا ۱ هفته اول باشد. معمولا جوجه ها وقتی که از دستگاه جوجه کشی به بیرون منتقل می کنید با یک شوک دمایی روبرو می شوند که بعضا جوجه ها ضعیف و یا از بین می روند. و حتما باید دامنه حرارتی را طبق توضیحات داده شده در بخش علمی دی کیو شاپ انجام دهید.
   دی کیو شاپ

  1. سلام
   جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی نیازی به واکسن ندارند. واکسن ۲ گانه و ۳ گانه را در ۱ ماهگی تزریق می کنید.
   ضمنا جوجه بلدرچین هیچ واکسنی نیاز ندارد! بلدرچین پرنده ای ارگانیک می باشد و بهتر است بصورت طبیعی پرورش دهید.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

 10. سلام. من برای اولین بار یه دستگاه ساختمو جوجه کشی کردم. جوجه هام اوایل خیلی سرحال بودند. ولی روز دوم وسوم یکهو ضعیف شدن و تعادل شونو ازدست دادن. ویکی یکی مردند. دلیلش چیه؟؟توجوجه کشی بعدیم چکار کنم جوجه هام سالم باشد؟

  1. سلام
   در ساخت دستگاه جوجه رعایت اصول فنی را نکردید و باعث عدم تعادل دما و رطوبت می باشد . دلیل بعدی هم عفونت روده و کیسه زرده می باشد که از راه عمودی یا مولد به تخم نطفه دار و جوجه ها منتقل شد.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

 11. سلام. ببخشید دوباره سوال میپرسم.. دستگاهی که ساختم. فضاش یه جعبه بود دورشم زرورق کشیده بودم. اما در تمام طول روز دماش درست بودولی شب دماش میرفت بالا. شما راهکاری سراغ دارید که دستگاه دماش ثابت بمونه و شبا بالا نره؟ بعدش چکارکنم که جوجه ها عفونت زرده نگیرن؟؟ تخم های نطفه دار رو باچی تمیز کنم؟

  1. دستگاه جوجه کشی شما از لحاظ برق رسانی مشکل دارد و در زمان پیک مصرف برق به چالش کشیده می شود. باید از یک سیستم کنترل دیجیتال و مطمئن استفاده نمایید.
   برای پیشگیری از عفونت زرده جوجه ها می توانید تخم نطفه دار را از مکان های مطمئن تهیه نمایید و بعد از هچ جوجه ها بهتر است آنتی بیوتیک به جوجه تجویز شود.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

 12. سلام. تخم نطفه دار رو از روستا میخوام بیارم. باید سه روز قبل جمع آوری کنم. تودمای چند درجه بزارم چیزیش نشه؟ بعدا هشت ساعت توراهیم. تخما عیب نمیکنه ؟

 13. سلام. تخم نطفه دار رو از روستا میخوام بیارم. باید سه روز قبل جمع آوری کنم. تودمای چند درجه بزارم چیزیش نشه؟ بعدا هشت ساعت توراهیم. تخما عیب نمیکنه ؟

  1. سلام
   مدت زمان نگهداری تخم نطفه دار به صورت استاندارد ۱۰ روز می باشد هر چند روزی که بگذرد درصد نطفه داری پایین می آید. دمای مطلوب برای نگهداری تخم نطفه دار ۱۰ تا ۱۸ درجه سانتی گراد می باشد.
   دی کیو شاپ

  1. سلام
   دمای جوجه های تازه از دستگاه جوجه کشی بیرون اومده را بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد قرار دهید. بهتر است دمای کف به این اندازه باشد.
   با تشکر
   دی کیوشاپ

  1. با سلام
   ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز به تخصص خاص خودش دارد. با کمترین اختلاف دما و رطوبت در طبقات مختلفات باعث می شود تخم نطفه دار در دستگاه جوجه کشی خراب شود!
   سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ دارای حداقل اختلاف در بین دستگاه جوجه کشی های حاضر در کشور می باشد!! در بزرگترین دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ که تعداد طبقات ۱۱ عدد می باشد دارای حدود ۰/۸ درجه سانتی گراد اختلاف وجود دارد و سیستم کنترل طرح پی ال سی قابلیت کالیبراسیون با دماسنج های حرفه ای و مرجع می باشد. ضمنا کنترل دستگاه جوجه کشی از طریق اپلیکیشن موبایل نیز انجام می شود تا از طریق دور با گوشی موبایل خود دستگاه جوجه کشی را کنترل نمایید و حتی دما و رطوبت و دیگر منوها را تنظیم کنید.

   لذت جوجه کشی را با دی کیو شاپ احساس کنید؛
   با تشکر
   دی کیو شاپ

  1. سلام
   برای تنظیم و تولید رطوبت برای دستگاه جوجه کشی می توانید از بهترین و دقیق ترین نوع سنسور ( سنسور ترو خشک) استفاده نمایید و بوسیله رطوبت ساز اولتراسونیک تولید رطوبت در دستگاه جوجه کشی تولید نماید. برای تخم نطفه دار های مختلف رطوبت خاصی نیاز می باشد.

   با تشکر
   دی کیو شاپ

 14. سلام. ببخشید من یه دستگاه جوجه کشی دستی درست کردم برای بلدرچین . تخم بلدرچین چند روز باید تو دستگاه باشه و رطوبت و دما شون در طی این مدت چقدر باید باشه ؟راستی جوجه کشی بلدرچین تو چه فصلی مناسب تره ؟

  1. با سلام
   مدت زمان جوجه کشی تخم نطفه دار بلدرچین در دستگاه جوجه کشی ۱۷ روز می باشد. که ۱۴ روز اول باید در مرحله ستر تخم نطفه دار ها با دمای ۳۷.۷ درجه سانتی گراد / رطوبت ۵۵ درصد / تهویه ۳۸.۲ درجه سانتی گراد
   تنظیمات ماشین جوجه کشی برای مرحله هچر: دما ۳۷.۲ درجه سانتی گراد / رطوبت ۶۵ درصد ( بسته به نوع سیستم کنترل متفاوت می باشد!) تهویه ۳۷ درجه سانتی گراد می باشد.
   جوجه کشی بلدرچین در تمام فصول انجام میگیرد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

  1. با سلام
   برای خرید هر دستگاه جوجه کشی از هر شرکت و یا کمپانی بهترین پاسخگو مشتریان همان شرکت می باشند با تجربه که از هر شرکتی می توان کمک کنند به خرید شما.
   الحمدالله دی کیو شاپ مفتخر است با حداقل تبلیغ و با استفاده از تعریف و تمجید مشتریان سابق شرکت، باعث شده دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال دی کیو شاپ را به مشتریان جدید معرفی نمایند.
   دی کیو شاپ با بهره گیری از علم روز ، مجهزترین و بروزترین سیستم کنترل هوشمند که قابلیت سخنگو و روز شمار و انتخاب پرنده و مجهز به اتصال به گوشی موبایل / لب تاب و شبکه سازی را دارا می باشد را به مشتریان محترم تقدیم می نماید.
   سیستم کنترل مجهز به GSM و سخنگو و انتخاب پرنده و روزشمار در نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران برای علاقمندان به این رشته و مشتریان گرامی رونمایی گردید.

   ایرانی لایق بهترین ها

   گروه فنی دی کیو شاپ

 15. با سلام وخسته نباشید
  من تعدادی تخم بلدرچین در دستگاه دستی ساز قرار داده ام می خواهم بدانم: اگر تخم ها در فواصل نا مشخص چرخانده شوند اشکالی ندارد ؟ ضمنا بگوئید که بعداز ۱۴ روز یعنی در مرحله هچر آیا تخم ها را باید بچرخانم یا نه؟ درضمن بگوئید که در این مرحله کدام طرف تخم روبه بالا باشد. با تشکر

  1. سلام
   بهتره که تخم نطفه دار با زمان بندی مشخص در داخل ماشین جوجه کشی چرخانیده شود . معمولا از هر ۱ ساعت تا هر ۳ ساعت باید بصورت نرم و گهواره ای چراخانیده شود.
   در مرحله هچر تخم نطفه دار نیاز به چرخش نمی باشد. بصورت افقی در سبد هچر قرار داده شود.

   دی کیو شاپ

 16. با سلام مجدد . من یک دستگاه خانگی برای تخم بلدرچین ساخته ام لطفا بگوئید که آیا چرخاندن تخم ه ا در فواصل زمانی نامشخص مشکلی برای تخم ها ایجاد می کند؟ ضمنا بگوئید که از روز ۱۴ به بعد یعنی زمان هچر تخم ها ، آیا تخم ها را باید چرخاند یا نه؟در ضمن در صورت توقف چرخش تخم ها ، کدام طرف تخم به طرف بالا باید باشد؟با تشکر

 17. با عرض سلام وخسته نباشید.
  گویا سوال بنده به دست شما نرسیده است .
  تعدادی اندک بلدرچین در کف پرورش میدهم .بلدرچین نر بر اثر جفت گیری زیاد وگرفتن پرهای پشت سر مادها ،اکنون پشت سر ماده ها کچل شده است این خطری برای ماده ندارد؟ سوال دوم اینکه کف پای یکی از ماده ها بر آمدگی دارد ولنگ می زند این به چه علتی است و آیا داروئی دارد یا نه؟ وسوال سوم اینکه جوجه های بلدرچین پس از دنیا آمدن احتیاجی به واکسن یا داروی خاصی ندارند؟چهارم اینکه بلدرچین به آفتاب نیاز ندارد؟ وآخرین سوال اینکه یک جیره غذائی برای جوجه هاو تخم گذار معرفی کنید که بتوانم تهیه کنم البته چیزی که در دسترس باشد وضمنا ساده . لطف کنید مرا به سایت معرفی نکنید چون به سایت مراجعه کرده ام جیره ای که نوشته شده در دسترس نیست و فعلا از دان مرغی اسیاب شده تغذیه میدهم.لطفا جیره غذائی را یکی یکی نام ببرید تا تهیه کنم(مثلا: ذرت -گندم-و…. وهرکدام به چه میزان )
  با کمال تشکر فراوان.

 18. این دیدگاه با چند سوال جدید است
  با عرض سلام وخسته نباشید.
  گویا سوال بنده به دست شما نرسیده است .
  تعدادی اندک بلدرچین در کف پرورش میدهم .بلدرچین نر بر اثر جفت گیری زیاد وگرفتن پرهای پشت سر مادها ،اکنون پشت سر ماده ها کچل شده است این خطری برای ماده ندارد؟ سوال دوم اینکه کف پای یکی از ماده ها بر آمدگی دارد ولنگ می زند این به چه علتی است و آیا داروئی دارد یا نه؟ وسوال سوم اینکه جوجه های بلدرچین پس از دنیا آمدن احتیاجی به واکسن یا داروی خاصی ندارند؟چهارم اینکه بلدرچین به آفتاب نیاز ندارد؟ وآخرین سوال اینکه یک جیره غذائی برای جوجه هاو تخم گذار معرفی کنید که بتوانم تهیه کنم البته چیزی که در دسترس باشد وضمنا ساده . لطف کنید مرا به سایت معرفی نکنید چون به سایت مراجعه کرده ام جیره ای که نوشته شده در دسترس نیست و فعلا از دان مرغی اسیاب شده تغذیه میدهم.لطفا جیره غذائی را یکی یکی نام ببرید تا تهیه کنم(مثلا: ذرت -گندم-و…. وهرکدام به چه میزان )
  با کمال تشکر فراوان.

  1. با سلام
   پر ریزی به هر دلیلی احتمال تولید وجود دارد که باید با اضافه کردن نمک در جیره و یا تنظیم نور سالن می توان از این عارضه پیشگیری کرد. عارضه کانیبالیسم معمولا در سالن هایی با چنین حالت وجود دارد. برای درمان می توان از اسپری OTC استفاده کرد.
   عارضه کف پایی ” به دلیل بستر سخت و مرطوب می باشد. برای پیشگیری می توان بر روی بستر آنزیمیت پاشید
   نیازی به واکسن ندارد.
   همه پرندگان به آفتاب نیاز دارند.
   بهترین پلیت که با هزینه خیلی کمتر در بیاد می توانید از شرکت های تولید دان پلیت معتبر خریداری نمایید.

   دی کیو شاپ

 19. با عرض سلام و خسته نباشید.
  در سری قبل راجع به دان مناسب و اجزای تشکیل دهنده سوال کردم و جواب دادید که از مراکز تهیه پلت تهیه کنم ولی با عرض معذرت در شهرستان ما چنین مراکزی نیست و باید دان مصرفی از مغازه هائی که هستند ونمی دانیم که از چه ترکیبی استفاده می کنند دان را تهیه کنیم لطفا با این شرایط خود شما لطف کنید و جیره مناسب برای تخم گذار و جوجه را بگوئید تا تهیه کنم.و سوال دوم اینکه علت اینکه کیسه هوا در تخم ها بزرگتر از حد معمول اگر باشد به علت کم بودن رطوبت است یا چیز دیگری لطفا توضیح دهید.با تشکر

 20. با عرض سلام و خسته نباشید.
  در سری قبل راجع به دان مناسب و اجزای تشکیل دهنده سوال کردم و جواب دادید که از مراکز تهیه پلت تهیه کنم ولی با عرض معذرت در شهرستان ما چنین مراکزی نیست و باید دان مصرفی از مغازه هائی که هستند ونمی دانیم که از چه ترکیبی استفاده می کنند دان را تهیه کنیم لطفا با این شرایط خود شما لطف کنید و جیره مناسب برای تخم گذار و جوجه را بگوئید تا تهیه کنم.و سوال دوم اینکه علت اینکه کیسه هوا در تخم ها بزرگتر از حد معمول اگر باشد به علت کم بودن رطوبت است یا چیز دیگری لطفا توضیح دهید.با تشکر

  1. با سلام وقت بخیر
   تهیه خوراک و جیره نویسی باید طبق شرایط محیطی و نژاد گله تهیه شود که می توان با کارشناسان بومی منطقه این کار انجام گیرد . معمولا برای تیراژ پایین به صرفه نمی باشد و بهتره از مراکز فروش دان پلت تهیه نمایید و در بین دوره از انواع ویتامین ها در آب استفاده نمایید
   بزرگ بودن کیسه هوا تخم مرغ نطفه دار بدلیل قدیمی و کهنه بودن آن می باشد.

   دی کیو شاپ

 21. سلام ببخشید میخواستم بگم من چند روزه دو تخم اردک گذاشتم تو دستگاهی که خودم درست کردم و چهار تخم مرغ هم دیشب میخواستم ببینم تا الان تخم مرغ ها سمت باریکش بالا بود الان پهنشو اوردم بالا به نظرتون چیزی میشه

  1. سلام
   طریقه قرار گرفتن تخم نطفه دار بر روی شانه ستری دستگاه جوجه کشی بصورت تیزی تخم به طرف بالا می باشد و بخاطرینکه تخم نطفه دار در همان ساعات ابتدایی شروع به تکامل می کنند باید حتما جایگذاری تخم نطفه دار را به درستی انجام دهید.
   برای اطمینان بیشتر در روز ۷ جوجه کشی کندلینگ انجام دهید.

   دی کیو شاپ

 22. با سلام .
  لطف کنید یک جیره ساده که بتوان آنرا تهیه کرد برایم بنویسید چون در شهرستان ما مراکز فروش پلت وجود ندارد ضمنا بنده در شهرستان کاشان زندگی می کنم و تعداد اندکی بلدرچین دارم که می خواهم افزایش بدهم و دیگر اینکه تخم های سری قبل ار ۵ روز قبل بود ولی کیسه هوای آنها تقریبا ۱/۳از فضای تخم را گرفته بود آیا این عادی است؟

 23. با سلام
  مهندس عزیز من یه دستگاه جوجه کشی اتومات خریدم و میخام بدونم برای جوجه کشی تخم غاز چرا باید از روز چهارم تخم هارو خنک کرد؟
  آیا این کار لازمه؟
  اگر لازمه زمان خنک کردن تخم های درون ستر چند دقیقه هستش؟ هر روز باید انجام داد یا هر دو روز؟ باید روی تخم غاز ها با آب اسپری کرد؟
  این کار لازم هستش؟ اگر برای تامین رطورب این کارو میکنیم چرا از همون اول رطوبت دستگاه رو بالاتر تنظیم نمیکنیم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید چون من تا حالا ۳ تا کتاب در خصوص پرورش غاز خریدم و پیش دکتر طیور هم رفتم و جواب سوالام رو نگرفتم

  1. سلام
   دستگاه جوجه کشی که از هر شرکتی خریداری می نمایید کتاب آموزشی و DVD راهنما باید داشته باشد تا اطلاعات لازم جوجه کشی همان دستگاه در رابطه با جوجه کشی هر پرنده به خصوص غاز مطالعه نمایید و یا از خدمات پس از فروش جویا شوید.
   به همراه دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ پکیج کامل کتاب آموزشی و DVD راهنما شامل انتخاب تخم نطفه دار مطمئن ، ضدعفونی تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی ، پارامترهای تخصصی جوجه کشی به تفکیک هر پرنده ، پرورش جوجه یک روزه تازه هچ شده ، پرورش مولد و جیره نویسی طیور گوشتی و تخمگذار در کتاب تخصصی دی کیو شاپ گردآوری و به کمک متخصصین و کارشناسان دی کیو شاپ اطلاعات پایه در خدمت مشتریان محترم قرار می گیرد.
   با تشکر
   گروه فنی دی کیو شاپ

  1. سلام / سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ ، بدون رله کار میکند. معمولا دستگاه های با این مورد دارای رله می باشد که با نوسانات برق به این حالت می شود.
   معمولا تا این دما برود مشکل پیش نمی آید.
   گروه فنی دی کیو شاپ

 24. باسلام میخواستم بگم که من یه دستگاه ۵۸۸ تایی از سایت شما خریداری نموده ام و اما میخواهم در ابتدا تعداد کمی تخم مرغ در دستگاه بگذارم . آیا این کار باعث خراب شدن تخم مرغ های دیگر و پایین آمدن میزان جوجه کشی آنان ندارد ؟ و اگر دارد تا چند عدد تخم مرغ برای این دستگاه مجاز می باشد؟

  1. با سلام
   ممنونم از خرید شما / مبارک باشد
   تعداد ظرفیت تخم نطفه دار خالص این دستگاه جوجه کشی ۵۸۸ عدد می باشد . شما میتوانید برای دوره اول تعداد کمتر تخم نطفه دار در دستگاه قرار دهید تا فرآیند جوجه کشی را تجربه کنید و دوره های بعدی تخم های بیشتری بگذارید.
   موفق و پایدار باشید
   گروه فنی دی کیو شاپ

    1. با سلام
     دستگاه جوجه کشی۹۲۴عددی فول دیجیتال ۱۷۰sh

     ۲,۲۰۰,۰۰۰ تومان
     شما می توانید برای اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه جوجه کشی مدنظر خود به لینک زیر مراجعه نمایید.

     http://www.dq1.ir/shop/%d8%af%d8%b3%d9%80%d9%80%d8%aa%da%af%d9%80%d8%a7%d9%87-%d8%ac%d9%88%d8%ac%d9%87-%da%a9%d8%b4%db%8c-%d9%81%d9%88%d9%84-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-170sh-%d8%af%db%8c-%da%a9%db%8c%d9%88/

     گروه فنی دی کیو شاپ

  1. با سلام
   سفارشات افغانستان و کشورهای همسایه از کارخونه تا باربری شوش ارسال می شود و تا شهرهای مرزی توسط باربری ارسال می شود. برای سفارش پارت دستگاه جوجه کشی تحویل دم کارخونه می باشد. و با هماهنگی های لازم صدور مجوز ارسال می گردد.

   با تشکر
   واحد فروش دی کیو شاپ

  1. با سلام
   مدت زمان استاندارد نگهداری تخم نطفه دار بین یک هفته تا ۱۰ روز می باشد.
   هر چه از این زمان بگذرد درصد هچ و نطفه داری پایین می آید.
   برای جمع آوری تخم نطفه دار در مدت زمان بیشتر از ۱۰ روز می توان روزی دو دفعه چرخش داد تا نطفه حفظ شود.

   گروه فنی دی کیو شاپ

  1. سلام
   تمام جوجه های هچ شده نیازمند مدت زمان ۱۰ تا ۱۲ ساعت گرما و ماندگاری در دستگاه جوجه کشی را دارد و بعد از این مدت به اتاقی با دمای ۳۰ – ۳۵ درجه سانتی گراد منتقل نمایید.

   دی کیو شاپ

 25. با سلام خدمت شما وخسته نباشید فراوان
  لطفا بگوئید که جوجه های به دنیا آمده از تخم را باید بعد از چند ساعت از دستگاه خارج نمود و دیگر اینکه جوجه ها بعد از بیرون اوردن از دستگاه آیا رطوبت نیاز دارند یا نه؟

 26. با عرض سلام و خسته نباشید
  من یه دستگاه جوجه کشی از گروه اسکندری دارم
  برای بار اول هفتاد درصد باز دهی داشته
  اما الان که روز بیستم جوجه کشی مرحله دوم هستم هیچ کدوم از جوجه ها نوک نزدن
  دمت و رطوبت در دوران ستر ۳۷.۵ و ۶۰ بوده
  چون دمای محیط رو در شرایط استاندارد نگه داشتم هیچ گونه مشکلی در مورد بالا و پایین شدن دما و رطوبت در دوره ستر نداشتم
  اما طبق محاسبات خودم یک روز زودتر تخم مرغها رو وارد مرحله هچر کردم که اینم به خاطر روز شمار دستگاه شروع روز ۱۹ رو نشون داد منتقل کردم
  آیا ممکنه روز شمار دستگاه ایراد داره
  رطوبت و دما دستگاه کالیبره کردم
  در مورد سلامت تخم مرغها اطمینان دارم

  1. با سلام
   شما بعد از ۱۰ روز تخم نطفه دار ها رو نطفه بینی نمایید تا از زنده مانی تخم نطفه دار ها مطمئن شوید و تخم های بدون نطفه از دستگاه بیرون بیاید!
   روز شمار سیستم کنترل احتمال خطا دارد و باید طبق محاسبات خودتان تخم نطفه دار ها را وارد هچر نمایید.
   در مورد این دستگاه حجوجه کشی اطلاعاتی نداریم.

   گروه فنی دی کیو شاپ

 27. با سلام خدمت شما وخسته نباشید فراوان
  لطفا بگوئید که جوجه های به دنیا آمده از تخم را باید بعد از چند ساعت از دستگاه خارج نمود و دیگر اینکه جوجه ها بعد از بیرون اوردن از دستگاه آیا رطوبت نیاز دارند یا نه؟ولطفا بگوییدکه چند درصد آب شیرین و تا چندروز و چه نوع دانه ای بایستی داده شود؟
  با تشکر

  1. با سلام
   شرمنده حجم کار و سوالات زیاد می باشد
   معمولا بعد از ۱۰ – ۱۲ ساعت جوجه ها بعد از هچ شدن از دستگاه جوجه کشی به اتاق گرم منتقل نمایید.
   رطوبت نرمال اتاق مناسب می باشد و تا دو روز اول زندگی نیازی به تغذیه نمی باشد. و در این مدت آب + شکر + مولتی الکترولیت به جوجه های تازه هچ شده بدهید. ۲ قسمت آب + ۱ قسمت شکر + ۱ قسمت مولتی الکترولیت

   گروه فنی دی کیو شاپ

  1. سلام
   جوجه های هچ شده از دستگاه جوجه کشی به مدت ۱۰ – ۱۲ ساعت در دستگاه می ماند. برای تشخیص می توان به پرهای پشت گردن توجه کرد، اولین علائم بیرون اووردن جوجه ها از دستگاه جوجه کشی خشک شدن پرهای پشت گردن می باشد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

 28. با سلام مجدد
  آقای محترم سوالات بنده به دست شما نرسیده است واگر هم رسیده پس چرا جواب نمی دهید ۴ روز پیش دیدگاه فرستاده ام یعنی تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
  ضمنا” جواب در حال بررسی هم برایم آمده است.

  1. سلام
   آب و شکر تا دو روز اول زندگی جوجه ها باید داده شود.
   جوجه هایی که نوک می زنند و بیرون از تخم نمی آیند؛ دلیل های مختلف دارد! مهمترین دلیل کمبود کلسیم و عدم مقاومت جوجه می باشد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

 29. سلام. من یه دستگاه هوشمند تمام خودکار ساختم. قسمت دما و رزوبت هیچ مشکلی نیست.
  چرخش خودکار تخم سوال دارم.
  قابلیت چرخش تخم تا ۹۰درجه از چپ و ۹۰ درجه از راست به حالت یکنواخت و بدون ضربه را از نظر فنی داخلش گذاشتم. که با برنامه نویسی میتونم بگم چند درجه بچرخونه.
  از نظر تعداد هم از ۰ – ۵۰۰ مرتبه چرخش هم در روز گذاشتم.
  توی اینترنت خوندم زاویه ۴۵ درجه چپ و راست میچرخونن و هر ساعت یک بار. میخواستم ببینم بیشترین بازده روی چند درجه چرخش و چندبار در روز هست؟ چون من هم درجه رو میتونم بیشتر بدم هم تعداد را.
  یه بار دیگه هم نظر ثبت کردم ولی پیامی نشون نداد که پیام ارسال شده یا خطا داشته. نفهمیدم آخرش چی شد. این مورد را اصلاح کنید ( در این ضمینه برنامه نویسی سایت کمکی هم خواستید در خدمتم )

 30. سلام خسته نباشید
  امروز ۳ تا از جوجه هام از تخم در اومدن و بقیه انها ترک خوردن و در شرف بیرون امدن هستن اون ۳ تا قبلیها خشک شدن میتونم دستگاه رو باز کنم اون ۳ تا رو بیرون بیارم؟؟؟
  چند ساعت میتونن بعد از در اومدن تخم در دستگاه باشن؟؟

  1. سلام
   مدت زمان جوجه هایی که از دستگاه جوجه کشی به بیرون می آیند ۱۰ تا ۱۲ ساعت می باشد که بعد از این مدت جوجه ها به بیرون از دستگاه جوجه کشی منتقل می شود

   دی کیو شاپ

 31. سلام ببخشید دستگاه من هچر وستر همزمان است میخوام بدونم وقتی تخم مرغهایی که به هچر رسیده تخم مرغهایی که از قبل است را چه کنم دستگاه مدام میگوید دستگاه را در حال هچ بگذارید تکلیف تخم مرغهای قبلی چیست

  1. با سلام
   معمولا نطفه بینی تخم نطفه دار شترمرغ در دستگاه جوجه کشی در روز ۲۰ جوجه کشی انجام می شود. علائم نطفه داری رگه های عنکبوتی و درحال ثپش می باشد و در غیر اینصورت تخم شترمرغ بدون نطفه می باشد و یا تخم کهنه یا ضعیفی می باشد که جنین در همان روزهای ابتدایی از بین رفتند.

   گروه فنی دی کیو شاپ

  1. سلام
   معمولا برای کمک کردن جوجه از تخم با نطفه ضعیف می توان قدری پوسته تخم نطفه دار را شکست تا با این کار قدری اکسیژن به پرنده ضعیف می رسد تا به بیرون آمدن تحریک شود.
   احتمال ضعیف شدن جوجه در مدت زمان زندگیش وجود دارد. که با تجویز ویتالیت و ویتامین AD3E پیشگیری نمایید.

   دی کیو شاپ

 32. سلام. چند سوال بالاتر در مورد چرخش تخم ها پرسیدم برای دستگاه جوجه کشی دست سازم.
  خداروشکر همه تخم های بعد از کندلینگ جوجه شدند 🙂
  حالا تا کی باید داخل دستگاه بمونند؟ آب و غذا بهشون چی بدم؟ جایی خوندم که باید آب شکر رقیق داد. گذاشتم براشون ولی خب نمیخورن. بلد نیستن یا نیاز ندارن؟ فعلا هم مادر مصنوعی نساختم کلا بذارم توی همین دستگاه باشن فعلا مشکلی که نیست؟ دما رطوبتش رو روی چند بذارم؟

  1. با سلام
   جوجه ها بعد از ۱۰ – ۱۲ ساعت بعد از هچ باید به اتاق گرم با دما ۳۰ – ۳۵ درجه سانتی گراد منتقل شوند .
   تا ۲ روز اول نیازی به تغذیه ندارند و در این مدت میتوان از آب + مولتی الکترولیت + شکر به جوجه ها بدهید و بعد از این مدت می توان تغذیه را شروع نمایید. تغذیه تا چند روز اول سوپر استارتر ( آردی ) داده شود. بهتره از دانخوری و آبخوری مخصوص جوجه ها استفاده نمایید تا پرندگان به تغذیه و آب میل پیدا کنند.

   گروه فنی دی کیو شاپ

  1. سلام
   از قسمت وسط تخم نطفه دار پوسته ها را باز کنید و کمک به جوجه نمایید. و با اسپری ملایم نمایید تا به جوجه ها رطوبت کافی برسد تا جوجه ها از تخم بیرون بیایند.

   گروه فنی دی کیو شاپ

 33. با سلام خسته نباشید دفعه ی اولم است که دستگاه جوجه کشی درست می کنم چند تا سوال مهم داشتم
  اول اینکه میشه تخم مرغ وتخم بلدرچین رو باهم توی یه دستگاه قرار بدیم
  دوم اینکه یه جعبه در ابعاد ۳۳و۲۵و۱۸ هستش ایا مشکلی نداره که یه کم کوچیکه و
  سوم اینکه میشه برای لامپش از لامپ های کم مصرف استفاده کرد
  وچهارم اینکه تقریبا باید برای چنین جعبه ای چند تا سوراخ بزنم
  مرسی

  1. سلام
   ۱. تعداد روز مرغ و بلدرچین متفاوت می باشد
   ۲. از لحاظ اکسیژن دهی مشکل دارد
   ۳. با یک دماسنج دقیق می توانید تشخیص دهید دمای مطلوب به حد نرمال رسیده یا نه.
   ۴. ۲ تا سوراخ تهویه کوچک کافیه.

   دی کیو شاپ

 34. سلام دستگاه من برقش قطع شد بود و حدودا یک ساعت قطع بوده اصلا متوجه نشدم دما تا مرز۳۱الی ۳۲ رسیده بود و رطوبت هم ۷۰بود سریع برق دستگاه رو وصل کردم همه چیز به حالت اول برگشت الان ینی تخم مرغها خراب شدن یا نه؟چکار کنم؟

 35. سلام دستگاه من ۵۸۸ تایی است که از شرکت نوین صنعت خزر خریداری کرده ام میدانید که با وجود یک هچر باید تخم مرغ ها را بصورت دوره ای در دستگاه قرار دهم اگر قرار است که در روزهای هچر رطوبت به ۷۰ درصد برسد پس تکلیف تخم هایی که در ستر بسر میبرند چیست

   1. سلام هچر ۹۵ تا ۱۰۰ عدد تخم که بیشتر جا نمیگیرد من هم نهایتا در هر دوره ۱۵۰ عدد تخم میگذارم که روز هفتم تخم های بدون نطفه و روز چهاردهم هم تخم های جنین مرده را جدا میکنم درنهایت خوش بینی مرحله اول از ۱۴۴ تا ۱۲۰ دونه تخم سالم باشند که روی هم در هچر میگذارمشان .
    منظور شما این است ۵۸۸ عدد تخم در دستگاه جای دهم نهایتا ۴۰۰ عدد تخم سالم باشند پس،چگونه در هچر قرار دهم
    یا حداقل یک تلفن برای راهنمایی اینجانب در اختیارم قرار دهید بت تشکر از راهنمایی شما

   2. سلام چطور با وجود یک هچر ۵۸۸ عدد تخم که بدون احتساب روز هفتم برای نطفه بینی و روزچهاردهم برای جداسازی جنین زنده و مرده این تعداد تخم را در یک هچر قرار بدهم مشاور محترم دستگاه من یک هچر بیشتر ندارد به همین دلیل بصورت دوره ای تخم قرار میدهم
    لطفا یک تلفن برای مشاوره در اختیارم قرار دهید
    از همکاری و راهنمایی شما عزیزان کمال تشکر را دارم

  1. دوست محترم شما می توانید دستگاه جوجه کشی هچر مجزا داشته باشید تا بصورت پلکانی تخم نطفه دار در ستر قرار دهید و ۳ روز آخر هر تخم نطفه دار را داخل دستگاه جوجه کشی دیگر ( هچر ) منتقل نمایید.

   دی کیو شاپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shares
Share This