قرقاول سیلور

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ قرقاول نر سیلور

قرقاول سیلور

قرقاول نقره ای یا قرقاول سیلور یک گونه از قرقاول موجود در جنگل است، قرقاول سیلور به طور عمده در کوه ها، از سرزمین اصلی آسیای جنوب شرقی، و شرق و جنوب چین، با جمعیت معرفی شده در هاوایی و مکانهای مختلف و در سرزمین اصلی ایالات متحده است. قرقاول سیلور نر بالغ سیاه و سفید است، در حالی که قرقاول ماده به طور عمده قهوه ای است. هر دو جنس نر و ماده صورتی قرمز و پاها هم قرمز و کمی بلند می باشد.

قرقاول سیلور دارای رنگهای خیلی متنوع و پررنگ بوده و برای مبتدی ها بسیار مناسب میباشد.
و میتوان آنها را درمحیط سایه نیز براحتی دیده و پرورششان داد .

مکان نگهداری : بستر مناسب با مساحت ۹ مترمربع

تغذیه : تغذیه قرقاول سیلور از انواع خوراک ها می باشد که بصورت ترکیبی به آن می دهند. کنسانتره ها ، دانه و تخم گیاهان و حشرات زنده .

سن بلوغ : قرقاول سیلور بیشتر در دوسالگی ولی میتوان در یک سالگی نیز تولید مثل داشت .

زمان تولید مثل : قرقاول سیلور از اواسط فروردین ماه

قرقاول سیلور نر دم بلند و کشیده و بسیاز زیبا و جذاب می باشد. پرورش قرقاول سیلور به مرور زمان فراگیر می شود . فصل تخمگذاری بصورت مصنوعی از دی تا خرداد می باشد ، که با نوردهی مصنوعی و ترکیب تغذیه مناسب فصل تخمگذاری قرقاول تغییر می کند و می تواند تخمگذاری بالایی داشته باشد. قرقاول سیلور مولد در سال ۲۰ تا ۳۰ عدد در سال تخم می گذارد. جوجه کشی قرقاول سیلور به مانند دیگر قرقاول ها معمولا بصورت مصنوعی و به کمک دستگاه جوجه کشی انجام  می گیرد. مدت زمان جوجه کشی قرقاول سیلور بین ۲۶ – ۲۸ روز می باشد. جوجه کشی قرقاول سیلور سخت می باشد و در هر ماشین جوجه کشی نمی توان تخم نطفه آن را تبدیل به جوجه قرقاول سیلور کرد. معمولا رطوبت قرقاول سیلور نسبت به سایر نژاد های قرقاول بالاتر می باشد و نیاز به اکسیژن دهی و چرخش استاندارد و گهواره ای دارد.

 

قرقاول سیلور

1 دیدگاه در “قرقاول سیلور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *