نکات کلیدی پرورش بلدرچین

شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ دستگاه جوجه کشی بلدرچین

پرورش بلدرچین به مانند دیگر پرندگان نیاز به مشاوره های خاصی دارد که در این مطلب نکات کلیدی پرورش بلدرچین را برای شما علاقمندان به این پرورش به صورت خلاصه توضیح می دهیم.

شروع پرورش بلدرچین در ایران  حدود ۱۵ سال قبل می باشد که پرورش دهندگان در برخی از نقاط مانند یزد و تهران و مازندران بصورت سنتی و تیراژ کم شروع به فعالیت نمودند.

با اطلاع از خاصیت بالای مصرف آن برای انسان و کم هزینه بودن پرورش بلدرچین به تدریج با تبلیغات جامع و کامل توسط برخی از مراکز علمی و دانشگاهی و برخی از وبسایت های علمی مرجع به مانند دی کیو شاپ ، بلدرچین در سبد کالای مصرفی خانوار قرار گرفته است.

امروزه با علم بر این که بلدرچین بدون هیچ دارو و واکسنی (پرنده ارگانیک) پرورش و رشد پیدا می کند، طرفداران زیادی برای مصرف پیدا کرده است. علاقمندان به پرورش بلدرچین با کمک از برخی شرکت های پشتیبان اطلاعات کافی جوجه کشی و پرورش را کسب می نمایند و این پرنده ی ریز جثه که سرشار از پروتئین خالص می باشند را پرورش می دهند و روانه بازار مصرف می نمایند.

برای هر پرنده ای تغذیه نقش اساسی پرورش را دارا می باشد. چگونگی تغذیه و یا جیره نویسی تخصصی و بالانس شده باید از منبع معتبر باشد. در این بخش جیره پیشنهادی دی کیو شاپ را خدمت شما پرورش دهندگان و علاقمندان محترم بررسی می شود.

جیره پیشنهادی دی کیو شاپ جهت پرورش بلدرچین گوشتی و تخمگذار

اقلام مصرفی در جیره ۱-۲۰ روزگی دوره پرورش تا کشتار تخمگذار
ذرت ۳۹۶ ۴۵۰ ۴۶۷
سویا ۴۵۵ ۳۹۵ ۳۵۲
گلوتن ذرت ۷۳ ۶۰ ۳۶
نمک ۲ ۳ ۳
سبوس گندم ۱۷ ۲۰ ۲۰
مکمل معدنی (مینراله) ۲.۵ ۲.۵ ۳
مکمل ویتامینه ۲.۵ ۲.۵ ۳
لیزین ۰.۴ ۰.۳ ۰.۵
متیونین ۲ ۲.۲ ۱.۵
ویتامین A ۱ ۱ ۱
ویتامین ب کمپلکس ۳ ۳ ۱.۵
ویتامین C ۱.۴ ۱.۵ ۰.۵
ویتامین K ۱ ۱ ۱.۵
ویتامین D3 ۱ ۱ ۲
ویتامین E ۱ ۱ ۱.۵
دی کلسیم فسفات ۱۴ ۱۶ ۱۹
صدف (کربنات کلسیم) ۱۲ ۲۰ ۷۰
روغن مایع ۱۵ ۲۰ ۲۵
ضد کوکسیدیوز ۰.۲ ۰.۲ ۰.۲

 

 

 

 

 

 

 

* مقادیر فوق بر اساس کیلو در تن می باشد.

جیره فوق را با تهیه مواد اولیه ترکیب نموده و بر اساس سن مشخص به پرنده داده می شود.

سعی کنید گله مولد پرورش بلدرچین را در قفس های استاندارد و درجه یک نگهداری کنید تا تخم های تولید شده کمتر در معرض آلودگی قرار گیرند و آمار تخم های سالم و تمیز بیشتر شود و گله کمتر دچار بیماری شود.

ماشین جوجه کشی بلدرچین

تخم های جمع آوری شده برای دستگاه جوجه کشی را بیشتر از ۷ روز نگهداری نکنید. دمای محیط نگهداری تخم نطفه دار زیر ۲۰ درجه سانتی گراد باشد و کمتر از ۱۶ درجه سانتی گراد نباشد. ( برای نگهداری کوتاه تا ۷ روز ) حداقل هفته ای یک بار به گله مولد مولتی ویتامین داده شود تا آمار هچ بیشتر و جوجه های تولید شده سالم تر باشند.

دمای مناسب در دوران ستر ۳۷.۷ درجه سانتی گراد می باشد. و در دوران هچر ۶۵ – ۷۰ درصد می باشد. دمای محیط دستگاه جوجه کشی بین ۲۲ – ۳۰ درجه سانتی گراد باشد.

دمای سالن نگهداری گله های مولد از ۲۸ بالاتر نرود و زیر ۱۸ درجه هم نیاید. بهترین دمای سالن پرورش بلدرچین ۲۰ – ۲۴ درجه سانتی گراد می باشد. محیط نگهداری گله همیشه آرام و تهویه به خوبی انجام شود و هیچگونه استرسی به گله وارد نشود ، استرس بالا دچار کاهش تولید تخم و هم بی نطفه بودن تخم ها می باشد.

جوجه های یک روزه را در بستر با کفپوش مقوای آج دار نگهداری کنید. بهترین مدت نگهداری گله تخمگذار ۴ تا ۸ ماه می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *