بازگشت به بالا

جوجه کشی – سوالات جوجه کشی

جوجه کشی تخم مرغ

برخی از سوالات جوجه کشی مشتریان که از کارشناسان شرکت پرسیده شد که به اختصار به سوالات جوجه کشی پاسخ داده شد.

جوجه کشی” به چه معناست؟

مرغ و انواع دیگری از پرندگان (مانند بوقلمون، اردک ها و غازها) و یا هر نوع دیگر از پرندگان  با این حال برای مدتی طول می کشدروی تخم بنشیند واز تخم به جوجه تبدیل شود. جوجه کشی فرایند نگه داشتن تخم مرغ بارور است.
این می تواند توسط یک مرغ تخم گذار(مرغ کرچ) بر روی تخم مرغ نشسته و یا با استفاده از یک دستگاه جوجه کشی که آنها را در بهترین سطح دما و رطوبت چرخش و تهویه ممکن قرار دارد تخم ها را در یک بازه زمانی مشخص به جوجه تبدیل می کند.
یک دستگاه انکوباتور چیست؟
یک راه مصنوعی نگه داشتن تخم مرغ در دمای مناسب و رطوبت تا زمانی که تخم به جوجه تفریخ شود، دستگاه جوجه کشی و یا ماشین جوجه کشی است. چندین نوع مختلف دستگاه جوجه کشی وجود دارد، از خانه ساخته شده به دستی، نیمه اتوماتیک و کاملا اتوماتیک (دستگاه جوجه کشی دیجیتال) که در کارخانه با مهندسی روز و با کیفیت ترین دستگاه جوجه کشی تولید می شود و روانه بازار کشور و خارج کشور صادرات می شود.
یک “مرغ تخم گذاریچیست؟
یک مرغ تخم گذاری بعد از جفتگیری با خروس تولید تخم نطفه دار می کند که آماده جوجه کشی می باشد. مرغ تخمگذار میتواند بر روی تخم بنشیند و جوجه کشی مصنوعی انجام شود.جوجه کشی - سوالات جوجه کشی مدت زمان نگهداری تخم نطفه از مرغ تخمگذار مهم می باشد و حداکثر زمان مطلوب نگهداری تخم نطفه دار ۱۰ روز می باشد و هر چه از زمان تخمگذاری مرغ بگذرد درصد هچ یا باروری تخم نطفه دار پایین می آید و اگر زمان نگهداری بیشتر از ۱۰ روز شد لازم است تیزی تخم های نطفه دار را به سمت بالا قرار دهید و روزی ۲ مرتبه چرخش نرم داشته باشد تا نطفه به زرده نچسبد.
اگر یک مرغ کرچ از روی تخم بلند شود و دیگر ننشیند، تخم ها قابل جوجه کشی هستند؟
بله، اگر یک مرغ کرچ خوب است که از تخم نطفه دارها بلند شد دیگر دلیلی وجود ندارد که تخم نطفه دار ها را دور بریزیم. می توانیم ماشین جوجه کشی تهیه کنیم و با یک دستگاه جوجه کشی خوب ادامه جوجه کشی را داشته باشی.

چه مدت تخم مرغ تبدیل به جوجه مرغ می شود؟

جوجه کشی مرغ معمولا ۲۱ روز طول می کشد , و از پایان روز ۱۸ به مرحله هچر منتقل می شوند، اما این می تواند بسته به چیزهای مختلف متفاوت باشد.دما و کهنگی تخم نطفه دار باعث می شود زمان جوجه کشی تغییر کند. معمولا هچ جوجه ها تا اواخر روز ۲۵ جوجه کشی هم به طول انجامید.

آیا می توان تخم نطفه دار انواع مختلف پرنده ها را با هم در دستگاه جوجه کشی قرار داد؟

این  کار خیلی مشکل است. انواع مختلف تخم نطفه دار پرنده ها به دما و رطوبت مختلف نیاز دارد و مدت زمان جوجه کشی باهم تفاوت دارد.در حالی که مدت زمان جوجه کشی تخم مرغ نطفه دار ۲۱ روز، تخم نطفه دار غازها می تواند بین ۳۰ و ۳۵ روز و نیاز به یک سطح رطوبت بالاتر  و تهویه بیشتر دارد. تخم نطفه دار غاز راباید از هفته دوم به بعد با آب هر روز در حدود ۲۵ دقیقه درب دستگاه جوجه کشی باز شود و دستگاه را خاموش کنید و تخم غازها را با اسپری(با دمای ۳۷ درجه سانتی گراد) رطوبت دستی داده شود ، در حالی که تخم مرغ نطفه دار باید در شرایط مرطوب نگه داشته شود، ولی نه در حد رطوبت غاز! با این حال جوجه کشی تخم های مختلف مشکل است و از استاندارد و توصیه های کمپانی های جوجه کشی به دور می باشد.

 

47 دیدگاه

 1. سلام.من اولین بارمه که دارم جوجه کشی انجام میدم چون اولین بار بود 15 عدد تخم داخل دستگاه گذاشتم 7تا از تخما که اصلا داخلشون نطفه نبود 8تا از تخمارو که دیدم داخل رگای خونی بود الان روزبیستمه دوروز پیش یکی از جوجه ها از تخم بیرون اومد الان دوتا دیگه داره در میادولی بقیه اصلا انگار که جیک نداره یعنی خراب شدن ؟یه سوال دیگه چرا یه جوجه انقد زود تخمو میشکنه و خارج میشه ولی یکی دیگه طول میکشه؟ایا میشه پوسته ی تخمو یخورده بشکنم که کمک بشه براش؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در رابطه با سوال اول جنابعالی" ابتدا به امر بفرمایید دستگاه جوجه کشی برای کدوم شرکته؟ کالیبره کردین؟ معمولا بعد از عملیات کالیبراسیون نسبت به دستگاه جوجه کشی تقریبا مطمئن هستین/ بعد از 7 الی 10 روز از دوره جوجه کشی حتما تخم ها رو نطفه بینی کنید تا تخم های بدون نطفه کهنه و خراب را از دستگاه خارج کنید. تخم های نطفه دار بعضا اشتباه بازبینی می شوند و جنین تخم های ضعیف بخاطر تبادلات گازی تخم های خراب در روزهای پایانی ستر از بین می روند و به هچر نمی رسند. در مورد سوال دوم" چندین علل وجود دارد/ تخم نطفه دارهایی که بیرون جمع میکنین زمان دقیق خاصی راجع به مدت زمان نگهداری ندارید و به همین خاطر زمان هچ چندتایی می شود/ و مورد بعدی دما و رطوبت را دقیق کالیبره نمایید / و مورد دیگه معمولا پرنده های نر نسبت به جنس مخالف زودتر هچ می شوند. با تشکر خدمات فنی دی کیو شاپ
   پاسخ
   1. ممنون بابت جوابتون.از شرکت بلدرچین دماوند دستگارو تو این سایت دیدم و خرید کردم.بله کالیبره هم شده فردا روز 21 اشکالی داره 1روز اضافه تر باشه.اگه از یه ادم مورد اطمینان تخم بگیرم میتونم اینبار تعداد زیادی تخم مثلا پنجاه تا قرار بدم؟ تخم اگه تخم اردک باشه تو این فصل میشه؟شما هم تخم میفروشین؟اگه دستگاه رو خاموش کردم بعد از اتمام دوره ی جوجه کشی باید دوباره تنظیمش کنم؟ببخشید که خیلی سوال پرسیدم.
    پاسخ
    1. نویسنده
     با سلام خب اگر دستگاه جوجه کشی کالیبره شده مشکلی از بابت ماشین جوجه کشی نیست و شما همه تمرکز خود را بر روی تخم نطفه دار و مدیریت دستگاه جوجه کشی بگذارید. تهیه تخم نطفه دار خیلی مهمه که باید از اشخاص و مراکز معتبر خریداری نمایید و برای استعلام از شماره تماس و چگونگی تهیه لطفا با این شماره 01142262056 تماس بفرمایید تا همکاران ما شماره تماس اینگونه مراکز را به شما بدهند. - دستگاه شما چه ظرفیتی می باشد؟ بر اساس ظرفیت تعیین شده می توانید تخم نطفه دار جاگذاری نمایید. / اردک و غاز پرنده های آب دوست هستند و معمولا تخمگذاری در پاییز و زمستان می باشد و در این فصول تخم های اردک درصد بالای نطفه دارند. - بعد از اتمام دوره جوجه کشی باید کارهای نظافت و ضدعفونی که در دفترچه راهنما توضیح داده انجام دهید و قطعات دستگاه را روغن کاری شود تا آماده دوره جوجه کشی جدید شود/ برای دوره جدید باید دستگاه جوجه کشی برای مرحله ستر تنظیم گردد. دما و رطوبت محیط دستگاه جوجه کشی در این فصل خیلی مهمه و باید دقت کنید خدمات فنی "دی کیو شاپ" برای بهبود و اطلاعات بروز و پایه پرورش طیور / دامپزشکی / مشاوره تغذیه در کنار علاقمندان به این رشته می باشد تا لذت جوجه کشی را تجربه کنید. با تشکر خدمات فنی " دی کیو شاپ"
     پاسخ
 2. سلام.ببخشید دوباره سوال میپرسم من وقتی یه کاسه ی کوچیک اب تو دستگاه قرار میدم رطوبتش تا ۶۶ ۶۷ میره ابشم کم میکنم بازم رطوبتش زیاد میشه دفعه ی قبل اینطوری نبود ولی الان رو اعصابه تا پنجره ی اتاقو باز میکنم رطوبتش زیاد میشه دمای اتاقم انداز میگیرم بین ۲۹ تا۳۰ درجست الان هوا هم خنکه ولی بازم زیاد میشه چیکار میتونم بکنم؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام قبل از هر کاری ما باید از جوجه کشی لذت ببریم تا باعث اذیت و آزارمون بشه/ معمولا ما تو فصل تابستان مقدار درصد رطوبت نسبی بالا می باشد و رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی رطوبت کاذب را نشان می دهد تا رطوبت واقعی ماشین جوجه کشی را. به همین خاطر شما از رطوبت سنج عقربه ای کالیبره شده در دستگاه جوجه کشی استفاده نمایید و اگر هم رطوبت ساز دیر استارت می زند همیشه کف دستگاه داخل ظرف مقداری آب بماند تا تخم نطفه دار خشک نشود/ دمای مناسب محیط دستگاه جوجه کشی 22- 30 درجه سانتی گراد باید باشد. چه نوع تخم نطفه داری در دستگاه جوجه کشی استفاده می کنید؟
   پاسخ
   1. سلام.ممنون بابت جوابتون. به اندازه ی 45تا تخم مرغ داخل دستگاه قرار دادم ولی 10تاش که پریشب نطفه سنجی کردم خراب بودن من میخواستم از شما تخم بگیرم ولی به دلیل اینکه یخورده فاصلمون زیاده از محلمون گرفتم از 8نفر تخم گرفتم .اون ظرف ابی که شرکت بهم داده که اصلا هیچی وقتی یخورده اب داخلش میریختم رطوبتش تا 80 هم میرفت ولی من اول کاسه ی ماست خوریو به جاش گذاشتم اول خوب بود ولی بازم تا دو سه درجه بیش از اندازه نشون میدادم و من حالا استکان تو دستگاه قرار دادم دیشب تا درجه ی 65 66 میرفت ولی الان روی 63 62 تا چه درجه ای بیشترو کمتر نباید بشه البته میدونم ولی هر جایی یه چیز نوشتست تو دفتر چه هم نوشته بهترین دما 37.7و بهترین رطوبت 60خب اصلا این دو درجه هی کم و زیاد میشه. گاهی اوغاتم وقتی دستگاه داره چرخشو انجام میده وست راه کج وامیسته صاف نمیشه من باید خودم اگه دیدم با راک دستی صافش کنم اینم اشکال داره؟ تو این فصل به غیر از مرغ چیز دیگه ای نمیشه قرار داد؟
    پاسخ
    1. نویسنده
     با سلام خواهش / همکارهای ما در فارم به هر نقطه از کشور ارسال بار تخم نطفه دار دارند لطفا برای اطلاعات بیشتر با مهندس عشریه تماس بگیرید 09111139478 ./ خدمت شما عرض کردم شما توجهی به رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی نکنید و همیشه یک لایه آب در ظرف آب دستگاه جوجه کشی بریزید و بماند/ میتوانید در قسمت بخش علمی و با عنوان "پارامترهای جوجه کشی" http://yon.ir/rg0w دما و رطوبت و تهویه ستر و هچر انواع پرندگان را مطالعه نمایید/ چرخش راک معمولا در سه حالت جلو ، وسط و عقب انجام می شود و تخم نطفه دار با چرخش دستی باعث اختلالات جوجه کشی می شود. امیدواریم مطالب علمی دی کیو شاپ برای شما مثمر ثمر باشه می توانید با لینک زیر به کانال دی کیو شاپ جوین شوید. https://telegram.me/dqone
     پاسخ
     1. محلمون منطقه ی پازوار یعنی تخمارو میفرستین واقعا من شماره ی ایشونو دارم شرکت بهم داده ازین به بعد ایشااله به ایشون زنگ میزنم.یعنی تو حرکت راک هر جا وایستاد حتی اگه کجم وایستاد من دست نزنم؟حتما ممنونم بابت جواباتون.
      پاسخ
     2. نویسنده
      سلام محله پازوار برای کدوم شهر یا استانه؟ خب باید از قبل تخم نطفه دار سفارش بدهید تا به موقع برای شما ارسال کند. چرخش جز تنظیمات ثابت دستگاه جوجه کشی می باشد که نباید تنظیماتشو تغییر داد یا برای اطلاعات بیشتر می توانید با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس بفرمایید تا بهتر شما را راهنمایی نمایند. موفق باشید
      پاسخ
     3. سلام.پازوار منطقست محلمون جزءبابلسره بعد شهر امیرکلا منطقه ی پازوار قرار داره.من به تنظیمات دست نزدم گاهی اوغات فقط وقتی داره گردش میکنه کج وایمیسته دفعه ی قبل که رفیقم بود خونمون خودشم چندتا دستگاه داره وقتی دید این طوری وایستاده بهم گفت هر وقت دیدی دستگاه اینطوری شد خودت با حرکت راک درستش کن.تنظیمات دستگارو هم مهندس هدایتی برام انجام داد.بازم سوالی راجع به رطوبت داشتم اندازه ظرف ابی که تو دستگاه قرار میگیره مهمه مثلا الان تو این فصل که رطوبت بیشتر نشون میده من یه استکان کوچیک تو دستگاه قرار دادم مشکلی ایجاد نمیکنه؟البته در صورتی که رطوبتو درست نشون بده.
      پاسخ
     4. نویسنده
      سلام خوشبختم/ مهندس هدایتی از گروه خدماتی شرکت می باشد/ چرخش دستگاه رو دستی انجام ندهید/ سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی چرخش راک را بصورت گهواره ای انجام می دهد و هر 60 دقیقه بصورت اتوماتیک انجام می شود. برای صحت خطای احتمالی رطوبت سنج سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی بهتر است از رطوبت سنج عقربه ای استفاده کنید. هر رطوبتی که نشان می دهد به همان مقدار در ظرف آب بریزید حتما دما و رطوبت سیستم کنترل پی ال سی ماشین جوجه کشی دی کیو شاپ را با دما سنج جیوه ای و رطوبت سنج عقربه ای کالیبره نمایید و برای اطمینان بیشتر از گروه خدمات پس از فروش شرکت تماس بگیرید. با تشکر / موفق و موید
      پاسخ
 3. سلام.روزتون بخیر خب اینکه میگن 3روز پایانی باید دستگاه در حالت هچر قرار بگیرد بعد تو راهنمای دفتر چه که نوشتست روز 18 بایدبه حالت هچر برد با این حساب دستگاه 4روز در حالت هچر قرار داره!ایا همینطوریه؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   با سلام و درود روزتون بخیر دوره جوجه کشی هر پرنده 3 روز آخر آن مرحله هچر آغاز می شود که با کم کردن دما و بالا بردن رطوبت نسبی و خنک کننده اظطراری تخم ها کم کم تبدیل به جوجه می شوند. بدین منظور دوره جوجه کشی مرغ 21 روز می باشد که از پایان روز 18 باید به مرحله هچر منتقل شود تا روز 21 بلکه 24 تا 48 ساعت بعد از دوره جوجه کشی تخم نطفه دار ها به تدریج دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه می شوند. موفق باشید / دی کیو شاپ
   پاسخ
   1. تشکر از پاسختون پس جوجه کشی مرغ باید روز 19این کارو کرد که تا 21میشه 3روز؟
    پاسخ
    1. نویسنده
     با سلام بله دوره جوجه کشی مرغ از پایان روز 18 شروع می شود و مرحله هچر دستگاه جوجه کشی تا پایان روز 21 باید بماند.
     پاسخ
 4. سلام .من تخم بلدرچین رو14روز هست که گذاشتم.میخوام الان تخم های بدون نطفه روازنطفه دار جدا کنم. الان بایدچه کنم؟؟؟؟اگه برای این کار تخم هارواز دستگاه بیرون بیارم برای مدت کوتاه تخم ها خراب نمیشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   با سلام معمولا تخم نطفه دار ها رو در دستگاه جوجه کشی بین روزهای 7 تا 10 روز نطفه سنجی (کندلینگ) می کنند. تخم نطفه دار بلدرچین قابلیت نطفه سنجی ندارد، معمولا تخم نطفه دار بلدرچین بصورت پرواری برای تخمگذاری نگهداری می شوند و درصد نرینگی مشخص می باشد. و هچ بالایی دارد. باتشکر / دی کیو شاپ
   پاسخ
 5. باسلام. شماگفته بودیدتخم بلدرچین رو نمیشه نطفه سنجی کرد. پس من ازکجا بفهمم تخم هادارن جوجه میشن؟؟ تخم های بی نطفه رو چجوری جداکنم؟؟ بعدا چرخش تخم هااگه 8 ساعت یکبارانجام بدم عیب نداره؟ فقط یک دفعه میخوام 8ساعت چرخش را انجام بدم. آخه مسافرت میخوام برم. بقیه روزها6ساعت یکبار انجام میدم. مشکلی نیست؟؟؟ ببخشیدخیلی سوال پرسیدم. باتشکر
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام کاربر محترم بله درست می فرمایید تخم بلدرچین قابل نطفه بینی نمی باشد. معمولا تخم نطفه دار بلدرچین از گله های با درصد نرینگی توازن تهیه می شود و تخم نطفه دار هم تازه می باشد و به همین دلیل معمولا درصد هچ یا جوجه درآوری بالا می باشد. بصورت استاندارد باید چرخش تخم نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی هر 60 دقیقه بصورت نرم و گهواره ای بچرخد تا به کیسه هوا و جنین آسیب نرسد. با تشکر/ دی کیو شاپ
   پاسخ
 6. سلام. بلدرچینام تازه دراومدن. آبخوری مخصوص ندارم. میتونم ازآبخوری فنچ یا درنوشابه استفاده کنم.؟ تا چندساعت بهشون غذا ندم؟
  پاسخ
 7. سلام. آبخوری مخصوص ندارم. جوجه هام یکروزن تو چی بهشون آب بدم؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام آبخوری مخصوص بلدرچین یک روزه باید از لوازم مرغداری و یا مکان هایی که دستگاه جوجه کشی دارند می توانید تهیه کنید. آبخوری بلدرچین در هفته های ابتداری بسیار مهم می باشد که باید جدی بگیرید تا تلفاتی نداشته باشد. موفق باشید . دی کیو شاپ
   پاسخ
 8. سلام. لطفا کمکم کنید.. جوجه بلدرچینم یه روزه دراومده. هرچی جلوش دونه و آب میزارم فقط یه نون میزنن ودیگه نمیخورن. چکار کنم؟ مشکلی نیست؟؟ خوبی میشن؟
  پاسخ
 9. سلام. لطفا کمکم کنید.. جوجه بلدرچینم یه روزه دراومده. هرچی جلوش دونه و آب میزارم فقط یه نون میزنن ودیگه نمیخورن. چکار کنم؟ مشکلی نیست؟؟ خوبی میشن؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام به طور معمول جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی یا مرغ کرچ تا 2-3 روز نیازی به تغذیه ندارند! و از کیسه زرده ذخیره شده استفاده می کنند. شما تو این مدت باید با آبخوری مخصوص آب بهمراه مولتی الکترولیت و شکر یا عسل به جوجه ها بدهید. با تشکر دی کیو شاپ
   پاسخ
 10. سلام. خواهش میکنم خواهش می کنم کمک کنید. یکی ازجوجه بلدرچینام خیلی سخت میتونه راه بره. پاهاش قدم نمیتونم بردارن خیلی سخت. همشم یه گوشه خوابیده وهیچی نمیخوره. زنده میمونه؟چکارش کنم بهتر بشه؟ خواهش می کنم زودتربگید
  پاسخ
  1. نویسنده
   با سلام بعضی از جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی ضعیف می باشند. شما باید با یکسری داروهای تقویتی کمکشون کنین. برای لنگش و عدم تدام ایستادن باید کلسیم و یا ویتامین AD3E تو آب حل کنید و تا 1 هفته مصرف کنند و جوجه هایی که ضعیف هستند یک قطره صبح و یک قطره عصر در دهان ضعیف ها با قطره چکان بدهید. دی کیو شاپ
   پاسخ
 11. سلام. خواهش میکنم خواهش می کنم کمک کنید. یکی ازجوجه بلدرچینام خیلی سخت میتونه راه بره. پاهاش قدم نمیتونم بردارن خیلی سخت. همشم یه گوشه خوابیده وهیچی نمیخوره. زنده میمونه؟چکارش کنم بهتر بشه؟ خواهش می کنم زودتربگید
  پاسخ
 12. سلام.. جوجه هام 3 روزه اند. خونه روروسرشون گذاشتن بس که جیک جیک کردن. دمای محیطش هم 30درجس.عادیه؟یامشکلی هست؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام دمای کف اتاق را اندازه گیری کنید . دمای سالن و یا اتاق پرورش جوجه ها باید 30-35 درجه سانتی گراد تا 1 هفته اول باشد. معمولا جوجه ها وقتی که از دستگاه جوجه کشی به بیرون منتقل می کنید با یک شوک دمایی روبرو می شوند که بعضا جوجه ها ضعیف و یا از بین می روند. و حتما باید دامنه حرارتی را طبق توضیحات داده شده در بخش علمی دی کیو شاپ انجام دهید. دی کیو شاپ
   پاسخ
 13. سلام. برا جوجه های تازه واکسن تقویتی موجود است؟؟؟ میشه معرفی کنید.
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی نیازی به واکسن ندارند. واکسن 2 گانه و 3 گانه را در 1 ماهگی تزریق می کنید. ضمنا جوجه بلدرچین هیچ واکسنی نیاز ندارد! بلدرچین پرنده ای ارگانیک می باشد و بهتر است بصورت طبیعی پرورش دهید. با تشکر دی کیو شاپ
   پاسخ
 14. سلام. بلدرچین بالغ دارم. داره زمستون میشه. طوریش نمیشه؟؟جاش چجوری باشه ؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام دمای محیط سالن پرورش بلدرچین را بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد که طبق این دما فیکس نمایید تا تلفاتی نداشته باشید. موفق باشید دی کیو شاپ
   پاسخ
 15. سلام. بلدرچین بالغ دارم. داره زمستون میشه. طوریش نمیشه؟؟جاش چجوری باشه ؟
  پاسخ
 16. سلام. من برای اولین بار یه دستگاه ساختمو جوجه کشی کردم. جوجه هام اوایل خیلی سرحال بودند. ولی روز دوم وسوم یکهو ضعیف شدن و تعادل شونو ازدست دادن. ویکی یکی مردند. دلیلش چیه؟؟توجوجه کشی بعدیم چکار کنم جوجه هام سالم باشد؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام در ساخت دستگاه جوجه رعایت اصول فنی را نکردید و باعث عدم تعادل دما و رطوبت می باشد . دلیل بعدی هم عفونت روده و کیسه زرده می باشد که از راه عمودی یا مولد به تخم نطفه دار و جوجه ها منتقل شد. با تشکر دی کیو شاپ
   پاسخ
 17. سلام. ببخشيد دوباره سوال میپرسم.. دستگاهی که ساختم. فضاش یه جعبه بود دورشم زرورق کشیده بودم. اما در تمام طول روز دماش درست بودولی شب دماش میرفت بالا. شما راهکاری سراغ دارید که دستگاه دماش ثابت بمونه و شبا بالا نره؟ بعدش چکارکنم که جوجه ها عفونت زرده نگیرن؟؟ تخم های نطفه دار رو باچی تمیز کنم؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   دستگاه جوجه کشی شما از لحاظ برق رسانی مشکل دارد و در زمان پیک مصرف برق به چالش کشیده می شود. باید از یک سیستم کنترل دیجیتال و مطمئن استفاده نمایید. برای پیشگیری از عفونت زرده جوجه ها می توانید تخم نطفه دار را از مکان های مطمئن تهیه نمایید و بعد از هچ جوجه ها بهتر است آنتی بیوتیک به جوجه تجویز شود. با تشکر دی کیو شاپ
   پاسخ
 18. سلام. تخم نطفه دار رو از روستا میخوام بیارم. باید سه روز قبل جمع آوری کنم. تودمای چند درجه بزارم چیزیش نشه؟ بعدا هشت ساعت توراهیم. تخما عیب نمیکنه ؟
  پاسخ
 19. سلام. تخم نطفه دار رو از روستا میخوام بیارم. باید سه روز قبل جمع آوری کنم. تودمای چند درجه بزارم چیزیش نشه؟ بعدا هشت ساعت توراهیم. تخما عیب نمیکنه ؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام مدت زمان نگهداری تخم نطفه دار به صورت استاندارد 10 روز می باشد هر چند روزی که بگذرد درصد نطفه داری پایین می آید. دمای مطلوب برای نگهداری تخم نطفه دار 10 تا 18 درجه سانتی گراد می باشد. دی کیو شاپ
   پاسخ
 20. سلام. جوجه مرغام تازه از تخم بیرون اومدن. دمای نگهداری چجوریه؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   سلام دمای جوجه های تازه از دستگاه جوجه کشی بیرون اومده را بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد قرار دهید. بهتر است دمای کف به این اندازه باشد. با تشکر دی کیوشاپ
   پاسخ
 21. سلام. من میخواستم دستگاه جوجه کشی بسازم. میتونم از ترموستات ماشین برا تنظیم دما استفاده کنم؟
  پاسخ
  1. نویسنده
   با سلام ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز به تخصص خاص خودش دارد. با کمترین اختلاف دما و رطوبت در طبقات مختلفات باعث می شود تخم نطفه دار در دستگاه جوجه کشی خراب شود! سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ دارای حداقل اختلاف در بین دستگاه جوجه کشی های حاضر در کشور می باشد!! در بزرگترین دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ که تعداد طبقات 11 عدد می باشد دارای حدود 0/8 درجه سانتی گراد اختلاف وجود دارد و سیستم کنترل طرح پی ال سی قابلیت کالیبراسیون با دماسنج های حرفه ای و مرجع می باشد. ضمنا کنترل دستگاه جوجه کشی از طریق اپلیکیشن موبایل نیز انجام می شود تا از طریق دور با گوشی موبایل خود دستگاه جوجه کشی را کنترل نمایید و حتی دما و رطوبت و دیگر منوها را تنظیم کنید. لذت جوجه کشی را با دی کیو شاپ احساس کنید؛ با تشکر دی کیو شاپ
   پاسخ

ارسال یک نظر

X