جوجه کشی غاز

جوجه کشی غاز

جوجه کشی غاز : گونه‌ای از پرندگان است که متعلق به خانوادهٔ مرغابی‌سانان (Anatidae) هستند. خانواده مرغابی‌سانان شامل قوها و اردکها نیز می‌شود. این نوع از غازها در زیرخانواده غازسانان (Anserinae) و به گروه آنسرینی (Anserini) تعلق دارند. تعدادی از مرغابیها که از خانواده مرغابی‌های وحشی هستند به نام غاز معروفند.

غازها پرندگان نسبتاً بزرگی هستند که حضورشان (حیاتشان) وابسته به آب است. نوع بیشتر غازها در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی به طور جدی از نوع پرندگان وحشی و مهاجر هستند که برای گذراندن زمستان از شمال به جنوب می‌آیند. غازها قرنها در یک جا (بدون مهاجرت) زندگی می‌کردند. در مغرب (اروپا) غازها از خانواده گری‌لگ (Greylag) هستند اما در آسیا غازهای کمی (از نوع گرلگ) پرورش یافته‌اند.

همه غازها اکثراً گیاه‌خوارند و می‌توانند آفت‌های گلوله‌های پشمی (کاه) که محصول زمینهای زراعتی است بخورند و یا در استخرها (آبگیر) و مناطق پر علف شهری ساکن می‌شوند. آنها همچنین در فرصتهای مناسب بی مهرگان را برای خودشان می‌گیرند و می‌خورند، غازهای محلی انواع غذا را امتحان می‌کنند. غازها معمولاً برای ادامه زندگی جفت‌گیری می‌کنند گرچه شمار کمی از غازها پس از جفت‌گیری از هم جدا می‌شوند.

تخم غاز برای جوجه کشی

تخم غاز برای جوجه کشی در اوایل پاییز شروع می‌شود. برای جمع‌آوری تخم غاز مخصوص جوجه کشی باید غازهای تخمی را مورد انتخاب قرار داد و بهترین آن‌ها را از نظر وزن و تعداد تخم و سلامت بدن و بنیه انتخاب نمود. معمولاً به این منظور غازهایی را انتخاب می‌کنند که دارای وزن متوسط هستند. از چند ماه قبل از جمع‌آوری تخم جوجه کشی، غاز نر و ماده را برای جفت گیری بین هم رها می‌کنند.

تخم غاز برای جوجه کشی : غاز نر بین 6 تا 7 سال و غازهای ماده را بین 8 تا 10 سال نگهداری می کنند. تشخیص جنسیت در غازها به خصوص در غازهای جوان مشکل است غازهای نر معمولاً بزرگ تر و وحشی تر از غازهای ماده هستند. غازهای ماده دارای طبعی ملایم و آرام بوده و کم و بیش ترسو به نظر می‌رسند. غازهای نر اغلب وحشی و جنگجو می‌باشند و حتی بعضی اوقات بدون هیچگونه دلیلی به اطفال و پرندگان دیگر حمله می‌کنند.

جوجه کشی غاز

تخم گیری از غاز برای جوجه کشی

برای این منظور غاز نر بین 6 تا 7 سال و غاز ماده بین 8 تا 10 سال نگهداری می شوند. از چند ماه پیش از تخم گیری نر و ماده را در کنار هم نگهداری کرده و البته از غازهای با جثه متوسط و سلامت فیزیکی و همچنین بنیه خوب که تفکیک شده اند استفاده کرده تا پس از جفت گیری بهترین عملکرد تخم گیری و سپس جوجه کشی را بدست آید.البته توجه داشته باشید که غازها یک روز در میان تخم می گذارند و هر ده یا دوازده روز چند روزی استراحت خواهند کرد.

غاز نر دارای صدائی بلند است در حالی که غاز ماده دارای صدای بم و وحشی می‌باشد. گردن غاز نر بلندتر از غاز ماده بوده و حجیم‌تر می‌باشد. اگر جمع‌آوری تخم جوجه کشی در بهار انجام گیرد باید از پاییز غازهای نر و ماده را بین هم انداخت معمولاً جفتگیری بین غازها در تمام مدت سال انجام می‌گیرد.

غاز دارای سابقه طولانی و برجسته می باشد . غاز اهلی در رم باستان، چین، و زمین کتاب مقدس، تصویر غازها حتی در اهرام ثلاثه هک شده  است. غازها در درجه اول برای گوشت آنها پرورش داده می شوند. غاز چینی قهوه ای کوچکتر از غاز سفید می باشد ولی نسبت به غاز آفریقایی هر دو نژاد کوچکتر می باشد.

اصول جوجه کشی غاز با دستگاه

جز در مواردی که در ماشین های جوجه کشی به درستی مدیریت می شوند ، تخم غاز به خوبی در دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه نمی شود ، دستگاه جوجه کشی مناسب جوجه درآوری غاز یکی از پارامترهای مهم در هیچ مطلوب در جوجه کشی غاز می باشد. جوجه درآوری تخم ها اغلب بهتر از 40 % تخم ها نخواهد بود، حتی اگر باروری در حدود 90 % باشد .دلیل آن هم مدیریت ضعیف جوجه کشی غاز می باشد.

تخم ها را با اندکی فاصله قرار دهید(اگر دستگاه اتومات باشد آنها را در راک قرار دهید).روزانه سه یا چهار مرتبه تخم ها بچرخانید(دستگاههای تمام اتومات این کار را انجام میدهد).تنظیم دما ،رطوبت و گردش هوا تنظیم بوده و کنترل گردد.همچنین سنسورها را هر روز چند بار کنترل نمایید.

این دما در دوره هچر ( 2 تا 4 روز پایانی جوجه کشی ) باید 37 درجه سانتی گراد باشد . دستگاه هایی جوجه کشی که سرعت هوای درون آن کمتر از دستگاه هایی که سرعت جریان باد در آن بیشتر است , بهتر بوده چرا که سرعت تبخیر رطوبت از سطح تخم ها مناسب تر می باشد.

شناخته شده به عنوان یکی از نژادهای نجیب از غازها، این غاز سرد هاردی  که از چینی سفید هنوز در اندازه بزرگتر می باشد قابل تشبیه می باشد. تصور می شود که غاز آفریقایی متقاطع بین چینی و تولوز است. هر چند که صدای غاز افریقایی زیادی آن را بیش از حد با صدای بلند نیست و باعث می شود یک صدای غیر معمول در مقایسه با دیگر غازها از خود در بیاورد.

جوجه آوری غاز در ایران

پرورش ، نگهداری و جوجه کشی غاز در ایران اغلب به صورت محدود توسط زارعین در مزارع تولید می شود. ولی در بعضی از کشورها (فرانسه)به صورت صنعتی و وسیع تولید می گردد.چون غاز نسبت به پرندگان دیگر در برابر عوامل بیماریزا حساسیت کمتری دارد و به نوعی ناقل تمام بیماریهای طیور می باشد اغلب در چراگاه و مراتع نگهداری می شوند.

اغلب به صورت محدود توسط کشاورزان در مزارع تولید می شود. ولی قابل ذکر است در کشوری مثل فرانسه به صورت صنعتی و وسیع تولید می گردد.علت آن هم مربوط به خصوصیات این پرنده است که در مقابل بیماری ها مقاوم بوده و از حساسیت کمتری برخوردار است. براین اساس سرمایه گذاری نسبتا کمتری نیاز است فقط کافی است در زمستان از برف و باران محفوظ بوده و در تابستان نیز از اشعه آفتاب در امان بمانند.

در پایان یادآوری میشود که اگر دانش خود و تجربه خود را در یک دفتر بطور روزانه یادداشت نموده و چند دوره متمادی ادامه دهید ، خواهید دید که با مراجعه به این یادداشت ها تجربیات بسیار خوبی را بدست آورده اید و قطعا پس از یکی دو سال ضریب بهره وری شما رو به افزایش خواهد گذاشت.

زمان جوجه کشی غاز با دستگاه

بنابراین جایگاه نگهداری غاز احتیاج به سرمایه گذاری زیادی ندارد بلکه کافی است جایگاه سرپوشیده و مسقف در نظر بگیریم که در تابستان پرندگان از اشعه آفتاب و در زمستان از برف و باران محفوظ نگه داریم. در زمان تخمگذاری غازها یک روز در میان تخم می کنند و پس از 10 تا 12 روز چند روز استراحت و مجددا شروع به تخمگذاری می کنند. مدت زمان جوجه کشی غاز های سبک(غاز بومی مازندران) 28 تا 30 روز و در نژادهای بزرگتر( غاز نژاد اکراینی ) 34 تا 35 روز می باشد.

تخم ها بجای قرار دادن در شانه ، سبد به صورت افقی قرار دهید حتما کمی فاصله بین تخم ها بدهید.

چرخاندن تخم ها ، حداقل 3 تا 4 بار در روز

( دستگاه های جوجه کشی تولیدی پر طلایی در سیستم کنترل مکانیسم چرخش نرم

و دورانی را تعبیه کرده که به راحتی جوجه غاز هچ می شود)

تنظیمات دما و رطوبت باید به درستی انجام گیرد و به خوبی سیستم کنترل و سنسورهای دما و رطوبت کالیبره شود.

افزایش درصد جوجه آوری غاز

ضعف مدیریت مهمترین مشکل جوجه کشی با دستگاه است.تا کنون در صورت 90% باروری تخم ها حدود 40% جوجه درآوری صورت می پذیرد. برای بهتر شدن این ضریب دقت در پارامترهای دما ، رطوبت، گردش هوا و چرخش به موقع و مناسب تخم ها بسیار ضروری است . ولی مهمترین این عوامل رطوبت در چهار روز پایانی در دستگاه هچر است و همچنین سرعت گردش هوا و دما در شرایط مطلوب نگه داشته شود. این نکات میتواند ضریب جوجه درآوری را حد قابل توجهی بهبود بخشد.

جوجه آوری غاز فیلم مشتریان

به گفته آقای عشریه از آبان هر سال جوجه کشی غاز از اوایل مهر با دستگاه جوجه کشی (پرطلایی) را شروع می کند و با استفاده از تخم نطفه دار مطمئن غاز که از دوستان تهیه می کند و نیز وی در گله خود تعدادی غاز مولد دارد تا با درصد نطفه داری بالا بهترین راندمان را داشته باشد تا بتواند جوجه کشی غاز را شروع کند و تا اواخر خرداد ادامه می دهد و فقط جوجه کشی غاز انجام می دهد. آقای عشریه تخم نطفه دار را از گله تحت مدیریت خودش که از لحاظ تغذیه و چرای طبیعی از علوفه های ارگانیک در مزرعه رشد کرده اند و جفت گیری با نرهای قوی نظارت دارد تهیه می کند.

 

107 دیدگاه در مورد “جوجه کشی غاز

 • پنجشنبه 01 بهمن 1394 at 17:45
  Permalink

  سلام
  من 1 غاز نر و2تا غاز ماده دارم
  ماده ها تخم میزارن اما جوجه در نمیاد تخم ها فاسد میشن چرا؟
  غازم هنوز 1 سالش نشده

  Reply
  • یکشنبه 04 بهمن 1394 at 19:06
   Permalink

   سلام
   غاز شما هنوز بالغ نشده و تغذیه خوب در فصل سرما داشته باشید.

   Reply
 • پنجشنبه 17 تیر 1395 at 22:33
  Permalink

  سلام وقت بخیر
  بنده قصد پرورش غاز در ایلام دارم..سوالم این هستش آیا پرورش غاز توجیه اقتصادی دارد و در واقع بازار فروش دارد یا خیر؟
  چه مقدار سرمایه جهت شروع کار لازم؟
  با چه تعداد جوجه شروع کنم؟
  اگه اطلاعاتی در اختیار بنده قرار بدین ممنون میشم

  Reply
  • شنبه 19 تیر 1395 at 09:19
   Permalink

   با سلام خدمت شما
   پرورش غاز برای گوشت در کل به صرفه نمی باشد در جهان بیشتر برای تولید جگر پرورش می دهند و بازار و سود مناسبی عاید پرورش دهنده می کند ولی در ایران جگر غاز طرفدار ندارد.
   بنابر جوجه کشی بهترین شغل تولید جوجه 1 روزه غاز می باشد و سود بسیاری دارد.
   معمولا برای آغاز کار جوجه کشی غاز با تعداد 200 قطعه ای کار کنید مناسب می باشد.

   Reply
 • سه شنبه 19 مرداد 1395 at 14:40
  Permalink

  سلام ممنون از ادمین عزیز
  میخواهیم یک پروش غاز دایر کنیم به امید خدا
  به راهنمایی شما خیلی نیازمندیم لطفا در صورت مو افقت با این شماره تماس حاصل فرمایید

  Reply
  • سه شنبه 19 مرداد 1395 at 17:00
   Permalink

   با سلام
   ان شالله خیر باشه / برای راهنمایی پرورش و جوجه کشی غاز و تهیه تخم نطفه دار با شماره ذیل تماس حاصل فرمایید.
   09111139478 – مهندس عشریه /

   Reply
 • Pingback: آموزش جوجه کشی غاز - فروش محصولات شترمرغ در تهران

 • چهارشنبه 01 دی 1395 at 02:51
  Permalink

  سلام من یک غاز نر دارم ودوتا هم غاز ماده بزرگ هستن العان 10ماهه هیچ تخمی نگذاشتن چرا

  Reply
  • سه شنبه 07 دی 1395 at 18:37
   Permalink

   با سلام خدمت شما
   تخمگذاری پرندگان چندین پارامتر دارد که شما باید در ابتدا پارامترهای مختلف را محیا نمایید تا غاز مولد شروع به تخمگذاری نماید.
   1. تغذیه
   2. مکان پرورش
   3. نور
   4. استرس های محیطی
   5. بیماری
   6. دمای محیط
   و غیره… که شما باید براورد نمایید که پارامترهای عرض شده را انجام داده اید یا خیر؟

   با تشکر

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 09 دی 1395 at 21:18
  Permalink

  سلام مهندس من برای اولین بار تخم غاز رو میخوام بادستگاه جوجه کشی کنم ولی اطلاعات زیادی ندارم بیشتر دوستان من موفق نشده اند و به من توصیه میکنند که با دستگاه جوجه کشی نکنم.خواهشا شما من رو راهنمایی کنید تا در این راه موفق شوم.باتشکر

  Reply
  • شنبه 18 دی 1395 at 11:29
   Permalink

   با سلام
   همه ساله از شروع فصل پاییز و بارندگی جوجه کشی غاز آغاز می شود و مشتریان دی کیو شاپ با روشن کردن دستگاه جوجه کشی شروع بکار می کنند و جوجه کشی غاز تقریبا تا بعد از عید بطول می انجامد و در کل جوجه کشی غاز در هر دستگاه جوجه کشی نمی توان جوجه درآوری کرد و باید دستگاه جوجه کشی مخصوص غاز را از دی کیو شاپ بخواهید.
   برای اطمینان بیشتر می توانید از قسمت ویدئو دی کیو شاپ فیلم جوجه کشی غاز برخی از مشتریان ما را ببینید.

   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 27 دی 1395 at 12:30
  Permalink

  سلام من میخوام پرورش غاز ب صورت گسترده هم جوجه کشی هم پرواری بزنم البته در محیط باز لطفا راهنمایی کنید

  Reply
  • سه شنبه 28 دی 1395 at 17:19
   Permalink

   با سلام
   مشتریان زیادی جوجه کشی غاز را در دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال دی کیو شاپ انجام دادند و خداروشکر جواب خوبی گرفتند. جوجه کشی غاز به نسبت پرنده های دیگر از سود قابل توجهی برخوردار می باشد که حتما باید پارامترهای مختلف برای درصد جوجه کشی بالای غاز را انجام دهید که می توان به : 1. ماشین جوجه کشی تمام اتوماتیک 2. محیط مناسب دستگاه جوجه کشی 3. انتخاب تخم نطفه دار مطمئن 4. ضدعفونی صحیح 5. بهره گیری از راهنمایی های کارشناسانه شرکت تولید کننده دستگاه جوجه کشی و…
   با در نظر گرفتن موارد ذکر شده می توان جوجه کشی غاز با درصد هچ بالا کسب نمایید.
   مزیت پرورش غاز: بدون نیاز به غذای دستی ( چرازی می باشند)- فروش تخم نطفه دار – فروش جوجه غاز – فروش غاز مولد و نیمچه
   معایب پرورش غاز: مرکز خرید عمده ای وجود ندارد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 29 بهمن 1395 at 16:01
  Permalink

  با سلام ، میشه لطفا بفرمایید که خریداران جوجه های 1 روزه غاز چه کسانی هستند؟

  Reply
  • شنبه 30 بهمن 1395 at 18:09
   Permalink

   سلام
   خرید و فروش تمام پرندگان براحتی انجام می شود . فقط فروشنده باید استراتژی های خاص را داشته باشد تا بمانند مشتریان دی کیو شاپ جوجه ها رو پیش فروش نمایند.
   بهترین خریدار از شهر و شهرهای اطراف خود می باشد و با بهترین قیمت بفروش برسونید.
   لطفا به بازارهای روز که در بخش خبر دی کیو شاپ معرفی شده مراجعه نمایید.

   موفق و پایدار باشید

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 26 فروردین 1396 at 20:22
  Permalink

  سلام مهندس..
  برای توصیه جفت گیری غازها خیلی خواندم که بایست در اب جفت گیری کنند که بایس بشه حد اقل 70 در صد نطفه دار شود ..
  سال قبل در محیط اب جفت گیری کردن واز مجموع 6 تخم 4 جوجه در اومدن یعنی 75 در صد اما امسال کل طرح عوض کردم وروی خشکی جفت گیری کردن واز مجموع 8 تخم 8 جوجه در اومدن والحمد لله سالم هست یعنی 100 در صد نطفه دار شدن ..چی تفسیری برای این دارید که معمولا به جفت گیری در اب توصیه میکنن
  تشکر

  Reply
  • یکشنبه 27 فروردین 1396 at 09:16
   Permalink

   با سلام
   در کل غاز آب دوست می باشد. و در آب بهتر زیست می کند، بهترین محل برای جفتگیری غازها محیط آبی می باشد و در آب بهتر جفتگیری می کنند و درصد نطفه بالاتری دارند.
   و البته تغذیه در نطفه داری خیلی تاثیر دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 01 اردیبهشت 1396 at 18:20
  Permalink

  با سلام

  بسیار عالی بود مطالبتون
  متشکرم .

  Reply
  • شنبه 02 اردیبهشت 1396 at 09:12
   Permalink

   سلام علیکم
   تشکر از حسن اتخاب شما و مطالعه مطالب علمی دی کیو شاپ

   با سپاس
   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 03 خرداد 1396 at 01:36
  Permalink

  سلام خدمت دوست عزیزم
  من چهارتا غاز بالغ دارم که به فاصله باهم شروع به خوابیدن روی تخمهاشون کردن که اولی از ۱۲تخم توانست۹تاشونو تبدیل به جوجه کنه ولی بعد اون غاز دوم نتونست وتمامیه جوجه ها داخل تخم خفه شدن ولی دوتای دیگه تا ۵روز دیگه ۳۰روزشون میرسه لطفا منو راهنمای کنین که من چیکار کنم.خواهش میکنم زودتر بفرمایین اشکال کار کجاس

  Reply
  • پنجشنبه 04 خرداد 1396 at 19:12
   Permalink

   با سلام

   شما از روش طبیعی جوجه کشی دارید استفاده می نمایید. تخم نطفه دار ضعیف می باشد.
   بهترین روش برای جوجه کشی و پرت شدن مولد دستگاه جوجه کشی غاز می باشد که در فروشگاه دی کیو شاپ مراجعه و انتخاب نمایید تا بهترین راندمان جوجه کشی غاز را تجربه نمایید.

   با تشکر
   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 05 خرداد 1396 at 17:56
  Permalink

  باسلام من ۲۳جوجه یکماهه غاز گرفتم انداختمشون تو باغ روز اول از گیاها و علفا تغذیه کردن متاسفانه امروز ۴ تاشون انگاری یهو فلج بشن عقب عقب میرن یهو میفتن وتعادلشون بهم میخوره و گردنشون تا انتها عقب میارن و بعد ۳۰ ،۴۰ ثانیه درست میشن

  Reply
  • شنبه 06 خرداد 1396 at 15:35
   Permalink

   سلام
   این علائمی که در مورد جوجه غاز ها فرمودید به احتمال زیاد بیماری نیوکاسل می باشد! که برای تشخیص دقیق جوجه غاز های مبتلا را به دکتر دامپزشک نشان دهید.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 12 خرداد 1396 at 23:54
  Permalink

  سلام
  من
  اهله قائمشهر هستم.با خرید دستگاه از شما چون باره اولمه که میخوام جوجه کشی کنم کسی رو به عنوان مشاور میفرستین که برایه باره اول بهم کمک کنه تا جوجه سالم در بیارم از دستگاهتون؟

  Reply
  • شنبه 13 خرداد 1396 at 11:40
   Permalink

   با سلام
   به همراه دستگاه جوجه کشی خریداری شده دفترچه راهنما و DVD آموزشی تقدیم می شود، که می توانید اطلاعات تخصصی تر و پایه را از مشاور های شرکت جویا شوید تا بصورت تخصصی به شما راهنمایی کامل و جامع را نمایند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 15 خرداد 1396 at 07:03
  Permalink

  سلام .خوراک جوجه غاز تا ده روزگی چی هست پایان دارویی باید داد

  Reply
  • سه شنبه 16 خرداد 1396 at 12:15
   Permalink

   با سلام
   تغذیه جوجه غاز ها تا 10 روز اول پلیت سوپر استارتر می باشد . جوجه ها تا 2 روز اول نیازی به تغذیه ندارند ، فقط با آب و شکر + مولتی الکترولیت به آنها دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 22:32
  Permalink

  سلام
  من دو جفت غاز دارم. ولی هیچ کدامشون تخم نمیگذارند. الان ۴ ماهی میشه خریدمشان. و توی محوطه براشون حوض درست کردم و در کنار مرغ و خروس و خرگوشهام زندگی میکنند. براشون لانه ساختم اما داخل لانه نمیروند و زیر اسمان میخوابند. میشه راهنمایی کنید چیکار کنم که تخم بزارند و جوجه کنند؟ غذا هم همچی بهشان میدیم از نان بربری . گندم. هندوانه کاهو و سبزیجات.و…. اما خبری نیست ؟ سن غاز هارو از کجا میشه فهمید؟

  Reply
  • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 19:10
   Permalink

   سلام
   در این فصل ( تابستان ) معمولا غاز ها تخم نمی گذارند. دوره تولک را سپری می کنند.
   جفتگیری غاز ها را میبینید؟

   دی کیو شاپ

   Reply
   • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 23:50
    Permalink

    سلام
    قیمت دستگاه جوجه کشی رو باید از کجا گرفت

    Reply
    • شنبه 10 تیر 1396 at 16:38
     Permalink

     سلام

     برای اطلاع از مشخصات دستگاه جوجه کشی و قیمت آن لطفا از طریق لینک زیر به فروشگاه دی کیو شاپ مراجعه نمایید.

     https://www.dq1.ir/shop/

     دی کیو شاپ

     Reply
 • یکشنبه 25 تیر 1396 at 11:59
  Permalink

  سلام
  مطالبو خوندم موثر و مفید ممنون
  خیلی وقته میخوام پرورش بوقلمون راه بندازم ولی بعد کلی تحقیق و مطالعه به غاز رو اوردم تقریبا سی تا خریدم و 60 تا 70تا دیگه میخوام بخرم و گله مولد درست کنم.که تخم نطفه دار بگیرم و جوجه کشی کنم استان ما هم غاز تقریبا میشه گفت نداره ولی خیلیا تو کار جوجه کشی هستن .
  حالا به نظر شما همین کارمو ادامه بدم؟
  چکار کنم راندمان سود دهی بره بالا؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  Reply
  • دوشنبه 26 تیر 1396 at 12:04
   Permalink

   سلام دوست عزیز؛
   تشکر بابت نظر محترم شما
   جوجه کشی غاز یک شغل پر سود می باشد البته به شرط اینکه تخم نطفه دار مطمئن و دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال مطمئن را از یک کمپانی معتبر خریداری نمایید.
   مهمترین بخش جوجه کشی تهیه تخم نطفه دار می باشد. شما با نگهداری غاز مولد تخم نطفه دار دستگاه جوجه کشی را می توانید تهیه نمایید و اضافه بر نیاز را به فروش برسانید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 10 مرداد 1396 at 04:29
  Permalink

  سلام تعداد 30 عدد بچه غاز دو ما ه اکراینی دارم دو سه تا انها کم توان شدن و بالهی انها شل و بیشر زیر دست پای بقیقه می می مانند واکسن یک ماهی هم زده شد لطفا راهنمایی بفرماید علی بدورد

  Reply
  • سه شنبه 10 مرداد 1396 at 17:11
   Permalink

   سلام
   جوجه غازهایی که دارید اسهالی هم هستند؟ رنگ اسهال؟
   این تعداد را از بقیه پرنده ها جدا نمایید و به حالت قرنطینه نگهداری نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 06 آذر 1396 at 22:52
  Permalink

  سلام
  من 5 تا غاز دارم در 4 تاشون حدود 9 ماهه هستن و یکیشون 1 ساله. نر و مادگیشون نمیتونم تشخیص بدم. هیچکدومم تخم نمیکنن. از کجا بدونم کدوم نر و ماده هستن؟ و اینکه آیا زمان تخم گذاریشون دیر شده یا هنوز زوده؟

  Reply
 • جمعه 17 آذر 1396 at 21:29
  Permalink

  سلام تخم نطفه دارغاز مطمئن در شهر بابل از کجاباید تهیه کنم اگه میدوننید راهنمایی کنی

  Reply
 • Pingback: آموزش جوجه کشی غاز - شتر مرغ | روغن شترمرغ | محصولات شترمرغ

 • شنبه 02 دی 1396 at 14:19
  Permalink

  با سلام خدمت ادمین گرامی یک سوال داشتم خدمتتون اونم این بود که تخم غاز چند روز تا رسیدن به دستگاه جوجه کشی سالم میماند

  Reply
 • یکشنبه 17 دی 1396 at 17:09
  Permalink

  سلام و خسته نباشید.
  من اهل اصفهانم،میخواستم پرورش غاز انجام بدم اما در مورد بازار فروش گوشت این پرنده اطلاعاتی ندارم.گوشت غاز هم تقریبا توی هیچ جایی ندیدم که به فروش برسه.با این اوصاف اصلا فروش گوشت غاز بازار داره؟ممنون میشم در مورد بازار فروش گوشت غاز و مشتریان جوجه غاز بهم اطلاعات بدید.

  Reply
 • جمعه 22 دی 1396 at 01:09
  Permalink

  سلام.من یک دستگاه جوجه کشی ۳۳۶ تایی ک ۲۰۰ عدد تخم غاز میگیره میخوام بخرم.ب چه موارد مهمی باید دقت کنم.هزینه رطوبت ساز با دستگاه است یا جدا حساب میشود.محیط مناسب برای دستگاه چیه.چون اولین باره دارم شروع میکنم و هیچ اشنایی با دستگاه ندارم ،لطفا راهنمایی کنید ک چه نوع دستگاهی بخرم.
  با تشکر

  Reply
 • سه شنبه 10 بهمن 1396 at 21:22
  Permalink

  برای پرورش غاز اوکراینی باید جوجه غاز را از کجا تهیه کنیم.ممنون

  Reply
 • Pingback: جوجه کشی غاز فیلم

 • شنبه 19 اسفند 1396 at 22:07
  Permalink

  سلام یه دستگاه خوب از کجا بخرم ؟؟ لطفا صادقانه راهنمایی کنید من از گروه اسکندری دستگاه خریدم ۱ میلیون و خورده ای ولی اصلا بدرد نمیخوره و حتی خوب راهنمایی نمیکنن و بار دوم زنگ بزنی شمارتو میشناسن و جواب نمیدن

  Reply
 • جمعه 25 اسفند 1396 at 17:41
  Permalink

  سلام.من میخواهم جوجه غازتهیه کنم ازکجابایدتهیه کرد؟
  اوردک پیکن چه تفاوتی باغازدارد؟
  باتشکر

  Reply
 • سه شنبه 07 فروردین 1397 at 09:57
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  ادمین عزیز من ۵۰۰ تا جوجه غاز خریدم پشتشون عرق میکنه جمع میشن یکجا تلفات میده علتش چیه؟
  ممنون میشم راهنمای کنیید

  Reply
 • پنجشنبه 16 فروردین 1397 at 07:52
  Permalink

  سلام حددود 200 عدد غاز 2ماه دارم 2هکتار مرتع شبدر دارم مصرف زیاد شبدر مضر نیس

  Reply
 • شنبه 01 اردیبهشت 1397 at 16:42
  Permalink

  سلام من یک غازنر تولوز دارم که یک هفته میشه جفتش فوت کرد و الان براش دوتاغاز ماده گرفتم یکی نژاد خودش هست اما یکی دیگه سفید ایتالیایی گفتن هست اما وقتی اوردم پیش غاز نر غاز نر ماده هارو بدجور می زنه برای اردک های کوچیک مثل پدر رفتار میکنه چیکار کنم غازهای ماده رو کتک نزنه وغازهای ماده فراری نشن

  Reply
 • Pingback: جوجه کشی غاز توسط مشتریان دی کیو شاپ | ویدئو ارسالی مشتریان

 • Pingback: جوجه کشی غاز توسط مشتریان دی کیو شاپ | ویدئو ارسالی مشتریان

 • پنجشنبه 08 شهریور 1397 at 15:35
  Permalink

  سلام دوست عزیز
  مطالب خیلی خوبی ارائه کردین
  میخواستم ببینم غازها در سال چنتا تخم میزارن. ممنون از لطفتون

  Reply
  • پنجشنبه 15 شهریور 1397 at 17:55
   Permalink

   سلام
   در بهترین حالت 80 – 90 تخم بر اساس جیره غذایی و نور مناسب می گذارند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 28 شهریور 1397 at 10:22
  Permalink

  سلام غاز نر چند ساله بالغ میشع؟

  Reply
  • یکشنبه 08 مهر 1397 at 12:38
   Permalink

   سلام
   معمولا غاز 7 – 8 ماهه بالغ می شوند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 28 آبان 1397 at 20:57
  Permalink

  فروش عمده جوجه غاز را از ما بخواهید آدرس کانال
  @simorgh_ghaz
  شماره تماس 09370153827

  Reply
  • چهارشنبه 07 آذر 1397 at 12:19
   Permalink

   سلام
   خداوند سفره ای را پهن کرده ، شما هم استفاده کنید. نوش جانتان
   #جوجه_غاز
   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 30 دی 1397 at 14:30
  Permalink

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم موقع آب پاشی تخم غاز در دوران ستر آیا لازمه تخم هارو برگردونم و اون طرفش رو هم آب پاشی کنم یا احتیاجی نیست وهمون روی تخم ها خیس بشه کافیه ِ..لطفا سریع تر پاسخ بدید من تازه شروع کردم اولین بارمه

  Reply
  • پنجشنبه 04 بهمن 1397 at 17:23
   Permalink

   سلام
   نیازی به چرخش نمی باشد ، همون آبپاشی که با فاصله انجام میدهید به تمام نقاط تخم می رسد.
   ضمنا” دمای آب برای آبپاشی ، 37 درجه باشد/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 10 بهمن 1397 at 12:20
  Permalink

  سلام و با تشکر از سایت خوبتون
  میخاستم بپرسم ایا تخم غاز یکساله نطفه داره؟و میشه در دستگاه جوجه کشی قرار داد؟

  Reply
 • چهارشنبه 10 بهمن 1397 at 12:23
  Permalink

  سلام و با تشکر از سایته خوبتون
  میخاستم بپرسم که ایا تخم غاز یکساله نطفه دار است؟ و میشه ان را در دستگاه جوجه کشی قرار داد؟

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:54
   Permalink

   سلام
   بله / البته باید تغذیه مناسب داشته باشد. هفته ای 1 دفعه ویتامین AD3E به مولد بدهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 12 بهمن 1397 at 09:23
  Permalink

  سلام معمولا غاز ها چند تا تخم میگذارند ؟

  Reply
  • یکشنبه 14 بهمن 1397 at 17:31
   Permalink

   سلام
   تخمگذاری هر پرنده به شرایط محیطی ، تغذیه ، استرس و نور بستگی دارد. اگر این موارد بصورت استاندارد رعایت شود ، بین 70 تا 80 عدد تخم می گذارند.

   دی کیوشاپ

   Reply
 • یکشنبه 14 بهمن 1397 at 11:06
  Permalink

  سلام ببخشيددماورطوبت درستروهچرغازدقيق چنده.چراهرسايتي يک دماورطوبتي ميگه.مثلادمادرسترغاز37الي38گفتندبازيک سايت38.5يک جاديگه 37.5متغيره.دمادقيق چنده که بهترجواب بگيرم.وآياميشه تخم غازاوکرايني روباتخم محلي مازندران روباهم يکروزتودستگاه گذاشت.ببخشيدحتماجواب واجبه…ممنون ازراهنمايي هاتون

  Reply
  • یکشنبه 14 بهمن 1397 at 17:29
   Permalink

   سلام
   جوجه کشی غاز دما و رطوبت و تهویه خاصی نیاز دارد که خدمات دی کیو شاپ به مشتریان راهنمایی و آموزش تخصصی می دهند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 21 بهمن 1397 at 22:45
  Permalink

  سلام یک غازنرودوماده دارم بتازگی جفت گیری میکنن لطف بفرماید کی کورچ میشود وچه زمانی روی تخم می خوا بد راهنمای بفرماید تشکر

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:55
   Permalink

   سلام
   فصل جفتگیری ، پرنده به کرچی روی نمی آورد.

   دی کیو شاپ

   Reply
  • یکشنبه 11 فروردین 1398 at 11:51
   Permalink

   سلام
   بستگی به جیره غذایی و فصل دارد تا به کرچی روی بیاورد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 19 فروردین 1398 at 13:54
  Permalink

  سلام ممنون ازمطالب بسیارمفیدتان،یه راهنمایی میخواستم ببخشیدبرای داشتن یه تخم خوب که به روش سنتی زیرپرغازکرچ گذاشت هرغازنربایدچندغازماده باشه آیاتخم یه غاز نربایه غازماده مناسب زیرپرکرچ گذاشتن هست

  Reply
  • سه شنبه 20 فروردین 1398 at 16:28
   Permalink

   سلام
   درصد نرینگی غاز 2 به 1 می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 at 13:33
  Permalink

  سلام. تخم غاز برای جوجه کشی تا چند روز یا ماه قابل استفاده هست یعنی اینکه تا چه مدتی خراب نمیشن؟

  Reply
  • شنبه 14 اردیبهشت 1398 at 11:04
   Permalink

   سلام
   زمان نگهداری تمام تخم های نطفه دار زیر 10 روز می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 21 اردیبهشت 1398 at 18:45
  Permalink

  با سلام من حدود 40 عدد تخم غاز گذاشتم داخل دستگاه اتوماتیک جوجه شده بودن ولی داخل تخم روزای آخر مرده بودن . الانم میخوام بذارم ممنون میشم راهنمایی کنین چکار کنم تا نمیرن

  Reply
  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 at 08:48
   Permalink

   سلام
   جوجه کشی به پارامترهای مختلفی دخیل می باشد ، از سن گله ، سرحالی نر ، عدم وجود استرس های مختلف ، تغذیه مناسب با فرمول جیره نویسی بالانس شده و کیفیت دستگاه جوجه کشی و..
   جوجه کشی غاز در دستگاه جوجه کشی یکسری راهکارهایی دارد که طبق راهنمای کمپانی مزبوطه می توانید انجام دهید. برای جوجه کشی مهم می باشد تا سنسورها دقیق ترین عملکرد را داشته باشد! رطوبت مناسب و طبق نیاز تخم نطفه دار بسته به سن پرنده باید تزریق شود.
   در بخش ویدئو سایت دی کیو شاپ ، برخی از مشتریان فیلم جوجه کشی غاز را ارسال کردند که میتوانید مشاهده نمایید..

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 17 خرداد 1398 at 14:12
  Permalink

  یه چیزی بگم درمورد غاز ها .غاز ها اگه باهم خواهرو براورباشن .نه تخم میزارن نه جفتگیری .اگر مثلا ۱غاز نر غریبه باشه و دوتا غاز نر و ماده ی خواهرو برادر باشن. .این غریبه با غاز ماده جفتگیری نمیکنه تا برادرش رو ازشون جدانکنید.

  Reply
  • دوشنبه 20 خرداد 1398 at 09:28
   Permalink

   سلام
   فرمایش شما صحیح می باشد . ولی غاز ماده بصورت مکانیسم بدن حتی بدون نر هم تخمگذاری می کند ولی بدلیل خویشاوندی تخم ها بدون نطفه می باشند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 02 تیر 1398 at 01:13
  Permalink

  با سلام
  ما چند وقته که دستگاه جوجه کشی خریدیم دستگاه هیچ نقصی نداره جوجه مرغم سالم در میاره ولی غاز ها تو روزای اخر یا همون دوران هچر دچار خفگی میشن توصیه شده بود که جایی رو که نوک میزنن بشکنیم تا بتونن نفس بکشن نظر شما در این مورد چیه؟؟؟

  Reply
  • یکشنبه 02 تیر 1398 at 09:12
   Permalink

   سلام
   جوجه کشی 4 پارامتر اصلی دارد که به دستگاه جوجه کشی مرتبط می باشد. این چهار پارامتر شامل دما ، رطوبت ، تهویه ( اکسیژن دهی یکسان ) و چرخش نرم . اگر این چهار پارامتر دقیق و استاندارد عمل کنند بطوری که دما و رطوبت در تمام طبقات یکسان و کالیبره باشد ، مشکلی از بابت دستگاه نمی باشد. تخم نطفه دارها احتمالا ضعیف می باشد و باید کمک شود.
   باید از خدمات پس از فروش دستگاه جوجه کشی خریداری شده اطلاعات مخصوص به دستگاه را کسب نمایید تا از بابت دستگاه مشکلی نباشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 04 مرداد 1398 at 00:19
  Permalink

  سلام برای آموزش جوجه کشی تخم غاز از صفر تا صد میخاهم به من یاد بدهید

  Reply
  • شنبه 05 مرداد 1398 at 15:21
   Permalink

   سلام
   به همراه دستگاه جوجه کشی تولیدی شرکت کتاب آموزشی تمام پرندگان بخصوص غاز ارائه می شود. و غیر از آن خدمات پس از فروش دی کیو شاپ هم آموزش پایه و جامع جوجه کشی را می دهد.
   لطفا برای اطلاعات جوجه کشی غاز به لینک زیر مراجعه نمایید..

   https://www.dq1.ir/?s=%D8%AC%D9%88%D8%AC%D9%87+%DA%A9%D8%B4%DB%8C+%D8%BA%D8%A7%D8%B2

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 09 شهریور 1398 at 11:45
  Permalink

  عرض سلام و خسته نباشید.میخوام بدونم غاز هم مثل مرغ هر روز جفتگیری میکند یا فقط فصل جوجه کشی؟مثلا الان جفتگیری کنن چند وقت بعد تخم میزارن؟ممنون

  Reply
  • شنبه 09 شهریور 1398 at 15:37
   Permalink

   سلام
   فصل تخمگذاری غاز از اواسط پاییز شروع و تا پایان بهار بسته به تغذیه و شرایط محیط متغیر می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 22 شهریور 1398 at 06:29
  Permalink

  با سلام خدمت ادمین
  میخواستم بدونم بین نژاد های مختلف غاز کدوم برای تخم گذاری و جوجه آوری مناسب تر است با درنظر گرفتن بازار فروش.
  به علاوه میخواستم بدونم غاز محلی چه تعداد تخم در سال میگذارد
  ممنون

  Reply
  • دوشنبه 25 شهریور 1398 at 10:32
   Permalink

   سلام
   نژادهای مختلفی در بازار وجود دارد. ولی نژاد محلی و دو رگه اوکراینی و نژاد اوکراینی تخمگذاری خوب و بازارپسندی مناسبی دارند/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 22 شهریور 1398 at 06:33
  Permalink

  سلام لطفا بگید غاز محلی چه تعداد تخم در سال میگذارد
  ممنون

  Reply
  • دوشنبه 25 شهریور 1398 at 10:30
   Permalink

   سلام
   با تغذیه مطلوب و بالانس شده و محیط پرورش استاندارد سالی 60-80 عدد تخمگذاری دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • Pingback: آموزش و نحوه اموزش غاز درمزرعه - دیدچه

 • چهارشنبه 15 آبان 1398 at 19:05
  Permalink

  سلام .آیا میشه در تخم یک غاز دو جوجه باشد؟

  Reply
  • پنجشنبه 16 آبان 1398 at 17:31
   Permalink

   سلام
   نه/ هر تخمک بعد از جفتگیری و آزادسازی برای تشکیل شامل یک نطفه برای هر جوجه می باشد. در موارد خیلی نادر بدلیل استرس های تغذیه ای و محیطی احتمال دو تخمکی وجود دارد/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 17 آبان 1398 at 19:01
  Permalink

  سلام
  خواستم بدونم هر غاز نر نیاز ب چندتا ماده دارد

  Reply
  • دوشنبه 20 آبان 1398 at 11:53
   Permalink

   سلام
   برای درصد هچ بالای جوجه کشی یکی از عوامل درصد نرینگی مطلوب می باشد که معمولا 2 به 1 می باشد. و البته با جیره بالانس شده و مطمئن.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 18 دی 1398 at 20:01
  Permalink

  سلام من چهار غاز ماده دارم چند غاز نر برای آنها نیاز است

  Reply
 • سه شنبه 24 دی 1398 at 09:35
  Permalink

  سلام.من یک دستگاه ۹۶ تایی دارم برای تخم غاز از روز دهم باید روزی چند بار چرخش و آبپاشی انجام بدم؟ . در روزهای آخر با خارج شدن جوجه رطوبت بالا میرود چکار باید انجام دهیم؟

  Reply
  • سه شنبه 24 دی 1398 at 10:49
   Permalink

   سلام
   روزی یکدفعه باید خاموش کنید . در کتاب راهنما جوجه کشی کامل توضیح داده است.

   Reply
 • پنجشنبه 03 بهمن 1398 at 09:51
  Permalink

  سلام دستگاه جوجه کشی مخصوص غاز کجا و چند قیمت پیدا میشه؟!

  Reply
 • پنجشنبه 10 بهمن 1398 at 17:40
  Permalink

  سلام میخواستم بدونم غاز نر دقیقا در چند ماهگی بالغ میشه و آماده جفتگیریه؟

  Reply
 • پنجشنبه 10 بهمن 1398 at 17:42
  Permalink

  سلام می خواستم بدونم غاز نر دقیقا در چند ماهگی بالغ میشه و آماده جفتگیریه؟

  Reply
  • پنجشنبه 10 بهمن 1398 at 18:23
   Permalink

   سلام
   با تغذیه مناسب و بالانس شده ، غاز 7 ماهگی بالغ می شود.

   Reply
 • پنجشنبه 17 بهمن 1398 at 13:26
  Permalink

  سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از راهنمایی های شما
  بنده یه غاز ماده دارم و اصلا با هیچ غازی جفت نشده،هنوز یکسالشم نشده ولی الان تخم گذاشته ایا این ممکنه؟تا به الان هیچ غازی نزدیکش نشده و تنهاست

  Reply
  • دوشنبه 21 بهمن 1398 at 15:48
   Permalink

   سلام
   غازها از 8 ماه مولد می باشند و شروع به تخمگذاری می کنند. و نیازی به نر ندارد و تخم ها بدون خوراکی می باشد/

   Reply
 • سه شنبه 13 اسفند 1398 at 12:06
  Permalink

  سلام جفتگیری غاز ها به چه ترتیب است ؟ لطفا جواب دهید ممنون.

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.