جوجه کشی غاز

جوجه کشی غاز : گونه‌ای از پرندگان است که متعلق به خانوادهٔ مرغابی‌سانان (Anatidae) هستند. خانواده مرغابی‌سانان شامل قوها و اردکها نیز می‌شود. این نوع از غازها در زیرخانواده غازسانان (Anserinae) و به گروه آنسرینی (Anserini) تعلق دارند. تعدادی از مرغابیها که از خانواده مرغابی‌های وحشی هستند به نام غاز معروفند.

غازها پرندگان نسبتاً بزرگی هستند که حضورشان (حیاتشان) وابسته به آب است. نوع بیشتر غازها در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی به طور جدی از نوع پرندگان وحشی و مهاجر هستند که برای گذراندن زمستان از شمال به جنوب می‌آیند. غازها قرنها در یک جا (بدون مهاجرت) زندگی می‌کردند. در مغرب (اروپا) غازها از خانواده گری‌لگ (Greylag) هستند اما در آسیا غازهای کمی (از نوع گرلگ) پرورش یافته‌اند.

همه غازها اکثراً گیاه‌خوارند و می‌توانند آفت‌های گلوله‌های پشمی (کاه) که محصول زمینهای زراعتی است بخورند و یا در استخرها (آبگیر) و مناطق پر علف شهری ساکن می‌شوند. آنها همچنین در فرصتهای مناسب بی مهرگان را برای خودشان می‌گیرند و می‌خورند، غازهای محلی انواع غذا را امتحان می‌کنند. غازها معمولاً برای ادامه زندگی جفت‌گیری می‌کنند گرچه شمار کمی از غازها پس از جفت‌گیری از هم جدا می‌شوند.

تخم غاز برای جوجه کشی

تخم غاز برای جوجه کشی در اوائل پاییز شروع می‌شود. برای جمع‌آوری تخم غاز مخصوص جوجه کشی باید غازهای تخمی را مورد انتخاب قرار داد و بهترین آن‌ها را از نظر وزن و تعداد تخم و سلامت بدن و بنیه انتخاب نمود. معمولاً به این منظور غازهایی را انتخاب می‌کنند که دارای وزن متوسط هستند. از چند ماه قبل از جمع‌آوری تخم جوجه کشی، غاز نر و ماده را برای جفت گیری بین هم رها می‌کنند.

تخم غاز برای جوجه کشی : غاز نز بین ۶ تا ۷سال و غازهای ماده را بین ۸ تا ۱۰ سال نگهداری می کنند. تشخیص جنسیت در غازها به خصوص در غازهای جوان مشکل است غازهای نر معمولاً بزرگ تر و وحشی تر از غازهای ماده هستند. غازهای ماده دارای طبعی ملایم و آرام بوده و کم و بیش ترسو به نظر می‌رسند. غازهای نر اغلب وحشی و جنگجو می‌باشند و حتی بعضی اوقات بدون هیچگونه دلیلی به اطفال و پرندگان دیگر حمله می‌کنند.

غاز نر دارای صدائی بلند است در حالی که غاز ماده دارای صدای بم و وحشی می‌باشد. گردن غاز نر بلندتر از غاز ماده بوده و حجیم‌تر می‌باشد. اگر جمع‌آوری تخم جوجه کشی در بهار انجام گیرد باید از پاییز غازهای نر و ماده را بین هم انداخت معمولاً جفتگیری بین غازها در تمام مدت سال انجام می‌گیرد.

 غاز دارای سابقه طولانی و برجسته می باشد. غاز اهلی در رم باستان، چین، و زمین کتاب مقدس، تصویر غازها حتی در اهرام ثلاثه هک شده  است. غازها در درجه اول برای گوشت آنها پرورش داده می شوند. غاز چینی قهوه ای کوچکتر از غاز سفید می باشد ولی نسبت به  غاز آفریقایی هر دو نژاد کوچکتر می باشد.

اصول جوجه کشی غاز

جز در مواردی که در ماشین های جوجه کشی به درستی مدیریت می شوند ، تخم غاز به خوبی در دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه نمی شود ، دستگاه جوجه کشی مناسب جوجه درآوری غاز یکی از پارامترهای مهم در هچ مطلوب در جوجه کشی غاز می باشد. جوجه درآوری تخم ها اغلب بهتر از ۴۰ % تخم ها نخواهد بود، حتی اگر باروری در حدود ۹۰ % باشد .دلیل آن هم مدیریت ضعیف جوجه کشی غاز می باشد.
این دما در دوره هچر ( ۲ تا ۴ روز پایانی جوجه کشی ) باید ۳۷ درجه سانتی گراد باشد . دستگاه هایی جوجه کشی که سرعت هوای درون آن کمتر از دستگاه هایی که سرعت جریان باد در آن بیشتر است , بهتر بوده چرا که سرعت تبخیر رطوبت از سطح تخم ها مناسب تر می باشد.
جدول پارامترهای جوجه کشی
شناخته شده به عنوان یکی از نژادهای نجیب از غازها، این غاز سرد هاردی  که از چینی سفید هنوز در اندازه بزرگتر می باشد قابل تشبیه می باشد. تصور می شود که غاز آفریقایی متقاطع بین چینی و تولوز است. هر چند که صدای غاز افریقایی زیادی آن را بیش از حد با صدای بلند نیست و باعث می شود یک صدای غیر معمول در مقایسه با دیگر غازها از خود در بیاورد.
پر غاز افریقایی از سایه های قهوه ای به تقریبا سفید تا قهوه ای تیره است. جوجه غاز جوان ممکن است در اوایل دوره پرورش دارای پر خاکستری می باشد. پر غاز افریقایی جذاب می باشد  و دارای زیبایی و چشم نواز خاص خودش را دارد. پرهای اولیه غاز قادر به عایق بدن غازها به عنوان پر نرمال نیست. بنابراین، در آب و هوای سرد این نژاد به خوبی با محیط سازگار است.

پرورش و جوجه کشی غاز در ایران

پـرورش ، نگهداری و جوجه کشی غاز در ایران اغلب به صورت محدود توسط زارعین در مزارع تولید می شود. ولی در بعضی از کشورها (فـرانسـه)به صورت صنعتی و وسیع تولید می گردد.چون غاز نسبت به پرندگان دیگر در برابر عوامل بیماریزا حساسیت کمتری دارد و به نوعی ناقل تمام بیماریهای طیور می باشد اغلب در چراگاه و مراتع نگهداری می شوند.

بنابراین جایگاه نگهداری غاز احتیاج به سرمایه گذاری زیادی نداردبلکه کافی است جایگاه سرپوشیده و مسقفی
در نظر بگیریم که در تابستان پرندگان از اشعه آفتاب و در زمستان از برف و باران محفوظ نگه داریم.

در زمان تخمگذاری غازها یک روز در میان تخم می کنند و
پس از ۱۰ تا ۱۲ روز چند روز استراحت و مجددا شروع به تخمگذاری می کنند.

مدت زمان جوجه کشی غاز های سبک(غاز بومی مازندران) ۲۸تا ۳۰ روز و در نژادهای بزرگتر( غاز نژاد اکراینی ) ۳۴ تا ۳۵ روز می باشد.

در زمان جوجه کشی غاز با دستگاه باید نکات زیر را رعایت کرد:

جوجه غاز

 

 1. تخم ها بجای قرار دادن در شانه ، سبد بصورت افقی قرار دهید حتما کمی فاصله بین تخم ها بدهید.
  (البته یکسری از مشتریان با روش قراردادن تخم ها در داخل شانه هم جواب می گیرند)
 2.  چرخاندن تخم ها ، حداقل ۳ تا ۴بار در روز
  ( دستگاه های جوجه کشی تولیدی پرطلایی در سیستم کنترل مکانیسم چرخش نرم
  و دورانی را تعبیه کرده که براحتی جوجه غاز هچ می شود)
 3. تنظیمات دما و رطوبت باید بدرستی انجام گیرد و بخوبی سیستم کنترل و سنسورهای دما و رطوبت کالیبره شود.

گونه شناسی و نژاد غاز ها

غازها از خانواده Anatidae و دسته Anser هستند و در تمام نقاط جهان دیده می‌شوند و جزء نخستین حیواناتی می‌باشند که اهلی شدند (بعضی از متون، اهلی شدن غازها را مربوط به ۳۰۰۰ سال قبل در مصر می‌دانند) . غازها به راحتی با زندگی در شرایط آب و هوایی گرم و شرایط جوی سرد وفق پیدا کرده‌اند، حتی دیده شده‌است که بدون حفاظ و سرپناه، زمستان را پشت سر گذاشته‌اند : لذا این نکته می‌تواند دلیل اصلی پراکندگی غازها در نقاط مختلف جهان باشد. غازهای اهلی را در رنگها و شکلهای متفاوتی می‌توان یافت که از نظر جثه بسیار بزرگتر از اجداد وحشی خود هستند. دو گونه اصلی از غازهای وحشی وجود دارند: گروه اول که خاستگاهشان در اروپا است و از نسل غازهای وحشی اروپایی محسوب می‌شوند و به نام Anser anser شهرت دارند.

انواع غاز

گروه دوم خاستگاه آسیایی دارند و از نسل غازهای Swan (Anser cygnoides) می‌باشند. تلاقی بین غازهای اهلی که خاستگاهشان از این ۲ گونه غاز وحشی است، نتیجه بسیار مناسبی را در بر داشته‌است که در ائامه به آن می‌پردازیم . باید توجه داشت که در بسیاری از کشورها، غازهای اهلی از نظر ژنتیکی بهبود یافته‌اند. غازهای کانادایی ( Branta canadansis) در امریکای شمالی، غازهای قو شکل امریکایی (Coscoroba coscoroba) در امریکای جنوبی نام برد و از انواع غازهای اهلی که در مناطق گرمسیری هستند می‌توان به، غازهای مصری (Alopochen aegyptiacus) در افریقا، غاز نِنی (Branta sandvicensis) در جزیره هاوایی، غازهای سر نواری (Anser Indicus) در هند و مرکز آسیا، غاز اسپور وینگد (Plectropectus gambensis) در افریقا و غاز سیاه و سفید (Anseranas semipalmata) در استرلیا و گینه نو اشاره نمود.

گوشت غاز

غازها از لحاظ گوشتواری مناسب می باشد و تولید گوشت مناسبی نسبت به دیگر نژادها دارد و طمع گوشت غاز بسیار لذیذ می باشد. هدف از پرورش و تکثیر غاز در اروپا از جگر غاز می باشد و جگر آن در میان اروپائیان  مورد استفاد بیشتری قرار می گیرد.

69 دیدگاه در مورد “جوجه کشی غاز

 • پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ at ۱۷:۴۵
  Permalink

  سلام
  من ۱ غاز نر و۲تا غاز ماده دارم
  ماده ها تخم میزارن اما جوجه در نمیاد تخم ها فاسد میشن چرا؟
  غازم هنوز ۱ سالش نشده

  Reply
  • یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ at ۱۹:۰۶
   Permalink

   سلام
   غاز شما هنوز بالغ نشده و تغذیه خوب در فصل سرما داشته باشید.

   Reply
 • پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ at ۲۲:۳۳
  Permalink

  سلام وقت بخیر
  بنده قصد پرورش غاز در ایلام دارم..سوالم این هستش آیا پرورش غاز توجیه اقتصادی دارد و در واقع بازار فروش دارد یا خیر؟
  چه مقدار سرمایه جهت شروع کار لازم؟
  با چه تعداد جوجه شروع کنم؟
  اگه اطلاعاتی در اختیار بنده قرار بدین ممنون میشم

  Reply
  • شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ at ۰۹:۱۹
   Permalink

   با سلام خدمت شما
   پرورش غاز برای گوشت در کل به صرفه نمی باشد در جهان بیشتر برای تولید جگر پرورش می دهند و بازار و سود مناسبی عاید پرورش دهنده می کند ولی در ایران جگر غاز طرفدار ندارد.
   بنابر جوجه کشی بهترین شغل تولید جوجه ۱ روزه غاز می باشد و سود بسیاری دارد.
   معمولا برای آغاز کار جوجه کشی غاز با تعداد ۲۰۰ قطعه ای کار کنید مناسب می باشد.

   Reply
 • سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ at ۱۴:۴۰
  Permalink

  سلام ممنون از ادمین عزیز
  میخواهیم یک پروش غاز دایر کنیم به امید خدا
  به راهنمایی شما خیلی نیازمندیم لطفا در صورت مو افقت با این شماره تماس حاصل فرمایید

  Reply
  • سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ at ۱۷:۰۰
   Permalink

   با سلام
   ان شالله خیر باشه / برای راهنمایی پرورش و جوجه کشی غاز و تهیه تخم نطفه دار با شماره ذیل تماس حاصل فرمایید.
   ۰۹۱۱۱۱۳۹۴۷۸ – مهندس عشریه /

   Reply
 • Pingback: آموزش جوجه کشی غاز - فروش محصولات شترمرغ در تهران

 • چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ at ۰۲:۵۱
  Permalink

  سلام من یک غاز نر دارم ودوتا هم غاز ماده بزرگ هستن العان ۱۰ماهه هیچ تخمی نگذاشتن چرا

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ at ۱۸:۳۷
   Permalink

   با سلام خدمت شما
   تخمگذاری پرندگان چندین پارامتر دارد که شما باید در ابتدا پارامترهای مختلف را محیا نمایید تا غاز مولد شروع به تخمگذاری نماید.
   ۱. تغذیه
   ۲. مکان پرورش
   ۳. نور
   ۴. استرس های محیطی
   ۵. بیماری
   ۶. دمای محیط
   و غیره… که شما باید براورد نمایید که پارامترهای عرض شده را انجام داده اید یا خیر؟

   با تشکر

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ at ۲۱:۱۸
  Permalink

  سلام مهندس من برای اولین بار تخم غاز رو میخوام بادستگاه جوجه کشی کنم ولی اطلاعات زیادی ندارم بیشتر دوستان من موفق نشده اند و به من توصیه میکنند که با دستگاه جوجه کشی نکنم.خواهشا شما من رو راهنمایی کنید تا در این راه موفق شوم.باتشکر

  Reply
  • شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ at ۱۱:۲۹
   Permalink

   با سلام
   همه ساله از شروع فصل پاییز و بارندگی جوجه کشی غاز آغاز می شود و مشتریان دی کیو شاپ با روشن کردن دستگاه جوجه کشی شروع بکار می کنند و جوجه کشی غاز تقریبا تا بعد از عید بطول می انجامد و در کل جوجه کشی غاز در هر دستگاه جوجه کشی نمی توان جوجه درآوری کرد و باید دستگاه جوجه کشی مخصوص غاز را از دی کیو شاپ بخواهید.
   برای اطمینان بیشتر می توانید از قسمت ویدئو دی کیو شاپ فیلم جوجه کشی غاز برخی از مشتریان ما را ببینید.

   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ at ۱۲:۳۰
  Permalink

  سلام من میخوام پرورش غاز ب صورت گسترده هم جوجه کشی هم پرواری بزنم البته در محیط باز لطفا راهنمایی کنید

  Reply
  • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ at ۱۷:۱۹
   Permalink

   با سلام
   مشتریان زیادی جوجه کشی غاز را در دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال دی کیو شاپ انجام دادند و خداروشکر جواب خوبی گرفتند. جوجه کشی غاز به نسبت پرنده های دیگر از سود قابل توجهی برخوردار می باشد که حتما باید پارامترهای مختلف برای درصد جوجه کشی بالای غاز را انجام دهید که می توان به : ۱. ماشین جوجه کشی تمام اتوماتیک ۲. محیط مناسب دستگاه جوجه کشی ۳. انتخاب تخم نطفه دار مطمئن ۴. ضدعفونی صحیح ۵. بهره گیری از راهنمایی های کارشناسانه شرکت تولید کننده دستگاه جوجه کشی و…
   با در نظر گرفتن موارد ذکر شده می توان جوجه کشی غاز با درصد هچ بالا کسب نمایید.
   مزیت پرورش غاز: بدون نیاز به غذای دستی ( چرازی می باشند)- فروش تخم نطفه دار – فروش جوجه غاز – فروش غاز مولد و نیمچه
   معایب پرورش غاز: مرکز خرید عمده ای وجود ندارد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ at ۱۶:۰۱
  Permalink

  با سلام ، میشه لطفا بفرمایید که خریداران جوجه های ۱ روزه غاز چه کسانی هستند؟

  Reply
  • شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ at ۱۸:۰۹
   Permalink

   سلام
   خرید و فروش تمام پرندگان براحتی انجام می شود . فقط فروشنده باید استراتژی های خاص را داشته باشد تا بمانند مشتریان دی کیو شاپ جوجه ها رو پیش فروش نمایند.
   بهترین خریدار از شهر و شهرهای اطراف خود می باشد و با بهترین قیمت بفروش برسونید.
   لطفا به بازارهای روز که در بخش خبر دی کیو شاپ معرفی شده مراجعه نمایید.

   موفق و پایدار باشید

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ at ۲۰:۲۲
  Permalink

  سلام مهندس..
  برای توصیه جفت گیری غازها خیلی خواندم که بایست در اب جفت گیری کنند که بایس بشه حد اقل ۷۰ در صد نطفه دار شود ..
  سال قبل در محیط اب جفت گیری کردن واز مجموع ۶ تخم ۴ جوجه در اومدن یعنی ۷۵ در صد اما امسال کل طرح عوض کردم وروی خشکی جفت گیری کردن واز مجموع ۸ تخم ۸ جوجه در اومدن والحمد لله سالم هست یعنی ۱۰۰ در صد نطفه دار شدن ..چی تفسیری برای این دارید که معمولا به جفت گیری در اب توصیه میکنن
  تشکر

  Reply
  • یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ at ۰۹:۱۶
   Permalink

   با سلام
   در کل غاز آب دوست می باشد. و در آب بهتر زیست می کند، بهترین محل برای جفتگیری غازها محیط آبی می باشد و در آب بهتر جفتگیری می کنند و درصد نطفه بالاتری دارند.
   و البته تغذیه در نطفه داری خیلی تاثیر دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ at ۱۸:۲۰
  Permalink

  با سلام

  بسیار عالی بود مطالبتون
  متشکرم .

  Reply
  • شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ at ۰۹:۱۲
   Permalink

   سلام علیکم
   تشکر از حسن اتخاب شما و مطالعه مطالب علمی دی کیو شاپ

   با سپاس
   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ at ۰۱:۳۶
  Permalink

  سلام خدمت دوست عزیزم
  من چهارتا غاز بالغ دارم که به فاصله باهم شروع به خوابیدن روی تخمهاشون کردن که اولی از ۱۲تخم توانست۹تاشونو تبدیل به جوجه کنه ولی بعد اون غاز دوم نتونست وتمامیه جوجه ها داخل تخم خفه شدن ولی دوتای دیگه تا ۵روز دیگه ۳۰روزشون میرسه لطفا منو راهنمای کنین که من چیکار کنم.خواهش میکنم زودتر بفرمایین اشکال کار کجاس

  Reply
  • پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۹:۱۲
   Permalink

   با سلام

   شما از روش طبیعی جوجه کشی دارید استفاده می نمایید. تخم نطفه دار ضعیف می باشد.
   بهترین روش برای جوجه کشی و پرت شدن مولد دستگاه جوجه کشی غاز می باشد که در فروشگاه دی کیو شاپ مراجعه و انتخاب نمایید تا بهترین راندمان جوجه کشی غاز را تجربه نمایید.

   با تشکر
   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۷:۵۶
  Permalink

  باسلام من ۲۳جوجه یکماهه غاز گرفتم انداختمشون تو باغ روز اول از گیاها و علفا تغذیه کردن متاسفانه امروز ۴ تاشون انگاری یهو فلج بشن عقب عقب میرن یهو میفتن وتعادلشون بهم میخوره و گردنشون تا انتها عقب میارن و بعد ۳۰ ،۴۰ ثانیه درست میشن

  Reply
  • شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۵:۳۵
   Permalink

   سلام
   این علائمی که در مورد جوجه غاز ها فرمودید به احتمال زیاد بیماری نیوکاسل می باشد! که برای تشخیص دقیق جوجه غاز های مبتلا را به دکتر دامپزشک نشان دهید.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ at ۲۳:۵۴
  Permalink

  سلام
  من
  اهله قائمشهر هستم.با خرید دستگاه از شما چون باره اولمه که میخوام جوجه کشی کنم کسی رو به عنوان مشاور میفرستین که برایه باره اول بهم کمک کنه تا جوجه سالم در بیارم از دستگاهتون؟

  Reply
  • شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۰
   Permalink

   با سلام
   به همراه دستگاه جوجه کشی خریداری شده دفترچه راهنما و DVD آموزشی تقدیم می شود، که می توانید اطلاعات تخصصی تر و پایه را از مشاور های شرکت جویا شوید تا بصورت تخصصی به شما راهنمایی کامل و جامع را نمایند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ at ۰۷:۰۳
  Permalink

  سلام .خوراک جوجه غاز تا ده روزگی چی هست پایان دارویی باید داد

  Reply
  • سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۲:۱۵
   Permalink

   با سلام
   تغذیه جوجه غاز ها تا ۱۰ روز اول پلیت سوپر استارتر می باشد . جوجه ها تا ۲ روز اول نیازی به تغذیه ندارند ، فقط با آب و شکر + مولتی الکترولیت به آنها دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۶ at ۲۲:۳۲
  Permalink

  سلام
  من دو جفت غاز دارم. ولی هیچ کدامشون تخم نمیگذارند. الان ۴ ماهی میشه خریدمشان. و توی محوطه براشون حوض درست کردم و در کنار مرغ و خروس و خرگوشهام زندگی میکنند. براشون لانه ساختم اما داخل لانه نمیروند و زیر اسمان میخوابند. میشه راهنمایی کنید چیکار کنم که تخم بزارند و جوجه کنند؟ غذا هم همچی بهشان میدیم از نان بربری . گندم. هندوانه کاهو و سبزیجات.و…. اما خبری نیست ؟ سن غاز هارو از کجا میشه فهمید؟

  Reply
  • پنجشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۶ at ۱۹:۱۰
   Permalink

   سلام
   در این فصل ( تابستان ) معمولا غاز ها تخم نمی گذارند. دوره تولک را سپری می کنند.
   جفتگیری غاز ها را میبینید؟

   دی کیو شاپ

   Reply
   • پنجشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۶ at ۲۳:۵۰
    Permalink

    سلام
    قیمت دستگاه جوجه کشی رو باید از کجا گرفت

    Reply
    • شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ at ۱۶:۳۸
     Permalink

     سلام

     برای اطلاع از مشخصات دستگاه جوجه کشی و قیمت آن لطفا از طریق لینک زیر به فروشگاه دی کیو شاپ مراجعه نمایید.

     https://www.dq1.ir/shop/

     دی کیو شاپ

     Reply
 • یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ at ۱۱:۵۹
  Permalink

  سلام
  مطالبو خوندم موثر و مفید ممنون
  خیلی وقته میخوام پرورش بوقلمون راه بندازم ولی بعد کلی تحقیق و مطالعه به غاز رو اوردم تقریبا سی تا خریدم و ۶۰ تا ۷۰تا دیگه میخوام بخرم و گله مولد درست کنم.که تخم نطفه دار بگیرم و جوجه کشی کنم استان ما هم غاز تقریبا میشه گفت نداره ولی خیلیا تو کار جوجه کشی هستن .
  حالا به نظر شما همین کارمو ادامه بدم؟
  چکار کنم راندمان سود دهی بره بالا؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  Reply
  • دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ at ۱۲:۰۴
   Permalink

   سلام دوست عزیز؛
   تشکر بابت نظر محترم شما
   جوجه کشی غاز یک شغل پر سود می باشد البته به شرط اینکه تخم نطفه دار مطمئن و دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال مطمئن را از یک کمپانی معتبر خریداری نمایید.
   مهمترین بخش جوجه کشی تهیه تخم نطفه دار می باشد. شما با نگهداری غاز مولد تخم نطفه دار دستگاه جوجه کشی را می توانید تهیه نمایید و اضافه بر نیاز را به فروش برسانید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ at ۰۴:۲۹
  Permalink

  سلام تعداد ۳۰ عدد بچه غاز دو ما ه اکراینی دارم دو سه تا انها کم توان شدن و بالهی انها شل و بیشر زیر دست پای بقیقه می می مانند واکسن یک ماهی هم زده شد لطفا راهنمایی بفرماید علی بدورد

  Reply
  • سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ at ۱۷:۱۱
   Permalink

   سلام
   جوجه غازهایی که دارید اسهالی هم هستند؟ رنگ اسهال؟
   این تعداد را از بقیه پرنده ها جدا نمایید و به حالت قرنطینه نگهداری نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۶ at ۲۲:۵۲
  Permalink

  سلام
  من ۵ تا غاز دارم در ۴ تاشون حدود ۹ ماهه هستن و یکیشون ۱ ساله. نر و مادگیشون نمیتونم تشخیص بدم. هیچکدومم تخم نمیکنن. از کجا بدونم کدوم نر و ماده هستن؟ و اینکه آیا زمان تخم گذاریشون دیر شده یا هنوز زوده؟

  Reply
 • جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ at ۲۱:۲۹
  Permalink

  سلام تخم نطفه دارغاز مطمئن در شهر بابل از کجاباید تهیه کنم اگه میدوننید راهنمایی کنی

  Reply
 • Pingback: آموزش جوجه کشی غاز - شتر مرغ | روغن شترمرغ | محصولات شترمرغ

 • شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ at ۱۴:۱۹
  Permalink

  با سلام خدمت ادمین گرامی یک سوال داشتم خدمتتون اونم این بود که تخم غاز چند روز تا رسیدن به دستگاه جوجه کشی سالم میماند

  Reply
 • یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ at ۱۷:۰۹
  Permalink

  سلام و خسته نباشید.
  من اهل اصفهانم،میخواستم پرورش غاز انجام بدم اما در مورد بازار فروش گوشت این پرنده اطلاعاتی ندارم.گوشت غاز هم تقریبا توی هیچ جایی ندیدم که به فروش برسه.با این اوصاف اصلا فروش گوشت غاز بازار داره؟ممنون میشم در مورد بازار فروش گوشت غاز و مشتریان جوجه غاز بهم اطلاعات بدید.

  Reply
 • جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ at ۰۱:۰۹
  Permalink

  سلام.من یک دستگاه جوجه کشی ۳۳۶ تایی ک ۲۰۰ عدد تخم غاز میگیره میخوام بخرم.ب چه موارد مهمی باید دقت کنم.هزینه رطوبت ساز با دستگاه است یا جدا حساب میشود.محیط مناسب برای دستگاه چیه.چون اولین باره دارم شروع میکنم و هیچ اشنایی با دستگاه ندارم ،لطفا راهنمایی کنید ک چه نوع دستگاهی بخرم.
  با تشکر

  Reply
 • سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ at ۲۱:۲۲
  Permalink

  برای پرورش غاز اوکراینی باید جوجه غاز را از کجا تهیه کنیم.ممنون

  Reply
 • Pingback: جوجه کشی غاز فیلم

 • شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ at ۲۲:۰۷
  Permalink

  سلام یه دستگاه خوب از کجا بخرم ؟؟ لطفا صادقانه راهنمایی کنید من از گروه اسکندری دستگاه خریدم ۱ میلیون و خورده ای ولی اصلا بدرد نمیخوره و حتی خوب راهنمایی نمیکنن و بار دوم زنگ بزنی شمارتو میشناسن و جواب نمیدن

  Reply
 • جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ at ۱۷:۴۱
  Permalink

  سلام.من میخواهم جوجه غازتهیه کنم ازکجابایدتهیه کرد؟
  اوردک پیکن چه تفاوتی باغازدارد؟
  باتشکر

  Reply
 • سه شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۷ at ۰۹:۵۷
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  ادمین عزیز من ۵۰۰ تا جوجه غاز خریدم پشتشون عرق میکنه جمع میشن یکجا تلفات میده علتش چیه؟
  ممنون میشم راهنمای کنیید

  Reply
 • پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ at ۰۷:۵۲
  Permalink

  سلام حددود ۲۰۰ عدد غاز ۲ماه دارم ۲هکتار مرتع شبدر دارم مصرف زیاد شبدر مضر نیس

  Reply
 • شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ at ۱۶:۴۲
  Permalink

  سلام من یک غازنر تولوز دارم که یک هفته میشه جفتش فوت کرد و الان براش دوتاغاز ماده گرفتم یکی نژاد خودش هست اما یکی دیگه سفید ایتالیایی گفتن هست اما وقتی اوردم پیش غاز نر غاز نر ماده هارو بدجور می زنه برای اردک های کوچیک مثل پدر رفتار میکنه چیکار کنم غازهای ماده رو کتک نزنه وغازهای ماده فراری نشن

  Reply
 • Pingback: جوجه کشی غاز توسط مشتریان دی کیو شاپ | ویدئو ارسالی مشتریان

 • Pingback: جوجه کشی غاز توسط مشتریان دی کیو شاپ | ویدئو ارسالی مشتریان

 • پنجشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۷ at ۱۵:۳۵
  Permalink

  سلام دوست عزیز
  مطالب خیلی خوبی ارائه کردین
  میخواستم ببینم غازها در سال چنتا تخم میزارن. ممنون از لطفتون

  Reply
  • پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ at ۱۷:۵۵
   Permalink

   سلام
   در بهترین حالت ۸۰ – ۹۰ تخم بر اساس جیره غذایی و نور مناسب می گذارند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ at ۱۰:۲۲
  Permalink

  سلام غاز نر چند ساله بالغ میشع؟

  Reply
  • یکشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۷ at ۱۲:۳۸
   Permalink

   سلام
   معمولا غاز ۷ – ۸ ماهه بالغ می شوند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ at ۲۰:۵۷
  Permalink

  فروش عمده جوجه غاز را از ما بخواهید آدرس کانال
  @simorgh_ghaz
  شماره تماس ۰۹۳۷۰۱۵۳۸۲۷

  Reply
  • چهارشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۷ at ۱۲:۱۹
   Permalink

   سلام
   خداوند سفره ای را پهن کرده ، شما هم استفاده کنید. نوش جانتان
   #جوجه_غاز
   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ at ۱۴:۳۰
  Permalink

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم موقع آب پاشی تخم غاز در دوران ستر آیا لازمه تخم هارو برگردونم و اون طرفش رو هم آب پاشی کنم یا احتیاجی نیست وهمون روی تخم ها خیس بشه کافیه ِ..لطفا سریع تر پاسخ بدید من تازه شروع کردم اولین بارمه

  Reply
  • پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۷:۲۳
   Permalink

   سلام
   نیازی به چرخش نمی باشد ، همون آبپاشی که با فاصله انجام میدهید به تمام نقاط تخم می رسد.
   ضمنا” دمای آب برای آبپاشی ، ۳۷ درجه باشد/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۲:۲۰
  Permalink

  سلام و با تشکر از سایت خوبتون
  میخاستم بپرسم ایا تخم غاز یکساله نطفه داره؟و میشه در دستگاه جوجه کشی قرار داد؟

  Reply
 • چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۲:۲۳
  Permalink

  سلام و با تشکر از سایته خوبتون
  میخاستم بپرسم که ایا تخم غاز یکساله نطفه دار است؟ و میشه ان را در دستگاه جوجه کشی قرار داد؟

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۹:۵۴
   Permalink

   سلام
   بله / البته باید تغذیه مناسب داشته باشد. هفته ای ۱ دفعه ویتامین AD3E به مولد بدهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ at ۰۹:۲۳
  Permalink

  سلام معمولا غاز ها چند تا تخم میگذارند ؟

  Reply
  • یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۷:۳۱
   Permalink

   سلام
   تخمگذاری هر پرنده به شرایط محیطی ، تغذیه ، استرس و نور بستگی دارد. اگر این موارد بصورت استاندارد رعایت شود ، بین ۷۰ تا ۸۰ عدد تخم می گذارند.

   دی کیوشاپ

   Reply
 • یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۱:۰۶
  Permalink

  سلام ببخشیددماورطوبت درستروهچرغازدقیق چنده.چراهرسایتی یک دماورطوبتی میگه.مثلادمادرسترغاز۳۷الی۳۸گفتندبازیک سایت۳۸.۵یک جادیگه ۳۷.۵متغیره.دمادقیق چنده که بهترجواب بگیرم.وآیامیشه تخم غازاوکراینی روباتخم محلی مازندران روباهم یکروزتودستگاه گذاشت.ببخشیدحتماجواب واجبه…ممنون ازراهنمایی هاتون

  Reply
  • یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۷:۲۹
   Permalink

   سلام
   جوجه کشی غاز دما و رطوبت و تهویه خاصی نیاز دارد که خدمات دی کیو شاپ به مشتریان راهنمایی و آموزش تخصصی می دهند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ at ۲۲:۴۵
  Permalink

  سلام یک غازنرودوماده دارم بتازگی جفت گیری میکنن لطف بفرماید کی کورچ میشود وچه زمانی روی تخم می خوا بد راهنمای بفرماید تشکر

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۹:۵۵
   Permalink

   سلام
   فصل جفتگیری ، پرنده به کرچی روی نمی آورد.

   دی کیو شاپ

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک