آموزش جوجه کشی

آموزش جوجه کشی

آموزش جوجه کشی : برخی از سوالات جوجه کشی مشتریان که از کارشناسان شرکت پرسیده شد که به اختصار به سوالات آموزش جوجه کشی پاسخ داده شد.

تخم مرغ نطفه دار کثیف باید به آرامی با یک برس، یک قطعه از کاغذ سمباده نرم، یا پنبه بخوبی تمیز شود. برای از بین بردن گل و لای موجود بر روی تخم نطفه دار بهتر است با آب برای تمیز کردن تخم نطفه دار استفاده نشود. پاک کردن از تخم مرغ به آرامی با یک پارچه مرطوب و تمیزاستفاده شوددرجه حرارت آب باید حدود ۴۰ درجه سانتیگراد باشد، آب باید نسبت به تخم نطفه دار گرمتر باشد. آب گرم باعث می شود که گردو خاک از منافذتخم نطفه دار نفوذ نکند.

هرگزضدعفونی تخم نطفه دار را با آب معمولی خیس نکنید، تا راه نفوذباکتری ها باز شود.  به احتمال زیاد به رشد باکتری ها کمک می کنید و بجای ضدعفونی تخم نطفه دار به رشد باکتری ها دست بردید.حتما دقت فرمایید بعد از ضدعفونی تخم نطفه دار تخم ها را با حوله خشک تمیز کنید و داخل شانه ها تیزی تخم نطفه دار به طرف پایین باشد بچینید.

error_outline

در صورتی که نیاز به آموزش کار با دستگاه جوجه کشی دارید این مقاله را دنبال کنید.

آموزش مراحل جوجه کشی

نگهداری تخم نطفه دار

محل ذخیره و نگهداری تخم نطفه دار در یک مکانی سرد با درجه حرارت بین ۱۲ تا ۱۸ درجه سانتی گراد باشد و رطوبت نسبی ۷۰ تا ۷۵%  با مدت زمان ۷ روز انبار شود. تخم نطفه دار ضدعفونی شده را در یک کارتن پلاست فوم بسته بندی کنیدی تا راه نفوذ هوا را ببند. و کمی به کارتن ها شیب دهید بهتر است برای مدت بیش از ۷ روز نگهداری سر پهن تخم (کیسه هوایی تخم نطفه دار) را به سمت بالا قرار دهید و روزی ۲ مرتبه چرخش داشته باشد.تقریبا هر چقدر به تعداد روز نگهداری تخم نطفه دار بگذرد درصد هچ تخم نطفه دار ها کم می شود.

زمانی که تعداد تخم نطفه دار جمع آوری شده کم می باشد می توانید جوجه آوری طبیعی به کمک اردک موسکووی انجام دهید و روی تخم ها تعداد کم بنشیند. تعداد تخم مرغ هایی که زیر انواع پرندگان می توانند جوجه کشی طبیعی انجام دهند عبارتند از: یک اردکمسکووی روی ۸ تا ۱۲ تخم مرغ میخوابد. برای یک مرغ می تواند متناسب با جثه و وزن حدود چهار تا شش تخم مرغ کند.

آموزش جوجه کشی طبیعی

اگر شما برای جوجه کشی طبیعی از یک غاز استفاده می کنید به بطور نسبی شما می توانید ۱۰ تا ۱۵ تخم مرغ را زیرغاز کرچ قرار دهید.برای جوجه کشی طبیعی پرنده باید کرچ باشد تا پروسه طبیعی را انجام دهد.

آموزش جوجه آوری طبیعی اعتقاد بر این است برای بدست آوردن بهترین نتایج کلی، اما اگر شما می توانید از جوجه کشی طبیعی استفاده کنید فقط تعداد محدودی از تخم نطفه دار را می شود جوجه آوری کرد و غریضه کرچی پرنده کار دشواریست. ولی مصنوعی تعداد نامحدودی می توان هچ کرد و فصل مشخصی هم ندارد و تمام فصول از دستگاه جوجه کشی می توان استفاده کرد.

نور بینی و کندلینگ یک امر مهم در جوجه آوری می باشد و حتما باید در روز ۷ تا ۱۰ انجام شود پس از روز دهم، تخم مرغ در زیر نور قرار دهید و تخم نطفه دار باید حالت عنکبوتی و رگه داشته باشد و اگر غیر این بود از دستگاه خارج شود.

تنظیم درجه حرارت دستگاه جوجه کشی

شرایط دقیق و متفاوت در انوع ماشین جوجه کشی وجود دارد و هر یک از ماشین را باید طبق دستورات دفترچه راهنمای همان شرکت تولیدی دستگاه انجام داد.

تنظیم درجه حرارت از یک ماشین جوجه آوری اجباری است و باید در مرحله ستر حدود ۳۷.۷ درجه سانتی گراد باشد و در ۳ روز آخر(مرحله هچر) حدود ۳۷.۲ درجه سانتی گراد باشد. رطوبت نسبی دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال در مرحله ستر باید حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد باشد و در ۳ روز آخر ۶۵ تا ۷۵ درصد متغیر باشد. (توضیحات بیشتر  پارامترهای جوجه کشی ). دقت فرمایید دمای دقیق و یا کالیبره شده دمای نسبی تخم نطفه دار می باشد که سیستم کنترل بعضی از ماشین جوجه آوری های شرکت ها مختلف قابلیت تنظیم دقیق و یا کالیبراسیون را ندارد و به همین خاطر یکی از دلایل هچ پایین همین معضل می باشد.
ماشین جوجه کشی دی کیو شاپ

آموزش چرخش تخم ها در دستگاه جوجه کشی

چرخش تخم نطفه دار ها در دستگاه جوجه کشی  باید  ۱۸۰ درجهباشد این امر بصورت دستی تقریبا ۴ مرتبه در روز انجام می شود و در چرخش اتوماتیک بوسیله موتور گیربکس ساعتی ۱ مرتبه بصورت نرم و گهواره ای انجام می گیرد.

پس از ۲۷ روز  تخم نطفه دار غاز ها را به هچر انتقال دهید. شما نیاز به انتقال تخم غاز از شانه (در بعضی موارد تخم غاز ها در شانه قرار می دهند) را به سبد هچری منتقل کرده و درپوش سبد را قفل کنید تا جوجه ها به بیرون پرت نشوند.

تنظیمات دستگاه

تنظیمات جوجه کشی غاز با دیگر پرنده ها تفاوت دارد. درجه حرارت در هچر باید در حدود ۳۷ درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی هم باید ۸۰ درصد باقی مانده است.

هنگامی که  فرایند بیرون آمدن جوجه غاز ها از تخم قابل مشاهده و شروع می شود،  درجه حرارت را کاهش دهید و به۳۶.۵درجه سانتیگراد برسد. قبل از قرار دادن تخم نطفه دار در هچر، شما باید تخم نطفه دار از هفته دوم جوجه آوری به بعد را با پاشیدن آب گرم رطوبت دستی و اکسیژن تازه به تخم ها وارد نمایید. دمای آب برای پاشیدن روی تخم ها مهم می باشد که دمای نسبی حدود ۳۷.۵ درجه سانتیگراد است.

653 دیدگاه در مورد “آموزش جوجه کشی

 • چهارشنبه 02 تیر 1395 at 11:18
  Permalink

  سلام.من اولین بارمه که دارم جوجه کشی انجام میدم چون اولین بار بود 15 عدد تخم داخل دستگاه گذاشتم 7تا از تخما که اصلا داخلشون نطفه نبود 8تا از تخمارو که دیدم داخل رگای خونی بود الان روزبیستمه دوروز پیش یکی از جوجه ها از تخم بیرون اومد الان دوتا دیگه داره در میادولی بقیه اصلا انگار که جیک نداره یعنی خراب شدن ؟یه سوال دیگه چرا یه جوجه انقد زود تخمو میشکنه و خارج میشه ولی یکی دیگه طول میکشه؟ایا میشه پوسته ی تخمو یخورده بشکنم که کمک بشه براش؟

  Reply
  • چهارشنبه 02 تیر 1395 at 11:33
   Permalink

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   در رابطه با سوال اول جنابعالی”
   ابتدا به امر بفرمایید دستگاه جوجه کشی برای کدوم شرکته؟ کالیبره کردین؟
   معمولا بعد از عملیات کالیبراسیون نسبت به دستگاه جوجه کشی تقریبا مطمئن هستین/ بعد از 7 الی 10 روز از دوره جوجه کشی حتما تخم ها رو نطفه بینی کنید تا تخم های بدون نطفه کهنه و خراب را از دستگاه خارج کنید. تخم های نطفه دار بعضا اشتباه بازبینی می شوند و جنین تخم های ضعیف بخاطر تبادلات گازی تخم های خراب در روزهای پایانی ستر از بین می روند و به هچر نمی رسند.
   در مورد سوال دوم” چندین علل وجود دارد/ تخم نطفه دارهایی که بیرون جمع میکنین زمان دقیق خاصی راجع به مدت زمان نگهداری ندارید و به همین خاطر زمان هچ چندتایی می شود/ و مورد بعدی دما و رطوبت را دقیق کالیبره نمایید / و مورد دیگه معمولا پرنده های نر نسبت به جنس مخالف زودتر هچ می شوند.

   با تشکر
   خدمات فنی دی کیو شاپ

   Reply
   • چهارشنبه 02 تیر 1395 at 12:58
    Permalink

    ممنون بابت جوابتون.از شرکت بلدرچین دماوند دستگارو تو این سایت دیدم و خرید کردم.بله کالیبره هم شده فردا روز 21 اشکالی داره 1روز اضافه تر باشه.اگه از یه ادم مورد اطمینان تخم بگیرم میتونم اینبار تعداد زیادی تخم مثلا پنجاه تا قرار بدم؟ تخم اگه تخم اردک باشه تو این فصل میشه؟شما هم تخم میفروشین؟اگه دستگاه رو خاموش کردم بعد از اتمام دوره ی جوجه کشی باید دوباره تنظیمش کنم؟ببخشید که خیلی سوال پرسیدم.

    Reply
    • پنجشنبه 03 تیر 1395 at 11:44
     Permalink

     با سلام
     خب اگر دستگاه جوجه کشی کالیبره شده مشکلی از بابت ماشین جوجه کشی نیست و شما همه تمرکز خود را بر روی تخم نطفه دار و مدیریت دستگاه جوجه کشی بگذارید. تهیه تخم نطفه دار خیلی مهمه که باید از اشخاص و مراکز معتبر خریداری نمایید و برای استعلام از شماره تماس و چگونگی تهیه لطفا با این شماره 01142262056 تماس بفرمایید تا همکاران ما شماره تماس اینگونه مراکز را به شما بدهند.
     – دستگاه شما چه ظرفیتی می باشد؟
     بر اساس ظرفیت تعیین شده می توانید تخم نطفه دار جاگذاری نمایید. / اردک و غاز پرنده های آب دوست هستند و معمولا تخمگذاری در پاییز و زمستان می باشد و در این فصول تخم های اردک درصد بالای نطفه دارند.
     – بعد از اتمام دوره جوجه کشی باید کارهای نظافت و ضدعفونی که در دفترچه راهنما توضیح داده انجام دهید و قطعات دستگاه را روغن کاری شود تا آماده دوره جوجه کشی جدید شود/ برای دوره جدید باید دستگاه جوجه کشی برای مرحله ستر تنظیم گردد. دما و رطوبت محیط دستگاه جوجه کشی در این فصل خیلی مهمه و باید دقت کنید

     خدمات فنی “دی کیو شاپ” برای بهبود و اطلاعات بروز و پایه پرورش طیور / دامپزشکی / مشاوره تغذیه در کنار علاقمندان به این رشته می باشد تا لذت جوجه کشی را تجربه کنید.

     با تشکر

     خدمات فنی ” دی کیو شاپ”

     Reply
  • چهارشنبه 04 مرداد 1396 at 18:03
   Permalink

   شمادستگاه جوجه کشی راچگونه درست کرده اید اسم وسایل

   Reply
   • پنجشنبه 05 مرداد 1396 at 09:33
    Permalink

    سلام
    دستگاه جوجه کشی خانگی و نیمه صنعتی دی کیو شاپ کارخانه ای می باشد و طبق استاندارد مونتاژ می شود و مجوزهای تولید را دارا می باشد.
    شما برای آگاهی از دستگاه جوجه کشی لطفا از طریق فروشگاه دی کیو شاپ تصاویر و توضیحات مختص به هر دستگاه جوجه کشی را بازدید و مطالعه نمایید.

    با تشکر

    دی کیو شاپ

    Reply
 • شنبه 19 تیر 1395 at 22:23
  Permalink

  سلام.ببخشید دوباره سوال میپرسم من وقتی یه کاسه ی کوچیک اب تو دستگاه قرار میدم رطوبتش تا ۶۶ ۶۷ میره ابشم کم میکنم بازم رطوبتش زیاد میشه دفعه ی قبل اینطوری نبود ولی الان رو اعصابه تا پنجره ی اتاقو باز میکنم رطوبتش زیاد میشه دمای اتاقم انداز میگیرم بین ۲۹ تا۳۰ درجست الان هوا هم خنکه ولی بازم زیاد میشه چیکار میتونم بکنم؟

  Reply
  • یکشنبه 20 تیر 1395 at 09:28
   Permalink

   سلام
   قبل از هر کاری ما باید از جوجه کشی لذت ببریم تا باعث اذیت و آزارمون بشه/ معمولا ما تو فصل تابستان مقدار درصد رطوبت نسبی بالا می باشد و رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی رطوبت کاذب را نشان می دهد تا رطوبت واقعی ماشین جوجه کشی را. به همین خاطر شما از رطوبت سنج عقربه ای کالیبره شده در دستگاه جوجه کشی استفاده نمایید و اگر هم رطوبت ساز دیر استارت می زند همیشه کف دستگاه داخل ظرف مقداری آب بماند تا تخم نطفه دار خشک نشود/
   دمای مناسب محیط دستگاه جوجه کشی 22- 30 درجه سانتی گراد باید باشد. چه نوع تخم نطفه داری در دستگاه جوجه کشی استفاده می کنید؟

   Reply
   • یکشنبه 20 تیر 1395 at 10:32
    Permalink

    سلام.ممنون بابت جوابتون. به اندازه ی 45تا تخم مرغ داخل دستگاه قرار دادم ولی 10تاش که پریشب نطفه سنجی کردم خراب بودن من میخواستم از شما تخم بگیرم ولی به دلیل اینکه یخورده فاصلمون زیاده از محلمون گرفتم از 8نفر تخم گرفتم .اون ظرف ابی که شرکت بهم داده که اصلا هیچی وقتی یخورده اب داخلش میریختم رطوبتش تا 80 هم میرفت ولی من اول کاسه ی ماست خوریو به جاش گذاشتم اول خوب بود ولی بازم تا دو سه درجه بیش از اندازه نشون میدادم و من حالا استکان تو دستگاه قرار دادم دیشب تا درجه ی 65 66 میرفت ولی الان روی 63 62 تا چه درجه ای بیشترو کمتر نباید بشه البته میدونم ولی هر جایی یه چیز نوشتست تو دفتر چه هم نوشته بهترین دما 37.7و بهترین رطوبت 60خب اصلا این دو درجه هی کم و زیاد میشه. گاهی اوغاتم وقتی دستگاه داره چرخشو انجام میده وست راه کج وامیسته صاف نمیشه من باید خودم اگه دیدم با راک دستی صافش کنم اینم اشکال داره؟ تو این فصل به غیر از مرغ چیز دیگه ای نمیشه قرار داد؟

    Reply
    • یکشنبه 20 تیر 1395 at 16:31
     Permalink

     با سلام
     خواهش /
     همکارهای ما در فارم به هر نقطه از کشور ارسال بار تخم نطفه دار دارند لطفا برای اطلاعات بیشتر با مهندس عشریه تماس بگیرید 09111139478 ./ خدمت شما عرض کردم شما توجهی به رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی نکنید و همیشه یک لایه آب در ظرف آب دستگاه جوجه کشی بریزید و بماند/ میتوانید در قسمت بخش علمی و با عنوان “پارامترهای جوجه کشی” http://yon.ir/rg0w دما و رطوبت و تهویه ستر و هچر انواع پرندگان را مطالعه نمایید/
     چرخش راک معمولا در سه حالت جلو ، وسط و عقب انجام می شود و تخم نطفه دار با چرخش دستی باعث اختلالات جوجه کشی می شود.

     امیدواریم مطالب علمی دی کیو شاپ برای شما مثمر ثمر باشه
     می توانید با لینک زیر به کانال دی کیو شاپ جوین شوید.
     https://telegram.me/dqone

     Reply
     • یکشنبه 20 تیر 1395 at 18:05
      Permalink

      محلمون منطقه ی پازوار یعنی تخمارو میفرستین واقعا من شماره ی ایشونو دارم شرکت بهم داده ازین به بعد ایشااله به ایشون زنگ میزنم.یعنی تو حرکت راک هر جا وایستاد حتی اگه کجم وایستاد من دست نزنم؟حتما ممنونم بابت جواباتون.

     • سه شنبه 22 تیر 1395 at 10:08
      Permalink

      سلام
      محله پازوار برای کدوم شهر یا استانه؟
      خب باید از قبل تخم نطفه دار سفارش بدهید تا به موقع برای شما ارسال کند.
      چرخش جز تنظیمات ثابت دستگاه جوجه کشی می باشد که نباید تنظیماتشو تغییر داد یا برای اطلاعات بیشتر می توانید با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس بفرمایید تا بهتر شما را راهنمایی نمایند.
      موفق باشید

     • سه شنبه 22 تیر 1395 at 13:19
      Permalink

      سلام.پازوار منطقست محلمون جزءبابلسره بعد شهر امیرکلا منطقه ی پازوار قرار داره.من به تنظیمات دست نزدم گاهی اوغات فقط وقتی داره گردش میکنه کج وایمیسته دفعه ی قبل که رفیقم بود خونمون خودشم چندتا دستگاه داره وقتی دید این طوری وایستاده بهم گفت هر وقت دیدی دستگاه اینطوری شد خودت با حرکت راک درستش کن.تنظیمات دستگارو هم مهندس هدایتی برام انجام داد.بازم سوالی راجع به رطوبت داشتم اندازه ظرف ابی که تو دستگاه قرار میگیره مهمه مثلا الان تو این فصل که رطوبت بیشتر نشون میده من یه استکان کوچیک تو دستگاه قرار دادم مشکلی ایجاد نمیکنه؟البته در صورتی که رطوبتو درست نشون بده.

     • چهارشنبه 23 تیر 1395 at 18:15
      Permalink

      سلام
      خوشبختم/ مهندس هدایتی از گروه خدماتی شرکت می باشد/
      چرخش دستگاه رو دستی انجام ندهید/ سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی چرخش راک را بصورت گهواره ای انجام می دهد و هر 60 دقیقه بصورت اتوماتیک انجام می شود.
      برای صحت خطای احتمالی رطوبت سنج سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی بهتر است از رطوبت سنج عقربه ای استفاده کنید. هر رطوبتی که نشان می دهد به همان مقدار در ظرف آب بریزید
      حتما دما و رطوبت سیستم کنترل پی ال سی ماشین جوجه کشی دی کیو شاپ را با دما سنج جیوه ای و رطوبت سنج عقربه ای کالیبره نمایید و برای اطمینان بیشتر از گروه خدمات پس از فروش شرکت تماس بگیرید.
      با تشکر / موفق و موید

 • دوشنبه 18 مرداد 1395 at 07:33
  Permalink

  سلام.روزتون بخیر خب اینکه میگن 3روز پایانی باید دستگاه در حالت هچر قرار بگیرد بعد تو راهنمای دفتر چه که نوشتست روز 18 بایدبه حالت هچر برد با این حساب دستگاه 4روز در حالت هچر قرار داره!ایا همینطوریه؟

  Reply
  • دوشنبه 18 مرداد 1395 at 08:51
   Permalink

   با سلام و درود
   روزتون بخیر
   دوره جوجه کشی هر پرنده 3 روز آخر آن مرحله هچر آغاز می شود که با کم کردن دما و بالا بردن رطوبت نسبی و خنک کننده اظطراری تخم ها کم کم تبدیل به جوجه می شوند. بدین منظور دوره جوجه کشی مرغ 21 روز می باشد که از پایان روز 18 باید به مرحله هچر منتقل شود تا روز 21 بلکه 24 تا 48 ساعت بعد از دوره جوجه کشی تخم نطفه دار ها به تدریج دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه می شوند.

   موفق باشید / دی کیو شاپ

   Reply
   • دوشنبه 18 مرداد 1395 at 11:07
    Permalink

    تشکر از پاسختون پس جوجه کشی مرغ باید روز 19این کارو کرد که تا 21میشه 3روز؟

    Reply
    • دوشنبه 18 مرداد 1395 at 19:14
     Permalink

     با سلام
     بله دوره جوجه کشی مرغ از پایان روز 18 شروع می شود و مرحله هچر دستگاه جوجه کشی تا پایان روز 21 باید بماند.

     Reply
 • پنجشنبه 18 شهریور 1395 at 10:40
  Permalink

  سلام .من تخم بلدرچین رو14روز هست که گذاشتم.میخوام الان تخم های بدون نطفه روازنطفه دار جدا کنم. الان بایدچه کنم؟؟؟؟اگه برای این کار تخم هارواز دستگاه بیرون بیارم برای مدت کوتاه تخم ها خراب نمیشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Reply
  • پنجشنبه 18 شهریور 1395 at 17:08
   Permalink

   با سلام
   معمولا تخم نطفه دار ها رو در دستگاه جوجه کشی بین روزهای 7 تا 10 روز نطفه سنجی (کندلینگ) می کنند.
   تخم نطفه دار بلدرچین قابلیت نطفه سنجی ندارد، معمولا تخم نطفه دار بلدرچین بصورت پرواری برای تخمگذاری نگهداری می شوند و درصد نرینگی مشخص می باشد. و هچ بالایی دارد.

   باتشکر / دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 18 شهریور 1395 at 22:17
  Permalink

  باسلام. شماگفته بودیدتخم بلدرچین رو نمیشه نطفه سنجی کرد. پس من ازکجا بفهمم تخم هادارن جوجه میشن؟؟ تخم های بی نطفه رو چجوری جداکنم؟؟ بعدا چرخش تخم هااگه 8 ساعت یکبارانجام بدم عیب نداره؟ فقط یک دفعه میخوام 8ساعت چرخش را انجام بدم. آخه مسافرت میخوام برم. بقیه روزها6ساعت یکبار انجام میدم. مشکلی نیست؟؟؟
  ببخشیدخیلی سوال پرسیدم.
  باتشکر

  Reply
  • چهارشنبه 24 شهریور 1395 at 09:01
   Permalink

   سلام کاربر محترم
   بله درست می فرمایید تخم بلدرچین قابل نطفه بینی نمی باشد. معمولا تخم نطفه دار بلدرچین از گله های با درصد نرینگی توازن تهیه می شود و تخم نطفه دار هم تازه می باشد و به همین دلیل معمولا درصد هچ یا جوجه درآوری بالا می باشد.
   بصورت استاندارد باید چرخش تخم نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی هر 60 دقیقه بصورت نرم و گهواره ای بچرخد تا به کیسه هوا و جنین آسیب نرسد.

   با تشکر/ دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 30 شهریور 1395 at 23:07
  Permalink

  سلام. بلدرچینام تازه دراومدن. آبخوری مخصوص ندارم. میتونم ازآبخوری فنچ یا درنوشابه استفاده کنم.؟ تا چندساعت بهشون غذا ندم؟

  Reply
 • سه شنبه 30 شهریور 1395 at 23:12
  Permalink

  سلام. آبخوری مخصوص ندارم. جوجه هام یکروزن تو چی بهشون آب بدم؟

  Reply
  • چهارشنبه 31 شهریور 1395 at 17:42
   Permalink

   سلام
   آبخوری مخصوص بلدرچین یک روزه باید از لوازم مرغداری و یا مکان هایی که دستگاه جوجه کشی دارند می توانید تهیه کنید. آبخوری بلدرچین در هفته های ابتداری بسیار مهم می باشد که باید جدی بگیرید تا تلفاتی نداشته باشد.
   موفق باشید .
   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 01 مهر 1395 at 07:19
  Permalink

  سلام. لطفا کمکم کنید.. جوجه بلدرچینم یه روزه دراومده. هرچی جلوش دونه و آب میزارم فقط یه نون میزنن ودیگه نمیخورن. چکار کنم؟ مشکلی نیست؟؟ خوبی میشن؟

  Reply
 • پنجشنبه 01 مهر 1395 at 07:32
  Permalink

  سلام. لطفا کمکم کنید.. جوجه بلدرچینم یه روزه دراومده. هرچی جلوش دونه و آب میزارم فقط یه نون میزنن ودیگه نمیخورن. چکار کنم؟ مشکلی نیست؟؟ خوبی میشن؟

  Reply
  • پنجشنبه 01 مهر 1395 at 12:44
   Permalink

   سلام
   به طور معمول جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی یا مرغ کرچ تا 2-3 روز نیازی به تغذیه ندارند! و از کیسه زرده ذخیره شده استفاده می کنند.
   شما تو این مدت باید با آبخوری مخصوص آب بهمراه مولتی الکترولیت و شکر یا عسل به جوجه ها بدهید.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 01 مهر 1395 at 15:17
  Permalink

  سلام. خواهش میکنم خواهش می کنم کمک کنید. یکی ازجوجه بلدرچینام خیلی سخت میتونه راه بره. پاهاش قدم نمیتونم بردارن خیلی سخت. همشم یه گوشه خوابیده وهیچی نمیخوره. زنده میمونه؟چکارش کنم بهتر بشه؟ خواهش می کنم زودتربگید

  Reply
  • شنبه 03 مهر 1395 at 11:49
   Permalink

   با سلام
   بعضی از جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی ضعیف می باشند. شما باید با یکسری داروهای تقویتی کمکشون کنین. برای لنگش و عدم تدام ایستادن باید کلسیم و یا ویتامین AD3E تو آب حل کنید و تا 1 هفته مصرف کنند و جوجه هایی که ضعیف هستند یک قطره صبح و یک قطره عصر در دهان ضعیف ها با قطره چکان بدهید.
   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 01 مهر 1395 at 15:18
  Permalink

  سلام. خواهش میکنم خواهش می کنم کمک کنید. یکی ازجوجه بلدرچینام خیلی سخت میتونه راه بره. پاهاش قدم نمیتونم بردارن خیلی سخت. همشم یه گوشه خوابیده وهیچی نمیخوره. زنده میمونه؟چکارش کنم بهتر بشه؟ خواهش می کنم زودتربگید

  Reply
 • پنجشنبه 01 مهر 1395 at 23:39
  Permalink

  سلام.. جوجه هام 3 روزه اند. خونه روروسرشون گذاشتن بس که جیک جیک کردن. دمای محیطش هم 30درجس.عادیه؟یامشکلی هست؟

  Reply
  • شنبه 03 مهر 1395 at 11:52
   Permalink

   سلام
   دمای کف اتاق را اندازه گیری کنید . دمای سالن و یا اتاق پرورش جوجه ها باید 30-35 درجه سانتی گراد تا 1 هفته اول باشد. معمولا جوجه ها وقتی که از دستگاه جوجه کشی به بیرون منتقل می کنید با یک شوک دمایی روبرو می شوند که بعضا جوجه ها ضعیف و یا از بین می روند. و حتما باید دامنه حرارتی را طبق توضیحات داده شده در بخش علمی دی کیو شاپ انجام دهید.
   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 02 مهر 1395 at 09:13
  Permalink

  سلام. برا جوجه های تازه واکسن تقویتی موجود است؟؟؟ میشه معرفی کنید.

  Reply
  • شنبه 03 مهر 1395 at 11:55
   Permalink

   سلام
   جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی نیازی به واکسن ندارند. واکسن 2 گانه و 3 گانه را در 1 ماهگی تزریق می کنید.
   ضمنا جوجه بلدرچین هیچ واکسنی نیاز ندارد! بلدرچین پرنده ای ارگانیک می باشد و بهتر است بصورت طبیعی پرورش دهید.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 06 مهر 1395 at 16:45
  Permalink

  سلام. بلدرچین بالغ دارم. داره زمستون میشه. طوریش نمیشه؟؟جاش چجوری باشه ؟

  Reply
  • چهارشنبه 07 مهر 1395 at 10:23
   Permalink

   سلام
   دمای محیط سالن پرورش بلدرچین را بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد که طبق این دما فیکس نمایید تا تلفاتی نداشته باشید.
   موفق باشید
   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 06 مهر 1395 at 16:48
  Permalink

  سلام. بلدرچین بالغ دارم. داره زمستون میشه. طوریش نمیشه؟؟جاش چجوری باشه ؟

  Reply
 • سه شنبه 06 مهر 1395 at 23:00
  Permalink

  سلام. من برای اولین بار یه دستگاه ساختمو جوجه کشی کردم. جوجه هام اوایل خیلی سرحال بودند. ولی روز دوم وسوم یکهو ضعیف شدن و تعادل شونو ازدست دادن. ویکی یکی مردند. دلیلش چیه؟؟توجوجه کشی بعدیم چکار کنم جوجه هام سالم باشد؟

  Reply
  • چهارشنبه 07 مهر 1395 at 10:32
   Permalink

   سلام
   در ساخت دستگاه جوجه رعایت اصول فنی را نکردید و باعث عدم تعادل دما و رطوبت می باشد . دلیل بعدی هم عفونت روده و کیسه زرده می باشد که از راه عمودی یا مولد به تخم نطفه دار و جوجه ها منتقل شد.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 07 مهر 1395 at 15:21
  Permalink

  سلام. ببخشيد دوباره سوال میپرسم.. دستگاهی که ساختم. فضاش یه جعبه بود دورشم زرورق کشیده بودم. اما در تمام طول روز دماش درست بودولی شب دماش میرفت بالا. شما راهکاری سراغ دارید که دستگاه دماش ثابت بمونه و شبا بالا نره؟ بعدش چکارکنم که جوجه ها عفونت زرده نگیرن؟؟ تخم های نطفه دار رو باچی تمیز کنم؟

  Reply
  • چهارشنبه 07 مهر 1395 at 18:17
   Permalink

   دستگاه جوجه کشی شما از لحاظ برق رسانی مشکل دارد و در زمان پیک مصرف برق به چالش کشیده می شود. باید از یک سیستم کنترل دیجیتال و مطمئن استفاده نمایید.
   برای پیشگیری از عفونت زرده جوجه ها می توانید تخم نطفه دار را از مکان های مطمئن تهیه نمایید و بعد از هچ جوجه ها بهتر است آنتی بیوتیک به جوجه تجویز شود.
   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 08 مهر 1395 at 10:52
  Permalink

  سلام. تخم نطفه دار رو از روستا میخوام بیارم. باید سه روز قبل جمع آوری کنم. تودمای چند درجه بزارم چیزیش نشه؟ بعدا هشت ساعت توراهیم. تخما عیب نمیکنه ؟

  Reply
 • پنجشنبه 08 مهر 1395 at 10:53
  Permalink

  سلام. تخم نطفه دار رو از روستا میخوام بیارم. باید سه روز قبل جمع آوری کنم. تودمای چند درجه بزارم چیزیش نشه؟ بعدا هشت ساعت توراهیم. تخما عیب نمیکنه ؟

  Reply
  • یکشنبه 11 مهر 1395 at 10:17
   Permalink

   سلام
   مدت زمان نگهداری تخم نطفه دار به صورت استاندارد 10 روز می باشد هر چند روزی که بگذرد درصد نطفه داری پایین می آید. دمای مطلوب برای نگهداری تخم نطفه دار 10 تا 18 درجه سانتی گراد می باشد.
   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 10 مهر 1395 at 19:45
  Permalink

  سلام. جوجه مرغام تازه از تخم بیرون اومدن. دمای نگهداری چجوریه؟

  Reply
  • یکشنبه 11 مهر 1395 at 10:12
   Permalink

   سلام
   دمای جوجه های تازه از دستگاه جوجه کشی بیرون اومده را بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد قرار دهید. بهتر است دمای کف به این اندازه باشد.
   با تشکر
   دی کیوشاپ

   Reply
 • پنجشنبه 29 مهر 1395 at 23:59
  Permalink

  سلام. من میخواستم دستگاه جوجه کشی بسازم. میتونم از ترموستات ماشین برا تنظیم دما استفاده کنم؟

  Reply
  • شنبه 01 آبان 1395 at 17:05
   Permalink

   با سلام
   ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز به تخصص خاص خودش دارد. با کمترین اختلاف دما و رطوبت در طبقات مختلفات باعث می شود تخم نطفه دار در دستگاه جوجه کشی خراب شود!
   سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ دارای حداقل اختلاف در بین دستگاه جوجه کشی های حاضر در کشور می باشد!! در بزرگترین دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ که تعداد طبقات 11 عدد می باشد دارای حدود 0/8 درجه سانتی گراد اختلاف وجود دارد و سیستم کنترل طرح پی ال سی قابلیت کالیبراسیون با دماسنج های حرفه ای و مرجع می باشد. ضمنا کنترل دستگاه جوجه کشی از طریق اپلیکیشن موبایل نیز انجام می شود تا از طریق دور با گوشی موبایل خود دستگاه جوجه کشی را کنترل نمایید و حتی دما و رطوبت و دیگر منوها را تنظیم کنید.

   لذت جوجه کشی را با دی کیو شاپ احساس کنید؛
   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 20 آذر 1395 at 16:12
  Permalink

  سلام..یه دستگاه جوجه ساختم اتومات
  .چکارکنم رطوبت همیشه تنظیم باشه؟؟؟

  Reply
  • شنبه 20 آذر 1395 at 16:33
   Permalink

   سلام
   برای تنظیم و تولید رطوبت برای دستگاه جوجه کشی می توانید از بهترین و دقیق ترین نوع سنسور ( سنسور ترو خشک) استفاده نمایید و بوسیله رطوبت ساز اولتراسونیک تولید رطوبت در دستگاه جوجه کشی تولید نماید. برای تخم نطفه دار های مختلف رطوبت خاصی نیاز می باشد.

   با تشکر
   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 20 آذر 1395 at 16:13
  Permalink

  سلام..یه دستگاه جوجه ساختم اتومات
  .چکارکنم رطوبت همیشه تنظیم باشه؟؟؟

  Reply
 • چهارشنبه 22 دی 1395 at 18:18
  Permalink

  سلام. ببخشید من یه دستگاه جوجه کشی دستی درست کردم برای بلدرچین . تخم بلدرچین چند روز باید تو دستگاه باشه و رطوبت و دما شون در طی این مدت چقدر باید باشه ؟راستی جوجه کشی بلدرچین تو چه فصلی مناسب تره ؟

  Reply
  • شنبه 25 دی 1395 at 16:42
   Permalink

   با سلام
   مدت زمان جوجه کشی تخم نطفه دار بلدرچین در دستگاه جوجه کشی 17 روز می باشد. که 14 روز اول باید در مرحله ستر تخم نطفه دار ها با دمای 37.7 درجه سانتی گراد / رطوبت 55 درصد / تهویه 38.2 درجه سانتی گراد
   تنظیمات ماشین جوجه کشی برای مرحله هچر: دما 37.2 درجه سانتی گراد / رطوبت 65 درصد ( بسته به نوع سیستم کنترل متفاوت می باشد!) تهویه 37 درجه سانتی گراد می باشد.
   جوجه کشی بلدرچین در تمام فصول انجام میگیرد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 28 دی 1395 at 15:54
  Permalink

  با سلام خواستم یه دستگاه جوجه کشی مشهد برق بگیرم بنظرتون خوب جواب میده؟خواستم راهنماییم کنید

  Reply
  • سه شنبه 28 دی 1395 at 17:41
   Permalink

   با سلام
   برای خرید هر دستگاه جوجه کشی از هر شرکت و یا کمپانی بهترین پاسخگو مشتریان همان شرکت می باشند با تجربه که از هر شرکتی می توان کمک کنند به خرید شما.
   الحمدالله دی کیو شاپ مفتخر است با حداقل تبلیغ و با استفاده از تعریف و تمجید مشتریان سابق شرکت، باعث شده دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال دی کیو شاپ را به مشتریان جدید معرفی نمایند.
   دی کیو شاپ با بهره گیری از علم روز ، مجهزترین و بروزترین سیستم کنترل هوشمند که قابلیت سخنگو و روز شمار و انتخاب پرنده و مجهز به اتصال به گوشی موبایل / لب تاب و شبکه سازی را دارا می باشد را به مشتریان محترم تقدیم می نماید.
   سیستم کنترل مجهز به GSM و سخنگو و انتخاب پرنده و روزشمار در نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران برای علاقمندان به این رشته و مشتریان گرامی رونمایی گردید.

   ایرانی لایق بهترین ها

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 02 بهمن 1395 at 02:18
  Permalink

  با سلام وخسته نباشید
  من تعدادی تخم بلدرچین در دستگاه دستی ساز قرار داده ام می خواهم بدانم: اگر تخم ها در فواصل نا مشخص چرخانده شوند اشکالی ندارد ؟ ضمنا بگوئید که بعداز 14 روز یعنی در مرحله هچر آیا تخم ها را باید بچرخانم یا نه؟ درضمن بگوئید که در این مرحله کدام طرف تخم روبه بالا باشد. با تشکر

  Reply
  • یکشنبه 03 بهمن 1395 at 16:06
   Permalink

   سلام
   بهتره که تخم نطفه دار با زمان بندی مشخص در داخل ماشین جوجه کشی چرخانیده شود . معمولا از هر 1 ساعت تا هر 3 ساعت باید بصورت نرم و گهواره ای چراخانیده شود.
   در مرحله هچر تخم نطفه دار نیاز به چرخش نمی باشد. بصورت افقی در سبد هچر قرار داده شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 02 بهمن 1395 at 03:04
  Permalink

  با سلام مجدد . من یک دستگاه خانگی برای تخم بلدرچین ساخته ام لطفا بگوئید که آیا چرخاندن تخم ه ا در فواصل زمانی نامشخص مشکلی برای تخم ها ایجاد می کند؟ ضمنا بگوئید که از روز 14 به بعد یعنی زمان هچر تخم ها ، آیا تخم ها را باید چرخاند یا نه؟در ضمن در صورت توقف چرخش تخم ها ، کدام طرف تخم به طرف بالا باید باشد؟با تشکر

  Reply
 • پنجشنبه 07 بهمن 1395 at 01:57
  Permalink

  با سلام مجدد لطف کنید جواب سوالات بنده را بدهید منتظر هستم با تشکر فراوان.

  Reply
  • پنجشنبه 07 بهمن 1395 at 11:48
   Permalink

   سلام
   بفرمایید در خدمت شما هستیم

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 08 بهمن 1395 at 15:41
  Permalink

  با عرض سلام وخسته نباشید.
  گویا سوال بنده به دست شما نرسیده است .
  تعدادی اندک بلدرچین در کف پرورش میدهم .بلدرچین نر بر اثر جفت گیری زیاد وگرفتن پرهای پشت سر مادها ،اکنون پشت سر ماده ها کچل شده است این خطری برای ماده ندارد؟ سوال دوم اینکه کف پای یکی از ماده ها بر آمدگی دارد ولنگ می زند این به چه علتی است و آیا داروئی دارد یا نه؟ وسوال سوم اینکه جوجه های بلدرچین پس از دنیا آمدن احتیاجی به واکسن یا داروی خاصی ندارند؟چهارم اینکه بلدرچین به آفتاب نیاز ندارد؟ وآخرین سوال اینکه یک جیره غذائی برای جوجه هاو تخم گذار معرفی کنید که بتوانم تهیه کنم البته چیزی که در دسترس باشد وضمنا ساده . لطف کنید مرا به سایت معرفی نکنید چون به سایت مراجعه کرده ام جیره ای که نوشته شده در دسترس نیست و فعلا از دان مرغی اسیاب شده تغذیه میدهم.لطفا جیره غذائی را یکی یکی نام ببرید تا تهیه کنم(مثلا: ذرت -گندم-و…. وهرکدام به چه میزان )
  با کمال تشکر فراوان.

  Reply
 • جمعه 08 بهمن 1395 at 15:44
  Permalink

  این دیدگاه با چند سوال جدید است
  با عرض سلام وخسته نباشید.
  گویا سوال بنده به دست شما نرسیده است .
  تعدادی اندک بلدرچین در کف پرورش میدهم .بلدرچین نر بر اثر جفت گیری زیاد وگرفتن پرهای پشت سر مادها ،اکنون پشت سر ماده ها کچل شده است این خطری برای ماده ندارد؟ سوال دوم اینکه کف پای یکی از ماده ها بر آمدگی دارد ولنگ می زند این به چه علتی است و آیا داروئی دارد یا نه؟ وسوال سوم اینکه جوجه های بلدرچین پس از دنیا آمدن احتیاجی به واکسن یا داروی خاصی ندارند؟چهارم اینکه بلدرچین به آفتاب نیاز ندارد؟ وآخرین سوال اینکه یک جیره غذائی برای جوجه هاو تخم گذار معرفی کنید که بتوانم تهیه کنم البته چیزی که در دسترس باشد وضمنا ساده . لطف کنید مرا به سایت معرفی نکنید چون به سایت مراجعه کرده ام جیره ای که نوشته شده در دسترس نیست و فعلا از دان مرغی اسیاب شده تغذیه میدهم.لطفا جیره غذائی را یکی یکی نام ببرید تا تهیه کنم(مثلا: ذرت -گندم-و…. وهرکدام به چه میزان )
  با کمال تشکر فراوان.

  Reply
  • شنبه 09 بهمن 1395 at 12:36
   Permalink

   با سلام
   پر ریزی به هر دلیلی احتمال تولید وجود دارد که باید با اضافه کردن نمک در جیره و یا تنظیم نور سالن می توان از این عارضه پیشگیری کرد. عارضه کانیبالیسم معمولا در سالن هایی با چنین حالت وجود دارد. برای درمان می توان از اسپری OTC استفاده کرد.
   عارضه کف پایی ” به دلیل بستر سخت و مرطوب می باشد. برای پیشگیری می توان بر روی بستر آنزیمیت پاشید
   نیازی به واکسن ندارد.
   همه پرندگان به آفتاب نیاز دارند.
   بهترین پلیت که با هزینه خیلی کمتر در بیاد می توانید از شرکت های تولید دان پلیت معتبر خریداری نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 14 بهمن 1395 at 02:35
  Permalink

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  در سری قبل راجع به دان مناسب و اجزای تشکیل دهنده سوال کردم و جواب دادید که از مراکز تهیه پلت تهیه کنم ولی با عرض معذرت در شهرستان ما چنین مراکزی نیست و باید دان مصرفی از مغازه هائی که هستند ونمی دانیم که از چه ترکیبی استفاده می کنند دان را تهیه کنیم لطفا با این شرایط خود شما لطف کنید و جیره مناسب برای تخم گذار و جوجه را بگوئید تا تهیه کنم.و سوال دوم اینکه علت اینکه کیسه هوا در تخم ها بزرگتر از حد معمول اگر باشد به علت کم بودن رطوبت است یا چیز دیگری لطفا توضیح دهید.با تشکر

  Reply
 • پنجشنبه 14 بهمن 1395 at 02:35
  Permalink

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  در سری قبل راجع به دان مناسب و اجزای تشکیل دهنده سوال کردم و جواب دادید که از مراکز تهیه پلت تهیه کنم ولی با عرض معذرت در شهرستان ما چنین مراکزی نیست و باید دان مصرفی از مغازه هائی که هستند ونمی دانیم که از چه ترکیبی استفاده می کنند دان را تهیه کنیم لطفا با این شرایط خود شما لطف کنید و جیره مناسب برای تخم گذار و جوجه را بگوئید تا تهیه کنم.و سوال دوم اینکه علت اینکه کیسه هوا در تخم ها بزرگتر از حد معمول اگر باشد به علت کم بودن رطوبت است یا چیز دیگری لطفا توضیح دهید.با تشکر

  Reply
  • پنجشنبه 14 بهمن 1395 at 11:42
   Permalink

   با سلام وقت بخیر
   تهیه خوراک و جیره نویسی باید طبق شرایط محیطی و نژاد گله تهیه شود که می توان با کارشناسان بومی منطقه این کار انجام گیرد . معمولا برای تیراژ پایین به صرفه نمی باشد و بهتره از مراکز فروش دان پلت تهیه نمایید و در بین دوره از انواع ویتامین ها در آب استفاده نمایید
   بزرگ بودن کیسه هوا تخم مرغ نطفه دار بدلیل قدیمی و کهنه بودن آن می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 15 بهمن 1395 at 15:34
  Permalink

  سلام ببخشید میخواستم بگم من چند روزه دو تخم اردک گذاشتم تو دستگاهی که خودم درست کردم و چهار تخم مرغ هم دیشب میخواستم ببینم تا الان تخم مرغ ها سمت باریکش بالا بود الان پهنشو اوردم بالا به نظرتون چیزی میشه

  Reply
  • شنبه 16 بهمن 1395 at 13:03
   Permalink

   سلام
   طریقه قرار گرفتن تخم نطفه دار بر روی شانه ستری دستگاه جوجه کشی بصورت تیزی تخم به طرف بالا می باشد و بخاطرینکه تخم نطفه دار در همان ساعات ابتدایی شروع به تکامل می کنند باید حتما جایگذاری تخم نطفه دار را به درستی انجام دهید.
   برای اطمینان بیشتر در روز 7 جوجه کشی کندلینگ انجام دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 15 بهمن 1395 at 19:35
  Permalink

  با سلام .
  لطف کنید یک جیره ساده که بتوان آنرا تهیه کرد برایم بنویسید چون در شهرستان ما مراکز فروش پلت وجود ندارد ضمنا بنده در شهرستان کاشان زندگی می کنم و تعداد اندکی بلدرچین دارم که می خواهم افزایش بدهم و دیگر اینکه تخم های سری قبل ار 5 روز قبل بود ولی کیسه هوای آنها تقریبا 1/3از فضای تخم را گرفته بود آیا این عادی است؟

  Reply
 • دوشنبه 09 اسفند 1395 at 09:38
  Permalink

  با سلام
  مهندس عزیز من یه دستگاه جوجه کشی اتومات خریدم و میخام بدونم برای جوجه کشی تخم غاز چرا باید از روز چهارم تخم هارو خنک کرد؟
  آیا این کار لازمه؟
  اگر لازمه زمان خنک کردن تخم های درون ستر چند دقیقه هستش؟ هر روز باید انجام داد یا هر دو روز؟ باید روی تخم غاز ها با آب اسپری کرد؟
  این کار لازم هستش؟ اگر برای تامین رطورب این کارو میکنیم چرا از همون اول رطوبت دستگاه رو بالاتر تنظیم نمیکنیم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید چون من تا حالا 3 تا کتاب در خصوص پرورش غاز خریدم و پیش دکتر طیور هم رفتم و جواب سوالام رو نگرفتم

  Reply
  • دوشنبه 09 اسفند 1395 at 18:11
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی که از هر شرکتی خریداری می نمایید کتاب آموزشی و DVD راهنما باید داشته باشد تا اطلاعات لازم جوجه کشی همان دستگاه در رابطه با جوجه کشی هر پرنده به خصوص غاز مطالعه نمایید و یا از خدمات پس از فروش جویا شوید.
   به همراه دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ پکیج کامل کتاب آموزشی و DVD راهنما شامل انتخاب تخم نطفه دار مطمئن ، ضدعفونی تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی ، پارامترهای تخصصی جوجه کشی به تفکیک هر پرنده ، پرورش جوجه یک روزه تازه هچ شده ، پرورش مولد و جیره نویسی طیور گوشتی و تخمگذار در کتاب تخصصی دی کیو شاپ گردآوری و به کمک متخصصین و کارشناسان دی کیو شاپ اطلاعات پایه در خدمت مشتریان محترم قرار می گیرد.
   با تشکر
   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 13 اسفند 1395 at 11:43
  Permalink

  سلام من دستگاهم خراب شده و ١ ساعت دما روي ٤٤ درجه بود مي خواستم بدونم تو اين مدت تخما خراب شدن؟

  Reply
  • شنبه 14 اسفند 1395 at 11:05
   Permalink

   سلام / سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ ، بدون رله کار میکند. معمولا دستگاه های با این مورد دارای رله می باشد که با نوسانات برق به این حالت می شود.
   معمولا تا این دما برود مشکل پیش نمی آید.
   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 15 اسفند 1395 at 17:58
  Permalink

  باسلام میخواستم بگم که من یه دستگاه 588 تایی از سایت شما خریداری نموده ام و اما میخواهم در ابتدا تعداد کمی تخم مرغ در دستگاه بگذارم . آیا این کار باعث خراب شدن تخم مرغ های دیگر و پایین آمدن میزان جوجه کشی آنان ندارد ؟ و اگر دارد تا چند عدد تخم مرغ برای این دستگاه مجاز می باشد؟

  Reply
  • دوشنبه 16 اسفند 1395 at 15:35
   Permalink

   با سلام
   ممنونم از خرید شما / مبارک باشد
   تعداد ظرفیت تخم نطفه دار خالص این دستگاه جوجه کشی 588 عدد می باشد . شما میتوانید برای دوره اول تعداد کمتر تخم نطفه دار در دستگاه قرار دهید تا فرآیند جوجه کشی را تجربه کنید و دوره های بعدی تخم های بیشتری بگذارید.
   موفق و پایدار باشید
   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 11 فروردین 1396 at 22:53
  Permalink

  سلام ببخشید من یک ماشین جوجه کشی میخوام برای افغانستان آیا درافغانستان نمایندگی دارید

  Reply
  • سه شنبه 15 فروردین 1396 at 12:27
   Permalink

   با سلام
   سفارشات افغانستان و کشورهای همسایه از کارخونه تا باربری شوش ارسال می شود و تا شهرهای مرزی توسط باربری ارسال می شود. برای سفارش پارت دستگاه جوجه کشی تحویل دم کارخونه می باشد. و با هماهنگی های لازم صدور مجوز ارسال می گردد.

   با تشکر
   واحد فروش دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 13 فروردین 1396 at 20:09
  Permalink

  سلام.من چند تا تخم مرغ رو به مدت یک ماه تو یه جای نسبتا خنک نگه داشتم.حالا گذاشتم زیر مرغ کرچ.به نظرتون جوجه بالا میاد یا نه؟

  Reply
  • دوشنبه 14 فروردین 1396 at 09:40
   Permalink

   با سلام
   مدت زمان استاندارد نگهداری تخم نطفه دار بین یک هفته تا 10 روز می باشد.
   هر چه از این زمان بگذرد درصد هچ و نطفه داری پایین می آید.
   برای جمع آوری تخم نطفه دار در مدت زمان بیشتر از 10 روز می توان روزی دو دفعه چرخش داد تا نطفه حفظ شود.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 16 فروردین 1396 at 14:01
  Permalink

  باعرض سلام
  اگرتخم مرغ هارابصورت عمودی قرارداده وبرای چرخاندن 360 درجه بچرخانیم مشکلی برای جوجه هاایجادنمیشود؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدهید.

  Reply
  • شنبه 19 فروردین 1396 at 12:14
   Permalink

   سلام علیکم
   بهترین چرخش دستگاه جوجه کشی 180 درجه گهواره ای می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 20 فروردین 1396 at 09:42
  Permalink

  سلام میخواستم بپرسم اگه سیستم چرخش به مدت یک روز از کار بیوفته مشکلی برای تخم ها به وجود نمیاد.سوال دوم زمان جوجه کشی مرغ شاخدار چقدر است.با تشکر

  Reply
  • یکشنبه 20 فروردین 1396 at 12:23
   Permalink

   سلام
   بستگی داره در چندمین روز این اتفاق افتاده باشه
   مدت زمان جوجه کشی مرغ مروارید 26 – 28 روز می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
   • یکشنبه 20 فروردین 1396 at 15:47
    Permalink

    سلامی دوباره . در روز نوزدهم این مشکل رخ داد ولی بعد از یک روز درستش کردم حالا میترسم جوجه ها مشکل پیدا کرده باشن.باتشکر از پاسخگویی شما

    Reply
    • دوشنبه 21 فروردین 1396 at 16:34
     Permalink

     سلام
     آخرای دوره مشکلی در رابطه با چرخش ذبوجود نمی آید.
     مهمترین دوره جوجه کشی اوایل دوره می باشد.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • یکشنبه 20 فروردین 1396 at 14:29
  Permalink

  جعبه برای جوجه کشی به ابعاد ارتغاع۷۰سانتیمتر عمق۴۰ وعرض۴۰ برای چه تعداد تخم پرنده میباشد

  Reply
  • دوشنبه 21 فروردین 1396 at 18:09
   Permalink

   سلام
   با این ابعادی که فرمودین ظرفیت حدود 84 عدد تخم مرغ می باشد.

   با تشکر

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 20 فروردین 1396 at 14:31
  Permalink

  لطفآ وسایل مورد نیازم را با قیمت برایم بفرستید ممنون وسپاسگزارم چون میخواهم نسبتآ اتوماتیک بسازم

  Reply
  • دوشنبه 21 فروردین 1396 at 18:10
   Permalink

   قسمت فروشگاه دی کیو شاپ موجود می باشد

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 05 اردیبهشت 1396 at 09:17
  Permalink

  سلام جوجه بوقلمون چند روز بعد در امدن از تخم‌باید داخل دستگاه باشن

  Reply
  • شنبه 09 اردیبهشت 1396 at 09:23
   Permalink

   سلام
   تمام جوجه های هچ شده نیازمند مدت زمان 10 تا 12 ساعت گرما و ماندگاری در دستگاه جوجه کشی را دارد و بعد از این مدت به اتاقی با دمای 30 – 35 درجه سانتی گراد منتقل نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396 at 15:03
  Permalink

  با سلام خدمت شما وخسته نباشید فراوان
  لطفا بگوئید که جوجه های به دنیا آمده از تخم را باید بعد از چند ساعت از دستگاه خارج نمود و دیگر اینکه جوجه ها بعد از بیرون اوردن از دستگاه آیا رطوبت نیاز دارند یا نه؟

  Reply
 • چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396 at 19:35
  Permalink

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من یه دستگاه جوجه کشی از گروه اسکندری دارم
  برای بار اول هفتاد درصد باز دهی داشته
  اما الان که روز بیستم جوجه کشی مرحله دوم هستم هیچ کدوم از جوجه ها نوک نزدن
  دمت و رطوبت در دوران ستر ۳۷.۵ و ۶۰ بوده
  چون دمای محیط رو در شرایط استاندارد نگه داشتم هیچ گونه مشکلی در مورد بالا و پایین شدن دما و رطوبت در دوره ستر نداشتم
  اما طبق محاسبات خودم یک روز زودتر تخم مرغها رو وارد مرحله هچر کردم که اینم به خاطر روز شمار دستگاه شروع روز ۱۹ رو نشون داد منتقل کردم
  آیا ممکنه روز شمار دستگاه ایراد داره
  رطوبت و دما دستگاه کالیبره کردم
  در مورد سلامت تخم مرغها اطمینان دارم

  Reply
  • یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 at 19:40
   Permalink

   با سلام
   شما بعد از 10 روز تخم نطفه دار ها رو نطفه بینی نمایید تا از زنده مانی تخم نطفه دار ها مطمئن شوید و تخم های بدون نطفه از دستگاه بیرون بیاید!
   روز شمار سیستم کنترل احتمال خطا دارد و باید طبق محاسبات خودتان تخم نطفه دار ها را وارد هچر نمایید.
   در مورد این دستگاه حجوجه کشی اطلاعاتی نداریم.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 08 اردیبهشت 1396 at 17:36
  Permalink

  با سلام خدمت شما وخسته نباشید فراوان
  لطفا بگوئید که جوجه های به دنیا آمده از تخم را باید بعد از چند ساعت از دستگاه خارج نمود و دیگر اینکه جوجه ها بعد از بیرون اوردن از دستگاه آیا رطوبت نیاز دارند یا نه؟ولطفا بگوییدکه چند درصد آب شیرین و تا چندروز و چه نوع دانه ای بایستی داده شود؟
  با تشکر

  Reply
  • دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 at 12:11
   Permalink

   با سلام
   شرمنده حجم کار و سوالات زیاد می باشد
   معمولا بعد از 10 – 12 ساعت جوجه ها بعد از هچ شدن از دستگاه جوجه کشی به اتاق گرم منتقل نمایید.
   رطوبت نرمال اتاق مناسب می باشد و تا دو روز اول زندگی نیازی به تغذیه نمی باشد. و در این مدت آب + شکر + مولتی الکترولیت به جوجه های تازه هچ شده بدهید. 2 قسمت آب + 1 قسمت شکر + 1 قسمت مولتی الکترولیت

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 08 اردیبهشت 1396 at 17:40
  Permalink

  با سلام مجدد
  ضمنا بگوئید که چند درصد آب شیرین و تا چندروز و چه نوع دانه ای بایستی داده شود؟
  با تشکر

  Reply
 • شنبه 09 اردیبهشت 1396 at 00:54
  Permalink

  سلام دوست گرامی
  جوجهایی که بیرون امدن تا چه زمانی میشه در هچر نگه داشت الان یه جوجه من بیرون امده سه تا تخم دیگه ترک خوردن ولی هنوز بیرون نیومدن

  Reply
  • دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 at 12:14
   Permalink

   سلام
   جوجه های هچ شده از دستگاه جوجه کشی به مدت 10 – 12 ساعت در دستگاه می ماند. برای تشخیص می توان به پرهای پشت گردن توجه کرد، اولین علائم بیرون اووردن جوجه ها از دستگاه جوجه کشی خشک شدن پرهای پشت گردن می باشد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 at 18:06
  Permalink

  با سلام مجدد
  آقای محترم سوالات بنده به دست شما نرسیده است واگر هم رسیده پس چرا جواب نمی دهید 4 روز پیش دیدگاه فرستاده ام یعنی تاریخ 1396/02/06
  ضمنا” جواب در حال بررسی هم برایم آمده است.

  Reply
 • دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 at 17:26
  Permalink

  با سلام . اب و شکر تا چند روز باید داده شود و در موقع جوجه کشی تخم هایی که جوجه نوک زده ولی نمی تواند بیرون بیاید به چه علت میباشد.

  Reply
  • سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 at 15:10
   Permalink

   سلام
   آب و شکر تا دو روز اول زندگی جوجه ها باید داده شود.
   جوجه هایی که نوک می زنند و بیرون از تخم نمی آیند؛ دلیل های مختلف دارد! مهمترین دلیل کمبود کلسیم و عدم مقاومت جوجه می باشد.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • Pingback: تفاوت تخم مرغ محلی با تخم مرغ ماشینی در چیست؟!

 • چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 at 07:37
  Permalink

  سلام. من یه دستگاه هوشمند تمام خودکار ساختم. قسمت دما و رزوبت هیچ مشکلی نیست.
  چرخش خودکار تخم سوال دارم.
  قابلیت چرخش تخم تا ۹۰درجه از چپ و ۹۰ درجه از راست به حالت یکنواخت و بدون ضربه را از نظر فنی داخلش گذاشتم. که با برنامه نویسی میتونم بگم چند درجه بچرخونه.
  از نظر تعداد هم از ۰ – ۵۰۰ مرتبه چرخش هم در روز گذاشتم.
  توی اینترنت خوندم زاویه ۴۵ درجه چپ و راست میچرخونن و هر ساعت یک بار. میخواستم ببینم بیشترین بازده روی چند درجه چرخش و چندبار در روز هست؟ چون من هم درجه رو میتونم بیشتر بدم هم تعداد را.
  یه بار دیگه هم نظر ثبت کردم ولی پیامی نشون نداد که پیام ارسال شده یا خطا داشته. نفهمیدم آخرش چی شد. این مورد را اصلاح کنید ( در این ضمینه برنامه نویسی سایت کمکی هم خواستید در خدمتم )

  Reply
  • چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 at 08:42
   Permalink

   با سلام
   بهترین چرخش برای تخم ها 180 درجه کامل و دوبل می باشد که تخم ها از یک پهلو به پهلوی دیگر منتقل شود.
   تایم چرخش هم هر 1 ساعت

   دی کیو شاپ

   Reply
   • دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 at 09:51
    Permalink

    سلام . با عرض خسته نباشید
    خواستم بدونم. اطلاعاتی دارین که چرا کیسه هوا داخل تخم تشکیل نمیشه

    Reply
    • دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 at 10:07
     Permalink

     سلام
     همه تخم نطفه دار ها دارای کیسه هوا می باشند. احتمالا در حمل و نقل و یا چرخش اشتباه کیسه هوایی پاره می شود.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • جمعه 15 اردیبهشت 1396 at 11:07
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  امروز 3 تا از جوجه هام از تخم در اومدن و بقیه انها ترک خوردن و در شرف بیرون امدن هستن اون 3 تا قبلیها خشک شدن میتونم دستگاه رو باز کنم اون 3 تا رو بیرون بیارم؟؟؟
  چند ساعت میتونن بعد از در اومدن تخم در دستگاه باشن؟؟

  Reply
  • شنبه 16 اردیبهشت 1396 at 11:27
   Permalink

   سلام
   مدت زمان جوجه هایی که از دستگاه جوجه کشی به بیرون می آیند 10 تا 12 ساعت می باشد که بعد از این مدت جوجه ها به بیرون از دستگاه جوجه کشی منتقل می شود

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 16 اردیبهشت 1396 at 05:41
  Permalink

  باسلام من ۲ساله جوجه کشی میکنم حالا جدیدن رطوبت ودمای دستگاه متغیر میشه چه کنم دستگاهمم اسکندری ۸۴ تایی هستش

  Reply
 • شنبه 16 اردیبهشت 1396 at 05:53
  Permalink

  لطفا کمکم کنید

  Reply
 • یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 at 22:34
  Permalink

  سلام ببخشید دستگاه من هچر وستر همزمان است میخوام بدونم وقتی تخم مرغهایی که به هچر رسیده تخم مرغهایی که از قبل است را چه کنم دستگاه مدام میگوید دستگاه را در حال هچ بگذارید تکلیف تخم مرغهای قبلی چیست

  Reply
  • سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 at 09:47
   Permalink

   سلام
   بهترین حالت برای جوجه کشی پله ای دو دستگاه جوجه کشی مجزا ستر و هچر می باشد تا بیشترین بازده جوجه کشی را داشته باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 at 21:30
  Permalink

  با سلام من یه بیستا تخم شتر مرغ کذاشتم دستگاه الان یه ده روزی میشه ولی هیچ رگ خونی دیده نمیشه ممنون میشم جواب بدین

  Reply
  • سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 at 09:43
   Permalink

   با سلام
   معمولا نطفه بینی تخم نطفه دار شترمرغ در دستگاه جوجه کشی در روز 20 جوجه کشی انجام می شود. علائم نطفه داری رگه های عنکبوتی و درحال ثپش می باشد و در غیر اینصورت تخم شترمرغ بدون نطفه می باشد و یا تخم کهنه یا ضعیفی می باشد که جنین در همان روزهای ابتدایی از بین رفتند.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 at 22:08
  Permalink

  سلام اگه خودمون جوجه رو از تخم خارج کنیم چه اتفاقی می افته

  Reply
  • سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 at 09:55
   Permalink

   سلام
   معمولا برای کمک کردن جوجه از تخم با نطفه ضعیف می توان قدری پوسته تخم نطفه دار را شکست تا با این کار قدری اکسیژن به پرنده ضعیف می رسد تا به بیرون آمدن تحریک شود.
   احتمال ضعیف شدن جوجه در مدت زمان زندگیش وجود دارد. که با تجویز ویتالیت و ویتامین AD3E پیشگیری نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 at 08:54
  Permalink

  سلام. چند سوال بالاتر در مورد چرخش تخم ها پرسیدم برای دستگاه جوجه کشی دست سازم.
  خداروشکر همه تخم های بعد از کندلینگ جوجه شدند 🙂
  حالا تا کی باید داخل دستگاه بمونند؟ آب و غذا بهشون چی بدم؟ جایی خوندم که باید آب شکر رقیق داد. گذاشتم براشون ولی خب نمیخورن. بلد نیستن یا نیاز ندارن؟ فعلا هم مادر مصنوعی نساختم کلا بذارم توی همین دستگاه باشن فعلا مشکلی که نیست؟ دما رطوبتش رو روی چند بذارم؟

  Reply
  • شنبه 23 اردیبهشت 1396 at 15:26
   Permalink

   با سلام
   جوجه ها بعد از 10 – 12 ساعت بعد از هچ باید به اتاق گرم با دما 30 – 35 درجه سانتی گراد منتقل شوند .
   تا 2 روز اول نیازی به تغذیه ندارند و در این مدت میتوان از آب + مولتی الکترولیت + شکر به جوجه ها بدهید و بعد از این مدت می توان تغذیه را شروع نمایید. تغذیه تا چند روز اول سوپر استارتر ( آردی ) داده شود. بهتره از دانخوری و آبخوری مخصوص جوجه ها استفاده نمایید تا پرندگان به تغذیه و آب میل پیدا کنند.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 at 08:55
  Permalink

  راستی جوجه ها بلدرچین هستند

  Reply
 • چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 at 10:56
  Permalink

  سلام من جوجه هام روز 21 هست اومدم از جایی که کیسه ی هواشون هست پوست رو شکستم نوکشون رو کردن بی رون هنوزم زندن آیا احتمال مرگشون هست؟

  Reply
  • شنبه 23 اردیبهشت 1396 at 09:02
   Permalink

   سلام
   از قسمت وسط تخم نطفه دار پوسته ها را باز کنید و کمک به جوجه نمایید. و با اسپری ملایم نمایید تا به جوجه ها رطوبت کافی برسد تا جوجه ها از تخم بیرون بیایند.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 23 اردیبهشت 1396 at 21:31
  Permalink

  با سلام خسته نباشید دفعه ی اولم است که دستگاه جوجه کشی درست می کنم چند تا سوال مهم داشتم
  اول اینکه میشه تخم مرغ وتخم بلدرچین رو باهم توی یه دستگاه قرار بدیم
  دوم اینکه یه جعبه در ابعاد 33و25و18 هستش ایا مشکلی نداره که یه کم کوچیکه و
  سوم اینکه میشه برای لامپش از لامپ های کم مصرف استفاده کرد
  وچهارم اینکه تقریبا باید برای چنین جعبه ای چند تا سوراخ بزنم
  مرسی

  Reply
  • یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 at 16:24
   Permalink

   سلام
   1. تعداد روز مرغ و بلدرچین متفاوت می باشد
   2. از لحاظ اکسیژن دهی مشکل دارد
   3. با یک دماسنج دقیق می توانید تشخیص دهید دمای مطلوب به حد نرمال رسیده یا نه.
   4. 2 تا سوراخ تهویه کوچک کافیه.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 at 14:25
  Permalink

  سلام یکی سوال منو جواب بدید

  Reply
  • یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 at 16:25
   Permalink

   سلام
   در خدمتیم بفرمایید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 at 13:05
  Permalink

  من تازه جوجه بوقلمون کشذاشتم میخواستم بفهمم چند روز اخر نباید تخم مرغ ها تکون بخورن؟

  Reply
 • سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 at 23:06
  Permalink

  سلام دستگاه من برقش قطع شد بود و حدودا یک ساعت قطع بوده اصلا متوجه نشدم دما تا مرز31الی 32 رسیده بود و رطوبت هم 70بود سریع برق دستگاه رو وصل کردم همه چیز به حالت اول برگشت الان ینی تخم مرغها خراب شدن یا نه؟چکار کنم؟

  Reply
  • چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 at 09:52
   Permalink

   سلام
   بستگی به نوع عایق دستگاه جوجه کشی دارد . بستگی به تعداد روز جوجه کشی دارد/

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
   • چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 at 10:35
    Permalink

    جنس بدنه دستگاه از pvc هستش تخم ها هم 5روزه هستن

    Reply
    • چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 at 11:30
     Permalink

     سلام
     بدنه pvc ضعیف می باشد . و طبق این مدت زمان ریسک بالایی وجود دارد.
     ولی معمولا تو این تایم مشکلی بوجود نمی آید.

     گروه فنی دی کیو شاپ

     Reply
     • چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 at 22:03
      Permalink

      خیلی ممنون لطف کردید

     • پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 at 10:48
      Permalink

      سلام

      موفق و پایدار باشید.

      گروه فنی دی کیو شاپ

 • شنبه 30 اردیبهشت 1396 at 02:10
  Permalink

  سلام دستگاه من ۵۸۸ تایی است که از شرکت نوین صنعت خزر خریداری کرده ام میدانید که با وجود یک هچر باید تخم مرغ ها را بصورت دوره ای در دستگاه قرار دهم اگر قرار است که در روزهای هچر رطوبت به ۷۰ درصد برسد پس تکلیف تخم هایی که در ستر بسر میبرند چیست

  Reply
  • شنبه 30 اردیبهشت 1396 at 09:16
   Permalink

   با سلام
   بهترین حالت در جوجه کشی، حالت in all in out می باشد که تخم نطفه دار در یک روز در دستگاه جوجه کشی قرار دهید.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
   • یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 at 00:02
    Permalink

    سلام هچر ۹۵ تا ۱۰۰ عدد تخم که بیشتر جا نمیگیرد من هم نهایتا در هر دوره ۱۵۰ عدد تخم میگذارم که روز هفتم تخم های بدون نطفه و روز چهاردهم هم تخم های جنین مرده را جدا میکنم درنهایت خوش بینی مرحله اول از ۱۴۴ تا ۱۲۰ دونه تخم سالم باشند که روی هم در هچر میگذارمشان .
    منظور شما این است ۵۸۸ عدد تخم در دستگاه جای دهم نهایتا ۴۰۰ عدد تخم سالم باشند پس،چگونه در هچر قرار دهم
    یا حداقل یک تلفن برای راهنمایی اینجانب در اختیارم قرار دهید بت تشکر از راهنمایی شما

    Reply
    • یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 at 18:58
     Permalink

     سلام
     شما می توانید برای ستر یک دستگاه جوجه کشی 588 عددی خریداری کنید و یک هچر 210 عددی یا 126 عددی تهیه کنید تا جوابگوی کار شما را بدهد

     دی کیو شاپ

     Reply
   • یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 at 12:31
    Permalink

    سلام چطور با وجود یک هچر ۵۸۸ عدد تخم که بدون احتساب روز هفتم برای نطفه بینی و روزچهاردهم برای جداسازی جنین زنده و مرده این تعداد تخم را در یک هچر قرار بدهم مشاور محترم دستگاه من یک هچر بیشتر ندارد به همین دلیل بصورت دوره ای تخم قرار میدهم
    لطفا یک تلفن برای مشاوره در اختیارم قرار دهید
    از همکاری و راهنمایی شما عزیزان کمال تشکر را دارم

    Reply
    • یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 at 19:19
     Permalink

     تماس دفتر جهت مشاوره:
     01142262056
     01142258768
     09114606526
     09111139478

     دی کیو شاپ

     Reply
 • یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 at 12:42
  Permalink

  دوست عزیز دستگاه من یک هچر دارد چگونه این همه تخم مثلا ۴۰۰ عدد درونش قرار دهم بجز مرحله ای هیچ راهی ندارد

  Reply
  • یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 at 19:17
   Permalink

   دوست محترم شما می توانید دستگاه جوجه کشی هچر مجزا داشته باشید تا بصورت پلکانی تخم نطفه دار در ستر قرار دهید و 3 روز آخر هر تخم نطفه دار را داخل دستگاه جوجه کشی دیگر ( هچر ) منتقل نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 03 خرداد 1396 at 17:22
  Permalink

  با سلام و احترام
  آیا دمای دستگاه جوجه کشی با بخار سرد آلتراسونیک در بالا دستگاه با پایین اون تفاوت داره ؟ ممنون از شما

  Reply
  • پنجشنبه 04 خرداد 1396 at 19:09
   Permalink

   سلام
   بخور اولتراسونیک ربطی به دما ندارد و شما باید سنسور دما دستگاه جوجه کشی را دقیق کالیبره نمایید.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 06 خرداد 1396 at 13:53
  Permalink

  میشه که دو تخم متفاوت مثلا غاز با مرغ را داخل یه دستگاه بزارم

  Reply
  • شنبه 06 خرداد 1396 at 15:38
   Permalink

   سلام
   تخم نطفه دار های مختلف را می توان در یک دستگاه جوجه کشی هچ کرد به طریقی که تخم نطفه دار غاز را زودتر در دستگاه جوجه کشی گذاشته و تخم نطفه دار مرغ را 9 روز بعد در دستگاه جوجه کشی قرار دهید. و تنظیمات دما و رطوبت را بر حسب غاز انجام دهید.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 08 خرداد 1396 at 20:40
  Permalink

  سلام
  سوال من اینه که تخم مرغی که از مغازه بخریم وتاریخ تولیدشم دو روز پیش باشه میتونه نطفه داشته باشه و بزارمش تو دستگاه

  Reply
  • سه شنبه 09 خرداد 1396 at 12:08
   Permalink

   سلام
   تخم مرغ هایی که مغازه ها دارن تخم خوراکی می باشند و قابلیت قرار دادن در دستگاه جوجه کشی نمی باشد.
   تخم نطفه دار قابل جوجه کشی را می توان از مراکز مطمئن تهیه کرد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 10 خرداد 1396 at 22:43
  Permalink

  سلام. خدا خیرتون بده که سوالاتو جواب میدین ممنونم. خیلی از سایت های دیگه حتی سر به سایتشون نمیزنن چه برسه بخوان جواب بدن! از خدا میخوام بهترین هاشو به شما و شرکت شما هدیه بده.
  من سری دوم جوجه کشیم را با دستگاهی که ساختم انجام دادم. یه چندتا ایراد کوچیک داشت که برطرف کردم. این دفعه از ۱۲ تخم بلدرچین ۱۱ تاش در اومدن. اون یکی رو شکستم جوجه کامل بود ولی در حد خیلی کم کیسه زدش بیرون بود و جمع نشده بود توی شکمش. این ایراد ژنتیکی هست یا از سیستم دستگاه؟ چون اون ۱۱ تا کاملا سرحال و سالم و بدون هیچ ایرادی هچ شدن.

  Reply
  • پنجشنبه 11 خرداد 1396 at 18:41
   Permalink

   با سلام و خداقوت
   با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
   مجموعه دی کیو شاپ سعی بر آن دارد تا بروز ترین و دقیق ترین اطلاعات علمی جامع جوجه کشی را بدون کاستی به علاقمندان به این رشته تقدیم نماید . و این نوعی وظیفه در این رشته می باشد تا هم نوعی بتواند در بخش تولید قدم بر دارد.
   اون جوجه ای که هچ نشد بخاطر مشکل ژنتیکی و ضعف مولد می باشد.

   موفق و پاینده باشید
   التماس دعا

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 14 خرداد 1396 at 06:33
  Permalink

  با سلام
  ممنونم از پاسخ به سوال قبلیم
  سوال بعدیم اینه که میتونید یک مرکز معتبر فروش تخم نطفه دار رو به من معرفی کنید

  Reply
  • چهارشنبه 17 خرداد 1396 at 16:50
   Permalink

   سلام
   خواهش می کنیم. وبسایت دی کیو شاپ با متخصصین رشته پرورش طیور آماده پاسخگویی به سوالات تخصصی پرورش طیور و جوجه کشی شما کاربران محترم می باشد.

   همچنین شما تخم نطفه دار مطمئن را می توانید از طریق ذیل استعلام و خریداری نمایید.

   09114606526

   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 15 خرداد 1396 at 19:45
  Permalink

  سلام.الان ۱۴ روزه که مرغ خوابیره روی تخم ها.امروز بای مرغ مونده رو یکی از تخم ها ترک برداشته ولی برده تخم چیزی نشده.آیا امکانش جوجه ای که توش هست سالم بمونه؟با تشکر

  Reply
  • چهارشنبه 17 خرداد 1396 at 12:01
   Permalink

   سلام
   اگر در روز 14 جوجه کشی تخم نطفه دار کامل ترک برداشته شده باشد احتمال توقف رشد جنین انجام می گیرد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 16 خرداد 1396 at 14:00
  Permalink

  سلام

  Reply
  • سه شنبه 16 خرداد 1396 at 14:03
   Permalink

   سلام من دستگاه جوجه کشی 42 تایی خریدم 5 روز اول دستگاه چرخش نداشت حالا چی کار کنم تخم مرغ ها رو از دستگاه خارج کنم یا اینکه بمونه

   Reply
 • سه شنبه 16 خرداد 1396 at 14:03
  Permalink

  سلام من دستگاه جوجه کشی 42 تایی خریدم 5 روز اول دستگاه چرخش نداشت حالا چی کار کنم تخم مرغ ها رو از دستگاه خارج کنم یا اینکه بمونه

  Reply
  • چهارشنبه 17 خرداد 1396 at 12:03
   Permalink

   سلام
   چرخش دستگاه جوجه کشی در 5 روز اول بسیار مهم می باشد! در این مدت جنین شکل می گیرد.
   شما می توانید نطفه بینی انجام دهید اگر تخم نطفه دار در حال رشد می باشد می توانید کار را ادامه دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 17 خرداد 1396 at 01:36
  Permalink

  تخم مرغام14روزن الان یکی از تخم مرغام ازدستم افتاد جنینشو سریع گذاشتم واخل تخمش گذاشتم توی دستگاه چجوری زنده نگهش دارم؟؟؟؟؟

  Reply
  • چهارشنبه 17 خرداد 1396 at 16:43
   Permalink

   سلام
   تخم نطفه دار های ترک خورده و شکسته قابلیت جوجه کشی ندارن و بهتره از دستگاه جوجه کشی به بیرون منتقل نمایید تا برای دیگر تخم نطفه دار ها را از لحاظ هچ مشکلی پیدا نشود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 17 خرداد 1396 at 18:09
  Permalink

  با سلام و احترام
  من قبلا یه دستگاه جوجه کشی از اروم جوجه تهیه کردم که متاسفانه با شرکت شما آشنا نبودم ،دو مرتبه هست که تخم درون دستگاه قرار میدم اما موقع در آمدن هم میمیرن ینی تقریبا تاروز چهاردهم خوبن اما موقع در آمدن که نگاه میکنی در همون روز 14و15 موندن و مردن کنترلرش هم مال شرکت مشهد برقه و متاسفانه هم هیچگونه پاسخگویی ندارندشرکت اروم جوجه میخوام بدونم دلیل چیه و اگه از کنترلرشه میتونم از شما تهیه کنم ، کنترلراون به اصطلاح هوشمنده ینی اتخاب پرنده. از شما متشکرم لطفا راهنمایی کنید

  Reply
  • یکشنبه 21 خرداد 1396 at 10:47
   Permalink

   با سلام خدمت دوست محترم؛
   مشکل دستگاه جوجه کشی شما دقیق و کالیبره نبودن ( البته با داشتن منوی کایبره ) سیستم کنترل می باشد!
   دما و رطوبت جوجه کشی تقریبا برای تمام تخم نطفه دار ها یکسان می باشند و متاسفانه برخی از سازنده ها با اضافه کردن گزینه ” انتخاب پرنده ” ” سخنگو ” کاربر را برای خرید ترغیب می نمایند! که متاسفانه سازنده بدنبال سود خودش می باشد.
   مهمترین گزینه در سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دقت بالای دما و رطوبت و کالیبراسیون دقیق می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 18 خرداد 1396 at 13:00
  Permalink

  سلام
  آیا میشود با دستگاه 126 تایی شما
  تخم قرقاوول و کاسکو ( طوطی ) …..
  یا مرغ و قرقاوول
  درجه حرارت و درصد رطوبتش چند باشه
  ممنون از زحمات شما

  Reply
  • یکشنبه 21 خرداد 1396 at 10:40
   Permalink

   سلام

   شما می توانید با دستگاه جوجه کشی 126 عددی دی کیو شاپ جوجه کشی تمام تخم نطفه دار پرندگان را انجام دهید مانند انواع نژاد غاز ، قرقاول ، کبک و پرندگان تزئینی و همچنین برخی خزندگان را جوجه کشی نمایید.
   دستگاه جوجه دی کیو شاپ با بهره گیری از بروزترین سیستم کنترل که طرح PLC و قابلیت کالیبراسیون می باشد.
   قبل ارسال در محل کارخانه سیستم کنترل ( برد طرح پی ال سی دستگاه جوجه کشی ) تنظیم و با دستگاه های دقیق مرجع کالیبره می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 22 خرداد 1396 at 08:47
  Permalink

  با سلام ، چند سوال در مورد جوجه کشی غاز داشتم ، در سه روز آخر هچینگ بعد از بالا بردن رطوبت مقداری آب در کف دستگاه جمع میشه، خواستم ببینم علت چیه، دوا اینکه زمان جوجه کشی تخم غاز با اردک خارجی یکی نیست چون من خودم این قضیه رد تست کردم بنابراین باید دفترچه راهنماتون اصلاح بشه، همچنین اگر امکان داره یک منبع مطمئن تهیه تخم غاز در مازندران معرفی بفرمائید
  باتشکر

  Reply
  • سه شنبه 23 خرداد 1396 at 09:39
   Permalink

   با سلام
   وقتی آب پشت شیشه به حالت شبنم جمع می شود دو دلیل دارد دمای محیط دستگاه جوجه کشی پایین می باشد و بعدی بخاطرینکه رطوبت دستگاه جوجه کشی بالا می رود و به همین دلیل پشت شیشه به حالت شبنم در می آید.
   برای تهیه تخم نطفه دار می توانید با این شماره 09114606526 تماس بفرمایید.

   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 23 خرداد 1396 at 12:40
  Permalink

  سلام تو دستگاه تخم مرغ گذاشتم رطوبتش رو 80 میره میشه در دستگاه رو کمی باز گذاشت

  Reply
  • سه شنبه 23 خرداد 1396 at 13:16
   Permalink

   سلام
   رطوبت سنج عقربه ای دقیق بگذارید . احتمالا با بالا رفتن رطوبت محیط ( رطوبت کاذب ) ، رطوبت ساز کار نمی کند و حتما در کف دستگاه جوجه کشی ظرف آب قرار دهید.

   گروه فنی دی کیو شاپ

   Reply
   • چهارشنبه 24 خرداد 1396 at 00:15
    Permalink

    سلام ممنون از جوابتون
    تو دستگاه رطوبت سنج عقربه ای گذاشتم که 80 نشون میده درش ی کجولو باز بشه تخم ها خراب میشن نطفه سنج هم زدم تخمهای خراب رو بیرون گذاشتم

    Reply
    • پنجشنبه 25 خرداد 1396 at 10:19
     Permalink

     سلام
     رطوبت بالای محیط دلیل این مسئله می باشد. تخم ها با مدت زمان زیاد در دمای پایین نطفه از بین می رود.
     در حال حاضر دمای محیط بالا می باشد و دلیلی بر خراب شدن تخم نطفه دار نمی باشد!

     دی کیو شاپ

     Reply
 • سه شنبه 23 خرداد 1396 at 15:17
  Permalink

  سلام.من یک دستگاه جوجه کشی دست ساز دارم. تا الان تخم بیشتر پرنده هارو امتحان کردم خوب هچ گرفتم. ولی هنوز تخم شترمرغو امتحان نکردم.میخواستم بدونم تخم شترمرغ از نظر حساس بودن نطفه با بقیه پرندگان فرق میکنه؟ یا مثل بقیه پرندگانه؟ ممنون

  Reply
 • سه شنبه 23 خرداد 1396 at 18:11
  Permalink

  سلام .خسته نباشین..
  من یه دستگاه جوجه کشی درست کردم به ابعاد 70 در 30 از جنس چوب پنبه کل بیرونشو با چسب پهن پوشوندم و داخلشم باالمینیوم پوشش دادم
  دو تا سوراخ گذاشتم یکی نذدیک فن و دیگری سمت دیگر جعبه به اندازه لوله قطر خودکاربیک روطوبتم ودما هم تنظیمبود
  هشتا تخم مرغ گذاشتم بعد بیست ویک روز و چرخش روزی چهاربار تخم ها در نیومدن ولی یکیشون شکست ومن بازش کردم دیدم جوجه با پرهست اما کیسه زد هم بهشون چسبیده
  وقتی چراغ قوه زدم هشت روز اول رگ ندیدم ولی بعد هجده روز رگ مشاهده شد..در اخرم که این شد نتیجه ش..در ضمن اینم بگم دو بارر دمای دستگاه روی 35 درجه رفته بود چون من دستگاه رو حیاط گذاشتم البته دور از نور سردی هوا ابردش پایین مشکل چیه یعنی همون سرد شدن هوا باعث شد؟
  لطفا راهنمایی م کنین میخوای دوباره انجامش بدم ولی به نظرم همه چی درسته…لطفا راهنمایی م کنین

  Reply
  • پنجشنبه 25 خرداد 1396 at 10:37
   Permalink

   سلام
   دلیل های مختلفی دارد / تخم نطفه دار اولین دلیل می باشد. به این دمای محیط که فرمایش کردید زیاد در عدم جوجه درآوری در دستگاه جوجه کشی دست ساز نمی توان پی برد.
   یکی از بیشترین دلیل ها عدم تهویه کافی و عدم چرخش مناسب دستگاه جوجه کشی شما می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 24 خرداد 1396 at 00:05
  Permalink

  سلام ی سوال داشتم
  رطوبت دستگاه میره رو 70 درشو ی کم باز بزام مشکلی نداره

  Reply
  • پنجشنبه 25 خرداد 1396 at 10:14
   Permalink

   سلام
   این عدد رطوبت بخاطر رطوبت بالای محیط دستگاه جوجه کشی در این فصل می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 24 خرداد 1396 at 18:22
  Permalink

  سلام دوست عزیز من می خواستم تازه این کارو شروع بکنم به نظر شما چقدر زمان و هزینه می بره برای کسی که هیچ آشنایی نداره؟
  دستگاهی هست که بیشتر کارو خودش انجام بده و فقط نیاز به تامین آب ظرف داشته باشه و انتقال از ستر به هچر؟
  و آخر اینکه آیا فرق زیادی بین یک دستگاه 96 تایی و 2000 تایی هستش؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  Reply
  • پنجشنبه 25 خرداد 1396 at 10:30
   Permalink

   با سلام خدمت شما دوست محترم

   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ بصورت فول دیجیتال می باشد و کار خاصی برای کاربر ندارد( سرکشی منظم و تنظیمات طبق دفترچه راهنما )

   هرچه سایز دستگاه جوجه کشی بالاتر برود طبق نیاز آپشن های مختلفی افزوده می شود.
   شما می توانید از طریق فروشگاه دی کیو شاپ به بررسی دقیق دستگاه های جوجه کشی اقدام نمایید.
   https://www.dq1.ir/shop/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 24 خرداد 1396 at 21:34
  Permalink

  سلام کانالی برای خرید و فروش تخم مرغ نطفه دار تو تلگرام ندارین؟

  Reply
  • پنجشنبه 25 خرداد 1396 at 10:31
   Permalink

   سلام
   شما می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید
   09114606526

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 24 خرداد 1396 at 21:35
  Permalink

  این شماره ای که بالا دادین برای تخم نطفه داری تخم مرغ ایام سمانی هم داره؟

  Reply
  • پنجشنبه 25 خرداد 1396 at 10:33
   Permalink

   سلام

   برای استعلام و خرید تخم نطفه دار جوجه و مولد پرندگان لطفا با شماره 09114606526 تماس بفرمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 26 خرداد 1396 at 08:29
  Permalink

  سلام می خواستم بپرسم که جوجه مرغ از چند ماهگی تخم گذاری میکند ایا ۵۰۰تا مرغ در روز ۲۵۰عدد تخم گذاری میکند‌ یا بیشتر تخم گذاری میکند

  Reply
  • شنبه 27 خرداد 1396 at 15:52
   Permalink

   سلام
   معمولا بلوغ مرغ 6 ماه می باشد و تقریبا با جیره نویسی مناسب و نوردهی استاندارد تخم گذاری شروع می شود.
   بطور میانگین این تعداد مرغ در روز حدود 270 عدد تخم با در نظر گرفتن شرایط می گذارند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 26 خرداد 1396 at 14:38
  Permalink

  سلام من میخوام برای شروع این حرفه ابتدا یه دستگاه ۱۲۶ تایی برای تخم مرغ های نطفه دار گوشتی از سایتتون خریداری کنم،اطلاعات کافی ندارم،لطفا بگید منظور از کالیبره کردن چیه و چطور باید تخم مرغ های نطفه دار تمیز شن و اینکه چطور باید نطفه بندی انجام شه و اینکه دستگاه و تخم مرغ ها ،رو میشه خودم بیام برای خریدش ،ممنونم

  Reply
  • شنبه 27 خرداد 1396 at 15:44
   Permalink

   با سلام
   اطلاعات کامل در مورد جوجه کشی و تنظیمات دستگاه جوجه کشی ، پرورش، تغذیه و بازاریابی در کتابچه همراه دستگاه موجود می باشد.
   و غیر از این شما می توانید با خدمات پس از فروش شرکت در ارتباط باشید.
   برای خرید تخم نطفه دار ، هم می توانید حضوری اقدام نمایید و یا اینکه مرکز فروش از طریق باربری به تمام نقاط کشور ارسال انجام می دهند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 27 خرداد 1396 at 09:34
  Permalink

  آیا تخم نطفه دار قابل خوردن است

  Reply
  • شنبه 27 خرداد 1396 at 15:35
   Permalink

   سلام
   بله تخم نطفه دار همان تخم خوراکی می باشد که با دارا بودن پرنده نر در گله نطفه در تخم تشکیل می شود و مشکلی بابت مصرف نمی باشد. البته قبل از ورورد دستگاه جوجه کشی باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 27 خرداد 1396 at 15:23
  Permalink

  سلام ..لطفا به سوال من جواب دهید
  من یه دستگاه جوجه کشی ساختم و ازش جوجه در ابردم برا بهینه سازی میخوام دما رو ثابت تر نگه دارم.وقتی دستگاه رو زیر پارکنیک نگه میدارم اونجا سردی وگرمی هوا دو سه درجه می تونه کم و زیاد کنه جنس دستگاه از برفک یا همون چوب پنبه هست..یه شیش ده در پونزده هم داره به نظرتون چکار کنم لطفا راهنمایی م کنین

  Reply
  • شنبه 27 خرداد 1396 at 15:33
   Permalink

   سلام
   در قسمت ” نکات کلیدی پرورش بلدرچین ” پاسخ داده شد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 27 خرداد 1396 at 22:17
  Permalink

  تخم نطفه دار تا چند وقت میتوانیم نگه داریم

  Reply
  • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 10:05
   Permalink

   سلام
   حداکثر مدت زمان استاندارد نگهداری تخم نطفه دار 10 روز می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 13:13
  Permalink

  سلام آیا میشود برای دستگاه جوجه کشی خانگی برای جعبه اش از یک کمد چوبی 2در1 استفاده کرد

  Reply
  • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 18:20
   Permalink

   سلام
   چوب برای ساخت دستگاه جوجه کشی مناسب نمی باشد.
   چوب منبع رشد قارچ و باکتری می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
   • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 20:51
    Permalink

    اگه زرورق بکشم کمد رو میشه؟

    Reply
    • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 12:03
     Permalink

     سلام

     فویل عایق خوبی برای رطوبت دستگاه جوجه کشی نمی باشد.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 13:47
  Permalink

  قیمت کنترلر دما و رطوبت مخصوص برای این کمد برای جوجه کشی چقدر است؟

  Reply
  • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 18:19
   Permalink

   سلام
   سیستم کنترل کامل طرح پی ال سی / قابلیت کالیبره دما و رطوبت / چرخش اتوماتیک و گهواره ای / خروجی تهویه / قابلیت نصب مودم جی اس ام و رطوبت ساز / با سنسور دما و رطوبت تر و خشک 2ntc 365 هزار تومان

   دی کیو شاپ

   Reply
   • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 12:25
    Permalink

    365هزار تومان؟

    Reply
    • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 16:09
     Permalink

     سلام بفرمایید درخدمتیم

     دی کیو شاپ

     Reply
 • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 16:29
  Permalink

  سلام. من ۳۱ عدد تخم بلدرچین های خودم را گذاشتم داخل دستگاه. نوربینی انجام دادم ۱۹ تاش نطفه داشت. و آخر کار ۱۲ تاش فقط در اومد.
  اون ۷ تارو شکستم که ببینم چرا اینطوری شده عکسش را میذارم. علت چی هستش؟

  Reply
  • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 18:15
   Permalink

   سلام
   علت تصویر اولی : بدلیل چرخش نامناسب و عدم تهویه کافی دستگاه جوجه کشی شما می باشد.
   علت تصویر دوم: ضعیف بودن نطفه می باشد که جوجه در حالت تکمیل تلف شد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 20:53
  Permalink

  اگه کمد چوبی رو زرورق بکشم میشه ؟

  Reply
 • یکشنبه 28 خرداد 1396 at 22:11
  Permalink

  سلام اختلاف دما روز هچر چند باید باشه

  Reply
 • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 04:51
  Permalink

  تا چند وقت تخم نطفه دار را میتوانین بیرون از دستگان نگه بداریم قبل از اینکه به دسگاه بگذاریم

  Reply
  • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 12:07
   Permalink

   سلام
   حداکثر مدت زمان استاندارد نگهداری تخم نطفه دار قبل از ورود به ماشین جوجه کشی ۱۰ روز می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 12:28
  Permalink

  داداش جواب سوالای منو بده لطفا

  Reply
  • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 16:09
   Permalink

   سلام بفرمایید درخدمتیم

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 14:26
  Permalink

  سلام به صورت نرمال چند درصد تخمای تو دستگاه جوجه کشی باید جوجه بشن؟ینی حالت خوبش چند درصده؟ ممنون از سایت با حالتون

  Reply
  • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 16:08
   Permalink

   سلام دوست عزیز طاعات قبول؛

   سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ قابلیت کالیبراسیون را دارا می باشد ، دستگاه جوجه کشی قبل از ارسال در محل کارخانه تست کلی و کالیبره دما و رطوبت انجام می گیرد.
   با کالیبره شدن سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ ، هر تخم نطفه داری که از لحاظ جنین مناسب باشند هچ می شوند . و همه چیز به تخم نطفه دار بر می گردد.

   تشکر از لطف شما
   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 17:38
  Permalink

  سلام من تخم مرغ تو دستگاه گذاشتم ولی دستگاهم نوسان رطوبت از55تا78و نوساندمااز37تا38.5داره میخواستم بدونم ضرر داره .یا اصلا جوجه ها درمیاد.

  Reply
  • دوشنبه 29 خرداد 1396 at 18:24
   Permalink

   سلام دوست عزیز
   رطوبت مناسب دستگاه جوجه کشی با داشتن رطوبت ساز بین دامنه 55 تا 62 درصد استاندارد می باشد.
   تلورانس دما بستگی به فن خروجی تهویه دارد که با در اختیار داشتن دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ براحتی می توان تنظیم نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 02:05
  Permalink

  سلام من میخام از یک کمد چوبی دستگاه جوجه کشی درست کنم 2در1است اگه زرورق بکشم میشه درست کنم جواب میده

  Reply
  • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 09:48
   Permalink

   سلام

   فویل عایق خوبی برای رطوبت دستگاه جوجه کشی نمی باشد.
   کمد چوبی محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری می باشد. و مناسب ساخت دستگاه جوجه کشی نمی باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 02:08
  Permalink

  قیمت کنترلر دما چقدره

  Reply
  • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 09:51
   Permalink

   سلام
   سیستم کنترل کامل طرح پی ال سی / دما ، رطوبت ، تهویه و چرخش . خروجی رطوبت ساز و خروجی مودم جی اس ام که این نوع سیسنم کنترل قابلیت کالیبراسیون دما و رطوبت را دارا می باشد.
   قیمت با سنسور دما و رطوبت : 365 هزار تومان

   دی کیو شاپ

   Reply
   • چهارشنبه 31 خرداد 1396 at 12:50
    Permalink

    کنترلردما کوچکتر برای یک کارتن 30 در25 در20نیست فقط برای دما و رطوبت

    Reply
    • چهارشنبه 31 خرداد 1396 at 15:44
     Permalink

     سلام
     سیستم کنترل طرح پی ال سی قابلیت کالیبراسیون برای دستگاه جوجه کشی کوچک ( سنسور دما و رطوبت ، چرخش اتوماتیک ) قیمت : 240هزارتومان

     دی کیو شاپ

     Reply
 • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 14:35
  Permalink

  سلام من تعدادی جوجه یک روزه مرغ گرفتم واز دان سوپر استاتر استفاده میکنم میخواستم بدون تا چه زمانی باید ازااین دان استفاده کنم و برای جلوگیری از بیماری روده چیکار باید بکنم

  Reply
  • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 16:31
   Permalink

   سلام
   در 10 روز اول مرحله رشد جوجه ها می توان از رتبه سوپر استارتر ( پلت آرد شده ) استفاده کرد.
   برای پیشگیری از بیماری روده یا همان بیماری کوکسیدیوز می توان در روزهای ابتدای رشد جوجه ها به جای استفاده از غذای حاوی دارو ( دان پلت حاوی آنتی بیوتیک ) ، به غذای جوجه ها سرکه ی آب سیب، پودر پروبیوتیک و سیر اضافه نمایید تا سیستم ایمنی جوجه ها قوی شده و به اندازه کافی جهت مبارزه با هر نوع کوکسیدیا در محیط پیرامون شان مقاوم باشند. مقداری روغن پونه ی کوهی و دارچین نیز به غذای جوجه ها اضافه کنید چرا که هر دوی این گیاهان آنتی بیوتیک های طبیعی می باشند. در پرنده های بزرگتر غذای تخمیر شده ی مرغ نیز می تواند در پپیشگیری از بروز بیماری روده و یا کوکسیدیوسیز مؤثر واقع گردد.
   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 14:58
  Permalink

  سلام بطور معمول چند درصد تخم ها باید جوجه بشن؟ ینی چندرصد بشن خوبه؟

  Reply
  • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 16:19
   Permalink

   سلام
   جوجه در آوری در دستگاه جوجه کشی که از لحاظ دما و رطوبت و تهویه و چرخش حالت استاندارد داشته باشد ، به تخم نطفه دار بر می گردد. و هر تخم نطفه داری که نطفه داشته باشد تبدیل به جوجه می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 15:00
  Permalink

  داداش جواب مارو هم بده

  Reply
 • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 15:58
  Permalink

  سلام جوجه یک روزه دارم که مدفوع انها به شکل کف میباشد کف زرد رنگ اگر مشکلی داره راهنمایی کنید جواب بدید لطفا

  Reply
  • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 16:22
   Permalink

   سلام
   این حالت اسهال در جوجه های بیمار باید از جوجه های دیگه جدا شود. با داروی نئومایسین سولفات و تقویتی می توان طول مدت درمان را گذراند.
   بخاطر داشته باشید کف سالن پرورش نباید خیس باشد و قبل از ورود جوجه ها بخوبی ضدعفونی و قرنطینه شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
   • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 16:54
    Permalink

    خیلی ممنون از سایت خوبتون

    Reply
    • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 18:20
     Permalink

     سلام
     دی کیو شاپ سایت جامع فروش دستگاه جوجه کشی / قفس / پرکن
     دی کیو شاپ آماده پاسخگویی به سوالات علمی طیور می باشد.
     موفق باشید
     دی کیو شاپ

     Reply
  • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 16:46
   Permalink

   لطفا جواب بدید

   Reply
   • سه شنبه 30 خرداد 1396 at 18:04
    Permalink

    سلام
    در خدمتم
    دی کیو شاپ

    Reply
 • چهارشنبه 31 خرداد 1396 at 16:24
  Permalink

  سلام قیمت یک کنترلر دما و رطوبت خیلی کوچک چقدره

  Reply
  • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 11:52
   Permalink

   سلام
   سیستم کنترل کامل طرح پی ال سی / قابلیت کالیبره دما و رطوبت / چرخش اتوماتیک و گهواره ای / خروجی تهویه / قابلیت نصب مودم جی اس ام و رطوبت ساز / با سنسور دما و رطوبت تر و خشک ۲ntc

   365 هزار تومان

   دی کیو شاپ

   Reply
   • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 14:09
    Permalink

    قیمت پایین تر تو بازار نیست

    Reply
    • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 17:03
     Permalink

     سلام
     مدل های ضعیف موجود می باشد که برای دستگاه جوجه کشی مناسب نمی باشد.
     این نوع سیستم کنترلری که خدمت شما عرض کردیم مدل طرح پی ال سی و دقیق می باشد.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • چهارشنبه 31 خرداد 1396 at 16:31
  Permalink

  داداش شما آیدی تلگرام نداری بدی اینجا یکم مشکله

  Reply
  • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 17:04
   Permalink

   سلام

   آیدی کانال تلگرام دی کیو شاپ @Dqone

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 31 خرداد 1396 at 23:05
  Permalink

  سلام خسته نباشید مرغ من یک روز روی تخم ها بوده الان که امدم خونه دیدم تخم هارو اوردن گذاشتن در یخچال خواستم بدونم الان که گذاشتم زیر مرغ دوباره تخم ها خراب شده یا نه ؟ مدت تخم در یخچال حدود ۱۰ ساعتی میشه؟

  Reply
  • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 12:06
   Permalink

   سلام
   دمای پایین یخچال در مدت زمان کوتاه هم احتما فریز نطفه وجود دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 15:53
  Permalink

  آیا کنتلر های دما خودشان وسیله چرخش تخمها و رطوبت ساز و تهویه رو دارند

  Reply
  • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 17:02
   Permalink

   سلام
   بله سیستم کنترل بزرگ قابلیت تنظیم و کالیبره دما و رطوبت دارد و همچنین خروجی تهویه ، چرخش را دارا می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 01 تیر 1396 at 21:34
  Permalink

  خواستم بدونم تخم ها خراب شده یانه

  Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 11:06
   Permalink

   سلام
   تخم نطفه دار در شرایط دمایی یخچال خراب میشه/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 02 تیر 1396 at 10:11
  Permalink

  سلام لطفا جوابمو بدید جوجه های من داخل تخم نوکزدن یه ذره از تخم رو شکوندن ولی تقریبا هجده ساعت اصلا حتی یک ذره تخم رو باز نکردن یعنی هیچ پیشرفتی در باز کردن تخم فقط همون یه ذره نداشتن به نظرتون مردن خودم تخم رو باز کنم

  Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 15:23
   Permalink

   سلام

   در مرحله هچر بیش از حد نباید درب دستگاه را باز نمایید این تکرر باز کردن باعث میش ود دما و رطوبت دستگاه مختل شود و به اینصورت شود.
   شما باید از پشت شیشه نگاه کنید جوجه ها در حال تکان خوردن یا تپش می باشد؟ پرهای جوجه خیس هستند یا خشک؟ و یا اینکه تخم نطفه دار ها ضعیف بودن و جوجه ها توان بیرون آمدن نداشتند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 02 تیر 1396 at 10:23
  Permalink

  احتمالا مردن درسته ادمین جان تخم هایی رو هم که در دستگاه گذاشتم تخم کبک است

  Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 15:24
   Permalink

   موردهای مختلف دارد . احتمال مرگ جوجه بدلیل هایی که در کامنت قبلی گفتیم..

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 02 تیر 1396 at 11:10
  Permalink

  سلام من امروز روز اخر که جوجه ها باید در بیان اما از ۲۰۰تا ۸تای انها نوک زدن یعنی همه در میان هر یک تخم مرغ چند دقیعه طول میکشه در بیاد ممنون

  Reply
  • جمعه 02 تیر 1396 at 16:43
   Permalink

   جواب مارا بدین

   Reply
   • شنبه 03 تیر 1396 at 15:30
    Permalink

    سلام
    بفرمایید در خدمت شما هستیم

    دی کیو شاپ

    Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 15:19
   Permalink

   سلام
   اگر شما بعد از 10 روز نطفه بینی انجام دادید ، تخم نطفه دار هایی که سالم باشند در آن جوجه ها در مرحله هچر به مرور زمان هچ می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 02 تیر 1396 at 12:53
  Permalink

  ببخشید چرا جواب نمیدی

  Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 15:29
   Permalink

   سلام
   در خدمت شما هستیم

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 02 تیر 1396 at 23:01
  Permalink

  سلام داداش من یه دستگاه جوجه کشی درست کردم بعد از 8روز تخم هارو نگاه کردم همشون رگ های جوجه دیده میشد ولی الان که روز 21است جوجه ها باز نشدن بنظر شما چه عیبی دارد

  Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 15:33
   Permalink

   سلام

   بعد از 1 هفته اگر نطفه بینی ( کندلینگ کردن ) دقیقی داشته باشید و اینکه جنین در حال تپش بود ، سیر تکاملی را طبق روال طی می کند . بیشترین علل بعد از اطمینان از تخم نطفه دار ، دستگاه جوجه کشی می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 03 تیر 1396 at 10:36
  Permalink

  سلام مجدد داداش تخم هارو با چراغ قوه روشون انداختم از قسمت خالی شون سوراخ زدم تخمه جوجه شده بود توی یک پوست نازکی بود و هیچ تکون نمیخورد بعد از 4ساعت که تو دستگاه بودن نگاه کردم دیدیم دارن نفس میکشن جوجه ها . میگی بیرون میان از تخم ؟

  Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 15:28
   Permalink

   سلام

   با سوراخ کردن لایه شالاژا احتمال مرگ جوجه ها زیاد می شود و راه تنفس از کیسه هوایی را می بندید.

   دی کیو شاپ

   Reply
   • شنبه 03 تیر 1396 at 18:31
    Permalink

    لایه شالاژا همون پوسته نازک توی تخم مرغه ؟

    Reply
    • شنبه 03 تیر 1396 at 18:42
     Permalink

     سلام
     بله / احتمالا کیسه هوایی پاره شد و تنفس جوجه قطع شد و باعث مرگ جوجه شد.

     دی کیو شاپ

     Reply
     • شنبه 03 تیر 1396 at 22:45
      Permalink

      نه داداش تو همون دارن نفس میکشن نمیدونم چرا بیرون نمیان

     • یکشنبه 04 تیر 1396 at 12:38
      Permalink

      سلام

      اگه به این صورت تنفس انجام میشه، پس مهمترین علل تخم نطفه دار می باشد

      دی کیو شاپ

 • شنبه 03 تیر 1396 at 18:34
  Permalink

  عکس نمیشه بفرستم ببینید

  Reply
  • شنبه 03 تیر 1396 at 18:42
   Permalink

   نیازی به تصویر نیست / متوجه شدیم

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 03 تیر 1396 at 22:43
  Permalink

  سلام وقت بخیر میخواستم یه دستگاه جوجه کشی 588تایی (اسکندی یه فکر کنم)بخرم آیا کارایی خوبی داره ؟ و سوال دوم سبد های جوجه کشی همه کاره کارایی بهتری داره یا جداگانه ها؟

  Reply
  • یکشنبه 04 تیر 1396 at 12:36
   Permalink

   سلام وقت بخیر دوست عزیز

   بری خرید دستگاه جوجه کشی خانگی از هر شرکت ، باید چند مورد را رعایت فرمایید:
   1. قیمت دستگاه جوجه کشی !!
   2. لوازم بکار رفته در دستگاه جوجه کشی و نوع واقعی سنسور دما و رطوبت ( به تبلیغات شرکت توجه نفرمایید!!!)
   3. خدمات پس از فروش پاسخگو!! و گارانتی بی قید و شرط
   4. تمام موارد گفته شده توسط مشتریان گذشته و نحوه برخورد و راهنمایی شرکت فروش دستگاه می توانید جویا شوید.
   ——
   شانه تخم نطفه دار باید قسمت بالا و پایین تخم باز باشد تا اکسیژن دهی و رطوبت و دما تمام قسمت تخم برسد!
   شانه مخصوص ستری هر پرنده را می توانید از قسمت فروشگاه دی کیو شاپ بررسی نمایید.
   https://www.dq1.ir/shop/

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 04 تیر 1396 at 13:36
  Permalink

  داداش من زدم تو اینترنت دستگاه جوجه کشی 588تایی، آورد و مشخصاتش رو هم آورد بنظر شما این دستگاهی که میخام بخرم کارایی خوبی داره؟ قیمتش رو 1300000تومان میگفت و نوشته بود شانه همه کاره داره ب صورت رایگان میدهد اسکندری یه دستگاهش به نظر شما چه دستگاه از همه بهتره

  Reply
  • یکشنبه 04 تیر 1396 at 17:10
   Permalink

   سلام
   در کامنت قبلی خدمت شما گفتیم باید پارامترهای گفته شده را برای خرید دستگاه جوجه کشی مدنظر قرار دهید.
   شما از طریق فروشگاه دی کیو شاپ دستگاه جوجه کشی 588 تایی مرغ را بررسی نمایید .
   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ دارای سیستم کنترل طرح پی ال سی ، قابلیت کالیبراسیون دما و رطوبت ، قابلیت نصب رطوبت ساز ، قابلیت کنترل از راه دور با گوشی موبایل ( مودم جی اس ام ) ، بدنه دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ از جنس فلز گالوانیزه با رنگ پوشش الکترواستاتیک کوره ای می باشد. چرخ دار و قابلیت حمل و نقل آسان ، شانه مخصوص ستری ، شانه همه کاره به هیچ عنوان توصیه نمی شود! ( معایب استفاده از شانه همه کاره در کامنت قبلی گفته شد )
   راندمان بالای دستگاه جوجه کشی را می توان از مشتریان ما بپرسید.

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 04 تیر 1396 at 13:37
  Permalink

  سلام برای 500تا 600جوجه مرغ یک روزه تا یک ماهه چه مقدار فضا لازم است؟

  Reply
  • یکشنبه 04 تیر 1396 at 16:45
   Permalink

   سلام
   در صورتی که خواستید روی بستر پرورش بدهید، مساحت لازم و استاندارد برای پرورش مرغ بومی به ازای هر متر مربع بین 8 تا 10 قطعه برای مولد در نظر گرفت و اگر قصد پرورش جوجه در قفس دارید می توان 20 تا 25 قطعه مولد پرورش دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 04 تیر 1396 at 18:42
  Permalink

  برای پرورش جوجه یک روزه تا یک ماه هر متر مربع برای چند عدد کافی است

  Reply
  • یکشنبه 04 تیر 1396 at 19:03
   Permalink

   سلام
   میشه تا این سن دو برابر در نظر گرفت

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 05 تیر 1396 at 08:57
  Permalink

  سلام چنتا تخم تو دستگاه مرغ گذاشتم باز شدن جوجه هاشونو چجوری ازشون نگه داری کنم لطفا راهنمایی ام کنید

  Reply
  • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 18:41
   Permalink

   سلام
   جوجه ها تا 2 روز اول نیاز به تغذیه خوراک ندارند و با آب + شکر پذیرایی نمایید.
   دمای سالن پرورش جوجه ها تا 10 روز اول 30 تا 35 درجه می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 05 تیر 1396 at 12:02
  Permalink

  سلام دستگاه 42 تایی خریداری کردم که چرخش نداره 2 روز هم هست تخم بوقلمون گذاشتم حالا چی کار کنم چرا دستگاه نمیچرخه میتونم سبد هچر وبزارید دستی بچرخونه یا نه اگر که میشه چند ساعت یه بتر چرخش انجام بشه

  Reply
  • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 18:37
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی را از کجا خریداری کردید؟ مدل دستگاه شما چیه؟

   دی کیو شاپ

   Reply
   • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 21:39
    Permalink

    گلدن کاکس از زنجان خریدم

    Reply
    • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 09:15
     Permalink

     سلام
     احتمال داره راک دستگاه به حالت هچر باشد. شما دفترچه را مطالعه نمایید و از حالت هچر خارج نمایید.

     دی کیو شاپ

     Reply
     • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 17:26
      Permalink

      نه حالت هچر نیست چون روز اول چرخش داشت

     • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 18:51
      Permalink

      سلام

      با این حال به دفتر نمایندگی به محل سکونت مراجعه نمایید و اقدام به تعویض موتور راک دستگاه جوجه کشی نمایید/

      دی کیو شاپ

 • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 15:06
  Permalink

  باسلام. آیا در تمام فصول سال امکان جوجه کشی از تخم مرغ وجود دارد؟؟ کدام فصول بهتر است؟

  Reply
  • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 18:47
   Permalink

   سلام
   جوجه کشی از تمام پرندگان در کل فصل می توان استفاده کرد.
   تخم نطفه دار مطمئن باید از شبکه های فروش مجاز تهیه نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 22:00
  Permalink

  یک سوال هم داشتم. اینکه من دستگاه dq40 رو از شما خریدم. تا دو روز به دستم خواهم رسید.
  باتوجه به اینکه نیمه صنعتی هست. خودم باید تنظیم کنم یا شما میاین برای تنظیم

  Reply
  • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 09:19
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ در محل کارخانه تنظیم و کالیبره و تست ( QC ) می شود و ارسال انجام می گیرد.
   ضمنا همراه دستگاه جوجه کشی ارسال دفترچه راهنما و DVD آموزشی ارسال می گردد. و نهایتا همکاران خدمات پس از فروش ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 22:04
  Permalink

  واسه dq40 همکارتون میاد تنظیم کنه یا خودمون میتونیم؟
  نیمه صنعتی هست

  Reply
  • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 17:48
   Permalink

   سلام

   توضیحات در رابطه با تنظیمات دستگاه جوجه کشی 40 sh در دفترچه راهنما موجود می باشد.
   با این حال برای اطلاعات بیشتر با خدمات پس از فروش در ارتباط باشید . 09114606526

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 23:23
  Permalink

  سلام میخام یه دستگاه جوجه کشی بخرم 500تایی به بالا چه دستگاهی از همه بهتره و قیمتش چقدره؟ممنون از سایت خوبتون

  Reply
  • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 17:43
   Permalink

   سلام

   دستگاه جوجه کشی 588 عددی مرغ بصورت فول دیجیتال می باشد که در قسمت فروشگاه سایت می توانید بررسی نمایید.

   https://www.dq1.ir/shop/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 07 تیر 1396 at 23:24
  Permalink

  آیا 12متر مربع برای 500تا600جوجه مرغ یک روزه تا یک ماهه خوبه

  Reply
  • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 10:49
   Permalink

   سلام
   در صورتی که خواستید روی بستر پرورش بدهید، مساحت لازم و استاندارد برای پرورش مرغ بومی به ازای هر متر مربع بین ۸ تا ۱۰ قطعه برای مولد در نظر گرفت و اگر قصد پرورش جوجه در قفس دارید می توان ۲۰ تا ۲۵ قطعه مولد پرورش دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 11:23
  Permalink

  با سلام خدمت ادمین محترم

  اگر رطوبت در ایام ستر ۶۵ باشد مشکلی برای جوجه کشی پیش می آید؟

  باتشکر

  Reply
  • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 17:36
   Permalink

   سلام بزرگوار
   رطوبت نسبی دستگاه جوجه کشی در مرحله ستر 55 الی 65 درصد می توان در نظر گرفت/

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 08 تیر 1396 at 21:34
  Permalink

  سلام

  ادامه سوال قبلیمه:

  اگر رطوبت از ۶۹به بالا تر بره چی

  Reply
  • شنبه 10 تیر 1396 at 16:36
   Permalink

   سلام
   احتمال دارد داخل تخم نطفه دار آب جمع شود و در نهایت منجر به خفگی جوجه های بدو هچ شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 09 تیر 1396 at 00:21
  Permalink

  خوب آخه من نمیخوام تخم بوقلمون هام از بین بره چون هزینه زیادی کردم بابت تخم بوقلمون ها سوالم این بود که دستی میشه چرخش رو انجام داد یا نه؟؟

  Reply
  • شنبه 10 تیر 1396 at 16:40
   Permalink

   سلام
   در این فصل تخم نطفه دار بوقلمون مطلوب به ندرت پیدا می شود..
   با این حال روزی 4-5 مرتبه چرخش دستی نرم انجام دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 09 تیر 1396 at 07:44
  Permalink

  سلام. خسته نباشید. من دستگاه شما را خریددم. میخواهم مرغ گوشتی پرورش بدهم.
  برای پرورش مرغ گوشی هربار باید تخم نطفه دار بخرم. نمیشه خودم چند تا مرغ گوشتی نگه دارم و از تخم هاشون برلی دستگاه استفاده کنم؟
  اصلا مرغ های گوشتی تخم میذارن؟

  Reply
  • شنبه 10 تیر 1396 at 16:42
   Permalink

   سلام
   مرغ های گوشتی به ندرت تخمگذاری می کنند و قابلیت استفاده در دستگاه جوجه کشی نمی باشند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 09 تیر 1396 at 07:45
  Permalink

  سلام. خسته نباشید. من دستگاه شما را خریددم. میخواهم مرغ گوشتی پرورش بدهم.
  برای پرورش مرغ گوشی هربار باید تخم نطفه دار بخرم. نمیشه خودم چند تا مرغ و خروس گوشتی نگه دارم (مکان مناسب برای نگه داری دارم) و از تخم هاشون برلی دستگاه استفاده کنم؟
  اصلا مرغ های گوشتی تخم میذارن؟

  Reply
 • جمعه 09 تیر 1396 at 10:20
  Permalink

  سلام من دستگاه دست ساز دارم الان روز نوزدهم است سه روز اخر باید بچدخونم یا نه و دما و رطوبتش باید چند باشه راستی من به یک شانه احتیاج دارم میتونید برام بفرستید

  Reply
  • شنبه 10 تیر 1396 at 16:44
   Permalink

   سلام
   دما : 37.2 درجه
   رطوبت : 65-70 درصد
   تهویه 38.1

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 09 تیر 1396 at 22:34
  Permalink

  سلام امروز روز نوزدهم دیتگاهم است من کمی رطوبت به خاطر هچر از حد معمول زیاد کردم ابن دستگاه من خیلی هایق خوبیه و دست ساز خودمه من میخوام بدونم از ارومیه به شهرستان شاهین دژ برام یک رطوبت ودما ینج مینی دارای سنسور خارجی با قیمت مناسب ارسال میکنید لطفا هر چه زود تر جواب بدین تمام شهر گشتم نبود

  Reply
  • شنبه 10 تیر 1396 at 16:46
   Permalink

   سلام

   سیستم کنترل پی ال سی دارای سنسور دما و رطوبت : 235 هزار تومان

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 02:47
  Permalink

  سلام ببخشي در تمام ايام جوجه كشي بايد دستگاه روشن باشد ميتوان براي ساعت دستگاه را خاموش كرد

  Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 02:51
  Permalink

  سلام ببخشي در تمام ايام جوجه كشي بايد دستگاه روشن باشد ميتوان براي ساعتي دستگاه را خاموش كرد

  Reply
  • یکشنبه 11 تیر 1396 at 11:16
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی در دوره اگر خاموشی داشته باشد باعث سرد شدن تخم نطفه دار و نهایت تلف شدن منجر می شود.
   برای خنک کردن بهتر است دمای محیط دستگاه جوجه کشی که اتوماتیک باشد را بین 22- 30 درجه تنظیم نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 08:39
  Permalink

  فرمودید تخم مرغ گوشتی مناسب جوجه کشی نمیباشد. پس تخم های گوشتی را چگونه تهیه میکنند؟؟

  Reply
  • یکشنبه 11 تیر 1396 at 11:02
   Permalink

   سلام

   تخم مرغ مخصوص جوجه کشی از فارم مادر تهیه می شود که با درصد نرینگی مشخص و جیره نویسی بالانس شده.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 12:54
  Permalink

  سلام وقت بخیر برای پرورش جوجه مرغ یک روزه تا…. از یک کمد چوبی استفاده کرد و برای گرماشون از یک لامپ قرمز استفاده کرد برای دان شون هم از سوپر استارتر استفاده کرد اگه توضیح بدین ممنون میشم

  Reply
  • یکشنبه 11 تیر 1396 at 18:05
   Permalink

   سلام
   برای پرورش جوجه ها از یک تا دوه روز اول در یک محیط با دمای 30 – 35 درجه سانتی گراد استفاده نمایید . تا دو روز اول با آب و شکر + مولتی الکترولیت پذیرایی نمایید و بعد از این مدت تغذیه را شروع کنید.
   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 13:09
  Permalink

  سلام خسته نباشید من یه دستگاه جوجه کشی تمام اتومات درست کردم با بدنه ی یخچال سری اول 90 درصد تخمهای نطفه دارش باز شدن و مشکلی نداشتند بجز دو سه تایی که فلج بودن الن از این دستگاه به عنوان ستر استفاده میکنم چون یکی دیگه برا هچرم درست کردم و از دو ماهو نیمه داره کار میکنه مشکلی هم نداشته یه دفه هم بعد از تمام شدن سری دوم ضد عفونیش کردم الان این سری اخری پنجاه درصد جوجه هاش انگشتاشون کجه نمیتونن راه برن امروز که با دما سنج و رطوبط سنج دیگه ای تستش کردم دیدم دماش نیم درجه پایین تر و رطوبتش 10 درجه بالاتره به نظرتون مشکلش همینه بعد اگه الان من دما و رطوبطش رو کالیبره کنم مشکلی پیش نمیاد چون تخمارو تو روزای مختلفی گذاشتم برا رطوبتشم بخور سرد ساختم تخم ها هم تخم بوقلمون هستند

  Reply
  • یکشنبه 11 تیر 1396 at 18:20
   Permalink

   سلام
   یکی از عللهای فلجی نداشتن رطوبت استاندارد دستگاه جوجه کشی می باشد که بعد ها در مولدین هم بصورت لنگش پیش می آید.
   دلیل دیگر تخم نطفه دار می باشد. شما از لحاظ دستگاه با کالیبره کردن خیالتان راحت شود تا بتوانید بهترین هچ را داشته باشید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 16:22
  Permalink

  سلام

  اگه تخم نطفه دار در دستگاه به صورت بغل قرار دهیم مشکلی نیست

  واگر برای حدود ۴ دقیقه برق قطع شود مشکلی برای تخم های داخل دستگاه پیش می آید

  Reply
  • یکشنبه 11 تیر 1396 at 18:28
   Permalink

   سلام

   نحوه قرار دادن تخم نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی تیزی تخم به طرف پایین می باشد.
   4 دقیقه قطعی برق مشکلی ندارد. در تایم های بیشتر بستگی به عایق بندی دستگاه دارد.
   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ بدلیل دارا بودن عایق پلی استایرن به گزارش مشتریان مختلف تا 24 ساعت مشکلی از این بابت پیش نیامد.

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 17:22
  Permalink

  سلام من جوجه هام ۵ساعت که کاملا از تخم خارج شدند ولی نمی توانند راه بروند ایا طبیعی است یا نه الیته می توانند پا هایشان را تکان دهند لطفا جواب بدهید

  Reply
  • یکشنبه 11 تیر 1396 at 18:30
   Permalink

   سلام
   شما محلول AD3E را به مدت 5 روز بصورت قطره چکانی داخل حلق جوجه ها بچکانید.

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 19:22
  Permalink

  از کجا باید تهیه کنم و قیمتش چند است

  Reply
  • یکشنبه 11 تیر 1396 at 19:33
   Permalink

   محلول گفته شده را از داروخانه دامپزشکی تهیه نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 20:32
  Permalink

  سلام راهی هست که بتونی رطوبت دقیقو باهاش چک کنی چون من سه تا روطوبت سنج سام وان کره دارم ولی هرکدومشون یه چیزی میگه نزدیک چهار پنج درصد اختلاف دارن با هم

  Reply
  • دوشنبه 12 تیر 1396 at 09:47
   Permalink

   سلام
   سنسور های سام انگ باید کالیبره بشه ولی بهتر و دقیق تر از این نوع ، سنسور 2NTC تر و خشک PLC می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 11 تیر 1396 at 22:19
  Permalink

  سلام ببخشید جوجه هایم بی حال اند جیک جیک می کنند اما چشم خایش بسته است و ضعیف است تیا تت صیح دوام می اورد
  لطفا جواب بدهید با تشکر از سایت شما
  ببخشید سوال زیاد میپرسم من یک دانش اموز راهنمایی ام که به وسایل الکتریکی و حیوانات علاقه دارم

  Reply
  • دوشنبه 12 تیر 1396 at 09:49
   Permalink

   سلام

   بدلیل آب و هوای این فصل می باشد . شما جوجه ها رو با آب خنک و مولتی ویتامین پذیرایی نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 12 تیر 1396 at 06:01
  Permalink

  جواب بدین

  Reply
 • دوشنبه 12 تیر 1396 at 10:51
  Permalink

  سلام. برای پیگیری سفارش خرید با چه شماره ای تماس بگیریم؟
  بنده 6 روز پیش دستگاهی سفارش داده ام که هنوز به دستم نرسیده

  Reply
  • دوشنبه 12 تیر 1396 at 17:06
   Permalink

   سلام جناب ابراهیمی عزیز؛
   لطفا شماره سفارش محصول خود را بفرمایید تا پیگیری انجام شود
   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 12 تیر 1396 at 18:53
  Permalink

  با تشکر از پیگیری های خوبتان.
  شماره سفارش بنده 5961 میباشد.
  بفرمایید سفارش در چه مرحله ای هست؟
  کالای من الان دقیقا کجاست؟
  چون من سه روز دیگه نیستم. کی میرسه دستم؟
  سپاسگزارم

  Reply
  • دوشنبه 12 تیر 1396 at 19:16
   Permalink

   سلام
   خواهش میکنم / تشکر از اعتماد شما دوست محترم؛
   سفارش شما 7 تیر بدست ما رسید. مدت زمان ارسال 7 تا 10 روز کاری می باشد.
   طریقه ارسال: باربری
   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 12 تیر 1396 at 21:26
  Permalink

  از دی کیو شاپ ممنونم. این دستگاه رو خریدم برای آموزش و یادآوری. در آینده قطعا دستگاه های بزرگتری (صنعتی) را سفارش خواهم داد

  Reply
  • دوشنبه 12 تیر 1396 at 21:26
   Permalink

   یادگیری

   Reply
  • سه شنبه 13 تیر 1396 at 09:52
   Permalink

   سلام

   خواهش می کنیم / در خدمت شما هستیم

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 00:05
  Permalink

  جواب بده نه

  Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 01:10
  Permalink

  سلام بايد حتما دماي دستگاه دقيق ٣٧/٧باشه نميشه يكي ودودرجه بالا پايين باشه اشكال داره

  Reply
  • سه شنبه 13 تیر 1396 at 09:47
   Permalink

   سلام
   دقیق بودن دمای دستگاه جوجه کشی به سیستم کنترل و سنسور دما بستگی دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 13:44
  Permalink

  سلام برای پرورش جوجه یک روزه تا 14روزه از یک کمد چوبی استفاده کرد

  Reply
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 11:23
   Permalink

   سلام
   چوب ناقل قارچ و باکتری می باشد! بهتره برای پرورش از قفس چوبی استفاده نشود!

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 13:46
  Permalink

  سلام برای گرمای مکان جوجه یکروزه مرغ میتوان از لامپ قرمز استفاده کرد یا رنگ های دیگر بهتر است؟

  Reply
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 11:24
   Permalink

   سلام
   بهترین منبع گرمایشی برای جوجه ها لامپ مادون قرمز ( جیوه ای ) ، یا مادر مصنوعی می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 13:48
  Permalink

  سلام برای جوجه یکروزه تا 2ماهه چه دانی توصیه میشود

  Reply
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 11:26
   Permalink

   سلام

   تغذیه جوجه با دان پلیت بصورت پلکانی می باشد
   از پلیت سوپر استارتر تا 2 هفته اول بعد تا 1 ماه استارتر و تا دو ماهگی رشد 1 استفاده شود

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 15:07
  Permalink

  اگه دستگاه جوجه كشي دست سار باشه مثلا دماي ان يكي والا دو درجه كم وزياده بشه در طول٢١روز واگه از رطوبت سرد استفاده كنيم مشكلي پيش مياد ولي دما دستگاه خوب باشه

  Reply
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 11:27
   Permalink

   سلام

   اختلاف دما دو درجه در دستگاه جوجه کشی زیاد است! باعث از بین رفتن جنین و شوک حرارتی پیش می آید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 22:04
  Permalink

  سلام برای پرورش جوجه مرغ یک روزه میتوان از یک کمد چوبی استفاده کرد

  Reply
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 11:30
   Permalink

   سلام

   خیر/ جواب در پست قبلی

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 22:05
  Permalink

  سلام برای گرمای جوجه های یکروزه میتوان از لامپ قرمز استفاده کرد

  Reply
 • سه شنبه 13 تیر 1396 at 22:06
  Permalink

  سلام بهترین دان برای جوجه یکروزه تا دوماهه چه دانی است

  Reply
 • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 01:06
  Permalink

  در روز چند ساعت ميشه به دستگاه استراحت داد

  Reply
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 11:32
   Permalink

   سلام

   دستگاه جوجه کشی در دوره نیازی به استراحت ندارد. با فن دائم کار بلوئری که دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ دارد اکسیژن سازی مناسب و استاندارد به تمام طبقات می دهد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 01:06
  Permalink

  در روز چند ساعت ميشه به دستگاه استراحت داد

  Reply
 • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 09:50
  Permalink

  سلام
  ببخشید دستگاه من طوریه که باید به صورت بغل قرار داده شود تا چرخانده شود .
  و شما عرض فرمودید که باید نک تیز آن ها رو به پایین باشد
  یعنی جوجه ها بیرون نمیان

  Reply
 • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 12:55
  Permalink

  سلام. خسته نباشید.
  دستگاه ما هنوز به دستمان نرسیده!
  شماره سفارش 5961
  باربری شماره پیگیری نداره من زنگ بزنم پیگیری کنم؟

  Reply
  • پنجشنبه 15 تیر 1396 at 16:01
   Permalink

   سلام
   سفارش شما از کارخانه به باربری ارسال شد.
   به زودی به شهر شما خواهد رسید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 17:12
  Permalink

  جوجه كشي در دستگاه سخت يا نه

  Reply
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 18:57
   Permalink

   سلام

   کار با دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ بخاطر دارا بودن از سنسورهای 2Ntc و سیستم کنترل طرح پی ال سی و عدم استفاده از رله راحت می باشد و لذت جوجه کشی واقعی را می توانید احساس نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 14 تیر 1396 at 21:56
  Permalink

  سلام بهترین تغذیه برای مرغ تخم گذار چیست که در وزن تخم مرغ و میزان تخم گذاریش اثر عالی داشته باشه

  Reply
  • پنجشنبه 15 تیر 1396 at 08:57
   Permalink

   سلام
   ویتامین A در سایز تخم مرغ تاثیر مستقیم دارد . شما می توانید از علوفه هایی مانند شبدر و یونجه استفاده نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
   • شنبه 17 تیر 1396 at 00:08
    Permalink

    ویتامین Aدر چه چیز های دیگری هست. برای اینکه مرغ ها حداقل روزی یک تخم بکنن چه باید کرد

    Reply
    • یکشنبه 18 تیر 1396 at 10:22
     Permalink

     سلام

     ویتامین A در سبزیجات و علوفه موجود می باشد.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • پنجشنبه 15 تیر 1396 at 15:40
  Permalink

  با سلام و احترام دستگاه جوجه کشی 126تایی امروز به دستم رسید. همه چیز عالیست. ممنونم.
  فقط یه ظرف پلاستیکی هست. نفهمیدیم کاربردش چیه؟؟
  ظاهرا باید از آب پر کنیم و بذاریم زیر دستگاه واسه تامین رطوبت؟؟

  Reply
  • شنبه 17 تیر 1396 at 09:27
   Permalink

   سلام
   مبارکتون باشه / ان شالله خیر باشه

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 15 تیر 1396 at 21:57
  Permalink

  سلام
  اگر حلقه ی خونی دور جنین داخل تخم را بگیرد آن تخم باید از دستگاه خارج شود؟

  ببخشید زیاد سوال می پرسم

  Reply
  • یکشنبه 18 تیر 1396 at 09:53
   Permalink

   سلام

   این علائم باعث مرگ جنین می باشد. و باید از دستگاه جوجه کشی خارج شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 16 تیر 1396 at 19:54
  Permalink

  ببخشید زیاد سوال میکنم.
  من ظرف را پر از آب کردم. رطوبت 65الی 70درصد شده.
  در حالی که باید در مرحله ستر 60 باشه.
  حالا چه طوری میشه رطوبت رو کاهش داد؟

  Reply
  • یکشنبه 18 تیر 1396 at 09:49
   Permalink

   سلام
   رطوبت دستگاه برحسب محیط تنظیم می گردد. رطوبت نسبی محیط بالا می باشد و این نوع رطوبت کاذب می باشد.
   با یک لایه آب در ظرف رطوبت تنظیم می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 17 تیر 1396 at 00:06
  Permalink

  باسلام و خسته نباشید مقداری تخم مرغ داخل دستگاه دست ساز گذاشتم امروز که روز 7بود نطفه سنجی کردم نصفه بیشتریشون قشنگ جوجه ها معلوم میشد ولی تعداد اندکی انگار یک چیز تیره رنگ بود داخل و از همونام چنتاشون توش رگ داشت ولی باقی شون نداشت ب نظر شما جوجه میشن یا اصلا نطفه دارن خیلی ممنون

  Reply
  • یکشنبه 18 تیر 1396 at 11:44
   Permalink

   سلام
   در روز 7 جوجه کشی نباید جوجه مشخص باشد! جنین 7 روزگی به حالت رگ های عنکبوتی شکل می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
   • دوشنبه 19 تیر 1396 at 21:55
    Permalink

    سلام منم منظورم همون رگ های عنکبوتی شکله که بعضی شون دارن بعضی دیگر شون انگار یه چیز تیره توش هست میگی اونا خرابن آیا؟

    Reply
    • سه شنبه 20 تیر 1396 at 11:45
     Permalink

     سلام
     تخم نطفه دار هایی که داری رگه های عنکبوتی باشند دارای نطفه می باشند.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • شنبه 17 تیر 1396 at 09:04
  Permalink

  لطفا جواب بدین

  Reply
  • یکشنبه 18 تیر 1396 at 11:45
   Permalink

   سلام
   پاسخ داده شد

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 17 تیر 1396 at 20:55
  Permalink

  سلام لطفا جواب دوتا سوالمو بدین

  Reply
  • یکشنبه 18 تیر 1396 at 11:47
   Permalink

   سلام

   پاسخ داده شد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 18 تیر 1396 at 03:22
  Permalink

  سلام
  ببخشید دستگاه من طوریه که باید به صورت بغل قرار داده شود تا چرخانده شود .
  و شما عرض فرمودید که باید نک تیز آن ها رو به پایین باشد
  یعنی جوجه ها بیرون نمیان

  Reply
  • یکشنبه 18 تیر 1396 at 09:36
   Permalink

   سلام
   راک دستگاه که کج نمیشه، طریقه قراردادن تخم نطفه دار سر تیز به طرف پایین باشد.
   غیر از این مورد احتمال پاره شدن کیسه هوایی می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 19 تیر 1396 at 12:51
  Permalink

  ببخشید. منظور شما را از رطوبت کاذب متوجه نشدم.
  یعنی وقتی دستگاه رطوبت کاذب را نشان میدهد باید رطوبت محیط را کاهش دهیم؟

  Reply
  • دوشنبه 19 تیر 1396 at 15:16
   Permalink

   سلام
   رطوبت محیط در رطوبت دستگاه دخیل می باشد. شما در این فصل که رطوبت محیط بالا می باشد، حتی بدون ظرف آب رطوبت تقریبی 50 درصد را بر روی نمایشگر مشاهده می کنید.
   حتما در این فصل در کف دستگاه جوجه کشی یه ظرف آب کوچک اضافه نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 19 تیر 1396 at 12:53
  Permalink

  یک سوال هم داشتم اینکه بنده قصد خرید تخم نطفه دار دارم.
  باتوجه به اینکه از هم دور هستیم اطراف شهر ما نمایندگی فروش ندارید؟ میشه شماره تماس بدید زنگ بزنم جهت خرید تخم نطفه دار؟
  مراغه – آذربایجانشرقی

  Reply
  • دوشنبه 19 تیر 1396 at 15:17
   Permalink

   سلام
   شما برای خرید تخم نطفه دار مطمئن می توانید با 09114606526 تماس بفرمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 20 تیر 1396 at 01:25
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید ببخشید من یک دستگاه جوجه کشی 84تایی از شرکت بلدرچین دماوند خریداری کردم که برا اولین بار بود 30عدد تخم غاز گذاشتم که فقط 9تاشون نطفه داشتن که که دیروز فقط 3تا از جوجه ها در اومدن و 6عدد دیگر خفه شده بودن !تنظیم دما و آبپاشی از روز 15هم کردم و رطوبت هم در زمان ستربین64و68بود که علتش با توجه به دفترچه راهنما دستگاه 1:فکر کنم تخم های خراب رو بر نداشتم که تولید گاز آلوده کرده بود و 2:اینکه به غیر از اینکه چرخش راک tofهر60دقیقه یکبار بود و ton روی28بود هر روز چرخش چهار چرخش180درجه ای دستی روانجام ندارم.ببخشید منظور از گردش 180درجه رو میشه توضیح بدهید من متوجه نمیشوم (یعنی تخم رو که به صورت افقی رو سبد قرار داره رو روشو با مازیک علامت بزنم و به صورت دستی برعکس کنم؟یه سوال دیگه ببخشید:جوجه ها از روز28با مقدار یک سوراخ روی تخم ایجاد کردن تا 1روز به تخم ها دست نزدم ولی ترسیدم خفه بشن و خودمپوسته رو در آوردمو الان در سلامت کامل هستندبا اینکه رطوبت در هچر بالا بردم و دما رو هم رو36.8تنظیم کردم ولی مشکل به چه دلیل بود؟ لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  Reply
  • سه شنبه 20 تیر 1396 at 11:44
   Permalink

   سلام دوست عزیز؛
   مشکل اساسی را خودتان فرمودید،
   شما باید بعد از 10 روز نطفه بینی کنید و تخم نطفه دار های خراب و بدون نطفه رو از دستگاه جوجه کشی خارج نمایید.
   بهترین چرخش برای غاز 180 درجه می باشد، راک را ثابت نمایید و روزی 4 – 5 مرتبه بصورت دستی تخم ها را از یه پهلو به پهلوی دیگر چرخش دهید تا نطفه به زرده نچسبد.
   ضمنا” در این فصل غاز تخمگذاری ندارد و جوجه کشی غاز عمدتا در فصل زمستان می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 20 تیر 1396 at 22:49
  Permalink

  سلام خسته نباشین..
  ببخشید من دستگاهم همه چیش عالیه فقط نمی دونم با رطوبت محیط چکار کنم یه سوراخ نزدیک پشت فن قرار داره ویکی دیگه هم سمت دیگه بالا …من زیر پارکینگ خونه نگه میدارم وقتی بارون میاد روطوبت اونم بالا میره میخواستم بدونم چکار با این سوراخ دستگاه…من بخاطر اکسیژن کافی سوراخ گذاشتم اونو وقت دستگاه های اتومات چجوری کار میکنن ..یعنی اکسیژن وچجوری تنظیم میکنن ایا اونا منافظی برای اومدن هوای تازه یا اکسیژن ندارن ..ایا من میتونم با قرار دادن دستمال کاغذی نازک روی سوراخ ها جلوگیری ازرطوبت بیرون بکنم؟؟؟؟
  لطفا جواب بدین من رشته ام الکترونیک و دستگاهم اوتومات هست فقط با این موضوع مشکل دارم

  Reply
  • چهارشنبه 21 تیر 1396 at 09:09
   Permalink

   سلام
   شما باید رطوبت محیط را کاهش دهید تا به دستگاه جوجه کشی تداخلی ایجاد نکند!
   همچنین شما می توانید از فن های بلوئر با اکسیژن دهی سیرکوله استفاده نمایید.
   این مشکل بیشتر در دستگاه جوجه کشی هایی که فن پروانه ای بکار رفته ایجاد می شود!

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 21 تیر 1396 at 22:59
  Permalink

  سلام من چند تا تخم قرقاول دارم میخواستم بپرسم میتونم این تخمارو زیر مرغلاری بزارم ایا درمیاره

  Reply
  • پنجشنبه 22 تیر 1396 at 09:22
   Permalink

   سلام

   تخم قرقاول بخاطر سایزش که از تخم مرغ کوچیکتر است و بخاطر نازک تر بودن احتمالا می شکند.
   بهترین جوجه درآوری قرقاول در دستگاه جوجه کشی انجام می شود.

   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 22 تیر 1396 at 08:39
  Permalink

  سلام

  ببخشید شرکت شما دماسنج دیجیتال میفروشه

  Reply
 • پنجشنبه 22 تیر 1396 at 09:18
  Permalink

  سلام واکسن برای جوجه ضروری یه ؟و از چه سنی باید زد ؟و در چه دوره هایی ؟

  Reply
  • شنبه 24 تیر 1396 at 09:46
   Permalink

   سلام
   واکسیناسیون جوجه ها از 30 روز به بعد انجام می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
   • شنبه 24 تیر 1396 at 15:50
    Permalink

    یعنی از سی روزگی

    Reply
    • شنبه 24 تیر 1396 at 19:29
     Permalink

     بله واکسیناسیون پرندگان بومی در یک ماهگی انجام می شود.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • جمعه 23 تیر 1396 at 15:05
  Permalink

  سلام اگه میشه جواب سوال منو بدین

  Reply
  • شنبه 24 تیر 1396 at 09:47
   Permalink

   سلام

   راجع به واکسن پاسخ داده شد

   Reply
 • شنبه 24 تیر 1396 at 11:00
  Permalink

  سلام این دستگاه جوجه کشی 96تایی که در پایین است اسکندریه یا نه
  من در یه سایت دیگه بود96تایی اسکندری با قابلیت 98درصد آیا این همونه چون قیمتش توی اون سایت بیشتر تز این سایت است

  Reply
  • شنبه 24 تیر 1396 at 12:14
   Permalink

   سلام
   نه این دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ ( کاکس ) می باشد.
   98 درصد؟؟!! چرا 100 % نه؟؟!!!!
   به تبلیغات زرد هرگز توجه نکنید!!
   جوجه کشی هزاران پارامتر دارد ، یکی از آنها دستگاه جوجه کشی می باشد.
   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ به گواه مشتریان ، هر تخم غازی که نطفه داشته باشد تبدیل به جوجه می شود. ( جوجه کشی غاز ، سخت ترین نوع جوجه کشی می باشد) که این آمار یعنی 100 درصد تخم نطفه دار سالم تبدیل به جوجه غاز شدند.

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
   • شنبه 24 تیر 1396 at 15:51
    Permalink

    داداش این دستگاهی که تو سایته اسمش کاکس است ؟

    Reply
    • شنبه 24 تیر 1396 at 19:31
     Permalink

     سلام
     بله کاکس

     دی کیو شاپ

     Reply
   • شنبه 24 تیر 1396 at 15:58
    Permalink

    شما میگی تبلیغاته ولی من تو سایتش که بودم مشتری هاش ازش خیلی راضی بودن

    Reply
    • شنبه 24 تیر 1396 at 19:38
     Permalink

     سلام

     شما مستقیم از مشتری های هر کمپانی پرس و جو فرمائید.

     دی کیو شاپ

     Reply
 • شنبه 24 تیر 1396 at 15:55
  Permalink

  ساخت کدام شرکته ؟و آیا راندمانش از اون دستگاهی که من میگم (اسکندری 96تایی)بیشتره ؟

  Reply
  • شنبه 24 تیر 1396 at 19:37
   Permalink

   تمام دستگاه های جوجه کشی مونتاژ داخل می باشد. دی کیو شاپ درصدی خاصی در رابطه با جوجه درآوری اعلام نمی کند! چرا که جوجه کشی هزاران پارامتر دارد و دلایل مختلفی در جوجه در آوری وجود دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 26 تیر 1396 at 14:52
  Permalink

  سلام
  زمان انتقال به هچر پایان روز هجدهم(شروع روز نوزدهم)است یا پایان روز هفدهم(شرورع روز هجدم)

  Reply
 • دوشنبه 26 تیر 1396 at 16:53
  Permalink

  سلام…خسته نباشین
  میخواستم بدون تخم اردک خارجی چند روزه در میاد من گذاشتم تو دستگاه..ولی بعضی افراد محلی میگن 35 روزه ولی من خوندم که 28 روز در میاد من تو ستر میترسم دچار اشتباه بشم…لطفا راهنمایی م کنین

  Reply
  • دوشنبه 26 تیر 1396 at 18:59
   Permalink

   سلام
   مدت زمان جوجه کشی اردک در دستگاه جوجه کشی از 28 تا 35 روز بسته به نژاد متفاوت می باشد.
   شما برای اطلاعات بیشتر لطفا به بخش مقالات علمی دی کیو شاپ مراجعه نمایید ، و مطلب ” شرایط جوجه کشی “ از لینک زیر را مطالعه نمایید.

   https://www.dq1.ir/%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d8%ac%d9%88%d8%ac%d9%87-%da%a9%d8%b4%db%8c/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 28 تیر 1396 at 19:55
  Permalink

  لطفا جواب سوال من رو بدین

  Reply
  • شنبه 31 تیر 1396 at 15:58
   Permalink

   سلام
   پاسخ داده شد

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 04 مرداد 1396 at 13:20
  Permalink

  سلام خسته نباشید علت اینکه بعضی از تخم ها زودتر نوک میزنن ولی هنوز کامل نشه و نمیتونه بیاد بیرون از تخم چیه یه ماده کف مانندی هم از قسمت نوک زده میزنه بیرون

  Reply
  • پنجشنبه 05 مرداد 1396 at 09:35
   Permalink

   سلام
   دلیل های مختلف داره ، مدت زمان نگهداری تخم نطفه دار در بیرون دستگاه جوجه کشی با دمای بالا زیاد می باشد و به همین ترتیب جنین تخم نطفه دار قبل از ورود به ماشین جوجه کشی شروع به رشد و نمو کرده است.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 06 مرداد 1396 at 22:02
  Permalink

  سلام دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 2قابلیت جوجه کشی مرغ شاخدار را دارد؟

  Reply
  • دوشنبه 09 مرداد 1396 at 09:04
   Permalink

   سلام
   همه دستگاه های جوجه کشی قابلیت جوجه درآوری تمام پرندگان بخصوص مرغ شاخدار را دارا می باشد.
   از لحاظ جوجه کشی ، مرغ شاخدار جز دسته پرندگان راحت هچ می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 08 مرداد 1396 at 14:04
  Permalink

  سلام کسی نیست پاسخ بده

  Reply
  • دوشنبه 09 مرداد 1396 at 09:00
   Permalink

   سلام
   گروه فنی دی کیو شاپ آماده پاسخگویی می باشد.

   Reply
 • دوشنبه 09 مرداد 1396 at 07:23
  Permalink

  اللو لطفا جواب بدین

  Reply
  • دوشنبه 09 مرداد 1396 at 09:04
   Permalink

   سلام
   پاسخ داده شد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 09 مرداد 1396 at 22:17
  Permalink

  ببخشید من هر شش ساعت تخم مرغ هامو چرخش میدم ولی نمیدونم چرا نطفه ش به یه جا چسپیده این عادیه یا نه با تشکر لطفا جواب بدید

  Reply
  • سه شنبه 10 مرداد 1396 at 17:13
   Permalink

   سلام

   مدت زمان طولانی باعث می شود نطفه به زرده بچسبد و مرگ جنین پیش بیاید!
   زرده حالت جذب کنندگی دارد و در چرخش مدت طولانی دستگاه جوجه کشی باعث مرگ جنین و تلفات می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 12 مرداد 1396 at 11:18
  Permalink

  سلام.ببخشید یه سوال دارم اگه کسی میدونه لطفا کمکمون کنه.بابام زیره مرغش تخم مرغ گذاشته.ما نمیخایم که جوجه هاش دربیان.برای اینکه کاری کنیم که جوجه هاش در نیاد چکار باید بکنیم؟باید جوری هم باشه که بابام نفهمه که چکار کردیم که جوجه هاش درنیومدن.واقعا ممنون میشم کمکم کنید

  Reply
  • پنجشنبه 12 مرداد 1396 at 17:28
   Permalink

   سلام
   برای اینکه تخم مرغ ها تبدیل به جوجه نشوند ، بجای تخم نطفه دار از تخم خوراکی استفاده نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 14 مرداد 1396 at 11:29
  Permalink

  جوجه هاي كبك من به دنيا اومدن ولي همشون فلج هستن علت چيه؟؟؟

  Reply
  • شنبه 14 مرداد 1396 at 11:41
   Permalink

   سلام
   دلایل مختلفی دارد / احتمال رطوبت کاذب دستگاه جوجه کشی باشد و یا احتمال کمبود ویتامین AD3E مولد باشد که به جوجه ها منتقل شده باشد..

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 14 مرداد 1396 at 11:37
  Permalink

  راه حلي است كه جوجه هاي فلج شده خوب بشن

  Reply
  • شنبه 14 مرداد 1396 at 11:53
   Permalink

   سلام
   ویتامین AD3E بمدت 3 روز به جوجه ها داده شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 19 مرداد 1396 at 09:04
  Permalink

  سلام من جوجه هام بیرون اومدن اما سه تا شون بیرون نیومدن وقتی شکستمشون همشون جوجه کامل بودن زرده هم وارد بینیشون شده بود به نظر شما اونا خفه شده بودن یا میومدن بیرون
  باتشکر

  Reply
  • یکشنبه 22 مرداد 1396 at 18:30
   Permalink

   سلام
   احتمالات زیادی دارد / یکی از احتمالات عدم تهویه کافی و مطلوب می باشد
   دلیل بعدی عدم چرخش کامل و مناسب دستگاه جوجه کشی می باشد و دلیل بعدی ضعیف بودن اون تعداد تخم نطفه دار می باشد که جوجه توان بیرون آمدن از تخم نطفه دار را نداشته است.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 19 مرداد 1396 at 09:05
  Permalink

  تا روز ۲۳ هم صبر کردم

  Reply
  • یکشنبه 22 مرداد 1396 at 19:18
   Permalink

   دوست محترم به سوال شما در بالا پاسخ داده شد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 25 مرداد 1396 at 06:13
  Permalink

  سلام
  واقعا ببخشید زیاد یوال می کنم
  اگه جوجه داخل تخم تز طرف تیز تر تخم نک بزنه زنده می مونه

  Reply
 • چهارشنبه 25 مرداد 1396 at 06:15
  Permalink

  سلام واقعا ببخشید زیاد سوال می کنم
  اگه جوجه ها از طرف تیز تر تخم نک بزنن زنده میمونن

  Reply
  • پنجشنبه 26 مرداد 1396 at 09:27
   Permalink

   سلام / خواهش می کنیم
   زنده می مانند / قبلا اشاره شد . مشکل از چرخش دستگاه جوجه کشی و حالت جنین می باشد که بجای اینکه از قسمت وسط تخم نطفه دار نوک بزنند از سر تیز نوک می زنند.

   موفق باشید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 26 مرداد 1396 at 19:16
  Permalink

  سلام
  ایا میتونم تخم کبک وتخم مرغ باهم درون دستگاه بذارم چون دمای حرارات هردوتاشون تقریبا تویه رنجه واینکه فقط دوره جوجه کشی شون فرق میکنه باید سه روز زودتر تخمهاروبزارم که دوره هچشون باهم بشه ممنون میشم جوابم بدین

  Reply
  • شنبه 28 مرداد 1396 at 09:06
   Permalink

   سلام
   با رعایت زمانبندی می توان تخم نطفه دار کبک و مرغ را باهم جوجه کشی نمایید.
   مدت زمان جوجه کشی تخم نطفه دار کبک : 23 – 24 روز
   مدت زمان جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ : 21 روز

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 07 شهریور 1396 at 22:09
  Permalink

  سلام
  وقت بخیر
  من یه جایی خوندم که هر عدد تخم مرغ حدودا 0.28متر مکعب در ساعت اکسیژن نیاز دارد
  میخواستم بپرسم آیا این مقدار از روز اول جوجه کشی شروع میشود یا از 10 روزگی به بعد؟
  و یه سوال دیگه
  موقع به دنیا آمدن جوجه ها دما و رطوبتشون باید چه مقدار و چند روز باشد؟
  ممنونم
  سپاس

  Reply
  • پنجشنبه 09 شهریور 1396 at 18:02
   Permalink

   سلام
   در رابطه با سوال اول شما منبع موثقی وجود ندارد.
   در رابطه با سوال دوم ؛ دما هچر : 37.2 درجه سانتی گراد و رطوبت دوره هچر : بسته به نوع پرنده 65 – 70 درصد

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 08 شهریور 1396 at 15:24
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  دستگاه جوجه کشی (168تایی تمام اتو ماتیک)من نوسانات رطوبت بین60تا85ونوسانات دما بین 37تا39درجه دارد .من از رطوبت ساز صنعتی(ظرف و المنت)استفاده میکنم.دو بار تخم گذاشتم در هردو نتیجه نگرفتم فقط 10تا15تا از 100تخم جوجه در اومد بقیه فقط جنین مرده بودند.مشکل من رو میشه حل کنین.ایا مشکلش از نوسانات دماست یا چیز دیگری میتونه باشه .تهویه اش خوبه.

  Reply
  • پنجشنبه 09 شهریور 1396 at 17:59
   Permalink

   سلام علیکم
   دستگاه جوجه کشی شما از لحاظ سیستم کنترل مشکل دارد و این نوسانات زیادی که فرمودید باعث اختلال در جوجه کشی شده و مرگ جنین دارد.
   رطوبت دستگاه جوجه کشی باید بصورت رطوبت سرد و خنک باشد تا با گرمایی که هیتر دستگاه دارد باعث خفگی جوجه ها نشود و اکسیژن تازه و رطوبت سرد به دستگاه تزریق کند.
   عملا رطوبت المنتی در دستگاه جوجه کشی منسوخ شده است.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 12 شهریور 1396 at 00:49
  Permalink

  سلام من دستگاه جوجه کشی 126 تایی خریدم روش نوشته 84 تاستر 42هچر حالا این یعنی چی نمیتونم همون روز اول 126 تا تخم بزارم داخل دستگاه

  Reply
  • یکشنبه 12 شهریور 1396 at 10:14
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی را از چه شرکتی خریدین؟ چند تا راک داره؟


   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 13 شهریور 1396 at 12:45
  Permalink

  سلامی دوباره
  روز بخیر
  من چرخش تخم هارو تقریبا 2 ساعت یک بار انجام میدهم(45 درجه)
  آیا کافی هست؟

  Reply
  • دوشنبه 13 شهریور 1396 at 16:31
   Permalink

   سلام
   بله چرخش تخم نطفه دار ها در دستگاه جوجه کشی باید به آرامی و به حالت گهواره ای انجام شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 28 شهریور 1396 at 21:54
  Permalink

  سلام
  وقت بخیر
  بعد از اولین شکستگی تخم توسط جوجه ، چه قدر زمان میبرد تا جوجه خارج شود؟

  Reply
  • چهارشنبه 29 شهریور 1396 at 09:24
   Permalink

   سلام
   معمولا اگر جوجه ها از لحاظ مولد ضعفی نداشته باشند 2 – 3 ساعت از تخم نطفه دار کامل بیرون می آیند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 30 شهریور 1396 at 10:20
  Permalink

  سلام با من در تماس شوید

  Reply
 • جمعه 07 مهر 1396 at 20:00
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید من در نظر دارم یک مزرعه پرورش جوجه شتر مرغ (تبدیل تخم شتر مرغ به جوجه به وسیله دستگاه جوجه کشی )راه اندازی کنم. میخاستم راهنماییم کنید …..1:برای راه اندازی این مزرعه چه مقدار سرمایه اولیه نیاز دارم ؟
  2:چه دستگاه جوجه کشی برای من که تازه میخام اینکارو شروع کنم بهتره ؟
  3:توظیح در مورد دستگاه جوجه کشی و قسمت های مختلفش؟
  4:چه اندازه زمین و چه مکان هایی مثلا چند تا اتاق و در چه اندازه هایی لازم است ؟
  5:آیا این کار سود آوری خوبی داره یا نه ؟
  6:چه وسایلی مورد نیاز است برای راه اندازی این مکان؟
  7:توظیح در مورد خوراک جوجه ها ؟
  8:چگونه تشخیص دادن تخم نطفه دار از تخم بدون نطفه ؟
  خیلی ممنون
  لطف میکنید به همه سوالاتم جواب بدید (اگر مقاله خوبی در این مورد سراغ دارید که تمام سوالاتم و راهنمایی های لازم رو برای راه اندازی این مکان رو پاسخ میده لطفا معرفی کنید).ممنونم

  Reply
 • جمعه 14 مهر 1396 at 08:31
  Permalink

  با عرض سلام و خسته نباشی
  میخواستم بدونم دستگاه مادر مصنوعی برای بعد از بدنیا امدن جوجها و نگهداری از جوجه که بتونه دما و رطوبت و محیطی کامل استریل داشته باشه وجود داره بنده تو کار پرورش طوطی سانان هستم چون از بدو تولد به جوجها باید سرلاک بدن نیاز به چنین دستگاهی دارم که تلفات جوجها بیاد پایین اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  Reply
 • دوشنبه 24 مهر 1396 at 16:13
  Permalink

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم غذای جوجه یک روزه تا 15 روزه چی هست اگه امکانش هست ترکیب شو بهم بگید خیلی ممنونم

  Reply
 • یکشنبه 28 آبان 1396 at 15:07
  Permalink

  سلام جوجه هام ۳ ماه دارن ولی هیچی بزرگ نمیشن انگار جوجه ۲ هفتن

  Reply
 • چهارشنبه 01 آذر 1396 at 17:44
  Permalink

  باسلام وعرض ادب لطفا کمکم کنید بنده یک دستگاه کارتونی جوجه کشی درست کردم که دما ورطوبت آن 37/5و60است هرچهار ساعت یکبار منظم وآهسته چرخش را انجام میدهم ولی دیشب ازساعت سونیم شب تا شش وده دقیقه صبح به علت اتصالی وجستن فیوز برق من قطع شد حالا دقیق نمیدونم چند ساعت بوده ولی درهمین تایم این اتفاق رخ داده وقتی مجدد برق را وصل کردم دما از37 به 22ورطوبت80درصد شده بود که دوباره به حالت عادی برگشت لطفا بهم بگویید خطر فلج یا مرگ 9عدد تخم مرغم وجود دارد وچگونه بفهمم جنینم زنده یا مرده است من درروز 6هستم کمکم کنید

  Reply
 • سه شنبه 14 آذر 1396 at 22:21
  Permalink

  با سلام دمای دستگاه ۳۷.۵هستش میاد پایین ۲۶/۵میرسه روشن میشه آیا مشکلی واسه جوجه کشی پیش نمیاد لطفا راهنمایی کنید .تشکر

  Reply
 • جمعه 01 دی 1396 at 20:42
  Permalink

  با سلام و عرض ادب .
  بنده یک دستگاه جوجه کشی 670 تایی از اسکندری خریداری نموده ام و در چند مرحله جوجه کشی از تخم مرغ به مشکلی برخورد نموده ام که امیدوارم کمکم نمائید . دستگاه دارای 12عدد سبد و 3طبقه راک می باشد که 6تای آن در سمت راست و 6عد دهم در سمت چپ چیده می شود . سبد های سمت راستی هچ آن خوب است در حد 80% به بالا ولی هچ سبدهای سمت چپ در حد صفر از 5% هم کمتر. بعد از اتمام کار جوجه کشی تخم های هچ نشده را که بر رسی می کنم مشاهده می شود که اکثر آنها جنین در آنها تشکیل و تا مرحله پایانی رسیده و فقط از تخم خارج نشده اند و جوجه های اندکی هم که هچ شده اند اکثرا ناقص و خشک و پر و بال به هم چسبیده که پس از چند ساعت تلف می شوند . به نظر شما آیا توزیع نا مناسب دما یا رطوبت در فضای دستگاه در این مشکل دخیل است یا مشکل دیگری دارد . لطفا مرا راهنمایی نمائید . با تشکر

  Reply
 • جمعه 08 دی 1396 at 11:02
  Permalink

  با سلام . من در تاریخ اول دی در مورد هچ نا مساوی جوجه ها در سمت چپ وراست دستگاه سئوال نمودم که تاکنون جواب نداده اید .با عنایت به لطف و مرحمت شما خواهشا مرا راهنمایی فرمائید .

  Reply
 • شنبه 09 دی 1396 at 13:26
  Permalink

  سلام من یک روزه تخم هارو داخل دستگاه قرار دادم .دما دستگاه خوبه .ولی رطوبت رو هرکاری میکنیم به۶۰درجه نمیرسه بین۵۴تا۵۸ هستش همیشه میخاستم بدونم‌ مشکلی پیش نمیاد؟

  Reply
 • شنبه 09 دی 1396 at 13:28
  Permalink

  ببخشیددوباره مزاحم شدم با چه روشی رطوبت دستگاه رو ببریم بالا .ظرف اب گذاشتیم۴عددبعد حوله خیس هم میزاریم ولی رطوبت به۶۰نمیرسه لطفا راهنمایی کنید

  Reply
 • یکشنبه 08 بهمن 1396 at 13:56
  Permalink

  سلام ، ببخشید اگه بخواهم داخل دستگاه تخم بلدرچین بزارم باید نوک تخم پایین باشه یا به صورت خوابیده بزارم یک سوال دیگه هر چند ساعت یکـبار و چند درجه بچرخونم و دما و رطوبت باید برای تخم بلدرچین چند باشه؟؟؟؟؟؟خیلی ممنون از سایت خوبتون لایک داره لایک

  Reply
 • یکشنبه 08 بهمن 1396 at 13:59
  Permalink

  سلام ببخشید واکسن برای بلدرچین چی خوبه و در چند روزگی بزنیم خوبه.

  Reply
 • یکشنبه 08 بهمن 1396 at 16:34
  Permalink

  سلام .من چطور بفهمم تخمی که میخرم نطفه دار هست یا نه ،چطور دستگاه جوجه کشی برای کسی که تجربه نداره درست کنم؟مرسی

  Reply
 • دوشنبه 09 بهمن 1396 at 16:10
  Permalink

  سلام،سوالاتی که کرده بودم رو میشه جواب بدید چون می خواهم تخم بزارم تو دستگاه می خواهم با مشکل مواجه نشوم.

  Reply
 • پنجشنبه 19 بهمن 1396 at 01:26
  Permalink

  سلام.من ٨عدد تخم مرع داخل دستگاه گذاشتم الان ٢٢ روز گذشته تو هفته اول همه رو چک کردم جنین داشتن و سالم ولی هنوز هچ نشدن دستگاه رو خودم ساختم همیشه هم دما رطوبت و چرخشش اوکی بوده به نظر شما چرا هنوز هچ نشدن؟

  Reply
 • جمعه 20 بهمن 1396 at 16:45
  Permalink

  سلام اشکالی نداره روی تخم ها رو با ماژیک علامت گذاری کرد
  مواد داخل ماژیک رو تخم ها اثر میذاره؟

  Reply
 • دوشنبه 23 بهمن 1396 at 11:45
  Permalink

  ببخشید من یه دستگاه جوجه کشی درس کردم و دو دماسنج استفاده کردم .یکی دیجیتا و یکی الکلی اما الکلی عدد ۳۶ و دیجیتال عدد۴۰ رو نشون میده و یک بار جوجه کشی کردم با این دما از بیست تا چهار تا جوجه در اومد میخواستم بدونم کدوم دماسنج دقیقه آیا دماسنج های الکلی دقیق هستن و همراه دماسنج دیجیتال رطوبت سنج هس اگه با این رطوبت سنج جوجه کشی کنم نتیجه مطلوب میگیرم و قبلا هم با همین رطوبت سنج جوجه کشی کردم که رطوبت روی ۵۱ بود

  Reply
 • دوشنبه 23 بهمن 1396 at 11:46
  Permalink

  سلام

  Reply
 • دوشنبه 23 بهمن 1396 at 13:42
  Permalink

  با سلام تخم کبوتر چند روز و چقدر دما لازم دارد تا در بیاید

  Reply
 • سه شنبه 24 بهمن 1396 at 23:46
  Permalink

  سلام ببخشید دستگاه جوجه کشی دماش ب ۳۷نمی رسه بین ۳۶گیر میکنه علت اش چی

  Reply
 • جمعه 27 بهمن 1396 at 14:05
  Permalink

  سلام
  رطوبت دستگاه من از70پایین ترنمیاد درصورتی که باید برای تخم بوقلمون بین52-57درصد باشه
  دمامناسبه ودقیقا37.5هست میشه راهنمایی کنید
  باتشکر

  Reply
 • چهارشنبه 09 اسفند 1396 at 15:56
  Permalink

  باسلام. من سه ماه پیش یه دستگاه جوجه کشی صدتاایی مارک سِوان خریدم. دوسری داخلش تخم اردک گزاشتم ولی هر دوبار ناموفق بود. ما گیلان زندگی میکنیم. نمیدونم چرا اینطور میشه ، دفعه اول بیست تا تخم اردک و دفعه دوم ده تا ، دما رو سی و هفت و نیم گزاشتم و رطوبت رو تا شصت و پنج تا شصت و هفت متغیر بود ، تمام تخم ها ، به مرحله هچ میرسن ولی بیرون تخمها سیاه میشه که یعنی وقتی روز بیست و هشتم یا بیست و نهم میشکونمش میبینم جوجه مُرده داخل تخم‌ ، نمیدونم چکار کنم ، اصلا وقتی جوجه ها میمیرن آدم یه جورایی ناامید میشه و بی رغبت،،، اگه میشه راهنماییم کنید ، دفترچه راهنمای دستگاهم تماما ب زبان چینی بود و ازش نتونستم کمکی بگیرم، بعضی تخمها نوک میزنن ولی خفه میشن، ممنون میشم

  Reply
 • پنجشنبه 02 فروردین 1397 at 15:42
  Permalink

  سوال :باسلام دستگاه راک هرچندساعت بایدصدوهشتاددرجه بچرخد؟؟

  Reply
 • پنجشنبه 16 فروردین 1397 at 20:31
  Permalink

  با سلام
  من یه دستگاه دارم که هر سه ساعت 20 دقیقع تخمارو تکون میده به نظر شما اسیبی به تخما که وارد نمیکنه

  Reply
 • Pingback: جوجه کشی بلبل | آموزش پرورش و نگهداری بلبل هزار دستان

 • شنبه 08 اردیبهشت 1397 at 11:29
  Permalink

  سلام
  خیلی ممنون از مطالب که منتشر میکنید.

  Reply
 • جمعه 14 اردیبهشت 1397 at 11:23
  Permalink

  سلام
  امروز روز ۲۱ جوجه کشی دستگاهمه الان یه دونه از تخم مرغا نک نمیزد بعد فکر کردم که سرش به طرف تیز تر تخم هستش به خاطر همین کمی از طرف تیز تخم رو شکستم تا خفه نشه الان وقتی نگا کردم دیدم داره از طرف پهن تر نک میزنه به نظرتون زنده میمونه چون اون سوراخ کمی بزرگه و خون هم ازش اومد

  Reply
 • جمعه 21 اردیبهشت 1397 at 19:54
  Permalink

  سلام من یه دستگاه خانگی ایزی باتور ۵ دارم میخاستم ببینم چطوری به برق اضطراری وسلش کنم.وچطوری قبل از این که تخمو داخل دستگاه بزارم بفهمم نطفه دارن؟ لطفا بگید ممنون

  Reply
 • پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 at 14:04
  Permalink

  سلام ببخشید ميشه تخم کاسکو هم زیر پای مرغ خوابوند؟؟
  ممنون

  Reply
 • پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 at 23:31
  Permalink

  سلام من روز اول جوجه کشی نوک تخم مرغها رو رو به بالا گذاشتم و روز دوم فهمیدم که قسمت پهنا باید بالا باشه و درستش کردم آیا مشکلی ایجاد میشه؟ و دستگاهو خودم ساختم و زاویه چرخشم نود درجه است

  Reply
 • جمعه 28 اردیبهشت 1397 at 09:17
  Permalink

  سلام اگر در روز اول جوجه کشی حرارت به مدت ۹ ساعت ۳ درجه بالاتر برود چه اتفاقی می افتد؟؟

  Reply
 • شنبه 12 خرداد 1397 at 12:57
  Permalink

  سلام وقتتون بخیر.من ۱۸ تا تخم کبک گذاشتم زیر یه مرغ روز ۴ یا ۵ بود متوجه شدم پای مرغه خیلی قارچ زده یه پماد کلو بتازول زدم ،فرداش دیدم همه تخما چرب شده.با حوله مرطوب یه کم خشکشون کردم ولی زیاد تغیر نکرد چند روز پیش یه دونه از تخمارو شکونده بود دیدم که زرده ش سالمه .امروز یه پوست تخم در لونه ش دیدم که یه زره از زردهش باقی مونده بود.نظرتون چه به نظرتون تخما اسیب دیدن براثر پماد چرا تخما شکسته میشن میشه بر اثر نداشتن نطفه باشه.

  Reply
 • جمعه 18 خرداد 1397 at 15:59
  Permalink

  سلام خسته نباشید من اولین بارم هست جوجه کشی میکنم ۶عدد تخم گذاشتم ولی الان یکی دراومده بقیه فعلن همینجوری موندن مشکل چیه

  Reply
 • جمعه 18 خرداد 1397 at 19:10
  Permalink

  سلام من بار اول هست جوجه کشی می کنم 6 عدد تخم گزاشتم ولی فقط یک دونه باز کرده آیا بقیه تخم ها باز می شود یا خیر راه چار نشان بدید

  Reply
 • جمعه 18 خرداد 1397 at 19:21
  Permalink

  ببخشیذ چی شد کسی هست جواب بده

  Reply
 • سه شنبه 19 تیر 1397 at 21:49
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید من ۱۱تا تخم مرغ گذاشتم زیر یه مرغ کرچ بعد از روز چهارم دیدم که یکی از تخمها شکسته شده بعد همه ی تخمها را کثیف کرده بود طوری که زردش به همه تخمها چسبیده بود با یه دستمال حوله ای که با آب ولرم مرطوبش کرده بودم روشون را پاک کردم ولی خیلی چسبیده بودم با زحمت پاکش کردم و خشکشون کردم تخمها همه رگ خونی داشتن به نظر شما بهشون که آسیب نرسیده تخمها را پاک نمیکردم مشکلی پیش نمیومد به نظرتون پاکش کردم آسیب دیدن میشه لطف کنین جواب من را بدین

  Reply
 • جمعه 22 تیر 1397 at 10:26
  Permalink

  ببخشيد من پريروز برق دستگاهم رفت دما هميشه رو 39 درجس
  دستگاهم دو تا تهويه به اندازه كاسه كوچيك داره
  برق رقتن به مدت 2 ساعت بود
  دماي اتاق هميشه روي 32 31 درجس ميخواستم بپرسم ايا مشكلي پيش اومده؟
  صبح نطفه بيني كردم سالم بودن ايا علاِعمي داره؟

  Reply
 • دوشنبه 25 تیر 1397 at 15:06
  Permalink

  میشه جوابم بدیدخیلی نگران هستم

  Reply
 • شنبه 30 تیر 1397 at 22:41
  Permalink

  سلام
  من تخم مرغ را درون دستگاه گذاشتم و الان روز ۲۱ هست درون تخم یع خط های سیاه رنگی وجود دارد زیاد نیست یع کم بعد روی تخم اثری از ترک یا شکستگی تخم وجود ندارد آیا جنین زنده است یا مرده خیلی خیلی نگرانم

  Reply
  • یکشنبه 31 تیر 1397 at 18:52
   Permalink

   سلام
   خط های سیاهی که میبینید پرهای جوجه هست، کم کم در حال جذب بندناف می باشد تا کامل شود و نوک بزند. بهتره که درب دستگاه در 3روز آخر زیاد باز نماند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 31 تیر 1397 at 20:06
  Permalink

  سلام
  ببخشید الان روز ۲۳ هست تا روز ۲۵ آیا جوجه از تخم بیرون خیلی خیلی نگرانم

  Reply
 • یکشنبه 31 تیر 1397 at 20:14
  Permalink

  ببخشید سوال میکنم آیا ممکن است که جوجه ها تا ۲۵ روز درون تخم باشن
  باتشکر

  Reply
 • چهارشنبه 03 مرداد 1397 at 09:00
  Permalink

  سلام من هروقت جوجه میگیرم دوتایی میگیرمو بزرگشون میکنم.سال پیش جوجه هام تا یک سالگی بردمشون ولی به دلیل سروصداشون یکیشو دادم پنچ تا جوجه گرفتم(چون دوسشون داشتم دلم نمیومد بکشمشون)اون جوجه هاهم مریض بودن مردن و خروس دیگمم مریض کردن اونم مرد…امسال دوتا جوجه گرفتم میبینم عطسه میکنند جوجه های دیگمم مریض میکنند خاهش میکنم کمکم کنید…….منتظرم….

  Reply
  • سه شنبه 09 مرداد 1397 at 19:19
   Permalink

   سلام
   به جوجه آنتی بیوتیک به مدت 7 روز دهید. وظمنا در آب AD3E اضافه کنید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 03 مرداد 1397 at 09:02
  Permalink

  لطفا

  Reply
 • شنبه 06 مرداد 1397 at 10:22
  Permalink

  سلام وقت بخیر،دستگاه صنعتی۲۷۰۰تایی دارم،متاسفانه قطعی برق روزی ۲ساعت هست،موتور برق ندارم،چطور میشه دما میزان بشه که حداقل آسیب داشته باشم،با تشکر ازشما

  Reply
  • شنبه 13 مرداد 1397 at 15:23
   Permalink

   سلام
   بستگی به جنس دستگاه دارد تا در زمان قطعی برق مشکلی پیش نیاید.
   دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ با دارا بودن از عایق پلی استایرن (EPS) در جداره ها ، بهینه سازی در اتلاف دما می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 10 مرداد 1397 at 12:36
  Permalink

  سلام یه سوال داشتم تو دستگاه دست ساز از چندم نباید تخم مرغ ها رو چرخاند من ۵ ماه ساعت نه صبح تخم ها رو گذاشتم پس باید تا ۲۳ آن ماه ساعت نه صبح چرخش رو انجام بدم یا ۲۲ام ماه میشه جواب بدید؟

  Reply
  • شنبه 13 مرداد 1397 at 15:19
   Permalink

   سلام
   3 روز آخر تمام پرندگان در دستگاه جوجه کشی نیازی به چرخش ندارد و به هچر منتقل می شود.
   در مرحله هچر غیر از ثابت نگه داشتن راک ، دما و رطوبت را طبق مرحله هچر باید تنظیم کنید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 11 مرداد 1397 at 06:48
  Permalink

  سلام، ببخشيد من يه دستگاه ايزى باتور يک دارم، تخم مرغ گذاشتم توش، وتنظيمات دستى بهش دادم، روز شمارش از شماره ده پايينتر نمياد و از چهل هم بالاتر نميره، چيکار بايد بکنم؟ بسيار ممنونم

  Reply
  • شنبه 13 مرداد 1397 at 15:17
   Permalink

   سلام
   سیستم کنترلر دستگاه احتمالا از کار افتاده باید با شرکت مربوطه در ارتباط باشید تا مشکل شما حل شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 21 مرداد 1397 at 10:00
  Permalink

  سلام من یک دستگاه ایزی باتور 2 خریدم داخلش تخم بلدرچین گذاشتم رطوبتش دیشب روی 80 بود ظرف اب اصلی رو برداشتم داخل ظرف کمکی اب کم ریختم الان رطوبتش روی 72.73 هستش میخواستم بدونم برای تخم مشکلی پیش میاد یا نه ممنون.

  Reply
 • یکشنبه 21 مرداد 1397 at 10:03
  Permalink

  سلام من یک دستگاه ایزی باتور 2 خریدم داخلش تخم بلدرچین گذاشتم رطوبتش دیشب روی 80 بود ظرف اب اصلی رو برداشتم داخل ظرف کمکی اب کم ریختم الان رطوبتش روی 72.73 هستش میخواستم بدونم برای تخم مشکلی پیش میاد یا نه ممنون.

  Reply
 • یکشنبه 28 مرداد 1397 at 13:02
  Permalink

  سلام,اولا خیلی ممنون که از سال۹۵تا الان هر روز پاسخگو بودید خدا قوت
  من ۱۹سالمه و میخوام پرورش قرقاول راه بندازم و از۴تا ماده و ۱نر میخوام شروع کنم,و یکی از دستگاه های شرکت شمارو تهیه کنم,اما سوالی که مانع شروع کارم میشه این هست:
  نمیدونم میشه تخم هارو تدریجی اضافه کرد به دستگاه یا نه,تو نظرات دیدم که گفتید بیشتر از ۱۰ روز نمیشه تخم نطفه دار رو نگه داشت,اگر من بخوام ۴۰تا تخم در طی ۱۰ روز جمع کنم و یکجا وارد دستگاه کنم,تخم هایی که بعد اون ۱۰ روز گذاشته میشن رو چیکار کنم یعنی باید ۲۴روز اون تخم ها رو نگهدارم تا دستگاه خالی بشه و بعد وارد دستگاه کنم؟ درحالی که شما گفتید بیشتر از ده روز خارج دستگاه باشن نطفه از بین میره
  لطفا راهنمایی کنید و ایا دستگاهی هست که تا زمان خالی شدن دستگاه جوجه کشی تخم هارو بچرخونه یا نه؟
  ممنون

  Reply
  • پنجشنبه 01 شهریور 1397 at 11:01
   Permalink

   سلام
   نظر لطف شما می باشد/ مجموعه دی کیو شاپ ، با مهندسین متخصص علوم طیور همواره پاسخگوی شما هستند.

   با این شرایط و تعداد پایین قرقاول ها و مدت زمان طولانی تخمگذاری ، بهتره دو دستگاه داشته باشید تا بعنوان ستر و هچر جدا هر 3 تا 5 روز در داخل دستگاه تخم بگذارید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 30 مرداد 1397 at 09:23
  Permalink

  ببخشید من میخواستم بدونم که وقتی تخم های داخل دستگاه میچرخند باید در همان حالت چرخیده بمانند یا باید به حالت افقی برگردند.

  Reply
  • پنجشنبه 01 شهریور 1397 at 11:06
   Permalink

   سلام
   چرخش دستگاه بستگی به سیستم کنترل دارد/ معمولا در 3 حالت و گهواره ای و نرم چرخش دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 01 شهریور 1397 at 05:18
  Permalink

  سلام تخم ها حتما باید بعداز اینکه از یک جای دور یا از لونه ی مرغ درشون آوردیم باید حتمن انبار بشن به مدت سه چهار روز یا همون لحظه میشه داخل دستگاه گذاشتشون؟متشکر

  Reply
  • پنجشنبه 01 شهریور 1397 at 09:34
   Permalink

   سلام
   بعد از جمع آوری تخم نطفه دار ها ، برای درصد هچ بالا بمدت 24 ساعت در محیطی با دما 18 تا 24 درجه سانتی گراد نگهداری شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 05 شهریور 1397 at 22:51
  Permalink

  سلام وخسته نباشید
  من دستگاه جوجه کشیم رطوبت ساز داره .برا یک روز نبودم آب تموم کرده .اتفاقی برا تخم بلدرچینا نمی افته؟؟

  Reply
  • سه شنبه 06 شهریور 1397 at 09:53
   Permalink

   سلام
   رطوبت نسبی مناسب بستگی به محیط و مدت زمان انکوباتور می باشد .

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 23 شهریور 1397 at 18:31
  Permalink

  سلام من تخم بوقلمون گذاشتم امروز روز 30ولی هنوز در نیومده جوجها /جوجه داخل تخم هست ولی موندم چرا در نیومدن حالا به نظر شما امکانش هست باز در بیاد یا ورشون دارم از دستگاه /دستگاهمم طیور ماشین ابزار

  Reply
  • دوشنبه 26 شهریور 1397 at 17:47
   Permalink

   سلام
   تو این فصل تخم نطفه دار بوقلمون ضعیف می باشد .
   شما با این حال 24 الی 48 ساعت بگذارید تخم نطفه ها در دستگاه جوجه کشی باقی بماند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 06 مهر 1397 at 10:44
  Permalink

  سلام
  ببخشید مهندس،من میخوام بدونم که وقتی تخم ها در داخل دستگاه چرخیدند و به حالت 45 درجه در اومدن باید تو همون حالت 45 درجه بمونند و دیگه حرکت نکنند یا اینکه باید تخم ها به چرخش خودشون ادامه بدهند تا به حالت افقی،صاف و صفر درجه برگردند.
  (نوع چرخش هم گهواره ای هستش)

  Reply
  • دوشنبه 09 مهر 1397 at 12:16
   Permalink

   سلام
   باید به همون حالت 45 درجه بماند تا تایم بعدی چرخش بعدی انجام گیرد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 11 مهر 1397 at 17:40
  Permalink

  سلام،می خواستم بدونم اگه با ماژیک یا خودکار یا خودنویس روی تخم ها علامت گذاری کنیم مشکلی پیش میاد؟روش جایگزین چیست

  Reply
  • دوشنبه 16 مهر 1397 at 10:32
   Permalink

   سلام
   ماژیک بدلیل پخش شدنش مناسب نیس / وقتی تخم ها رو در داخل دستگاه با دمای تقریبی 38 و رطوبت 60 قرار میدهید . محل رشد میکروارگانیسم می باشد و برای تخم ضرر دارد.
   بهترین وسیله برای علامت گذاری مداد می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 12 مهر 1397 at 01:15
  Permalink

  سلام خسته نباشین.
  ببخشید من یک دستگاه دارم که دمارو تنظیم میکنه. ولی واسه تامین رطوبت فقط یک مخزن داره در زیر دستگاه. خواستم بپرسم آگه داخل مخزن رو پر کنم و رطوبت از حد لازم بیشتر باشه واسه تخم ها ضرر داره؟

  Reply
  • دوشنبه 16 مهر 1397 at 10:24
   Permalink

   سلام
   رطوبت بیش از حد باعث خرابی و آب جمع شدن در تخم ها می شود . و در نهایت جنین خفه می شوند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 21 مهر 1397 at 02:51
  Permalink

  سلام یک سوال داشتم من دستگاه جوجه کشیم هیجدهمین روز خراب شد من نمیدونستم بعد دوازده ساعت فهمیدم خراب شده همون وقت درستش کردم ایا تخم مرغ ها خراب شدند یا درمی اید لطفا جواب سوالمو بدید ممنون

  Reply
  • سه شنبه 24 مهر 1397 at 17:31
   Permalink

   سلام
   اگر تخم ها سرد شده باشند ، احتمال مرگ جنین وجود دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 21 مهر 1397 at 09:23
  Permalink

  سلام ببخشید میشه وسیله ای ساخت که تخم مرغ ها را به صورت خودکار بچرخاند اگه جواب بدین ممنون میشم

  Reply
  • شنبه 21 مهر 1397 at 12:27
   Permalink

   سلام
   باید موتور گیربکس داشته باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 12 آبان 1397 at 06:29
  Permalink

  با سلام بنده تعدادی جوجه بلدرچین گذاشتم و دراومدن
  اما هر روز تعدادی از جوجه ها دارن میمیرن
  میشه راهنمایی کنید چیکار باید بکنم

  Reply
  • یکشنبه 20 آبان 1397 at 11:12
   Permalink

   سلام
   برای جوجه بلدرچین ها تا 10 روزگی گرما بسیار مهم می باشد.
   دمای کف سالن را به 35 درجه برسانید و حتما با یک کارتن بصورت دایره وار محصور نمایید. بدلیل اینکه جوجه ها به زاویه حساس می باشند و به یک گوشه می روند و باعث تلفات جوجه های ضعیف می شوند/
   لطفا به لینک زیر در رابطه با پرورش جوجه بلدرچین مراجعه نمایید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 09 آذر 1397 at 01:02
  Permalink

  آیا امکان دارد جوجه مرغ زود تر دربیاید اگر امکان دارد چندروز زودتر

  Reply
  • شنبه 10 آذر 1397 at 10:20
   Permalink

   سلام
   بله / بدیل با بالا بودن دمای محیط نگهداری تخم نطفه دار قبل از دستگاه می باشد/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 14 آذر 1397 at 18:39
  Permalink

  سلام اگر در هنگام جوجه کشی تخم مرغ ترک بخورد آیا در می آید

  Reply
  • پنجشنبه 15 آذر 1397 at 17:01
   Permalink

   سلام
   تخم نطفه دار قبل جوجه کشی باید گرید بندی شود. و مناسب جوجه کشی نمیباشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 14 آذر 1397 at 19:28
  Permalink

  سلام یکی از تخم مرغ های من در هنگام چرخش ترک خورد آیا در می آید

  Reply
 • یکشنبه 02 دی 1397 at 13:12
  Permalink

  تخم مرغ باید چند روز در دستگاه باشد تا جوجه شود

  Reply
  • یکشنبه 02 دی 1397 at 18:37
   Permalink

   سلام
   مدت زمان جوجه کشی مرغ 21 روز می باشد

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 07 دی 1397 at 22:00
  Permalink

  سلام
  من دوتا غاز ماده دارم یدونه نر می خواستم بدونم اگه اولین تخم غازامو شکستم نطفه داشت ایا دلیل بر اعتماد به وجود حتمی نطفه در تخم های بعدی میشه یا نه!!!؟؟؟ برعکسش چطور!!!
  سوال بعد اینکه ایا حتما باید 3 روز اخر برد تخم هارو به هچ ؟؟؟ اگه نبریم چی میشه؟؟؟ یعنی تو همون حال ستر بمونه…!!!
  سوال سوم اینکه ایا میشه هر روز یه تخم اضافه کرد به دستگاه یا نه؟؟؟!!! با توجه به اینکه دستگاه ستر و هچر همزمان رو دارا باشه!!!
  با تشکر از پاسخ گوییتون

  Reply
 • سه شنبه 11 دی 1397 at 00:27
  Permalink

  سلام آقای مهندس خوبید من چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید. دستگاه جوجه کشی درست کردم ساده با کارتن با لامپ و دیمر و دماسنج و ظرف آب
  یک ظرف آب و داخلش ابر گذاشتم در دستگاه و نمیدونم رطوبت چند درصد مشکلی پیش نمیاد؟
  سوال دوم برای تهویه هوا میشه دو یا سه جا کارتن رو سوراخ کرد ( در ضمن کارتن تو اتاق هستش)
  و سوال پایانی تخم مرغ در روز چند باید چرخانده شود یک بار کافیست؟
  باتشکر امیری

  Reply
 • چهارشنبه 12 دی 1397 at 23:34
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید من چندتا تخم مرغ توی دستگاه گذاشتم الان روز 19 امه
  یک ساعت پیش من با نور گوشی داخل تخم هارو نگاه کردم حدودا یک چهارم تخم کیسه هواست و جوجه تکان میخوره ولی با توجه به سرچ هایی که در اینترنت داشتم یجورایی حس میکنم جوجه نسبت به روز 19ام کوچیکه
  خیلی نگرانم…
  راه حل چیه؟
  نظرتون چیه؟

  Reply
  • پنجشنبه 20 دی 1397 at 11:58
   Permalink

   سلام
   نطفه ضعیف می باشد/ باید کمک نمایید بعد از هچ با ویتامین AD3E تقویت نمایید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 13 دی 1397 at 13:01
  Permalink

  با سلام ، علت نوک زدن جوجه در هنگام هچ به قسمت باریک تخم مرغ و مرگ آن چیست .

  Reply
  • سه شنبه 18 دی 1397 at 10:45
   Permalink

   سلام
   احتمال چرخش نامناسب می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 13 دی 1397 at 19:08
  Permalink

  سلام و خسته نباشی خدمت مهندس عزیزاگر خودمون تخم رو بشکنیم و آب داخل تخم باشد چه اتفاقی برای جوجه میفته

  Reply
  • سه شنبه 18 دی 1397 at 10:37
   Permalink

   سلام
   سلامت باشید دوست عزیز؛
   وجود آب در تخم ، احتمال خفگی جوجه را در بر دارد. مقدار رطوبت نسبی باید به حدی باشد تا پر جوجه به راحتی پوسته و شالاژای تخم را از خود جدا نماید.

   دی کیوشاپ

   Reply
 • شنبه 15 دی 1397 at 03:32
  Permalink

  سلام خسته نباشید من صدای جیک جیک جوجه مرغ از داخل تخم میشنوم 2روزه , ولی هنوز تخم نشکسته میشه خودم گوشه تخم ترک کوچیک بندازم که خود جوجه بتونه بشکنه ممنون میشم پاسخ بدید

  Reply
  • سه شنبه 18 دی 1397 at 10:33
   Permalink

   سلام
   در چندمین روز چنین اتفاقی افتاده؟ اگر تخم نطفه دارها ضعیف باشند ، نیاز به کمک کردن دارند . سوراخ کردن تخم ها باید به طریقی باشد که به آرومی قسمت وسط تخم را ترک بدهید اگر خون آمد ادامه ندهید! اگر جوجه درحال تکان خوردن می باشد کمی رطوبت نسبی را بالا ببرید و یا هر 1 ساعت از فاصله دور به ارومی اسپری با دمای 37 درجه نمایید

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 23 دی 1397 at 08:25
  Permalink

  سلام یه سوال داشتم. وقتی مرغ کرچ میشه باید از چند تا تخم استفاده کنیم؟؟؟
  وقتی میخواهیم تخم را بگذاریم زیر مرغ تخم نطفه دار باید تازه باشد یا کهنه؟؟؟

  Reply
  • دوشنبه 24 دی 1397 at 11:27
   Permalink

   سلام
   سوال اول ؛ معمولا در طیور سبک مثل مرغ 7-8 عدد تخم نطفه دار زیر آن می توان قرار داد/
   سوال دوم ؛ حداکثر زمان نگهداری تخم های نطفه دار 7 – 10 روز می باشد/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 26 دی 1397 at 20:46
  Permalink

  خوب بود یک سوال اگر دستگاه جوجه کشی روی هچ نرود چه مشکلی پیش می آید چون دستگاه به مشکل خورده تجدید دوره خورده

  Reply
  • یکشنبه 30 دی 1397 at 11:07
   Permalink

   سلام
   بصورت دستی به هچ ببرید . 3 روز آخر دما پایین و رطوبت بالا و چرخش ثابت می شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 29 دی 1397 at 20:12
  Permalink

  سلام .فن داخل دستگاه من بعد ازاولین روز گذاشتن تخم ها خراب شد ومن برای درست کردن فن تخمها راحدود ۵ ساعت جلوی بخاری و با یک پتو روشونو پوشاندم آیا امکان خرابی تخم ها وجود دارد

  Reply
  • یکشنبه 30 دی 1397 at 10:43
   Permalink

   سلام
   اگر دمای نگهداری و بیرون دستگاه حدود 35 درجه باشد ، مشکلی برای تخم های نطفه دار پیش نمی آید/
   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 15 بهمن 1397 at 11:19
  Permalink

  سلام لطفا پاسخ دهید: من یک دستگاه جوجه کشی ساختم با یونولیت بعضی موقع ها نور لامپ کن و زیاد میشه و دماش هم از ۴۶ یا ۴۷ پایین تر نمییاد؟؟

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:44
   Permalink

   سلام
   بوسیله ترموستات می توانید دمای نسبی را به حد متداول برسانید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 15 بهمن 1397 at 11:24
  Permalink

  سلام من یک دستگاه جوجه کشی ساختم با یونولیت لامپ بعضی موقع ها کم و زیاد میشه؟ و دمای آن از ۴۶و ۴۷ پایین تر نمیاد

  Reply
  • دوشنبه 15 بهمن 1397 at 16:41
   Permalink

   سلام
   باید با یک ترموستات دما رو کنترل نمایید تا روی 37.7 متغیر بماند. و یک فن برای تهویه داخل دستگاه قرار دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 16 بهمن 1397 at 22:36
  Permalink

  سلام.الان 21 روز هست که نخم هارو گذاشتم ولی هیچ خبری نیس نه نوکی نه تررکی هیچی.ساوالان جوجه جنس دستگاه PVC الان چیکار کنم راهنمایی میکنین

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:40
   Permalink

   سلام
   دماسنج را بر روی تخم نطفه دار قرار دهید و دمای آن را با دستگاه بسنجید.
   2 تا از تخم ها را بشکنید اگر جوجه در حال تپیدن می باشد و پر بدن خشک می باشد . باید رطوبت دستگاه رو مقداری بالا ببرید تا بتواند تخم ها را بشکند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 17 بهمن 1397 at 12:47
  Permalink

  سلام .من دستگاه جوجه کشی دارم تخم اردک گذاشتم امروز روز 27.یه جوجه تخمو شکونده ولی نمیتونه بیرون بیاد دو روزه راهنمایی کنید چیکارباید بکنم؟

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:38
   Permalink

   سلام
   تخمها احتمالا ضعیف می باشد که توان شکستن تخم ها رو ندارند. لطفا 2 تا از تخم ها رو سوراخ کنید اگر جوجه در حال تپیدن می باشد و پر بدن خشک می باشد . باید رطوبت دستگاه رو مقداری بالا ببرید تا بتواند تخم ها را بشکند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 18 بهمن 1397 at 08:32
  Permalink

  سلام
  علت خشک شدن نوک جوجه ها هنگام بیرون امدن چیه

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:33
   Permalink

   سلام
   رطوبت نسبی دستگاه میزان نمی باشد
   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 24 بهمن 1397 at 21:05
  Permalink

  سلام معمولا نسبت مرغ به خروس جوجه های محلی چند درصد میشه

  Reply
  • شنبه 04 اسفند 1397 at 17:41
   Permalink

   سلام
   به ازای هر 5 تا 1 خروس باشد و تناسب دقیق تر بستگی به تغذیه مناسب و سرزندگی خروس دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 27 بهمن 1397 at 19:09
  Permalink

  سلام،خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون.
  من خودم یه دستگاه جوجه کشی خانگی درست کردم و امروز روز 17 جوجه کشیم هستش.می خواستم بدونم بعد از اینکه جوجه ها از تخم بیرون اومدن چه باید بکنم؛منظورم این که دما،رطوبت،محل،نور،تغذیه و… را بر چه اصولی باید رعایت کنم و لطفا اگه میشه مقدار هرکدوم رو بهم بگید.تخم مرغ هایم هم بومی هستند.
  با تشکر.

  Reply
  • سه شنبه 30 بهمن 1397 at 10:38
   Permalink

   سلام
   تشکر از حسن توجه شما؛
   بعد از هچ شدن جوجه ها به مدت 10-12 ساعت داخل دستگاه جوجه کشی بماند . پر پشت گردن اولین علائم برای خروج جوجه ها می باشد، وقتی که پر پشت گردن خشک شد به سالن با دمای 30-35 درجه کف منتقل نمایید/ تا 2 روز اول هم با آب و شکر + مولتی الکترولیت پذیرایی نمایید/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 04 اسفند 1397 at 16:58
  Permalink

  سلام، میخواستم بدونم مدت زمان روشن بودن چراغ دستگاه جوجه کشی چقدره؟ همیشه باید روشن باشه یا اینکه هر چند ساعت یکبار؟ با تشکر

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:23
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی نیازی به چراغ و روشنایی ندارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 09 اسفند 1397 at 09:38
  Permalink

  سلام من در دستگاه جوجه کشی دومرتبه تخم گذاشتم با فاصله ده روز اشکالی که نداره

  Reply
  • پنجشنبه 09 اسفند 1397 at 10:13
   Permalink

   سلام
   باید یه دستگاه جدا بعنوان هچر داشته باشید تا 3 روز آخر جوجه ها در دستگاه جوجه کشی هچر، هچ بشوند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 09 اسفند 1397 at 20:21
  Permalink

  سلام من یکبار یادم رفت چرخش انجام بدم مشکلی پیش نمیاد

  Reply
  • شنبه 11 اسفند 1397 at 11:16
   Permalink

   سلام
   مشکلی پیش نمیاد.
   سعی بشه ، چرخش طبق برنامه ریزی انجام بشود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 11 اسفند 1397 at 13:31
  Permalink

  سلام ۶ تای آخر تخم های مرغ من خروس نداشته آیا این تخم ها نطفه دارند؟

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:12
   Permalink

   سلام
   معمولا نطفه داری تا 48 ساعت در تخمدان ماندگاری دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 12 اسفند 1397 at 18:58
  Permalink

  سلام…من رطوبت دستگاه رو روی ۶۰میذارم اما خودش بعداز چندساعت میره روی ۸۰،۸۵،۹۰مشکلش چیه؟
  دستگاه جوجه کشی کاکل زری کاشمردارم.

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:10
   Permalink

   سلام
   احتمالا سنسور رطوبت مشکل دارد . با خدمات همون شرکت در ارتباط باشید تا مشکل شما برطرف شود.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 12 اسفند 1397 at 20:56
  Permalink

  روز انتقال به هچر میشه 17 روز باشه؟

  Reply
  • دوشنبه 13 اسفند 1397 at 11:04
   Permalink

   سلام
   برای مرغ از روز 19 می باشد/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 13 اسفند 1397 at 17:09
  Permalink

  سلام ببخشید یکی از تخما دو روزه خیلی تکون میخوره اما اصلا ترک نخورده امروز روز نوزدهمه خیلی تکون میخوره چیکار کنم ب نظرتون کمکش کنم بیاد بیرون یا مشکلی نیست؟

  Reply
  • دوشنبه 13 اسفند 1397 at 18:57
   Permalink

   سلام
   نوع تخم نطفه دار را بفرمایید . معمولا تا 24 ساعت بعد از دوره هچ بعضی از تخم نطفه دار ها که ضعیف هستند دیرتر هچ می شوند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 09:01
  Permalink

  با سلام و خسته نباید.
  من برای بار اول خودم دستگاه اتوماتیک جوجه کشی ساختم
  یه سوال در این مورد داشتم که موتوری برای گردوندن تخم هاانتخاب کردم ۶ دور در دقیقست یعنی هر ۱۲ ثانیه یه دور کامل رو میزنه
  من کاری که کردم براش یه تایمر گذاشتم که هر یک ساعت یکبار یه خروجی ۴ ثانیه میده و موتور رومیچرخونه به نظر شما مشکلی ایجاد میکنه تو مرحله جوجه کشی ؟!

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 18:15
   Permalink

   سلام
   زمان 60 دقیقه خوبه / ولی 10 دقیقه در مذت پالس 5 ثانیه بهتر جواب میده.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 22 اسفند 1397 at 10:10
  Permalink

  سلام خسته نباشید بعضی از تخما نطفه دارند ولی روز 21 در نیومدن اونا رو چیکار کنیم دماشونو ببریم بالا؟

  Reply
  • چهارشنبه 22 اسفند 1397 at 11:31
   Permalink

   سلام
   اون تخم ها نطفه هاش ضعیف می باشند باید کمک کنید و قدری رطوبت 3 روز آخر را بالا ببرید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 28 اسفند 1397 at 23:30
  Permalink

  سلام چقدر طول میکشه تا جوجه تخم را بکشنه و بیرون بیاد؟

  Reply
 • سه شنبه 28 اسفند 1397 at 23:31
  Permalink

  سلام چقدر طول میکشه تا جوجه تخم رو بشکنه و بیرون بیاد؟

  Reply
  • سه شنبه 07 خرداد 1398 at 11:31
   Permalink

   سلام
   مدت زمان جوجه کشی هر پرنده طبق طبیعت می باشد.
   جوجه کشی مرغ 21 روز می باشد/

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 29 اسفند 1397 at 13:18
  Permalink

  سلام جوجه های من تازه از تخم بیرون اومدن نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنین

  Reply
  • سه شنبه 07 خرداد 1398 at 11:39
   Permalink

   سلام
   دمای کف سالن پرورش باید بین 30 تا 35 درجه باشد . تا دو روز اول از مولتی ویتامین + آب و شکر از جوجه ها پذیرایی نمایید/ اطلاعات کامل تر در متن موجود می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 04 فروردین 1398 at 19:35
  Permalink

  سلام، اگر به مدت 2 ساعت در روز 20 جوجه کشی، دمای دستگاه روی 45 درجه باشد آیا جوجه ها زنده میمانند، با تشکر

  Reply
  • سه شنبه 06 فروردین 1398 at 10:42
   Permalink

   سلام
   در روز 20 که دمای ملایم نیاز داریم تا جوجه براحتی هچ شوند
   احتمال خفگی جوجه ها وجود دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 08 فروردین 1398 at 02:23
  Permalink

  سلام من میخاستم بدونم هر چند ساعت یک بار باید تخم هارو تکون بدم

  Reply
 • پنجشنبه 08 فروردین 1398 at 02:24
  Permalink

  سلام من میخاستم بدونم هرچندسلعت یک با باید تخم هارو بچرخونم

  Reply
  • سه شنبه 07 خرداد 1398 at 11:24
   Permalink

   سلام
   روزی 4 تا 5 مرتبه چرخش نرم و گهواره ای باید چرخش دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 10 فروردین 1398 at 10:13
  Permalink

  راستی از کجا بفهمیم تخمی نقطه دار است؟

  Reply
 • دوشنبه 12 فروردین 1398 at 01:11
  Permalink

  سلام من میخوام جوجه کشی بوقلمون کنم میشه لطفا بگید چ دستگتهی مناسبترین و راحترین و مراحلش به چه صورت هستش؟ممنونم.

  Reply
  • سه شنبه 07 خرداد 1398 at 18:14
   Permalink

   سلام
   مدل DQ150SH بیشترین متقاضی می باشد.
   در بخش محصولات مدل DQ150SH را بررسی نمایید.
   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 14 فروردین 1398 at 00:00
  Permalink

  سلام
  با دستگاه جوجه کشی خونگی سالی چندبار میتونم جوجه مرغ تولید بکنم و خواهشا یک دستگاه معتبر و بصرفه حدود ۵۰ تایی معرفی بکنید با قیمت.ممنون

  Reply
  • شنبه 17 فروردین 1398 at 09:51
   Permalink

   سلام
   بستگی به کارکرد شما را دارد ؛ مدل های مختلف در بخش فروشگاه دی کیو شاپ موجود می باشد.
   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 20 فروردین 1398 at 16:26
  Permalink

  سلام
  ببخشید اگر طی دوره جوجه کشی دما برای چند ساعت به چهل برسد تتم
  اسیب می بیند

  Reply
  • چهارشنبه 21 فروردین 1398 at 09:04
   Permalink

   سلام
   به تخم ها آسیب می رساند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • یکشنبه 25 فروردین 1398 at 15:18
  Permalink

  سلام… امروز صبح یکی از جوجه ها داشت از تخم در میومد یه قسمت از تخم مرغ شکسته بود ولی متاسفانه بعداز چند ساعت مرغ رو از جاش بلند کردم دیدم جوجه توی تخم مرغ مرده ست
  دوباره یه تخم مرغ دیگه هم یه قسمتیش شکسته بود من یه مقدار بیشتری شکوندمش و نوک جوجه معلوم شد بعد از چند ساعت رفتم و دیدم هنوز جیک جیک میکنه و در همون حالته منم یه مقدار دیگه از تخم رو پوست کندم ک به جوجه کمک کنم ولی متاسفانه مقداری خون اومد. آیا مشکلی برای جوجه پیش میاد؟؟؟؟ ممنون میشم اگه زود جواب بدین

  Reply
  • چهارشنبه 28 فروردین 1398 at 18:15
   Permalink

   سلام
   وقتی خون از تخم میاد دیگه به کمک کردن ادامه ندید و بزارید مراحل رشد کامل شود. برای جوجه کشی های سنتی و مرغ کرچ ، نسبت به دستگاه جوجه کشی تفاوت های بسیاری می باشد ، به فرض مثال در این مواقع اگر در دستگاه جوجه کشی باشد ، هر 45 دقیقه تخم ها رو اسپری نمایید تا پر جوجه رطوبت کافی را داشته باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398 at 15:04
  Permalink

  سلام من می‌خوام یه دستگاه جوجه کشی بخرم که اتوماتیک باشه ودیگه نیازی ب کار دست نباشه آیا همچین دستگاهی هست واگه هست کدوم مارک یا جنس دستگاه بهتره تا بخرم09381827274ممنون میشم به این شماره پیام بدین مرسی

  Reply
  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 at 09:54
   Permalink

   سلام
   در بخش فروشگاه دی کیو شاپ دستگاه جوجه کشی های مختلفی وجود دارد لطفا بررسی نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398 at 21:57
  Permalink

  من اولین بارمه که جوجه کشی انجام میدم و دستگاه منم دستسازه چجوری مرطوب اونو از 70 به60بیارم

  Reply
  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 at 09:51
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی دستی ، باید با کم و زیاد کردن آب رطوبت را تامین نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398 at 19:50
  Permalink

  ببخشید قیمت دستگاه جوجه کشی ۵۰ عددی تون چنده

  Reply
 • پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398 at 19:53
  Permalink

  قیمت دستگاه جوجه کشی ۵۰ عددی تون چنده

  Reply
 • دوشنبه 09 اردیبهشت 1398 at 18:33
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید
  من تازه دستگاه خریدم دستگاه اسکندری برد 950
  سوالم اینه که میشه تخم مرغ.غاز.اردک رو باهم گذاشت تو دستگاه اصلا امکانش هست همچین چیزی؟

  Reply
  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 at 09:30
   Permalink

   سلام
   باید از کارشناسان شرکت مربوطه دقیق مشاوره بگیرید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 09 اردیبهشت 1398 at 18:34
  Permalink

  با سلام و خسته نباشید
  من تازه دستگاه خریدم دستگاه اسکندری برد 950
  سوالم اینه که میشه تخم مرغ.غاز.اردک رو باهم گذاشت تو دستگاه اصلا امکانش هست همچین چیزی؟

  Reply
  • شنبه 14 اردیبهشت 1398 at 11:07
   Permalink

   سلام
   بسته به نوع تجربه شما دارد ، بصورت پلکانی میتوانید قرار دهید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 at 22:12
  Permalink

  سلام. من الآن سه نوع تخم مرغ، غاز، و بوقلمون گذاشتم توی دستگاه. رطوبت را بالا نشون میده و دما را هم از 37 و هشت تا 38 و 5 است. رطوبت هم از 75 تا 85. از همین ها بیشتر کم و زیاد نمیشه. تهویه دستگاه را از کجا بفهمیم چند درصد است؟. و یک سوال دیگه دستگاه من همیشه سه روز یا چهار روز زودتر جواب میده. مثلا تخم مرغ را 17 روزه تبدیل به جوجه میکنه. غاز و بوقلمون را 26 روزه. حالا برای آخر کار تخم ها را باید چند روزه توی سینی بخوابانم؟. ممنون.

  Reply
  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 at 09:17
   Permalink

   سلام
   دما و رطوبت دستگاه شما دقیق نمی باشد و به همین دلیل در زمان هچ زودتر از موعد به جوجه تبدیل می شوند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 at 14:45
  Permalink

  به نام خداوند
  سلام میشه تخم مرغ و تخم مرغابی رو با هم تو دستگاه گذاشت تو سایت ها زده که رطوبت مرغابی 10 درجه بیشتره ولی وقتی تخم مرغابی هم میزاری زیر پای مرغ جوجه میشه

  Reply
  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 at 09:14
   Permalink

   سلام
   استاندارد جوجه کشی با درصد هچ بالا ، هر دوره یک نوع پرنده را توصیه می کند!
   دستگاه جوجه کشی مصنوعی ، یعنی تمام کنترل آن بوسیله انسان انجام می شود.
   دستگاه جوجه کشی طبیعی ، یعنی حس مادری را خود پرنده کرچ بر اساس نیاز هر تخم به آن رطوبت و دمای مناسب را می دهد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 13 اردیبهشت 1398 at 23:37
  Permalink

  سلام ببخشید یه سوال داشتم من نزدیک هزارتا تخم گذاشتم تو دستگاه امروز صب در دستگارو باز کردم واسه خنک سازی یادم رفت درشو ببندم امشب رفتم سر بزنم دیدم در دستگارو نبستم! تخم همه خراب شدن نه خیلیم سرد بودن چیکار کردم من خراب شدن از نگرانی دارم میمیرم

  Reply
  • دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 at 09:06
   Permalink

   سلام
   در این حالت شوک حرارتی به جنین وارد شده و احتمال مرگ جنین را بهمراه دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 at 21:45
  Permalink

  عرض سلام وخسته نباشید به شما!
  اگه یکی دو روز درجه دستگاه ۱ الی ۲ درجه کمتر باشه مشکل جدی پیش میاد؟

  حدود ۱۵ دقیقه برق رفته بود تخم ها یکمی حدود هفت هشت درجه افت داشت این هم مشکل پیش میاره؟
  ……………ممنونم………….

  Reply
  • پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 at 09:22
   Permalink

   سلام
   در بخش اول فرمودید ، یک تا دو درجه که نه مشکلی پیش نمیاد.
   ولی در بخش دوم فرمودید ، هفت الی هشت درجه!! که شوک حرارتی می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 28 اردیبهشت 1398 at 15:09
  Permalink

  سلام و خسته نباشید.من یه دستگاه دست ساز ساختم.تخم درونش پر شده و امروز روز بیست و دوم هستش ولی هنوز جوجه خارج نشده.یکم فوضولی کردم و تخم را روی نور گوشی گرفتم.رگهایی پیدا بود و البته تکون های خیلی کم.ایا جنین هنوز زندست؟تخما را یواش بشکنم یا بازم منتظر بمونم؟منونم از زحماتتون.

  Reply
  • یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 at 08:59
   Permalink

   سلام
   با توصیفی که فرمدید جوجه ها زنده هستند ولی بدلیل مشکلات فنی دستگاه جوجه کشی دست ساز و ضعف جنین قادر به هچ مناسب نمی باشند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 at 12:09
  Permalink

  سلام من چند تا تخم مرغ تو دستگاه دست ساز گذاشتم امروزباید در میومدن تکون میخورن ولی تخم نشکسته چه کنم

  ه

  Reply
  • شنبه 04 خرداد 1398 at 11:12
   Permalink

   سلام
   معمولا 24 الی 48 ساعت بعد از اتمام دوره جوجه کشی ، احتمال هچ وجود دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 at 22:11
  Permalink

  سلام. امروز برق دوساعت قطع شد وروز پنجم جوجه کشیم هست ایا جوجه ها تلف شدن؟؟

  Reply
  • شنبه 04 خرداد 1398 at 11:10
   Permalink

   سلام
   بستگی به نوع عایق دستگاه جوجه کشی شما را دارد.
   معمولا با عایق مناسب و پلی استایرن تا 3-4 ساعت مشکلی پیش نمی آید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 03 خرداد 1398 at 02:25
  Permalink

  باسلام وخسته نباشید …
  ما تخم گذاشتیم داخل دستگاه بعد رطوبت ساز دستگاه خراب شد…الان تو چندتاظرف اب گذاشتیم تودستگاه برارطوبت دستگاه امروز13روزه ک تخم ها تودستگاه قرار دارند و رطوبت دستگاه رو چهل یا دو س درجه کم وزیاد هست ایا مشکلی برای تخم ها پیش میاد؟فردا قراره رطوبت ساز جدید رو بزاریم داخل دستگاه…

  Reply
 • جمعه 03 خرداد 1398 at 02:27
  Permalink

  باسلام وخسته نباشید …
  لطفا کمکم کنید…
  ما تخم گذاشتیم داخل دستگاه بعد رطوبت ساز دستگاه خراب شد…الان تو چندتاظرف اب گذاشتیم تودستگاه برارطوبت دستگاه امروز13روزه ک تخم ها تودستگاه قرار دارند و رطوبت دستگاه رو چهل یا دو س درجه کم وزیاد هست ایا مشکلی برای تخم ها پیش میاد؟فردا قراره رطوبت ساز جدید رو بزاریم داخل دستگاه…

  Reply
  • شنبه 04 خرداد 1398 at 11:16
   Permalink

   سلام
   در مرحله ستر رطوبت به اندازه هچر مهم نمی باشد. رطوبت مرحله ستر باید 55 تا 62 درصد باشد . در مدت زمان تا تحویل رطوبت ساز جدید تعداد ظرف آب را بیشتر کنید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 03 خرداد 1398 at 21:12
  Permalink

  سلام ببخشید من ی دستگاه جوجه کشی دارم ک خودم با یخچال ساختم دوره اول ۱۸۰تخم گذاشتم نصف شون دراومدن ولی بقیع نوک زدن در نیومدن خودم درشون اوردن سراشون زیر بالشون بود علت چیه؟ممنون میشم جواب بدین

  Reply
  • شنبه 04 خرداد 1398 at 11:18
   Permalink

   سلام
   جوجه ها نهایت تا 15 روزگی بدلیل ضعف نطفه تلف شدند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 03 خرداد 1398 at 21:14
  Permalink

  سلام،آیا صدایی غرش رعد و برق بر روی تخم جنین تآثیر دارد.؟تشکر

  Reply
  • شنبه 04 خرداد 1398 at 10:17
   Permalink

   سلام
   صدا بر روی جوجه کشی تاثیری ندارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • جمعه 03 خرداد 1398 at 23:26
  Permalink

  سلام آیا ممکن جوجه شدن تخم هابه روزبیست سوم برسه البته زیرمرغ گذاشتم ۴تاجوجه شدن بقیه هم مشخص داخلشون جوجه هست ولی هنوز درنیومدن

  Reply
  • شنبه 04 خرداد 1398 at 10:16
   Permalink

   سلام
   معمولا 24 تا 48 ساعت تا پایان دوره جوجه کشی ، احتمال هچ وجود دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 08 خرداد 1398 at 14:04
  Permalink

  سلام. من اشتباها پوسته ی سخت یکی از تخم مرغ هامو شکستم ولی پوسته ی نرمش پاره نشد، چون فکر میکردم مثل بقیه خرابه.ولی دیدم جوجه داخلشه و قلبش میزنه ولی هنوز کامل نشده،راهی برای نجاتش هست؟زنده میمونه؟در ضمن یکی از جوجه ها راحت از تخم در اومد ولی چرا این یکی هنوز کامل نشده؟!کمک لطفا!!!!

  Reply
  • پنجشنبه 09 خرداد 1398 at 18:03
   Permalink

   سلام
   جوجه هایی که بعد از پایان دوره هچ نشدند را باید کمک کنید . کمک کردن بصورتی که خون نیاد و هر 30 دقیقه یکبار با فاصله آبپاشی با دمای 37 درجه نمایید .

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 08 خرداد 1398 at 20:54
  Permalink

  سلام من ۶ تا تخم مرغ گذاشتم داخل دستگاه

  امروز روز ۱۹ هست(پایان روز ۱۹)دوتا از جوجه ها یکطرف تخم رو شکستن یکیشون ۱/۴ تخم رو شکوند ولی بیرون نیومده و فقط نفس میکشه و جیک جیک میکنه(با صدای کم)میخوام بدونم باید از تخم بیرون بیارمش یا ن؟اگه اره بعد چند روز کلا از دستگاه بیرون بیارمش؟

  Reply
  • پنجشنبه 09 خرداد 1398 at 18:05
   Permalink

   سلام
   جوجه هایی که بعد از پایان دوره هچ نشدند را باید کمک کنید . کمک کردن بصورتی که خون نیاد و هر 30 دقیقه یکبار با فاصله آبپاشی با دمای 37 درجه نمایید . بعد از هچ 10 تا 12 ساعت جوجه باید داخل دستگاه بماند و اولین علائم پر پشت گردن می باشد ، وقتی پر پشت گردن خشک شد ، به سالن منتقل نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 09 خرداد 1398 at 19:24
  Permalink

  سلام خیلی ممنون از پاسخگوییتون.من متوجه منظورتون نشدم،جوجه ای که هنوز نارس مونده چطوری کمکش کنم؟

  Reply
  • شنبه 11 خرداد 1398 at 09:26
   Permalink

   سلام
   فرمودید جوجه ضعیفه و توان بیرون اومدن نداردن . خدمت شما عرض کردیم باید کمک نمایید، کمک کردن بصورتی که خون نیاد و هر 30 دقیقه یکبار با فاصله آبپاشی با دمای 37 درجه کنید .

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 01 تیر 1398 at 07:52
  Permalink

  سلام
  بنده یک بار تخم ها رو در راک پایین دستگاه گذاشتم آمار هچ بالا بود و در دفعه دوم تخم ها رو (از همون گله مادر دفعه اول ) در راک بالا گذاشتم اما این بار نسبت به دفعه قبل میزان هچ کمتر بود
  آیا محل قرار گرفتن تخم مرغ ها در دستگاه تاثیری روی هچ جوجه ها دارد؟

  Reply
  • شنبه 01 تیر 1398 at 11:02
   Permalink

   سلام
   دماسنج جیوه ای بر روی تخم ها قرار دهید تا دمای طبقات را دقیق نمایید. اگر دستگاه جوجه کشی شما فن بلوور داشته باشد اکسیژن رسانی را یکدست در تمام طبقات می کند.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 01 تیر 1398 at 07:56
  Permalink

  سلام
  بنده یکبار تخم ها رو در راک پایین دستگاه گذاشتم امار هچ بالا بود ولی دفعه دوم تخم ها رو (که از همان گله مادری دفعه اول بودند) در راک بالا گذاشتم که این بار نسبت به دفعه قبل درصد هچ کم بود
  آیا محل قرار گیری تخم مرغ ها در دستگاه تاثیری روی هچ جوجه ها دارد؟
  ضمنا دستگاه بنده 126 عددی و دارای سه راک می باشد.

  Reply
 • دوشنبه 03 تیر 1398 at 15:17
  Permalink

  سلام خسته نباشید موقعی که برق قطع میشه چه کارهای انجام بدم.قطعی برق ۲تا۳ساعت هسته لطفا راهنماییم کنید ممنون

  Reply
  • سه شنبه 04 تیر 1398 at 09:39
   Permalink

   سلام
   بستگی به عایق بندی دستگاه دارد تا بتواند در زمان قطعی برق چه مقدار دوام بیاورد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • چهارشنبه 05 تیر 1398 at 12:22
  Permalink

  دستگاه من بلدرچین دماونده.نمیدونم چقد دوام داره بعد از قطعی برق.اکه شما اطلاعی دارید راهنمایی کنید لطفا

  Reply
  • چهارشنبه 05 تیر 1398 at 16:14
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی دماوند ( دی کیو شاپ ) بدلیل دارا بودن از عایق پلی استایرن در زمان قطعی 4 – 5 ساعت مقاومت دارد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • پنجشنبه 06 تیر 1398 at 20:35
  Permalink

  سلام تخم هام ۱۸ روز رو تمام کرد الان هم یکی از جوجه تخم رو نوک زد ولی الان ۷یا۸ساعت شد هنوز بیرون نیومد دلیلش چیه

  Reply
  • یکشنبه 09 تیر 1398 at 09:19
   Permalink

   سلام
   اگر دیدید پر جوجه ها خشکه هر نیم ساعت با فاصله آب با دمای 37 درجه اسپری نمایید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • سه شنبه 11 تیر 1398 at 08:58
  Permalink

  سلام غاز های من الان تخم گذاشتن بنظرتون تخماشونو بردارم یا بزارم زیرش بمونه؟

  Reply
  • سه شنبه 11 تیر 1398 at 09:24
   Permalink

   سلام
   این فصل آخرای تخمگذاری غاز می باشد و درصد نطفه پایین می باشد. اگر تخم ها زیر پرنده بماند تخمگذاری قطع می شود و کم کم حالت کرچی پیش می آید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 15 تیر 1398 at 14:03
  Permalink

  سلام وقت بخیر
  من تازه با این شغل آشنا شدم و دارم تحقیق میکنم . ممنون میشم سوال منو جواب بدید.می خواستم بدونم ایا میشه یه دستگاه جوجه کشی رو در اتاق یک اپارتمان قرار داد؟ایا این کار بوی نامطبوع داره یا نه ؟ و اینکه وقتی جوجه از تخم بیرون امد چطور باید بهش غذا داد و به کی باید بفروشیمش؟ با تو جه به اینکه فضای مناسب برای نگهداری جوجه بیرون امده از تخم را نداشته باشیم.تا چه زمانی می توان جوجه را در دستگاه نگه داشت؟
  سپاس از پاسخگویی شما.

  Reply
  • یکشنبه 16 تیر 1398 at 11:01
   Permalink

   سلام
   دستگاه جوجه کشی بوی خاصی ندارد بعد از 7 تا 10 روز که نطفه بینی انجام میدید تخم های خراب از دستگاه خارج میشه . جوجه ها تا 10 روز اول نیازی به فضای خاصی ندارد و حتی در یک کارتن هم می توان پرورش داد.
   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 17 تیر 1398 at 13:07
  Permalink

  سلام ما یک تخم داشتیم ک از توی تخم صدای جیک جیکش میومد بقیشون همه بدنیا اومده بودن ولی این نیومد بعد ما تخمشو کامل کندیم و بیرون اوردیمش خون زیادی هم اومد بعد زنده بود و تکون میخورد اما بعدش ک گذاشتیم تو دستگاه اصلا تکون نمیخوره

  Reply
  • چهارشنبه 19 تیر 1398 at 11:09
   Permalink

   سلام
   زمانی که برای کمک بخش از تخم را سوراخ می کنید و اگر خونی مشاهده کردید نباید ادامه دهید و اجازه تکامل به پرنده بدهید. با این وضعیت خون زیادی از جوجه رفته و احتمال تلف شدن زیاد می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • دوشنبه 17 تیر 1398 at 13:09
  Permalink

  الان چیکار کنیم ب نظرتون مرده؟؟

  Reply
 • جمعه 04 مرداد 1398 at 10:27
  Permalink

  سلام من مرغ نشوندم وروز ۲۱ است وهنوز خبری از جوجه نیست به نطر شما چی کار کنم ایا هنوز امیدی به در امدن جوجه ها هست

  Reply
  • شنبه 05 مرداد 1398 at 15:13
   Permalink

   سلام
   تا 24 ساعت به همین صورت بماند، بعد از این زمان از هر رک یکی از تخم ها رو سوراخ نمایید تا از سلامت جوجه ها مطمئن شوید.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه 05 مرداد 1398 at 20:42
  Permalink

  سلام
  من در افغانستان زندگى ميكنم ميتوانم از ماشين هاى شما سفارش بدهم
  اگر ممكن است هزينه انتقال چند ميشه من ماشين با ضرفيت ٨٤ تايي تخم مرغ و چهار شتر مرغ ضرورت دارم
  ممنون

  Reply
  • یکشنبه 06 مرداد 1398 at 16:00
   Permalink

   سلام
   ارسال دستگاه برای صادرات تا باربری شهرهای مرزی انجام می شود. هزینه ارسال به عهده مشتری می باشد.
   ظرفیت های مختلف دستگاه جوجه کشی در بخش فروشگاه دی کیو شاپ موجود می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.