بررسی ملزومات تهویه جوجه کشی

یکی از مهمترین پارامترهای دستگاه جوجه کشی تهویه می باشد، در این مطلب در مورد بررسی ملزومات تهویه جوجه کشی به اختصار توضیح می دهیم.

تخم مرغ های موجود در دستگاه جوجه کشی دارای جنین های زنده و در حال تکامل هستند. جنین ها جهت دستیابی به رشد و تکامل بهینه ، جوجه های با کیفیت و قابلیت جوجه درآوری ، نیازمند دمای صحیح ، رطوبت و دی اکسیدکربن جهت تعادل اکسیژن هستند. تحقق این امر تنها زمانی امکان دارد که آنها در اتاق هایی که دارای سیستم تهویه مطلوب و صحیح هستند، نگهداری می شوند.

هدف سیستم تهویه اتاق های جوجه کشی امکان ارائه سازگارترین محیط ها جهت استقرار ماشین جوجه کشی به منظور دریافت اکسیژن مطلوب می باشد، در این صورت رشد جنینی بهینه محقق می شود. بنابراین همیشه عملکرد دستگاه جوجه کشی به شرایط هوای ورودی ، میزان دمای اتاق ( در تابستان و زمستان حداقل ۲۲ – ۳۰ درجه سانتی گراد ) بستگی دارد.

نقطه شروع تهویه موفقیت آمیز اتاق جوجه کشی شرط اول اتاق است. تراکم و فشردگی هوا تا سر حد امکان در اتاق باید بالا باشد. هر چقدر فرآیند درزگیری اتاق بهتر باشد به موازات آن کنترل بیشتری بر چگونگی و مکان ورود و خروج هوا از اتاق خواهید داشت. اگر اتاق دارای شکاف و ترک باشد نشت هوا اتفاق خواهد افتاد.

اگر میزان نشتی هوا زیاد باشد هوای مطبوع دستگاه جوجه کشی که به همراه رطوبت توسط دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک به نسبه کم می شود و درصد رطوبت دستگاه جوجه کشی هم پایین می آید. دستیابی به سطح مشخصی از رطوبت نسبی در اتاق بخش مهمی از سیستم تهویه است. جهت طراحی یک سیستم رطوبت اطلاعات زیر مورد نیاز است :

ماشین جوجه کشی خانگی

  • مجموع حجم هوای تازه که باید مرطوب گردد.
  • کمترین سطح رطوبت نسبی محیط در طول سال
  • میزان رطوبت نسبی مورد نیاز

با آگاهی از این اطلاعات ، میزان آب مورد نیاز را که باید به هوا جهت دستیابی به رطوبت نسبی مورد نیاز افزوده شود را می توان اندازه گیری کرد. استفاده از بخور سرد احتمالا بهترین وسیله برای تولید رطوبت است. هر چند به دلیل هزینه های بالای انرژی این راه بسیار گران قیمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک