جوجه کشی اردک

جوجه کشی اردک
جوجه کشی اردک
4.6 (92.5%) 8 votes

جوجه کشی اردک بسیار سخت ولی بسیار پر ارزش است اما این بسیار مهم است که از تخم مرغ های مناسب برای جوجه کشی استفاده کنید و طبق دستورالعمل تولیدکنندگان این کار را انجام دهید.

نکاتی جهت جوجه کشی اردک

اگر ماشین جوجه کشی شما فن ندارد، باید دما را در نیمه ی راه در اطراف ماشین جوجه کشی اندازه بگیرید اما آن را تغییر ندهید. بدون فن هوای گرم بالا می رود و اگر شما دماسنج خود را بالای تخم اردک ها قرار دهید دما را نیز اشتباه خواهید خواند. اگر  ماشین جوجه کشی به اندازه ی کافی بزرگ است برای اندازه گیری میزان رطوبت راه هایی وجود دارد یکی از این راه ها درست کردن ترمومتر حباب مرطوب برای قرار دادن بالای یک دماسنج است. اما اگر از ماشین جوجه کشی کوچک استفاده می کنید که دارای ۱ یا ۲ حفره ی آبی هستند و به طور کلی یک راه آسان برای اندازه گیری رطوبت در این ماشین ها وجود ندارد.

پرورش و جوجه کشی اردک

درصد نطفه داری در اردک ها معمولا قابل قبول است برای این که بهترین نتیجه از نظر تهیه ی تخم های نطفه دار که مناسب برای جوجه کشی اردک باشند به دست آید ، معمولا به ازای هر ۵ تا ۶ اردک ماده یک اردک نر در گله رها می کنند . نژادهای اردک گوشتی معمولا تخم شان کم است از این رو تمام تخم های تولید شده برای جوجه کشی به کار می رود و کم تر به عنوان خوراکی از آن ها استفاده می شود ولی در نژادهای تخم گذار که تولید تخم زیاد است باید تخم ها از نظر شکل ظاهر دستچین شود و بهترین آن ها برای جوجه کشی اردک نگه داری و بقیه برای خوراک به مصرف می رسد .

دستگاه جوجه کشی اردک

دستگاه های جوجه کشی دی کیو شاپ به صورت فول اتومات طراحی شده اند که به شما قابلیت انتخاب پرنده را نیز می دهند ، و شما می توانید به کمک این دستگاه ها هر نوع پرنده ای را جوجه کشی کرده و پروش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چطور به دی کیو شاپ اعتماد کنیم ؟

دارای نماد اعتماد الکترونیک
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی کشور
وب سایت منتخب مردمی در جشنواره وب ایران ( سال 1395 )


logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیک