جوجه کشی طبیعی
آشنایی بیشتر با فرایند جوجه کشی طبیعی
3.6 (72%) 5 votes

آشنایی بیشتر با فرایند جوجه کشی طبیعی

جوجه کشی طبیعی

بهترین و ساده ترین راه برای جوجه کشی ، انجام فرایند آن به طور طبیعی است. جوجه کشی طبیعی معمولا با استفاده از یک مرغ کرچ و به صورت غریزی انجام می شود. مرغ کرچ به صورت غریزی روند چرخاندن تخم ها و همچنین تامین رطوبت مورد نیاز آن ها را به نحو احسنت انجام می دهد.

برای اینکه بتوانید فرایند جوجه کشی را به صورت طبیعی انجام دهید، به یک مرغ کرچ نیاز دارید اما چگونه می توان این مرغ ها را تشخیص داد. تغییرات هورمونی که در پایان دوره ی تخم گذاری در بدن مرغ رخ می دهند باعث می شوند تا پرنده برای فرایند جوجه کشی طبیعی آماده باشد. از علائم مرغ کرچ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

علائم مرغ کرچ

  • سوخت ساز بدن پرنده کاهش می یابد.
  • درجه ی حرارت بدن پرنده به میزان خفیفی ( حدود یک یا دو درجه ) افت می کند
  • مرغ بدون تحریکی در لانه ی خود می ماند.
  • رفتار های پرنده تهاجمی می شوند.
  • پر های سینه ی پرنده دچار تغییراتی شده و لانه از کرک های مرغ پر می شود.

هر کدام از این تغییرات برای مهیا شدن شرایط جوجه ی کشی طبیعی فلسفه و دلیلی دارد که جای بحث بسیار دارد. با مشاهده  ی این شرایط شما می توانید اطمینان کنید که مرغ برای انجام فرانید جوجه کشی طبیعی آماده است. ( برای آشنایی با جوجه کشی مصنوعی کلیک کنید )

تعداد تخم مرغ ها در جوجه کشی طبیعی

توجه داشته باشید که قرار دادن 8 تا 10 تخم مرغ زیر پای مرغ کرچ طبیعی بوده و در جوجه کشی طبیعی هر چه تعداد تخم مرغ ها را افزایش دهید در واقع شانس تبدیل شدن آن ها به جوجه را کاهش داده اید. نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کرد مربوط به تخم مرغ ها می باشد. در این روش شما نیاز نیست الزاما از تخم هایی استفاده کنید که مرغ کرچ آن ها را گذاشته است بلکه شما می توانید از هر تخم مرغ نطفه دار دیگری نیز استفاده کنید. یکی از مزیت های جوجه کشی طبیعی این است که مرغ به صورت غریزی تمام مراحل آن را خود مدیریت می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی روش های مختلف جوجه کشی ونحوی کارکرد مطالب سایت دی کیو شاپ را دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک