جوجه کشی عروس هلندی

جوجه کشی عروس هلندی

برای جوجه کشی عروس هلندی ابتدا باید از جفت بودن پرنده خود مطمئن باشيد و با درست انجام دادن نکات مهم جوجه کشی انجام خواهد شد.

دما و نور يكسان

تغذیه ی مناسب

محلی مناسب براي پرنده اي كه به عنوان جوجه كشي قرار است استفاده شود بهتر از يه جاي ساكت و کم رفت و آمد باشد. آمده بودن پرنده نر براي جفت گيري ؛ زمانی که پرنده آماده باشد نباید به هیچ عنوان به آنها غذای گرم و ویتامین داد. عروس هلندی همچون سایر همسانان خود مثل کاسکو و طوطی سانان، حیوانی حساس و مهربان است، این پرندگان از هوش بالایی برخوردار هستند و توانایی درک رفتارهای انسان را خواهند داشت.

محل جوجه کشی عروس هلندی

محلی که قرار است برای پرنده ها تعیین شود ترجیحا باید از جنس چوب باشد و به ابعاد عرض ۲۵ سانتی متر و طول ۲۵ سانتی متر و ارتفاع ۳۵ سانتی متر با سوراخ ورودی ۷ سانتی متر ساخته شده باشد. کف محل مورد نظر بستگی به سلیقه و تجربه ی افراد دارد که معمولا از ماسه بادی ، پوشال کولر و یا خاک اره نرم می توان پوشانده شود.

نکات مهم جهت جوجه کشی عروس هلندی

ارتفاع لانه

ارتفاع نشیمنگاه

فاصله ی مناسب نشیمنگاه و ظرف غذا

در صورتی که نشیمنگاه سست و نا امن باشد باعث عدم جفت گیری مناسب و ناباروری جوجه می شود.

پرورش طوطی

تغذیه ی خوب نقش مهمی را در جوجه کشی ایفا می کند. معمولا زمانی که جفت عروسی هلندی بی تجربه باشد و دفعه ی اولشان باشد به جهت وحشت زدگی و یا استرس تعداد تخم های نابارورش زیاد می باشد و در دفعات بعدی آمیزش موفق تر و تخم گذاری انجام می شود.
بعد از یک هفته جنین درون تخم قابل شناسایی می باشد و بعد از ۲۳-۲۱ روز جوجه ها سر از تخم در می آورند.عروس هلندی های نر بیشتر روی تخم می خوابند و وقت خود را صرف گرم نگه داشتن دمای تخم می کنند.

دستگاه جوجه آوری عروس هلندی

دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ به صورت فول اتومات و دارای سیستم کنترل پی ال سی / پی آی دی می باشد که قابلیت کالیبراسیون دما و رطوبت را دارا می باشد. و خطای احتمالی به حداقل می رسد و شما می توانید به کمک این دستگاه ها هر نوع پرنده ای را جوجه کشی کرده و پروش دهید.

4 دیدگاه در مورد “جوجه کشی عروس هلندی

 • پنجشنبه 06 اردیبهشت 1397 at 12:29
  Permalink

  سلام وقت بخیر من میخاهم با دستگاه عروس هلندی تکثیر کنم.اطلاعاتی در این باره میخام مثلا رطوبت دستگاه دمای دستگاه مدت زمانی ک تخم به جوجه تبدیل بشه و …

  Reply
 • سه شنبه 06 شهریور 1397 at 21:29
  Permalink

  سلام ببخشید چه کار کنم که در حین غذا دادن به جوجه چند روزه چینه دان هوا نگیرد

  Reply
 • چهارشنبه 15 اسفند 1397 at 16:00
  Permalink

  سلام ببخشید من می خواستم با دستگاه جوجه کشی کنم میشه در این مورد به من اطلاعات بدید

  Reply
  • شنبه 18 اسفند 1397 at 11:47
   Permalink

   سلام
   دستگاه های تولیدی شرکت دارای سیستم کنترلر هوشمند دیجیتال می باشد . و به همراه دستگاه جوجه کشی کتاب راهنما و DVD آموزشی ارسال خواهد شد.

   دی کیو شاپ

   Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک