جوجه کشی قرقاول

جوجه کشی قرقاول
جوجه کشی قرقاول
3 (60%) 3 votes

قبل از شروع جوجه کشی قرقاول و پیش از هر اقدامی باید به این نکته توجه داشته باشید که شیوه های مراقبت و نگهداری از تخم ها پیش از شروع جوجه کشی اولین اولویت کار شماست. از ذخیره کردن تخم هایی با پوست نازک و همچنین ترک خورده خود داری کنید چرا که تخم هایی با این خصوصیات توانایی حفظ رطوبت مورد نیاز جنین را ندارند و همین امر نیز باعث بروز بیماری ها می شود.

آشنایی جوجه کشی قرقاول

اندازه ی تخم ها نیز دومین موردی است که باید به آن توجه داشته باشید. اندازه ی تخم ها باید متناسب باشد. تخم های خیلی بزرگ هچ را کاهش داده و تخم های کوچک نیز طبیعتا جوجه هایی با جثه ی ریز را به دنیا می آورند. پس با توجه به این موارد بهتر است از تخم های طبیعی و البته تمیز استفاده کنید.

شرایط محیطی مناسب برای جوجه کشی قرقاول

شرایط محیطی فضای جوجه کشی عامل بعدی و البته بسیار مهمی است که باید مراقب آن باشید. تخم ها را باید در شرایط مرطوب و خنک با دمای ۱۴ الی ۱۶ درجه ی سانتی گراد به همراه ۷۳ الی ۷۵ درصد رطوبت نگهداری کنید.  درصورتی که مدت زمان ذخیره سازی تخم ها بیش از ۵ الی ۶ روز طول کشید باید هر روز ۱ یا ۲ بار آن ها را بپرخانید.

بهترین بازه ی زمانی برای نگهداری از تخم ها ۷ الی ۸ روز بوده که اگر تا حداکثر ۱۰ الی ۱۲ روز نیز ادامه پیدا کند می تواند مناسب باشد اما بیش از این مدت زمانی درصد هچ تخم ها به شدت کاهش می یابد.

دوره جوجه کشی قرقاول

دوره ی فرایند جوجه کشی قرقاول ها حدود ۲۴ الی ۲۶ روز می باشد. با گذشت ۲۱ روز تخم ها را از ستر به هچر منتقل می کنند. بیشتر مشکلاتی غالبا در فرایند جوجه کشی تخم قرقاول بوجود می آیند مربوط به بی دقتی در کنترل میزان دما و رطوبت می باشد. دما و رطوبت بیش از حد و یا کمتر از حد مناسب می تواند بر شرایط جنین تاثیر گذاشته و منجر به مشکلاتی نظیر مرگ جنین و یا ضعف جنین و یا حتی خروج سخت از تخم را برای جوجه ی قرقاول پدید می آورد.

دمای جوجه کشی قرقاول

نکته : دمای مناسب برای جوجه کشی تخم قرقاول بین ۳۲ الی ۳۸ درجه ی سانتی گراد می باشد.

شرایط جوجه کشی قرقاول

بعد از توجه به این موارد ، حالا باید شرایط تهویه ی هوای محیط دقت کنید. باید میزان اکسیژن مورد نیاز جنین تامین شود تا جنین بتواند رشد کرده و به صورت موفقیت آمیز از تخم خارج شود. برای آشنایی بیشتر و اصولی با انواع مختلف روش های جوجه کشی می توانید به مطالب سایت دی کیو شاپ مراجعه کنید.

دستگاه جوجه کشی قرقاول

دستگاه های جوجه کشی دی کیو شاپ تمام اتوماتیک و هوشمند دارای سیستم کنترل سخنگو و روز شمار همراه با قابلیت انتخاب پرنده  می باشد .  این دستگاه ها به شما امکان جوجه کشی و پرورش هر نوع پرنده ای را میدهد ، جهت خرید و مشاوره می توانید با واحد فروش شرکت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چطور به دی کیو شاپ اعتماد کنیم ؟

دارای نماد اعتماد الکترونیک
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی کشور
وب سایت منتخب مردمی در جشنواره وب ایران ( سال 1395 )


logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیک