نحوه جوجه ‌کشی از تخم غاز

آموزش نحوه جوجه ‌کشی از تخم غاز

جوجه ‌کشی از تخم غاز در این مقاله مجموعه دی کیو شاپ قصد دارد تا آموزش مقدماتی جوجه کشی از تخم غاز را برای شما کابران عزیز بازگو کند تا شما دوستان عزیز با نحوه جوجه کشی از تخم غاز آشنا شوید.

تاجایی که امکان دارد از اردک کوسکووی استفاده کنید ، همچنین شما میتوانید از غاز ها برای جوجه کشی از تخم های خودش نیز استفاده کنید که این کار برای شما میتواند گران و دشوار تمام شود زیرا غاز ها در حالی که روی تخم خودشان باشند نمی خوابند اما اردک مسکووی شرایط مناسب و ایده آل تری را برای شما فراهم میکند. همچنین لازم به ذکر است که مرغ و بوقلمون نیز میتواند به خوبی این کار را انجام دهد. همچنین  اگر از مرغ استفاده میکنید باید اطمینان داشته باشید که از مرغ هایی استفاده میکنید کرچ شده باشند.

مراحل جوجه کشی از تخم غاز

در مرحله اول شما باید تخم ها را زیر پرنده قرار دهید که برای یک مرغ شما میتوانید حدو چهار تا شش عدد تخم زیر آن قرار دهید و برای یک اردک موسکووی حدود شش تا هشت عدد تخم می توانید زیر آن قرار دهید. و ار از غاز برای جوجه آوری استفاده کنید می توانید ۱۰ الی ۱۵ عدد زیر آن تخم قرار دهید.

در مرحله دوم اگر شما از مرغ یا اردک استفادهمیکنید باید روزانه تخم ها را خودتان بچرخانید زیرا تخم ها برای این پرندگان کمی بزرگ خواهد بود و چرخاندن آن کمی برایش دشوار می باشد. که این کار را باید پس از آن که پرنده برای خوردن و آشامیدن لانه را ترک میکند انجام دهید همچنین  پس از ۱۵ روز، زمانی که تخم ها را می چرخانید کمی آب ولرم روی آنها افشان کنید.

جوجه ‌کشی از تخم غاز

در روز دهم شما تخم ها را در نور بازبینی کنید و سپس تخم های نابارور را دور ریخته و تخم های سالم را  به لانه برگردانید. همچنین روند جوجه کشی حدود ۲۸ الی ۳۵ روز به طول خواهد انجامید که شما باید در طی این دوره لانه پرنده را تمیز نگه دارید همچنین شما باید دما و رطوبت را تنظیم کرده که شرایط دقیق آن بسته به نوع ماشین جوجه کشی متفاوت خواهد بود.

برای چیدن تخم مرغ ها شما میتوانید به صورت افقط تخم مرغ ها را بخوابانید که انجام این عملکرد در جوجه آوری میتواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

در مرحله آخر نیز شما باید اجازه دهید تا تخم ها به طور کامل شکسته و تبدیل به جوجه شوند که معمولا تا سه روز طول خواهد کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک