دستگاه جوجه کشی کبک
دستگاه جوجه کشی کبک
5 (100%) 2 votes

دستگاه جوجه کشی کبک

دستگاه جوجه کشی کبک : دوره ی جوجه کشی کبک درون دستگاه 23 تا 24 روز طول می کشد.دمای دستگاه از روز اول تا بیستم باید 38 درجه ی سانتی گراد باشد.همچنین دمای هچر نیز در روز بیست و یکم باید 32 درجه ی سانتی گراد باشد.چرخش تخم ها بین 3 تا 24 بار در روز می باشد و چرخاندن تخم ها از بیست و یکم که به درون دستگاه هچر انتقال می یابند، متوقف می شود.

دستگاه جوجه کشی کبک

تخم ها را درون دستگاه باید به گونه ای قرار داد که انتهای کوچک تخم به طرف پایین و انتهای بزرگ آن به سمت بالا باشد. به طور تقریبی 90% کبک ها قابل جوجه کشی هستند. جوجه کشی کبک با جمع آوری و یا تخم نطفه دار کبک آغاز شده و پس از نگهداری در شرایط خاص و ضدعفونی کردن تخم کبک ها را در دستگاه جوجه کشی قرار می دهند.جوجه کشی در کبک ها معمولا 24 روز طول می کشد که کبک ماده در 7 ماهگی شروع به تخم گذاری می کند.

جوجه کشی کبک به دو صورت انجام می شود.

  1. جوجه کشی طبیعی در طبیعت با کرچ شدن کبک ماده بر روی ۴-۶ تخم می خوابد.
  2. جوجه کشی مصنوعی یا همان ماشین جوجه کشی

مزیت های دستگاه جوجه کشی کبک

پرنده ای که کرچ می شود طول عمرش کاهش می یابد، تولیداتش کم می شود و از نظر روحی و جسمی دچار آسیب می شود. به همین دلیل از دستگاه جوجه کشی استفاده می کنند تا تخم های بیشتری تولید شود همچنین کبک هایی که در قفس کبک مولد یا تخم گذار استاندارد نگهداری می شوند ، موفقیت بیشتری در جفت گیری و نطفه دارشدن تخم کبک ها دارند. اگر اپراتور کار با دستگاه جوجه کشی به دقت بر روند کار جوجه کشی تسلط داشته باشد و کیفیت دستگاه جوجه کشی کبک مناسب باشد تعداد زیادی از این تخم ها به جوجه کبک تبدیل شده و پس از اتمام جوجه کشی عملیات درصد گیری آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک