نحوه استفاده از دستگاه جوجه کشی برای جوجه کشی تخم مرغ

نحوه استفاده از یک دستگاه جوجه کشی – جوجه کشی تخم مرغ

جوجه کشی تخم مرغ – همانطور که میدانید دستگاه جوجه کشی یک روش مصنوعی برای پرورش تخم انواع پرندگان می باشد که در اصل دستگاه های جوجه کشی به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید کار جوجه کشی راه اندازی کنید ، همچنین دستگاه جوجه کشی تمام شرایط مختلف گرما ، حرارت رطوبت و تهویه هوا را مانند مرغ تقلید کرده و شرایط مناسبی را برای شما فراهم میکند تا بتوانید به راحتی جوجه کشی را انجام دهید.

همچنین لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه های جوجه کشی برای پرورش جوجه بسیار مقرون به صرفه بوده و میتواند برای شما بسیار صود آورد باشد و از آنجایی که دستگاه های جوجه کشی مختلفی برای جوجه کشی ساخته و تولید شده است هر کدام دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند مدل های معتبر دارای کنترل های اتوماتیک برای این فرایندها هستند که نیازمند نظارت کمتری در طول جوجه کشی و انجام این فرایند دارد.

تمیز کردن دستگاه جوجه کشی | جوجه کشی تخم مرغ

در تمیز کردن و پاکسازی دستگاه های جوجه کشی باید دقت لازم را داشته باشید زیرا تمیز بودن دستگاه در طول عمر دستگاه بسیار دارای اهمیت دارد تمام سطوح محل قرار گیری دستگاه جوجه کشی را با یک پارچه تمیز یا اسفنجی که در محلول رقیق کننده رقیق شده اند پاک کنید همچنین برایمحافظت از دستان خود از دستکش استفاده کنید.

اتصال دستگاه جوجه کشی به برق شهری | جوجه کشی تخم مرغ

در این بخش باید کابل برق با پریز متصل کرده و باید دقت داشته باشید پریز به درستی کار کند و همچنین باید حواستان باشد که پریز قطع و برق دستگاه قطع نشود. همچنین سپس باید آب گرم را به پانل رطوبت دستگاه جوجه کشی اضافه کنید.همچنین باید دقت داشته باشید درجه حرارت دستگاه  را کالیبراسیون کنید تا مطمئن شوید که دما معتدل درست و پایدار  باشد که این کار باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از قرار دادن تخم مرغ انجام شود.

سپس به تنظیم دما در دستگاه میرسیم که باید اطمینان حاصل کنید که دماسنج به خوبی کار کرده و به درستی دما را به شما نمایش میدهد که دما باید بین  ۳۷.۲ و ۳۸.۹ درجه سانتیگراد برسد ادامه دهید. دماهای پایین می توانند جنین را از رشد حفظ کرده اما در حالی که دمای بالا می تواند جنین ها را از بین ببرد.

چه نوع تخم مرغی را جوجه کشی کنیم

به هیچ عنوان تلاش نکنید که تخم مرغ های معمولی که از  مغازه خریداری میکنید را جوجه کشی کنید زیر تخم مرغ هایی که در فروشگاه ها به فروش میرسد نابارور هستند و به شما جوجه نمی رسانند و شما باید تخم مرغ هایی که توسط جوجه ها در یک گله با پرنده نر می باشند را استفاده کنید. همچنین همیشه باید برای مدتی تخم مرغ را در داخل اتاقی که دستگاه جوجه کشی قرار دارد قرار دهید تا تخم به دمای اتاق برسد و این کار به شما کمک میکند تا از نوسانات زیاد دمایی تخم مرغ جلوگیری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک