ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن

ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن
ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن
4.2 (83.64%) 33 votes

امروزه دستگاه های جوجه کشی پیشرفت های زیادی کرده اند . از چرخش تخم ها گرفته تا تنظیم دما و رطوبت همگی این کارها را دستگاه جوجه کشی انجام می دهد. تمامی این موارد بسیار عالی هستند و کمک بسیاری برای شخصی که تازه قصد دارد شروع به این کار کند، خواهد کرد اما همه ی این کارها هزینه بر می باشند و ما قصد داریم بدون پرداخت هزینه های گزاف دستگاه جوجه کشی خانگی بسازیم که در ادامه روش ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن را به شما آموزش خواهیم داد.

وسایل مورد نیاز جهت ساخت دستگاه جوجه کشی

  • دماسنج
  • دیمر : دیمر وسیله ای است که در مدار به صورت سری قرار می گیرد ومی تواند ولتاژ را کنترل کند .از این وسیله جهت کم وزیاد کردن نور لامپ ها استفاده می شود.
  • لامپ
  • کارتن
  • ظرف آب
  • تخم مرغ : تخم مرغ ها باید نطفه دار باشند در غیر این صورت تبدیل به جوجه نمی شوند.

دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن

کارتن را می توانید از مغازه دارها یا سوپر مارکت ها تهیه کنید .اندازه ی کارتون نیز ۲۷ سانتی متر عرض ، ۳۳ سانتی متر طول ، ۳۷ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.این اندازه جهت ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی مناسب می باشد.  برای تنفس تخم مرغ جوجه کشی باید در بدنه ی کارتن دو سوراخ که ابعادشان با هم برابر و به اندازه ی تقریبی ۲ سانتی متر مربع باشد. دیواره داخلی و خارجی را با چسب ۵ سانت بپوشانید .

بعد از این مرحله ، یک دریچه ی مستطیلی به ابعاد ۴سانتی متردر۶سانتی متر روی بدنه و درجایی که تخم مرغ و دماسنج دیده شود نیز ایجاد نمایید و از دو طرف با چسب ۵ سانتی متری بپوشانید.این دریچه برای مشاهده ی داخل محفظه و همچنین مشاهده ی تخم ها در روز های هچ ایجاد می شود.بعد از اینکه دستگاه را ساختید بگذارید به مدت  ۵ ساعت کار کند تا به تعادل گرمایی برسد.

اگر دما بالاتراز۳۷.۵ بود دما را کاهش دهید .اگرهم کمتراز۳۷.۵ بودسعی کنید با افزایش توان لامپ یا کوچک کردن سوراخ هواکش نسبت به افزایش دما اقدام کنید .ذکر این نکته ها الزمایست که اگر در ساخت دستگاه جوجه کشی از دیمر استفاده کنید نیازی به دستکاری ابعاد سوراخ ها و کنده کاری دستگاه نیست.همچنین قبل از اینکه تخم ها را داخل دستگاه بگذارید مطمین شوید که دما به تعادل رسیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چطور به دی کیو شاپ اعتماد کنیم ؟

دارای نماد اعتماد الکترونیک
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی کشور
وب سایت منتخب مردمی در جشنواره وب ایران ( سال 1395 )


logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیک