ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی
آموزش عملی ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی
4.8 (95%) 4 vote[s]

آموزش عملی ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – در این مقاله و پست آموزشی دی کیو شاپ قصد دارد آموزش کامل یک دستگاه جوجه کشی خانگی در خانه را به شما دوستان عزیز آموزش دهیم که بسیار کار آمد و خوب خواهد بود. اما در ساخت این دستگاه خانگی بسیار باید دقت داشته باشید زیرا دستگاه جوجه کشی دارای حساسیت بسیار بالایی هستند و هر اشتباهی در قسمت های آن ممکن است دستگاه شما خراب کند ، زیرا در داخل دستگاه باید شرایط دمایی ، رطوبتی مناسبی فراهم شود.

4 قطعه اصلی ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

در ساخت دستگاه جوجه کشی چهار قسمت اصلی وجود دارد که بخش اصلی این دستگاه را شامل میشوند که این قسمت ها شامل :
برد دستگاه ، موتور گیربکس دار و راک ، فن عنکبوتی و المنت و آداپتور که هر یک از آنها دارای وظایف مختلفی می باشند.

1- برد دستگاه : این قسمت از دستگاه جوجه کشی به عنوان اصلی ترین بخش دستگاه جوجه کشی است که وظایف آن  کنترل دما و گردش تخم ها و را اندازی موتور و اجرای تمامی دستوراتی که انجام میشود را دارد.

۲- موتور گیربکس دار و راک : در بخش دوم به موتور گیربکس می رسیم که به اتصال به برد دستگاه کار می کند و وظیفه این قسمت از دستگاه عمل گردش راک را بر عهده دارد که لازم به ذکر است که در دستگاه راک نیز محل قرار گرفتن تخم ها می باشد.

۳- فن عنکبوتی و المنت :قسمت سوم این دستکاه که فن عنکبوتی بوده که به برد دستگاه وصل میشود و وظیفه آن تنظیم دما می باشد که در صورت نیاز روشن و خاموش میشود تا دمای داخل دستگاه را تنظیم کند.

۴- آداپتور : در بخش آخر به آداپتور دستگاه می رسیم که همانطور که میدانید این قسمت وظیفه برق رسانی به دستگاه را دارد که به برق 12 ولت نیاز خواهد داشت و باید برق شهری 220 ولت را به 12 ولت تبدیل کند.

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

تا به این لحظه تمام قطعات اصلی مورد نیاز برای ساخت یک دستگاه جوجه کشی را برای شما توضیح دادیم اما برای ساخت یک دستگاه جوجه کشی خانگی شما نیازمند  یک جعبه خواهید بود که این جعبه میتواند از جنس  MDF یا ABS باشد ، که ویژگی این جعبه ها این است که میتوانند دما و رطوبت را به خوبی در خود نگه دارند.

بعد از انتخاب جعبه مناسب برای دستگاه  شما باید قطعات را روی جعبه قرار دهید و سپس اتصالات قطعات را به برد انجام دهید ، در مرحله بعدی باید برد را بیرون جعبه قرار دهید و حسگر دما سنج روی برد را داخل جعبه بگذارید ، سپس راک را داخل جعبه قرار داده  و جای آن را به خوبی محکم قرار دهید ، همچنین لازم به ذکر است که راک به موتور متصل است و موتور نیز به برد که کار آن گردش راک خواهد بود که در آن تخم مرغ ها خواهند چرخید به همین دلیل باید جای سفت و محکمی داشته باشند. در مرحله آخر باید فن عنکبوتی و المنت را در مکان مناسبی از جعبه قرار دهید تا برای فن امکان گردش هوا و تنظیم هوا وجود داشته باشد.

نکته : بهتر است قبل از قرار دادن تخم مرغ ها در دستگاه ، دستگاه را 24 ساعت قبل از آن تست کنید و آن را تنظیم و تست کنید تا از عملکرد دستگاه مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک