ساخت دستگاه جوجه کشی
ساخت دستگاه جوجه کشی
5 (100%) 1 vote

ساخت دستگاه جوجه کشی

لوازم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی را به راحتی میتوانید تهیه کنید. این دستگاه جوجه کشی کاملا تست شده که در ادامه خواهید دید جوجه ها چگونه با این دستگاه به دنیا می آیند.

ساخت دستگاه جوجه کشی : برشی مربعی که روی درب ایجاد شده برای رسیدن نور به داخل دستگاه و همچنین مشاهده ی داخل دستگاه از طریق دریچه ای است که روی شیشه تعبیه شده است. با استفاده از این دریچه هامی توانید تخم ها را تنظیم کرده و درون دستگاه را نیز بررسی کنید . این دریچه ی شیشه ای در سایر دستگاههای شرکتی هم وجود دارد ولی بجای شیشه،  از جنس پلی کربنات استفاده می کنند. بدلیل اینکه شیشه از اشعه های مضر خورشید و نور مستقیم به داخل دستگاه جلوگیری نمی کند و نسبت به شیشه نیز مقاومت بیشتری دارد.

در این مرحله برای جلوگیری از ورود هوای گرم و سرد به داخل دستگاه ، کناره های درب رابا استفاده از موم می پوشانند که این روش بسیار مناسب می باشد. این موم برای درزگیری در دستگاه های چینی به نام کاکس هند و جنسیس کره ای که وارد ایران میشوند  نیز استفاده میشود.

دستگاه جوجه کشی خانگی

مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی

در ادامه این مطلب مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی راطی خواهیم کرد.

با ما همراه باشید تا مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی رابرای شما بیان کنیم

مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی : برای جلوگیری از ورود هوای سرد و گرم و رطوبت دما و مشاهده ی داخل دستگاه باید محافظه ای شیشه ای روی قسمت برش دهده شده ،  گذاشته شود. استفاده از شیشه بدلیل قیمت پایینی که دارید مقرون به صرفه است.

 • سوراخی برای ورود آب بصورت خودکار و البته بدون باز کردن در
 • سوراخی برای سیم برق
 • سوراخی برای ورود هوا جهت اکسیژن گیری
 • سوراخی برای گرداننده ی راک

این سوراخ ها درتمامی دستگاه های شرکتی نیز وجود دارند که درآنها بصورت دقیق تر و اصولی تر طراحی شده اند.

ظرفی که درآن اسفنج وجود دارد رابرای ایجاد رطوبت دستگاه فراهم کنید تا با حرارت آب بخار شود و رطوبت مورد نیاز دستگاه تامین شود. این روش دردستگاه های خانگی قدیم نیز مورد استفاده قرار گرفته ولی امروزه از پمپ آب و دستگاه التواسونیک، استفاده میشود.

سیم توری رابه اندازه ی ظرفی که اسفنج درون آن قرار گرفته ، برش دهید.محافظی دربالای ظرف آب ودر قسمت پایینی راک وجود دارد که از جوجه ها محافظت میکند. زیرا جوجه ها بعد از تولید بدلیل سقوط از راک آسیب می بینند.

در این دستگاه برای تامین آب داخل ظرف نیازی ندارد درب دستگاه راباز کنید فقط کافیست سوراخی دربالای ظرف ایجاد کنید که لوله ی آب به راحتی از آن عبور کند.

رطوبت دستگاه جوجه کشی

طریقه ساخت دستگاه جوجه کشی

مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی  : سیم توری را باید جوری قرار دهید تا قسمتی که سوراخ دارد دقیقا روبروی ظرف آب قرار گیرد تا با شیلنگ و بدون بازکردن درب ، ظرف آب پر شود.

لوله را از سوراخی که برای آب ایجاد کردید درون دستگاه قرار دهید . باید بگویم که حالا دیگر تمامی مراحل ساخت سیستم رطوبت برای جوجه ها تامین شد.

این دستگاه روی راک استفاده میشود و تخم ها راروی راک میگذارند، در دستگاه های جوجه کشی شرکتی از راک و شانه های همه کاره استفاده میشود که درآن تخم هر پرنده ای رامیتوان گذاشت امادر این دستگاه ها بدلیل کاهش هزینه یک راک مخصوص تخم مرغ طراحی شده است.

این سیم درزیر راک قرار میگیرد و بعنوان محافظ استفاده میشود.

12- استفاده از نیم پست ها برای نگه داشتن راک درجای مناسب استفاده میشود. راک بوسیله ی نیم بست به لوله ی اصلی نگه دارنده وصل میشود.

یک لوله ی پلاستیکی را از یک سمت عبور دهید و از سمت دیگر دستگاه آن را بیرون بیاورید . این لوله باید از بین دستگیره ها عبور کند تا محافظ راک باشد . یکی از اصلی ترین اجزای عملیات جوجه کشی چرخش راک است.

لوله ای را که برای نگه دارنده ی راک نصب کرده تنظیم کنید. این روش برای راحتی درچرخش راک میباشد. به شکلی که  دسته رامیگیرید و راک رامی چرخانید . می توانید برای راحتی بیشتر یک علامت زیر دسته بگذارید تا چرخش تخم ها را چک کنید.

چگونه باید دستگاه جوجه کشی بسازیم ؟

برای ثابت ماندن راک و چرخاندن آن، به لوله ی نگه دارنده نصب میشود.

حالا باید شانه های تخم مرغ راداخل جعبه قراردهید. ابتدا  قسمت پایین شانه رابه گونه ای جای گذاری کنید که مانع از افتادن تخم مرغ ها شود. جعبه شانه های تخم مرغ در واقع ، کار شانه های دستگاه جوجه کشی راانجام میدهند که تخم مرغ هایی که نطفه دارند درون آن قرار میگیرند.

فن و ترموستات برای تنظیم گردش هوا استفاده میشود که باید روی دیوار نصب شوند به همین دلیل پیچ را برای آویزان کردن فن و ترموستات از دیوار باز میکنیم.

چراغ ، فن و ترموستات را بایددر این مرحله بهم وصل کنید تا گرمایش تامین و گردش هوا بهتر انجام شود. استفاده از ترموستات باعث تامین سیستم گرمایشی بصورت خودکار میشود و درجه دمایش ثابت میماند که دراین روش تخم به جوجه تبدیل میشود.

در این مرحله چراغ  فن و ترموستات روی دیوار نصب میشود.

در مرحله ی اول لوله هایی هم اندازه با سوراخ های دستگاه ببرید و درپوشی برای آن ها قرار دهید تا بتوانید براحتی اکسیژن راتامین کنید زیرادر زمان هچر تخم ها به اکسیژن بیشتری نیاز دارنددر 18 روز اول پلاگ هوا باید بسته باشد ودر 3 روز آخر هچر بدلیل اکسیژن بیشتر این پلاگ ها باید باز باشند.

دستگاه جوجه کشی خانگی

2 دیدگاه در مورد “ساخت دستگاه جوجه کشی

 • یکشنبه 28 مرداد 1397 at 01:27
  Permalink

  بدون دما سنج هم میتوان این کار را کرد؟

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک