شانه 42 عددی تخم مرغ
شانه همه کاره یا شانه مخصوص ستری ؟!
4.5 (90%) 6 votes

شانه همه کاره یا شانه مخصوص ستری ؟!

برای انجام یک جوجه کشی موفق نیازمند دستگاه جوجه کشی با کیفیت می باشیم ، شرط موفقیت در جوجه کشی استفاده از شانه همه کاره یا شانه مخصوص ستری ؟! سوال مبهم برای علاقمندان به این رشته می باشد که کدام شانه مخصوص تخم نطفه دار برای درصد هچ بالا بهتر می باشد؟

شانه همه کاره یا شانه مخصوص ستری

دستگاه جوجه کشی جعبه ای مکعبی که به صورت عایق بندی ساخته می شود که محلی امن دارای دما ، رطوبت ، تهویه و چرخش برای رشد و نمو جنین می باشد که در پریود زمانی مشخص تخم نطفه دار تبدیل به جوجه می شود. تخم نطفه دار ها در این دوره از جوجه کشی نیازمند دما و تهویه و رطوبت به صورت مطلوب می باشد که این پارامترها باید به خوبی به تمام قسمت های تخم نطفه دار برسد تا بالاترین درصد جوجه کشی صورت پذیرد.

شانه همه کاره یا شانه مخصوص ستری دستگاه های جوجه کشی

جوجه کشی از تخم های مختلف روش های مختلفی دارد که باید عین طبیعت انجام گیرد تا جوجه بسلامت از تخم خارج شود . روش های قرار گیری تخم نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی بسیار مهم می باشد ، تخم نطفه دار ها حتما باید در داخل شانه های مخصوص ستری قرار گیرد و تیزی تخم نطفه دار در قسمت پایین جایگزاری شود و دقت نمایید قبل ورود تخم نطفه دار ها در دستگاه ، حتما گرید بندی نمایید تخم های ریز و بد شکل ، ترک خورده و درشت را از قراردادن دستگاه جلوگیری نمایید.

دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ

شانه های مخصوص ستری مناسب جوجه کشی برای هر نوع تخم نطفه دار می باشد که در این مطلب تصاویر شانه های هر تخم نطفه دار را می توانید رویت نمایید. شانه های مخصوص ستری ، بدلیل آنکه بالا و پایین آن باز می باشد و کناره های شانه ها بخوبی طراحی شده اند تا راه نفوذ اکسیژن به تمام قسمت تخم نطفه دار برسد ، بهترین شانه برای قرار گرفتن در دستگاه جوجه کشی می باشند و حتی بزرگترین کمپانی های جوجه کشی جهان بدلیل موارد ذکر شده بالا از شانه های مخصوص ستری استفاده می کنند.

برای جوجه کشی غاز هم ما توصیه می کنیم در سبد هچر از روز اول تا مرحله هچر بدون قرار دادن سایزیک انجام گیرد تا چرخش تخم ها بخوبی و کامل انجام شود. و درصد هچ خوبی داشته باشد.

در ادامه شانه مخصوص ستری تخم نطفه دار انواع پرندگان را مشاهده می کنید.

شانه مخصوص ستری دی کیو شاپشانه تخم نطفه دار بلدرچین

شانه مخصوص ستری تخم قرقاول

شانه ستری تخم نطفه دار قرقاول

شانه مخصوص ستری تخم نطفه دار

شانه مخصوص ستری تخم نطفه دار مرغ

تخم نطفه دار شترمرغ

شانه مخصوص ستری تخم نطفه دار بوقلمون

2 دیدگاه در مورد “شانه همه کاره یا شانه مخصوص ستری ؟!

 • سه شنبه 16 بهمن 1397 at 20:58
  Permalink

  جوجه بوقلمون بعدازچندروزسرازتخم ورمیآورد

  Reply
  • دوشنبه 20 اسفند 1397 at 19:38
   Permalink

   سلام
   مدت زمان جوجه کشی بوقلمون 28 روز می باشد/

   دی کیو شاپ

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک