محصولات شترمرغ | دستگاه جوجه کشی
محصولات شترمرغ
5 (100%) 3 votes

محصولات شترمرغ

امروزه مزارع پرورش شترمرغ از جمله سودآورترین پروژه های دامپروری می باشد. این مطلب آشنایی با محصولات شترمرغ اختصاص دارد. صنعت پرورش و تولید شترمرغ دارای سه نوع تولید پایه یعنی گوشت، چرم و پوست بوده که بهم مرتبط هستند به نحوی که تولید یکی از اینها دیگری را نیز شامل می شود و می توان از این سه نوع فراورده مجزا، جدای از هم سود برد.

علاوه بر آن شترمرغ دارای محصولات فراوان و پر ارزشی است و با داشتن بازده اقتصادی بالا و سازگاری با شرایط نامساعد بیابانی، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. به گونه ای که بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان از شترمرغ به عنوان دام بزرگ آینده در بسیاری از مناطق نام می برند.

محصولات شترمرغ

گوشت شترمرغ:

یکی از مهمترین محصولات شترمرغ گوشت آن می باشد. شترمرغ ها گوشت قرمزی دارند که از لحاظ بافت و طعم بر اساس سن کشتار شبیه به گوشت گوساله می باشد. این گوشت تردی خاص خود را دارد و دارای پروتئین بالا و چربی پایین است. محصولات شترمرغ | ماشین جوجه کشی

کلسترول آن حتی از گوشت مرغ هم پایین تر است. از نقطه نظر سلامت بسیار بهتر از سایر گوشت پرندگان تقریبا می باشد چون چربی و کلسترول کمتری دارد.

پوست شترمرغ:

پوست شترمرغ یکی دیگر از محصولات شترمرغ می باشد. پوست شترمرغ ماده دارای رنگی متغیر بین خاکستری تیره یا روشن است و رنگ پوست شترمرغ نر آبی تیره براق می باشد. 60 تا 66 درصد درآمد حاصل از فروش شترمرغ در آفریقای جنوبی از عمل فروش پوست و چرم این حیوان بوده که نشانه اهمیت این محصول می باشد.از پوست شترمرغ چرمی با کیفیت بالا و قابل قیاس با چرم تمساح و فیل به دست می آید.

لباس و کیف و کفش | ماشین جوجه کشی شترمرغ

در صنعت چرم سازی، بعد از پوست تمساح بع عنوان کالایی گران قیمت مطرح بوده و جز بهترین و گرانقیمت ترین پوست طبقه بندی می شود.

چرم شترمرغ 5 برابر محکم تر از چرم گاو بوده و نیز نسبت به چرم تمساح از مقاومت بیشتری در مقابل آب برخوردار است.

تخم شترمرغ:

تخم شترمرغ یکی از محصولات خاص این پرنده می باشد که کاربرد زیادی دارد. معمولا شترمرغ ها در سال بین 30 – 80 عدد تخم می گذارند که در مصارف مختلف استفاده می شود. با درصد مشخص نرینگی بعد از بلوغ جنسی شترمرغ تخم نطفه دار تولید می کند و می توان با جمع آوری تعداد مشخصی از تخم نطفه دار شترمرغ ، آنها را برای جوجه درآوری به دستگاه جوجه کشی منتقل کرد.

محصولات شترمرغ| فروش دستگاه جوجه کشی

مدت زمان جوجه کشی شترمرغ معمولا 42 روز می باشد که با گذشت این زمان جوجه شترمرغ از ماشین جوجه کشی بیرون می آید.

پر شترمرغ:

یکی از محصولات شترمرغ که بیشتر برای تزیینات استفاده می شود، پر شترمرغ می باشد. کیفیت پر شترمرغ منحصر به فرد می باشد و کارآیی ویژه ای دارد.

پر شترمرغ به دلیل تولید الکترسیته ساکن بالا، بهترین وسیله برای ساخت وسایل تمیز کننده بشمار می آید علاوه بر آن در تزیین لباس و دکوراسیون از آن استفاده می شود.

تقریبا” از هر شترمرغ تا سن کشتار (14 ماهگی) یک کیلوگرم پر بدست می آید. هر شترمرغ تقریبا” 24 شاه پر بزرگ و زیبا روی هر بال خود دارد (جمعا” 48 عدد) که پس از رسیدن به سن بلوغ و در شرایط آب و هوایی مساعد می توان هر 8 ماه یکبار آنها را چید. با ارزش ترین پرها، پر سفید شترمرغ نر است.

محصولات شترمرغ

از این پرها که از کفیت بالا و زیبایی خاصی برخوردار است برای تزیین لباسهای مد روز و دکوراسیون بخصوص در صحنه های تئاتر استفاده می شود.

در ایران نیز از این پرها در مراسمات مذهبی محرم، برای تزئین علمهای عزاداری و فرم های ساده و رنگ شده استفاده می شود. بهترین پرها از پرندگانی که در نواحی خشک تر پرورش می یابند بدست می آید.

One thought on “محصولات شترمرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک