مراحل جوجه کشی – رشد جنین در طی دوره جوجه کشی

مراحل جوجه کشی
مراحل جوجه کشی – رشد جنین در طی دوره جوجه کشی
4.3 (86.67%) 6 votes

۲۱ روز دوره جوجه کشی مصنوعی با دستگاه جوجه کشی

مراحل جوجه کشی – روز اول: در این روز آثاری از رشد در مناطق pellucida و Opaca در بلاستودرم مشاهده می گردد. در ضمن آثار تشکیل بافت های عصبی، طناب عصبی و دستگاه گوارش نیز دیده می شود

روز دوم: در این روز آثار اولیه پیدایش قلب و سیستم گردش خون و عروق اولیه در غشاء کیسه زرده دیده می شود. به علاوه رشد مغز ادامه یافته، نشانه های ابتدایی – .تشکیل کیسه آمنیون آشکار می گردد

روز سوم: در این روز کیسه آمنیون به طور کامل جنین را در بر می گیرد. پاها و ساختار جمجمه شکل میگیرند . کیسه آلانتوئیس تشکیل میشود و اولین حرکات غیرفعال جنینی مشاهده میشود .

شروع دوره جوجه کشی – مراحل جوجه کشی

روز چهارم: در این زمان کیسه آلانتوئیس در ناحیه پشتی کیسه آمنیون به وجود می آید. در این حالت جنین در طرف چپ این کیسه قرار می گیرد. اولین ارتباط بین کیسه کوریون و آلانتوئیس در این روز برقرار می گردد. به علاوه رنگدانه بستن (پیگمانتاسیون) چشم ها نیز در این روز اتفاق می افتد.

روز پنجم: در این روز دستگاه گوارش رشد بیشتری یافته و قسمت های مختلف آن تفکیک یافتهتر می گردند. در ضمن غدد تناسلی نیز شکل می گیرند.

روز ششم: بال ها و پاها به همراه انگشتان و پنجه ها که به طور قابل ملاحظه ای رشد کرده اند. در این روز منقار نیز ساختار کامل خود را کسب می کند. در این روز حرکات ارادی جنین شروع میشود

مراحل و تعداد روز جوجه کشی

روز هفتم: در این روز ناحیه ای بر روی نوکث به نام دندان تخم که مسئول شکستن پوسته تخم در هنگام خروج جوجه از تخم می باشد به خوبی مشاهده می شود. حفره بطنی به علت رشد اندام های داخلی، برجستگی قابل ملاحظه ای پیدا می کند.

روز هشتم: پرها شروع به شکل گیری می نمایند. استخوانها در این روز شروع به آهکی شدن می کنند.

روز نهم: در این روز جنین داخل تخم شکل کامل یک پرنده را کسب می کند. سر رشد بیشتری می یابد. کیسه کوریو آلانتوئیس در ارتباط با پوسته کامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چطور به دی کیو شاپ اعتماد کنیم ؟

دارای نماد اعتماد الکترونیک
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی کشور
وب سایت منتخب مردمی در جشنواره وب ایران ( سال 1395 )


logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیک