نکات پرورش بلدرچین
نکات پرورش بلدرچین
5 (100%) 1 vote[s]

نکات پرورش بلدرچین

نکات پرورش بلدرچین : در هر کار اقتصادی اگر اصول مدیریت در آن کار رعایت نشود نباید به موفقیت و تداوم داشتن آن کار امیدوار باشیم .پرورش بلدرچین مدیریتش دارای پیچیدگی بوده و در امور اجرایی قبل از پرورش بلدرچین نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و منظم می باشد .برای موفقیت مجموعه ی پرورش بلدرچین سرمایه گذاری و دانستن نکات فنی، نکات پرورش بلدرچین ، تضمینی بر موفقیت مجموعه نخواهد داشت .با سال ها فعالیت که در صنعت پرورش بلدرچین داشتم متوجه این موضوع شدم که چون تبلیغات زیادی بر روی پرورش آسان و بدون ریسک پرورش بلدرچین می شود هر سال علاقه مندان و سرمایه گذاران زیادی به این کار جذب می شوند .

ولی متاسفانه باید گفت که خیلی از کسانی که به این حرفه وارد می شوند چون تجربه ی کافی ندارند و روش مدیریتی آن ها مناسب نمی باشد ، بعد از گذشت مدتی فعالیت پرورش بلدرچین را نیمه کاره رها می کنند و علاوه بر این که سرمایه ی خودشان را از بین می برند باعث میشوند تا سرمایه های این صنعت خسارت ببینند و در بازار محصولات هم اختلالاتی به وجود می آورند .

چه شما این کار را به صورت انفرادی شروع کرده باشید و چه کارکنانی استخدام کرده باشید و کارها را به آن ها واگذار کنید در اصل شما یک مدیر و کارآفرین می باشید .مهم ترین وظیفه ی شما در کسب و کارتان مدیریت می باشد و همچنین مهم ترین مسئولیتی که شما دارید این است که مجموعه ی تولیدی خودتان را به بازدهی و سود مناسب برسانید .

مسئولیت مدیر در پرورش بلدرچین

توجه : به عنوان یک مدیر مهمترین مسئولیتی که شما دارید رساندن کسب و کارتان به سود است .پس سعی کنید خودتان را درگیر کارهای روزمره و کارهایی که وقت گیر می باشند نکنید .بسیاری از پرورش دهندگان بلدرچین را دیده ام که به جای این که وقت خود را صرف برنامه ریزی کردن برای کارشان بکنند مشغول فعالیت های روزمره می شوند . چون حجم کار اجرایی مجموعه پرورش بلدرچین تنوع بسیار زیادی دارد و زیاد است پس بنابراین کلیات کار را فراموش می کنند و بعد از گذشت مدتی شاهد خسارت های آن می شوند و در پیش روی خودشان دو راه می بینند.

یا اینکه با شناسایی کردن مشکلات و ارزیابی آن ها دوباره از اول برنامه ریزی می کنند .

و یا به علت اینکه توانایی ندارند مشکلات را برطرف کنند و با خسارت بسیار ، کارشان را نیمه کاره رها می کنند.

حتی قبل از اینکه به کوچک ترین هدف هایشان رسیده باشند .در این مطلب ما قصد داریم شما را با اصول اولیه و پایه های مدیریت مجموعه پرورش بلدرچین آشنا کنیم .

سالن پرورش بلدرچین

شما بسیاری از این اصول مدیریتی را می دانید و حتی در کسب و کارتان از آنها استفاده می کنید.اما در این مطلب هدف ما دسته بندی آن ها و یادآوری کردنشان به پرورش دهندگان بلدرچین می باشد .

پیش نیاز های لازم قبل از پرورش بلدرچین

قبل از پرورش بلدرچین باید بدانید ! آیا انتخاب خوبی برای کسب و کار داشته اید ؟ آیا می خواهید بلدرچین پرورش دهید ؟فعالیت من در طرح نویسی و راه اندازی واحد های دامپروری می باشد .اغلب از طرف کارآفرینان این سوال مطرح می شود که در چه زمینه هایی سرمایه گذاری کنند .نظر من این می باشد که این سوال یک سوال پیچیده می باشد و بر اساس شرایط هرکس ، شاید جوابش متفاوت باشد .ولی به طور معمول همیشه یک جواب دارم و آن این می باشد که شما به هر شغلی علاقه مندید و فکر می کنید که از عهده اش می توانید برآیید آن می تواند برایتان پر بازده باشد .هر فعالیت اقتصادی اگر به خوبی مدیریت شود می تواند سودآور باشد و هم ماندگاری داشته باشد .علل خصوص بخشی مثل کشاورزی . چون با تامین کردن غذای مردم سروکار دارد می تواند جز بخش های مهم اقتصادی باشد .

اما من در طول سال های فعالیت اقتصادی در بخش کشاورزی کشور و فعالیت هایی که در این خصوص داشتم متوجه شدم اگر با برنامه ریزی کردن و اصول جلو نروید به آینده اش نمی توانیم امیدوار باشیم .در هر صنعت و فعالیتی هم یک سری افراد موفق هم یک سری افراد شکست خورده است و در فعالیت اقتصادی نمی توان موفقیت را شانس دانست .چون وقتی به بررسی کردن روند موفقیت کارآفرینان بپردازیم معمولا عوامل مهم و مشترکی موجب موفقیتشان شده است .

نکات پرورش بلدرچین

جوجه کشی بلدرچین ژاپنی

یکی از بارزترین ویژگی پرورش دهندگان بلدرچین یادگیری مداوم آنها ی باشد .چنین افرادی همیشه دنبال این هستند که مطالب جدید و کاربردی را یاد بگیرند و در کسب و کارشان از آنها استفاده کنند .تبریک می گویم شما هم یکی از کارآفرینان موفق هستید یا می شوید زیرا با خواندن این مطالب معلوم است شما جز کسانی می باشید که به یادگیری علاقه دارید .در پرورش بلدرچین دانستن اصول کارآفرینی و مدیریت اهمیت زیادی دارد و شاید لازم است که در مطلبی جدا به آن بپردازیم .توصیه ی من به شما این می باشد که دانش خود را همیشه به روز نگه دارید .

دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ

اگر شما قصد دارید که به پرورش انواع طیور و بلدرچین بپردازید میتوانید از طریق سایت ما اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک