پرورش بلدرچین طرح اقتصاد مقاومتی
پرورش بلدرچین
5 (100%) 1 vote

پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین طرح اقتصاد مقاومتی با کمک بسیج سازندگی جناب مهندس سینایی از ۱۰۰۰ قطعه ای شروع کردند و در حال حاضر ۳  دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال ادامه فعالیت می دهند.

پرورش بلدرچین طرح اقتصاد مقاومتی

به گفته ایشان پرورش بلدرچین طرح اقتصاد مقاومتی به کمک بسیج سازندگی بعنوان یکی از مشاغل پر سود می باشد. آقای سینایی بعنوان کارآفرین موفق ، چند نفر نیروی جوان را بعنوان همکار در فارم بلدرچین مشغول به فعالیت کردند. با دعوت صدا و سیما مرکز مازندران در مورد پرورش بلدرچین و فعالیت ایشان در برنامه ماه رمضان ۹۵ به علاقمندان این رشته اطلاعاتی دادند.

بلدرچین پرنده ای زود بازده ای می باشد که بصورت طبیعی و بدون دستکاری ژنتیکی و بدون استفاده از آنتی بیوتیک ، مکمل ، واکسن پرورش میابد. پروش بلدرچین از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. بطوری که دوره جوجه کشی بلدرچین ۱۷ روز می  باشد (۱۴ روز اول مرحله ستر و ۳ روز پایانی در مرحله هچر جوجه ها از تخم نطفه دار بیرون می آیند) تخم نطفه دار مناسب جوجه کشی بین ۷ تا ۱۰ گرم بطور تقریبی باید وزن داشته باشد. بلدرچین تغذیه خیلی کمی دارد هر بلدرچین در روز حدودا ۲۵ تا ۳۰ گرم دان مصرف می کند. و در کمتر از ۴۰ روز به وزن کشتار می رسند. بلدرچین آماده کشتار دارای وزن تقریبی ۲۵۰ تا ۳۵۰ گرم می باشد.

انواع پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین را می توان به سه شاخه تقسیم کرد؛ ۱. پرورش بلدرچین گوشتی (کمتر از ۴۰ روز پرورش می دهند.) ۲. پرورش بلدرچین تخمگذار (تخم خوراکی، که از ۴۰ روز شروع به تخمگذاری می کند و پرورش بلدرچین نیازی به نر ندارد) ۳. پرورش بلدرچین مادر ( این نوع پرورش بلدرچین برای تخم نطفه دار مخصوص دستگاه جوجه کشی می باشد، که به ازای هر بلدرچین نر ۳ قطعه بلدرچین ماده باید در نظر گرفت)

رمز پیشرفت و رشد چشمگیر اقتصادی کشور هایی مانند چین و تایوان با این روند شروع شد که هر شخصی در خانه و محل زندگی خود یک تولیدی ایجاد کرد. تولید منحصر  به کارخانه ها و تولیدی های بزرگ نیست و هر شخصی می تواند در خانه  ی خود با توجه به مکان و بودجه یک محصول تولید نماید و درآمد زایی زیادی داشته باشد. پس چه بهتر این شغل و حرفه پرورش بلدرچین باشد تا سود خوبی را تصاحب کنیم و مهم تر از همه گوشت سالم و بدون آنتی بیوتیک را به جامعه تقدیم کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک