پرورش جوجه مرغ

پرورش جوجه مرغ

پرورش مرغ یک راه بسیار خوبی برای ایجاد یک گله پایدار بومی است و باید توسط هر کارآفرین بهترین نژاد مرغ پرورش پیدا می کند. تماشای روند یک ابزار یادگیری و آموزش از کارشناسان خبره طیور می توان پرورش جوجه مرغ فوق العاده ای داشت به لطف زمان کوتاه جوجه کشی و پرورش جوجه و مولد تخم مرغ نیاز به جوجه کشی است.

بهترین تناسب خروس و مرغ در گله، تناسب ۱ خروس برای هر ۱۰ قطعه مرغ است. البته خروس باید جوان و سرحال و از چابکی بالایی برخوردار باشد. یک خروس جوان بهترین انتخاب به ازای هر ۱۰ مرغ می باشد تا درصد نطفه و باروری بالایی داشته باشد.

اگر شما می خواهید یک مرغ تخم گذار” خوب که درصد تخمگذاری بالایی داشته باشد، برترین مرغ ها صفت تخم گذاری مطلوبی به همراه ضریب تبدیل مناسبی داشته باشد، برخی از برترین نژادها عبارتند از: کورنیش، سراما، براهما، نیوجرسی غول، نیوهمشایر قرمز، ساسکس، و دیگران است. یک مرغ تقریبا” به طور میانگین در سال تعداد ۲۵۰ تا ۳۰۰ عدد تخم می گذارند که البته با تناسب خروس مناسب جوجه کشی می باشند.پرورش جوجه مرغ
تخم مرغ از لانه های تخمگذاری به طور منظم جمع آوری نمایید، تخم مرغ ها را دو تا سه بار در روز جمع آوری کنید. تا تخم مرغ ها داخل لانه ها  که از زمان ماندگاری آنها بگذرد انواع میکروارگانیسم ها بر روی تخم مرغ ها نشسته و تخم مرغ ها را آلوده می کند.

تخم نطفه دار مناسب جوجه کشی

تخم مرغ نطفه دار برای جوجه کشی را انتخاب نمایید. انتخاب تخم مرغ نطفه دار مناسب به طور قابل توجهی افزایش درصد جوجه دهی و باروری را به دنبال خواهد داشت. تخم مرغ نطفه دار بزرگتر و یا کوچکتر مناسب جوجه کشی نمی باشد. تخم مرغ بزرگ مشکل جوجه ریزی، و تخم مرغ کوچک اغلب تولید جوجه هایی که بیش از حد کوچک هستند هچ می شوند و در دوره پرورش گله ۲ دسته می شود، بهتر است تخم مرغ نطفه دار قابل جوجه کشی وزن تقریبی ۵۰- ۶۰ گرم داشته باشد.
تخم مرغ های ترک خورده و پوسته نازک و اشکال عجیب برای جوجه کشی نامناسب می باشند. تخم نطفه دار ها را با پارچه تنظیف و خشک پاک کرده و در شانه های مخصوص ستر شانه های ۴۲ عددی مرغ به آرامی از قسمت سطح تیزی تخم مرغ بچینید و شانه ها را بر روی راک دستگاه جوجه کشی که از قبل روشن و گرم بوده قرار دهید. و محلول ضدعفونی را داخل دستگاه به همراه آب قرار دهید تا تبخیر شود.

با خرید دستگاه جوجه کشی فول دیجیتال و با کیفیت می توانید درصد هچ بالایی از تخم مرغ نطفه دار ها داشته باشید.
[aparat id=”IO935″]

5 دیدگاه در مورد “پرورش جوجه مرغ

 • چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ at ۰۸:۴۹
  Permalink

  با سلام:
  ماده ضدعفونی کننده داخل دستگاه ریخته میشود چیست؟

  Reply
  • شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ at ۰۹:۲۵
   Permalink

   سلام

   از محلول های ضدعفونی مختلف می توان برای دستگاه جوجه کشی استفاده کرد.
   یکی از این محلول ها جرمی ساید پی می باشد.

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ at ۲۰:۰۸
  Permalink

  سلام ‌‌‌
  ماهی ۳۰۰ عدد مرغ چند عدد تخم گذاری می کند

  Reply
  • یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ at ۱۱:۰۰
   Permalink

   سلام
   نمیشه تخمین زد!
   تخمگذاری به پارامتری مختلفی تاثیر دارد.
   ۱. تغذیه
   ۲. نور
   ۳. آب
   ۴. نژاد و…

   دی کیو شاپ

   Reply
 • شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ at ۲۰:۱۰
  Permalink

  ماهی ۳۰۰عدد‌مرغ چند عدد تخم گذاری‌می کند

  Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور به دی کیو شاپ اعتماد کنیم ؟

دارای نماد اعتماد الکترونیک
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی کشور
وب سایت منتخب مردمی در جشنواره وب ایران ( سال 1395 )


برترین سایت فروشگاهی
logo-samandehi