پرورش خروس لاری – آشنایی با خروس لاری

پرورش خروس لاری
پرورش خروس لاری – آشنایی با خروس لاری
4.6 (91.11%) 9 votes

اصول پرورش خروس لاری و همچنین نکات لازم برای حفظ یک جوجه کشی بهتر و کارآمد تر برای روش های جوجه کشی طبیعی و جوجه کشی مصنوعی تقریبا یکسان است. با این تفاوت که شرایط لازم برای رشد جنین در جوجه کشی طبیعی توسط مرغ و در جوجه کشی مصنوعی توسط دستگاه کنترل می شود.

جوجه کشی و پرورش خروس لاری

چهار هفته ی اول برای پرورش جوجه های لاری بسیار مهم و حیاتی است. در هفته های اولیه لازم است تا محیطی مناسب ، بهداشتی و گرم را به همراه تغذیه ی مناسب برای جوجه ها فراهم کنید. در صورتی که این موارد را رعایت نکنید ممکن است شرایط نامناسبی محیطی منجر به تلف شدن جوجه ها شده و یا در فرایند رشد آن ها خللی ایجاد کند.

تکثیر و پرورش خروس لاری

اگر به پرورش و تکثیر خروس های لاری علاقه ی چندانی ندارید ، به سراغ این کار نروید. این کار بسیار خسته کننده بوده و بسیار هم طولانی مدت است. که اگر عشق و علاقه به این کار در شخص وجود نداشته باشد شاید هیچوقت این کار به پایان نرسد.

قبل از هرچیزی باید از سلامت داخلی و خارجی مرغ و خروس های لاری اطمینان داشته باشید. در صورتی که انگل های داخلی و خارجی این مرغ و خروس ها را آزار ندهند تغذیه ی مناسب می تواند باروی و جوجه آوری آن ها را افزایش دهد. تاکید ما بر کیفیت تغذیه ی مرغ و خروس های لاری به این دلیل است که به هیچ وجه نباید به این مورد کم توجه و یا بی توجه باشید زیرا یک خروس لاری پر قدرت نیازمند یک تغذیه ی مناسب است. برای تغذیه ی مناسب خروس های لاری می توانید از جیره ی تجاری جوجه های گوشی ( به صورت آردی یا پلت عرضه می شوند) و یا خرده برنج ها به وِیژه در مراحل پایانی رشد استفاده کنید.

اشتباهات رایج در پرورش خروس لاری

اشتباهات رایجی که در پرورش خروس های لاری اتفاق می افتد بیشتر مربوط به خوراک های غلطی است که برای تغذیه ی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. هرگز از پس ماند غذاهای انسانی برای تغذیه ی خروس های لاری استفاده نکنید. خروس های لاری هرگز نباید از دانه هایی تغذیه کنند که خودشان در نتیجه ی جستجوی زمین به آن دسترسی پیدا کرده اند.

خروس های لاری که قدرت مبارزه نداشته باشند نمی توانند نتیجه ی مناسبی برای زحمات باشند. یک خروس لاری قوی از یک گله ی قوی به دست می آید پس حتما باید به سلامت و کنترل بیماری ها در گله توجه ویژه داشته باشید.  بعد از تغذیه ی مناسب رعایت بهداشت و جلوگیری از بیمار شدن گله مهم ترین عامل رشد خروس های لاری می باشد.

توجه داشته باشید که پس از تمرین های رزمی باید خروس لاری را به حمام ببرید. هرگز به خروس های برنده مواد محرکی مثل استروئیدها نخورانید هرچند که این مورد برای خروس هایی با توان رزمی متوسط می تواند کار آمد باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چطور به دی کیو شاپ اعتماد کنیم ؟

دارای نماد اعتماد الکترونیک
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی کشور
وب سایت منتخب مردمی در جشنواره وب ایران ( سال 1395 )


logo-samandehi
نماد اعتماد الکترونیک