مرغ ارگانیک
پرورش طیور بدون آنتی بیوتیک
4.7 (93.33%) 3 votes

پرورش طیور بدون آنتی بیوتیک

از سال ها قبل صنعت طیور نقش مهمی در تامین نیازهای تغذیه ای بشر داشته است. صنعتی شدن پرورش طیور بدون آنتی بیوتیک رشد مناسب ، کاهش ضریب تبدیل مواد غذایی و کاهش فضای پرورش را به دنبال داشته است اما همین مسئله می تواند سبب انتقال سریع بیماری ها گردد. امروزه پرورش جوجه گوشتی بدون استفاده از آنتی بیوتیک مقرون به صرفه نیست و آن ها نقش مهمی در برنامه های پیشگیری دارند. با توجه به در معرض قرار گرفتن پرندگان به عوامل عفونی کشنده آیا می توان بدون استفاده از آنتی بیوتیک همچنان یک منبع پروتئینی ارزان قیمت داشته باشیم؟

3 نکته کلیدی برای پرورش طیور بدون آنتی بیوتیک

حذف آنتی بیوتیک ها نیازمند این است پرورش دهندگان یک محیط تمیز تر ، با امنیت زیستی بیشتر و همچنین توسعه میکروفلورای مثبت دستگاه گوارش را فراهم کنند. رفتن به سمت پرورش بدون آنتی بیوتیک به این معنی است که پرورش دهندگان در عملیات بهداشتی و آگاهی بیشتر در مورد اینکه چه خوراک و چه نوع افزودنی خوراکی می تواند سلامت پرنده را ترقی دهد نیاز به تفکر بیشتر دارند.

مرغ ارگانیک سبز

به طور کلی پرورش پرندگان بدون آنتی بیوتیک نیاز به بازگشت به رویکرد اصول اولیه می باشد. حذف آنتی بیوتیک های پیشگیری کننده بیماری و آنتی بیوتیک های محرک رشد نیازمند این است که مرغداران احتمال این که پرنده ها در هر مرحله از زندگی شان در معرض آلودگی قرار بگیرند را کاهش دهند. این بدان معنی است به پاکیزگی هر چیزی از مرغ مادر تا دستگاه جوجه کشی ، آسیاب و میکسر و انبار دان توجه شود.

نکته کلیدی مدیریت پرورش ، گرد و خاک است که می تواند باکتری و قارچ های خطرناکی را در اطراف سالن از طریق هوا در همه مراحل تولید انتقال دهد. ملاحظات ویژه ای باید به گرد و خاک و نظافت دستگاه جوجه کشی بخصوص در مرحله هچری و لانه پولت ها پرداخته شود ، چون قرار گرفتن در معرض با میکروب ها در اوایل زندگی پرندگان می تواند منجر به شکست یک گله شود. اگر جوجه های تازه خارج شده از ماشین جوجه کشی واکسینه شوند مهم است تا مطمئن شویم آن ها دریافت بهینه ای از جذب واکسن برای بهبودشان دارند. و پیشگیری موثری در مقابله با انواع بیماری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک