دستگاه جوجه کشی کبک
پرورش و جوجه کشی کبک
4.3 (86.67%) 3 vote[s]

پرورش و جوجه کشی کبک

احتمالا شما هم جز کسانی هستید که ماه ها به دنبال تحقیق و بررسی پرورش و جوجه کشی کبک بوده اید و احتمالا سوالات بسیاری راجب این موضوع در ذهنتان است.

هر کسب و کار یک سری معایب و یک سری محاسن دارد که تغییرشان عملی نبوده و یا خیلی تغییر دادن خصوصیاتشان دشوار است. ما به عنوان یک کار آفرین می توانیم کاری را انتخاب کنیم که با شرایط و روحیاتمان سازگاری داشته باشد و متناسب ما باشد . در صورتی که شما می خواهید پرورش و جوجه کشی کبک را به عنوان کسب و کارتان انتخاب کنید بایستی شرایط کاری را که خودتان انتخاب کرده اید بپذیرید و مشکلات و معضلاتش را نیز تحمل کنید .

راهکار برای پرورش و جوجه کشی کبک

در صورتی که شما هم جز آن دسته از کسانی می باشید که به خاطر زیبایی این شغل و حرفه را انتخاب می کنید باید بیشتر در موردش تحقیق کنید و بعد تصمیم درستی بگیرید وگرنه ممکن است شما هم جز ده ها پرورش دهنده ای باشید که نیمه راه مجبور به رها کردن کارشان شده اند.بهترین کار این است که قبل از این که وارد شغل پرورش کبک شوید اول تکلیفتان را با خودتان روشن کرده باشید .

باید ببینید از کسب و کارتان چه انتطاراتی دارید .

آیا می توانید تحمل بوی سالن را داشته باشید؟ آیا تحمل بیداری در شب را می توانید داشته باشید؟ آیا به طور هم زمان مدیریت چند کارخانه را می توانید داشته باشید؟ آیا با مدیریت مالی آشنا هستید و مسائل مالی را می شناسید ؟

نمی خواهم شما را دلسرد کنم و بگویم اگر این خصوصیات در شما نیست آدم ناموفقی می شوید . قصدم از گفتن این مسائل این بوده که به شما یاد آوری کرده باشم که برای کسب و کار پرورش کبک هم مثل بقیه فعالیت های اقتصادی نیاز است چنین اصولی را بدانید.

می توان گفت که تمامی این مواردی که گفته شد قابل یاد گیری می باشند و شاید بتوان ادعا کرد که خیلی ربطی به ژنتیک شما ندارند.

مدیر توانمند پرورش و جوجه کشی کبک

در ابتدا شما باید به عنوان یک کارآفرین در صنعت پرورش کبک مدیری توانمدی باشید.حجم ساعت های کاریتان در بازدهی تاثیری ندارد

برای پیش بردن امور برنامه ریزی و مدیریت شما نقش تعیین کننده ای دارد .

ممکن است نیاز باشد تا خودتان بخشی از امور اجرایی را انجام دهید و یا حتی امور کارگری را بر عهده بگیرید.اما درهر حال شما به عنوان یک مدیر ساعت هایی از روز را باید به ارزیابی کسب و کارتان و برنامه ریزی اختصاص بدهید .حتی ممکن است در اوایل کارتان لازم باشد همه ی امور را خودتان عهده دار شوید وانجام دهید .

توصیه می کنم حتی برای مدتی هم که شده حداقل یک ماه این کار را انجام دهید تا بر امور تسلط پیدا کنید و بعد از مسلط شدن بر امور با دقت بسیار کارکنانی را جذب کنید و متناسب با گسترش کار وظایف را به آن ها اختصاص دهید .

لحظات دلسرد کننده زیادی در کار پرورش و جوجه کشی کبک وجود دارد بنابراین اگر یک مدیر آستانه ی تحمل و صبرش کم باشد نه تنها به خودش فشار زیادی وارد می شود بلکه باعث دلسردی کارکنان می شود و در نهایت کسب و کار آسیب میبیند .

مذاکره و تعامل مناسب با تامین کنندگان وفروشندگان از مواردی است که یک مدیر باید داشته باشد تا بتواند با قیمت مناسبی مواد اولیه را تهیه کند وبعد با قیمت مناسبی هم محصولات را به فروش برساند.

chookar-kabk

نگران مهارت در پرورش کبک نباشید!!

دوره های اموزشی و کلاس های زیادی در این مورد است که با استفاده کردن از آن ها و یاد گیری در چند ماه مسلط به فروشندگی و مهارت های بازاریابی می شوید .

پرورش و جوجه کشی کبک | پیش نیاز ها و حواشی

در این محل باید بتوانید ساعت ها آرامش داشته باشید تا به تفکر وبرنامه ریزی بپردازید .این محل هم می تواند یک میز کوچک در محل پرورش و جوجه کشی کبک باشد و یا حتی قسمتی از منزلتان باشد .

یکی از ضروریات تولید، ایجاد محلی مناسب به عنوان دفترکار در پرورش و جوجه کشی کبک محسوب می شود منظور از دفتر کار اختصاص دادن هزینه های زیادی برای تشریفات نمی باشد .بلکه نیاز به محلی مناسب برای تفکر و برنامه ریزی مدیر مجموعه است تا در آن محل روزی چند ساعت را بتوان به انجام کارهای مدیریتی و برنامه ریزی اختصاص دهد .

شما به این بخش خیلی نیاز دارید. دفتر کارتان می تواند اتاق خیلی کوچک ویا حتی بخشی از منزلتان باشد. شما باید بعد از راه اندازی و حتی قبل از راه اندازی مجموعه ی کبک، ساعت های زیادی در آن محل بگذرانید و مهمترین کارهای پرورش و جوجه کشی کبک را برنامه ریزی کنید .

دفترکارتان اولین چیزی است که باید برای پرورش کبک راه اندازی کنید .

افزایش کیفیت کارتان وابسته به راه اندازی یک دفتر کار مناسب است .اما توجه داشته باشید هرگز پول خود را برای تشریفات دفترکار هدر ندهید .باید سعی داشته باشید در ابتدای راه با هزینه کمی دفتر کارتان را راه اندازی کنید و بعد وسایل لازم و مورد نیاز برای تجهیز دفترکارتان را به مرور تهیه کنید.

شاید یک دفتر یادداشت وخودکار از اهمیت بیشتر وبالاتری نسبت به مبلمان پذیرایی از مهمان در محل کارتان داشته باشد .بنابراین با شروع کار به یکسری لوازم و وسایل نیاز دارید ،به عنوان ابزارهای مهم و ضروری بهبود زیادی به کیفیت کار شما می دهند.

واقعیات پرورش و جوجه کشی کبک

برنامه ریزی مکتوب یک امر مهم و ضروری در امر مدیریت پرورش و جوجه کشی کبک می باشد .بسیاری از مدیران هستند که به هر نحوی از این کار طفره می روند وشاید دلیلش وحشت از برنامه ریزی و نوشتن باشد .

اکثر مدیران پرورش کبک به دلیل اینکه کارهای روزمره وحتی امور مالی خود را ثبت نمی کنند و تنها به حافظه خودشان اکتفا می کنند دائما مسائل اصلی کار را فراموش می کنند و دائما ذهنشان مشغول یک سری داده های پراکنده و کم ارزش می شود .

از همین حالا دو دفتر تهیه کرده و کارهای روزانه، هفتگی،ماهانه و حتی هدف های سالیانه خود را در آن بنویسید.

و نتایج کارهای روزانه ، اعداد و اطلاعات کاری و مالی را در یکی دیگر ثبت کنید .یک ماه از این دفاتر استفاده کنید و به مرور زمان در کسب و کارتان نتایج فوق العاده اش را ببینید .برای ثبت اطلاعات از رایانه هم می توانید به راحتی استفاده کنید .

هدف های بزرگ و کلی برای کسب و کارتان را بنویسید .

هدف های سالیانه بزرگ هم از لحاظ مالی هم از لحاظ گسترش پیدا کردن کار مشخص کنید و آن ها را بنویسید .با تقسیم کردن این هدف ها به هدف های فصلی ،ماهانه و روزانه وبا پرداختن به ارزیابی آن و پیشرفت کار ،نقص ها را برطرف کنید .

به عنوان مثال هدف شما می تواند تبدیل شدن به بزرگترین پرورش دهنده کبک در ایران باشد که سودهای میلیاردی کسب می کند.

دی کیو شاپ چه در این رابطه کمکی به شما می کند ؟

در صورتی که نیاز به خرید دستگاه جوجه کشی جهت پرورش کبک دارید می توانید از فروشگاه دی کیو شاپ همین حالا سفارش خود را ثبت کنید..

همچنین می توانید سوالات و مشکلات خود را در زمینه پرورش و جوجه کشی کبک ، بیماری های پرندگان و … در انجمن تخصصی جوجه کشی پرسیده و مشکلات خود را با متخصصان حاضر در این بخش در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک
نماد اعتماد الکترونیک